Skocz do zawartości
Maciej Koper

Kabel HDMI a jakość obrazu - test przewodu Fiber Pro do Ultra HD 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Do Epsona 9300 nie potrzebujesz aż takich kabli - ma ograniczone HDMI. Porządna pasywna miedź do 15 metrów raczej uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mogę - to są długości, które wymagają sprawdzenia "na żywo". Jest bardzo dużo propozycji i zapewne wśród nich będą te mniej uczciwe;)

Także testować i testować. Być może pierwszy strzał będzie udany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KabelDirekt 15m HDMI Cable compatible with HDMI 2.0a/b, 2.0, 1.4a (Ultra HD, 4K, 3D, Full HD, 1080p, HDR, ARC, Highspeed with Ethernet) - TOP Series https://www.amazon.co.uk/dp/B004XJCLA6/ref=cm_sw_r_cp_apa_7Zk2AbCPFJ9ZJ

 

Ja mam 15m z tw7300.

Masz tam różne długości do wyboru.

Poszukaj ich na niemieckim Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ten kabel wspierał 18 Gbps.

 

Proszę poczytać: https://fiberpro.eu

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś masz Epsona a jutro ? Prucie ściany?

Poza tym skoro ten kabel może nie wspierać 18 Gbps to nie powinien mieć oznaczenia HDMI 2.0b. I to jest największy problem firm oferujących kable. Mijanie się z rzeczywistością w materiałach informacyjnych.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, co on wspiera, co nie.
Napisałem koledze konkretny model, który działa dobrze z epsonami, bo o to prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Poza tym skoro ten kabel może nie wspierać 18 Gbps to nie powinien mieć oznaczenia HDMI 2.0b. I to jest największy problem firm oferujących kable. Mijanie się z rzeczywistością w materiałach informacyjnych.

Zazwyczaj piszą o zgodności z HDMI 2.0(x) w sensie, że da się wsadzić w taki typ gniazda i jakiś obraz prześle, czyli zadziała z np. HDMI 2.0b. Nie informują konsumenta, że nie wszystkie tryby "przepuści", bo...nie muszą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, ale chętnie przeczytam, dlaczego się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kabel HDMI o specyfikacji 2.0b MUSI przesyłać 18 Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2018 o 14:33, pmcomp napisał:

Bo kabel HDMI o specyfikacji 2.0b MUSI przesyłać 18 Gbps.

Nie ma kabli o takiej specyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostane przy swoim zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aha ... czyli jak złącze jest standardu 2.0 to kabel może przepuścić transmisje max. tylko dla standardu HDMI 1.0 ... ZŁĄCZA ??? I taki kabel może sie nazywać 2.0?

Wy tak na serio ?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wraz z ewolucją STANDARDU HDMI pojawiały się kolejne SPECYFIKACJE kabli obsługujących coraz większe zapotrzebowanie na przepustowość. Żeby być pewnym, że materiał zgodny ze standardem HDMI 2.0b zostanie bezbłędnie obsłużony, potrzebny jest kabel w specyfikacji co najmniej "Premium High Speed HDMI Cable" lub wyższej. 

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Wraz z ewolucją STANDARDU HDMI pojawiały się kolejne SPECYFIKACJE kabli obsługujących coraz większe zapotrzebowanie na przepustowość. Żeby być pewnym, że materiał zgodny ze standardem HDMI 2.0b zostanie bezbłędnie obsłużony, potrzebny jest kabel w specyfikacji co najmniej "Premium High Speed HDMI Cable" lub wyższej

 

Moim zdaniem są nic nie mówiące klientom i użytkownikom nazwy marketingowe.

Dla mnie kabel, który spełnia wymagania HDMI 2.0 to taki, który przepuści bez problemu 18 Gbps.

I to powinno byc wyraźnie napisane na opakowaniu !!!

I łatwo to sprawdzić testerami dostepnymi na rynku. Tak jak zrobiono to w przypadku tytułowego kabla i jak ja zrobiłem w przypadku próbki zakupionej na targach w Chinach. Oraz w przypadku czterech innych, krótkich, miedzianych kabli. Z tych czterech jeden testu nie zdał.

 

Wróćmy tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

cytuję: Błędnym jest założenie, że wersja standardu HDMI oznacza różnice w przewodzie podłączeniowym. Wersja HDMI odnosi się bowiem do urządzenia, do którego wpinamy przewód, jego transmiterów, nie zaś do samego przewodu.

Proponuję więc połączyć te dwa urządzenia wyposazone w złącza HDMI 2.0, z których jedno ma wysłać sygnał 4:4:4@60 10 bit, a drugie go przyjąć ... połączone 100 metrowym kabelm o odpowiedniej ilości żył i średnicy 36AWG każdy. I sprawdzić co bedzie.

 

cytuję: 

Istnieją wyłącznie poniższe wersje przewodów HDMI:

  • Standard HDMI Cable – możliwości: 720p, 1080i
  • Standard HDMI Cable with Ethernet – możliwości: powyższe oraz Ethernet
  • Premium High Speed HDMI Cable - możliwości: 4K@60Hz, przestrzeń barwna BT.2020, próbkowanie 4:4:4
  • Premium High Speed HDMI Cable with Ethernet - możliwości: powyższe oraz Ethernet

 

Z powyższego nie wynika wprost jaki przewód nalezy uzyć np. dla sygnału 4:2:2 4K&60Hz 10bit. Potrzebny jest Premium High Speed czy wystarczy High Speed?

Ponownie zamieszczę sławną tabelkę:

 

4K_zapotrzebowanie_przepust.jpg

 

Jak widać kabel o przepływności 8,91 Gbps mozna zaliczyc do obu "marketingowych" kategorii nazw :) .

 

Piszcie co chcecie, na rynku panuje wolna amerykanka i czesto kable onaczone jako Premium High Speed nadają się do śmieci, a kable oznaczone jako High Speed przenoszą pełne 18 Gbps.

Najbardziej podoba mi sie ostatnia pozycja: 48G Cable - możliwości: 4K, 5K, 8K, 10K @120Hz, EthernetKtoś ma pomysły jak taki kabel sprawdzić ??? Bo ja na dzisiaj nie mam.

 

PS. zaznaczam, że to co tutaj piszę to piszę na podstawie własnych doświadczeń z kablami zarówno miedzianymi jak i światłowodowymi oraz np. urządzeniami typu HDBaseT, a nie na podstawie czytania i cytowania internetu.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pełna zgoda:) Dość okrężną drogą potwierdziłeś to, o czym (nieco krócej) pisałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp - oczywiście masz rację - kabel HDMI oznaczony przez producentów, jako "hdmi 2.0" powinien być w specyfikacji co najmniej "Premium High Speed HDMI Cable". Niestety nie zawsze zależność taka jest spełniona i stąd kłopoty z uzyskaniem obrazu. A to, że niektóre kable nie spełniają lub przekraczają swoje specyfikacje, to już zupełnie inna historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepraszam ... co potwierdziłem.

 

A z produkcją kabli HDMI jest identycznie jak z produkcją wszystkiego. Jak się goni za niską ceną to się gdzieś jakość zapodziewa.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...