Skocz do zawartości
Johnnyjonjc

Oled- słynne wypalanie się pixeli i powidoki

Rekomendowane odpowiedzi

W menu jest opcja oczyszczania matrycy, ale nie wiem dokładnie gdzie. Ja bym na Twoim miejscu powiedział, że nie jestem usatysfakcjonowany z produktu i chce wymienić. I koniec kropka. Mają Ci wymienić. 

Co do tej plazmy, to my mamy w domu Panasonica już bardzo starego i nic się nie wypaliło, a kanały telewizyjne lecą non stop. Żadnych logo Polsatu ani nic. Więc oled teoretycznie powinien jeszcze lepiej sobie radzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waldek62 napisał:

Oczyścić matrycę? Jak to zrobić?. Robiłem 5 razy odświeżanie pikseli po wyłączeniu TV. TV kupiony internetowo mogę odstąpić od umowy do 14 dni. Defekt był od początku. Moje pytania to: czy ktoś ma podobny defekt w OLED? sprzedawca powiedział, że to mają wszystkie OLEDy. Czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy występuje w każdym ? Wówczas jeżeli wymienię na nowy to będzie to samo w większym lub mniejszym stopniu.

Nie wszystkie egzemplarze to mają. Co miał sprzedawca Ci powiedzieć? Żebyś oddawał, on Ci wymieni na inny nowy i będzie miał problem z tym który zwróciłeś? Zwróć go i zażądaj kasy. Kup u innego sprzedawcy. Jeżeli będziesz wymieniał u tego samego sprzedawcy na inny, to na bank dostaniesz już jakiś zwracany w którym jakiś problem będzie występował. Generalnie z tymi przebarwieniami na białym tle jest loteria, problem w większym stopniu dotyczy modeli 65 cali. Nie daj się zmanipulować, w odróżnieniu od innych wad oledów (banding w szarościach 5%) te przebarwienia na białym widać w czasie normalnego użytkowania i będzie Cię trafiał szlag za każdym razem jak to zauważysz. To jest ewidentna wada i powinna być wystarczająca do reklamacji. Niestety producent nie uznaje tego w ramach gwarancji, więc póki jeszcze możesz zwracać u sprzedawcy to jak najszybciej to zrób, bo później będziesz miał duży problem, który dopiero skończy się dla Ciebie pozytywnie jak założysz sprawę u miejskiego rzecznika praw konsumenta a ten skieruje ją do sądu polubownego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, waldek62 napisał:

Oczyścić matrycę? Jak to zrobić?. Robiłem 5 razy odświeżanie pikseli po wyłączeniu TV

Jeżeli to kłopot z polaryzatorami, a zapewne tak jest, to wymuszone czyszczenie matrycy nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie powie, bo te telewizory są zbyt krótko na rynku. Producent deklaruje żywotność 100 tyś. godzin tj. po upływie takiego czasu jasność ma spaść o połowę. Jak jest w praktyce, to tego się nie dowiesz, bo matryce o takiej żywotność weszły do sprzedaży w zeszłym roku. W każdym razie wiele osób ciągle używa telewizorów OLED pierwszej generacji (chociażby Gmeru) i nie ma żadnych problemów.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serii 7 nie ocenię,  jednakże widziałem model 910 (fhd), dla którego producent deklarował bodaj 30 tys. h zamiast 100 tys jak obecnie i ten panel po około roku grania w sklepie był po prostu totalnie sprawny z jasności - cienkie białe logo na czarnym tle, wyglądało jak szarość a nie żadna biel :( Ot ostre zużycie organiki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dramatyzował. Ona działają 20h na dobę, dzień w dzień. 
A tak z ciekawości. Którzy producenci uchodzą za najmniej problemowe jeśli chodzi o gwarancje. Nie mówię tutaj o oledach, ale ogólnie telewizorach. Czemu np philips ma takie kiepskie opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo philips bardzo kiepsko traktuje swoich klientów. Poczytaj sobie o ,,smogu" w ich telewizorach.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o telewizory OLED to LG bardzo dobrze traktuje klientów w Polsce. Serwis Sony też ma dobre opinie, chociaż u nich nie ma co liczyć na wymianę matrycy z wypaleniami. Z kolei w przypadku Panasonica to raczej ostatnio wskazuje się na brak profesjonalizmu i kiepskie podejście do klienta. Najgorzej wypada wskazany już philips. Ale to tylko generalne obserwacje i wiadomo, że w praktyce różnie może być.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sony to napisałem, że ma dobre opinie. Na samsunga też raczej zbytnio nie ma co narzekać, ale według mnie wypada gorzej niż Sony. Ale prawda jest też taka, że samsung sprzedaje zdecydowanie najwięcej telewizorów, więc i siłą rzeczy ilość informacji o awariach sprzętu jest największa, a więc i komentarze osób niezadowolonych z serwisu też będą występować w większej ilości.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z sonym jeśli chodzi o wypalanie się pixeli w oledach? Oledowe soniacze korzystają z matryc z serii 7 od lg? Dobrze są zabezpieczone? Ludzie nie narzekają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś w ogóle test Sony A1 tu na portalu ? Bo pytając się o matrycę wydaje się że nie, więc proponuję najpierw rozpocząć od tej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie, jest napisane, jak byk w teście :) Natomiast, są już jakieś głosy użytkowników, że się wypala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że przy swojej cenie Sony jest po prostu dużo, dużo mniej popularny - stąd mniej opinii. Podobnie z Panasonikiem

Chociaż może być też tak, że Sony ma lepsze układy sterujące albo algorytmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę że sytuacja z przystępnością oledów znacznie się poprawi na rok 2018. Po pierwsze ceny spadną ogólnie oledów. Mam nadzieje, że sony i panasonic nie da takiej zaporowej ceny jak to było na bieżący rok no i toshiba ma sprzedawać tanie telewizory z wyświetlaczami organicznymi.Ciekawe tylko, co zrobi samsung. Super by było, gdyby dało radę dorwać któregoś z nich poniżej 10 tyś zł w okresie świątecznym :), a to jest całkiem możliwe, bo jak dobrze liczyć, to już w tym roku dało radę kupić lg b7 poniżej 10 tyś. Mówię tutaj oczywiście o modelach 65"

Natomiast zastanawia mnie jedno. W recenzji wspominane jest, że matryca w sony a1 pochodzi najprawdopodobniej z serii 7 od lg. Na forum zaś, wyczytałem, że strukturą i hdrem przypomina serie 6. Przeczytałem też, że żaden producent nie dostał najnowszych matryc od lg. To jak to w końcu jest?

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych potwierdzonych informacji że nawet 7 seria LG dysponuje inną matrycą niż 6 seria. Struktura pikseli jest identyczna zarówno w 6 jak i 7 serii, różnica w budowie subpikseli występuje jedynie między 55" a 65" OLEDem. Wiemy jedynie, że 7 seria LG dysponuje nowym filtrem antyodblaskowym, który nie daje różowej poświaty jaką miała 6 seria LG. Ponieważ Sony A1 ma czarną poświatę tak jak LG 7 serii, to możemy przypuszczać, że jest oparty o tegoroczne panele LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2017 o 06:13, waldek62 napisał:

Oczyścić matrycę? Jak to zrobić?. Robiłem 5 razy odświeżanie pikseli po wyłączeniu TV. TV kupiony internetowo mogę odstąpić od umowy do 14 dni. Defekt był od początku. Moje pytania to: czy ktoś ma podobny defekt w OLED? sprzedawca powiedział, że to mają wszystkie OLEDy. Czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy występuje w każdym ? Wówczas jeżeli wymienię na nowy to będzie to samo w większym lub mniejszym stopniu.

Na zafarb czyszczenie matrycy nic nie da Subman już wiele razy pisał ze jak jest zwalony filtr polaryzacyjny to jest zwalony, ludziki czytajcie, TV do wymiany w LG lub u sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maleko napisał:

NOWOŚĆ!

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Teraz poszli na całość: kupili sześć LG C7 i będą testować na typowym oglądaniu / graniu, bez symulacji (poza może 2., zwykłe CNN, Fifa itp).

Pisałem o tym tydzień temu:

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na razie na niektórych materiałach (w tej chwile tylko Netflix i konkretnie serial Jessica Jones), ale też nie zawsze, raczej rzadziej niż częściej, że w prawym dolnym rogu (może to być całkowicie skrajny pixel) miga mi nieraz jeden chyba pixel na biało. Miga, nie świeci, tylko miga. Co to może być? Czy to może być coś ze strony sprzętu czy materiału?

Jeśli miga to równo, jednostajnie, równym tempem. TV 65A1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś to tylko w jednym materiale to jakiś może to być bug w aplikacji lub jakiś glitch w samym filmie. Gorzej gdyby to występowało na każdym materiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...