Skocz do zawartości
Maciej Koper

Kabel HDMI a jakość obrazu - test przewodu Fiber Pro do Ultra HD 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel HDMI a jakość obrazu - test przewodu Fiber Pro do Ultra HD 4K!

Dobry kabel HDMI jest podstawą, by uzyskać dobrą jakość obrazu, versus, jakość kabla HDMI nie ma żadnego znaczenia. Takie dyskusje toczą się odkąd istnieją przewody HDMI i chyba nigdy się nie skończą. Osoby, podzielone na dwa obozy często godzone są przez miłośników wypośrodkowywania teorii, którzy preferują technologiczny agnostycyzm i mówią "warto kupić dobry przewód, ale też nie ma co przepłacać, na pewno na takim markowym będzie już dobrze".

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kabel światłowodowy płaciłem ostatnio 1.2zł za metr w detalu - konwerter \"światła do elektryka\" operator wycenił mi na 200zł w umowie - fakt musi mieć zasilanie zewnętrzne - ale dalej wychodzi drobne w stosunku do tego magicznego kabla..
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Namtih napisał:

Za kabel światłowodowy płaciłem ostatnio 1.2zł za metr w detalu - konwerter \"światła do elektryka\" operator wycenił mi na 200zł w umowie - fakt musi mieć zasilanie zewnętrzne - ale dalej wychodzi drobne w stosunku do tego magicznego kabla..

A jak Twój operator sobie poradził z HPD i +5V po światłowodzie?  Odpowiem Ci - nijak, bo się nie da na czystym światłowodzie. Porównujesz jabłka do gruszek - w sensie technologicznym. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światłowód razem z kablem w jednym oplocie (kablem, który nie musi być jakiejś super jakości bo do 55 mA nie potrzeba kabla grubości ręki) to też nie jakaś kosmiczna technologia. Może krytyczną częścią są właśnie te konwertery - tj. zrobienie ich tak żeby mieściły się w tym niskim budżecie mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@keke Dalej twierdzę, że wolałbym kabel hdmi z zasilaczem zewnętrznym za 300-400 zeta niż to ustrojstwo za 1660..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Namtih napisał:

@keke Dalej twierdzę, że wolałbym kabel hdmi z zasilaczem zewnętrznym za 300-400 zeta niż to ustrojstwo za 1660..

No Tylko, że Fiber Pro masz testowane zawsze i to co do sztuki na sprzęcie Murideo przez producenta. Sami też je przetestowaliśmy na źródłach 600MHz. W przypadku "zwykłego kabla" musisz sam sobie przetestować zanim zamurujesz w ścianę. Zawsze większa szansa na błąd, chyba, że wiesz dokładnie jak to zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Namtih napisał:

@keke Dalej twierdzę, że wolałbym kabel hdmi z zasilaczem zewnętrznym za 300-400 zeta niż to ustrojstwo za 1660..

A jaki przewód ma zewnętrzny zasilacz który ma gwarantowane pełne 18Gbps? Znalazłem tylko 2 rozwiązania i oba są droższe niż ten kabel. Pixelgen to 1 przykład.

Zgadzam się, że jak ktoś nie używa 4K HDR lub nie myśli o tym to bez sensu taki kabel. I jak piszesz 300-400 zł to 1080p spokojnie sobie coś znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400 zł znajdziesz "zwykly" kabel ktory pusci 4K/60, fakt ze nie masz 100% pewnosci dopoki sam nie przestestujesz. Tutaj masz 100% pewnosci w cenie x4 :) Ale co swiatlowod to swiatlowod, wiec cena wydaje sie uzasadniona.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Maciej Koper Obadaj kable Unitec gwarantują mniej ale za 1/3 ceny i wolałbym puścić taki listwą z miejscem na przewody lub peszlem - za resztę kasy miałbym testowania z kumplami cały tydzień. Gwarancja powtarzalności i parametrów nie może kosztować 3x tyle niż inne rozwiązania - gdzieś jest granica jakości do ceny a dalej to czyste vodoo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Maciek ma testować, skoro piszesz że nie zależy ci na parametrach? kupuj najtańszy kabelek a zaoszczędzona kasę wydaj na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdził ktoś może, jak sytuacja wygląda z kablem purelink pl100-150 w wersji 10m bądź 15m? Puści 4k/60hz z hdrem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o kablach HDMI, oraz o tym (czy istnieje możliwość zmiany "sygnału") - a raczej tego co otrzymamy na wyściu..

To co sądzicie o HDMI Marseline M-Cable? Ten kabel, wyposarzony zostal we własny procesor - zasilany ze złącza USB.

Mówią że, znacząco usuwa niektóre "defekty" obrazu.. tj. alising i blocky pixels.

Nie jestem dokładnie pewien jaki wpływ ma na sygnał HDCP, i czy wogóle obsługuje.

Ale osobiście jestem zainteresowany rozwinięciem projektu tego producenta, szczególnie pod komputer PC, konsolę, smart TV-BOX itp..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2017 o 14:15, ivymike10mt napisał:

Jeśli mowa o kablach HDMI, oraz o tym (czy istnieje możliwość zmiany "sygnału") - a raczej tego co otrzymamy na wyściu..

To co sądzicie o HDMI Marseline M-Cable? Ten kabel, wyposarzony zostal we własny procesor - zasilany ze złącza USB.

Mówią że, znacząco usuwa niektóre "defekty" obrazu.. tj. alising i blocky pixels.

Nie jestem dokładnie pewien jaki wpływ ma na sygnał HDCP, i czy wogóle obsługuje.

Ale osobiście jestem zainteresowany rozwinięciem projektu tego producenta, szczególnie pod komputer PC, konsolę, smart TV-BOX itp..

 

To ma sens tylko przy grach z konsoli, w których antyaliasing kuleje. W filmach aliasingu nie ma ;) Wręcz jest zagrożenie, że taki algorytm będzie powodował utratę detali obrazu w obrazie.

3 godziny temu, Snookerman napisał:

Czy są jakieś dane na temat dopuszczalnego promienia gięcia tego kabla? 

Nie znam, ale wizytę w redakcji przeżył, więc należy raczej do trwałych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i kupiłem jeden taki kabelek od przyjaciół Chińczyków:)

Cena w miarę przyjazna, bo 133$ za 15 m. Jak przyjdzie (pewnie za miesiąc), to znam znać, czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen kabli ogólnie u nas, to sklep-sprzedawca dostaje od dystrybutora 40% marży. Czyli kabel FiberPro 8m wystawiany na allegro za 1230zł - sprzedawca kupuje za 738zł.

Kupowałem swego czasu bezpośrednio w dwóch firmach różne markowe kable z pominięciem sklepu i dlatego znam marże.

Warto o tym widzieć przy ewentualnym targowaniu się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacznie ciekawszym i tańszym rozwiązaniem jest Monster Cable. W przypadku, kiedy kabel nie będzie sobie radził np. z 8K to przewód zostaje wymieniony na nowy:http://allegro.pl/przewod-hdmi-monster-black-platinum-10m-3d-4k-8k-i6965251180.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo...i ten bym chyba zamurował;)

Szkoda tylko, że nie ma wersji choćby 12 m. :(

doczytałem: jednak ma elektronikę, więc jakieś ryzyko istnieje

 

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na ryzyko to ten kabelek ma dożywotnią gwarancję:)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie doczytałem? Zapewniają ekipę budowlano-wykończeniową przy wymianie uszkodzonego kabelka?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kabel do projektora mam w listwie puszczony i w każdej sytuacji jest bezproblemowy dostęp. I też tak pomyśl i nie będzie kombinacji w razie czego. 

 

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znam te patenty (listwy, peszle itp.). Poruszyłem temat "budowlany" ponieważ wątek dotyczy najlepszych i drogich kabli. Mają one zapewnić 100% obraz UHD oraz, może co ważniejsze, spokój użytkownika. Za bardzo "uspokojony" może pokusić się o bardzo estetyczne rozwiązanie i zamurowanie takiego kabelka. Problemu (prawie) nie ma, gdy kabel jest pasywny. Gdy mamy choć minimalny układ elektroniczny, można spodziewać się awarii. Nawet w kablu za milion dolców i 1000-letnią gwarancją;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł:) Bez zbędnych opłat celnych, więc ostateczna cena to 133$.

 Pierwsze testy zachęcające. Billy Lynn's Long Halftime Walk odtwarza się UHD HDR 60fps, projektor JVC RS540 przyjmuje wszystkie kombinacje ustawień obrazu z Egreat A5.

kabelek1.png

kabelek2.png

kabelek3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doklejam się do tematu. 

Podjęta decyzja: zakup Epsona 9300 czyli 4K. Teraz musze to to połączyć z kąpem. 

Czytam o kabelkach i znów czarna magia. Na chinole się nie skuszę, za długo czekać a człowiek i tak już nogami przebiera. 

Czytałem tu  o tym kabelku: PRZEWÓD HDMI MONSTER BLACK PLATINUM 10M 3D 4K 8K. 

Cena dość zaporowa ale przy braku wiedzy to chyba jedyne rozwiązanie? Chyba, że dopomożecie. 

Potrzebne:

wariant 1) komp HDMI 1 z projektorem 6m (kabel 8m z naddatkiem) oraz komp HDMI 2 z soundbarem 10m

wariant  2) komp HDMI 1 z soundbarem 10m i dalej soundbar do projektora 13m

No i tu się cenowe problemy zaczynają...

-  wariant 1) 1500 zł za 2 kabelki  (czy obraz z muzą się będzie zgrywał jak tak podłączę?) to masa kasy 

-  wariant 2) problem z doborem kabla 13m i czy to będzie działało w wariancie 2.

HELP ... koszty mnie zżerają..

 

Edytowane przez Pepex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...