Skocz do zawartości
Johnnyjonjc

Oled- słynne wypalanie się pixeli i powidoki

Rekomendowane odpowiedzi

Im częściej czytam o tym jak LG wymienia matryce w PL to zazdroszczę posiadaczom tych TV w Polsce.

Ciekawe co powoduje takie wyjątkowe podejście w Polsce, a zupełnie inne na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można stwierdzić, że matryce 2019 mniej wypalają się od tych z 2017 r? Ja czytałem coś o obniżeniu jasności w nowej generacji - nie wiem na ile to prawda, ale może ktoś z forumowiczów potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2020 o 17:25, RealWaaagh napisał:


Ciekawe co powoduje takie wyjątkowe podejście w Polsce, a zupełnie inne na zachodzie.

Rozsadna kadra zarzadzajaca zdajaca sobie sprawe z realiow polskiego rynku/zamoznosci przecietnego nabywcy oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2020 o 15:49, FrankyGoes napisał:

Czy można stwierdzić, że matryce 2019 mniej wypalają się od tych z 2017 r? Ja czytałem coś o obniżeniu jasności w nowej generacji - nie wiem na ile to prawda, ale może ktoś z forumowiczów potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Matryce z 2019 są jaśniejsze od tych z 2017 (przynajmniej jak porównuje moje E6 do C9) a i  testów wynika, że jest progres i w HDR i SDR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, qazar napisał:

Matryce z 2019 są jaśniejsze od tych z 2017 (przynajmniej jak porównuje moje E6 do C9) a i  testów wynika, że jest progres i w HDR i SDR.

 

Dzięki. To obniżenie jasności miało przedłużyć żywotność i zmniejszyć wypalanie, ale może tak tylko pamiętam. Doczytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla producenta wypalenie oled to zaleta, szczegolnie LG bedzie mogl wyprodukowac i/lub sprzedac wiecej matryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



[mention=29169]a2b[/mention] coś w tym jest. LG twierdzi, że te matryce tracą jasność o 50% po 100000h. Godzinne czyszczenie ma być robione co 2000h, a więc 50 razy w cyklu życia ekranu gdy jasność spada o 50%. Innymi słowy - uśredniając oczywiście i o ile wierzyć tym deklaracjom LG - każdorazowe uruchomienie godzinnej kompensacji sprawia, że tracimy 1% jasności. I to by wyjaśniało, dlaczego niezalecane jest jej ręczne uruchamianie - przyśpiesza tylko proces starzenia się matrycy.
Tak to zrozumiałem. Wniosek z tego mam taki, że jak ekran jest do d..y to jego poprawianie polega na umniejszaniu jego jasności. Bez wnikania już na jakich zasadach fizyczno-chemicznych się on odbywa.


Wg Twoich obliczeń 2k godzin pracy matrycy nie powoduje w ogóle utraty jasności matrycy :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55oled803 od zeszłego maja, oglądam tylko Netflixa i gram na ps4pro, dekodera do tv nawet nie mam podpiętego. Ręczne czyszczenie obrazu robię dwa razy w miesiącu i nie widzę żadnych spadków jasnośći, a mam takiego samego [beeep] na punkcie głaskania tv jak większość z was i też z każdą pierdołą leciałbym na serwis. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2020 o 10:58, Rafal P napisał:

Mam 55oled803 od zeszłego maja, oglądam tylko Netflixa i gram na ps4pro, dekodera do tv nawet nie mam podpiętego. Ręczne czyszczenie obrazu robię dwa razy w miesiącu i nie widzę żadnych spadków jasnośći, a mam takiego samego [beeep] na punkcie głaskania tv jak większość z was i też z każdą pierdołą leciałbym na serwis. Pozdro.

No to chłopie zobaczysz co to życie jak polecisz na ten serwis ze swoim Philipsem. Nie życzę tego największemu wrogowi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...