Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

No to przetestuj tego minmixa i napisz czy działa.  Na Nvidie  tego co sie orientuje mozna tez instalowac wszystkie apki, jest na to sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

 Na Nvidie  tego co sie orientuje mozna tez instalowac wszystkie apki, jest na to sposob.

A jaki to sposób i gdzie można o tym poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szewi napisał:

No to przetestuj tego minmixa i napisz czy działa.  Na Nvidie  tego co sie orientuje mozna tez instalowac wszystkie apki, jest na to sposob.

Szkoda, że w projektorach za 14-30 tyś są tylko  2 wejścia hdmi. Wobec ilości urządzeń jakie obecnie są na rynku to za mało. W telewizorach dobrej klasy jest 4-5 wejść.

Jak ktoś ma odtwarzacz bluray, tuner sat, konsolę ps4, konsolę XONE, jakieś 2 tv boxy to 5 wejść za mało. Oczywiście jak pisaliście najlepiej zaopatrzyć się w amplituner i problem z głowy.

Powoli zaczynam żałować, że nie kupiłem wersji W, ale wydałem i tak ostatnie pieniądze i nie miałbym więcej no i ten zaje...ty czarny kolor, który powoduje, że projektor dołącza do rodziny całego czarno-szarego sprzętu rtv :)

Biały kolor w projektorach to chyb taka spuścizna czasów kiedy białe projektory komponowały się do salek wykładowych żeby pokazywać power pointa i służyły wyłącznie do prezentacji. Oprócz ekstrawagancji nie kojarzę głównego nurtu rtv w tej kolorystyce. W każdym razie ten projektor świetnie wygląda :)

Od czasu jak go kupiłem odkrywam czernie na nowo :) To jest po prostu rewelacja. U siebie w TV jak bym go nie ustawił detale w czerniach są niewidoczne albo słabo lub gorzej eksponowane i nie ma takiego rewelacyjnego kontrastu kiedy jest duża jasność miesza się z czernią np. twarz oświecona świeczką w ciemnym pomieszczeniu to na tym projektorze jest po prostu mega rewelacja.

Powtórzę więc jeszcze raz - jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jako, że lubię też jasny obraz 2500lm jest w sam raz. To też był jeden z powodów, że nie wziąłem jednak 7300 który ma mniej.

Co do ekranu to myślę, że nawet dla maniaka czerni 9300 lepiej parować z białym bo sam projektor daje od siebie doskonałą czerń i nie trzeba tego podrasowywać ekranem, a wszystkie wady szarego czyli nienaturalny biały kolor, przyszarzony kolor skóry - pozostaną. Jak już pisałem na hd forum szare ekrany robiły furrorę kilka lat temu kiedy projektory były znacznie słabsze i wtedy matt grey robiły doskonałą robotę. Zauważcie też, że wtedy to bardzo je chwalono. Teraz furorę robi magic screen, który jest biały... :) choć to oczywiście duże uproszczenie bo tam zastosowano wiele jawnych i tajnych materiałów żeby był jaki był, ale nominalnie jest biały...

Ja miałem 2 tyg. szary i tak mnie wkurzały jasne sceny, szczególnie kolor skóry, którego w żaden sposób nie szło dostosować na szarym ekranie, że mimo problemów z wymianą - (samemu wyjmowałem i zakładałem 17kg i 3m długości na suficie - cały dzień pracy ) zdecydowałem się na wymianę. Fakt, że czernie były wymiatające, ale to testowałem na Epsonie 6700, a teraz mam takie same na 9300 i białym ekranie. Reasumując w kwestii ekranów - najlepszy jest magic screen tzn nie miałem go, ale z opinii praktycznie wszystkich osób tak wynika. Jest on jednak ramowy i nie każdy może taki mieć. Pozostają więc sufitowe bo jeśli ktoś ma kawałek wolnej ściany to tylko kupować magic screen. Jeśli sufitowe to mamy matt white matt grey. Jeśli ktoś ma projektor poniżej 8 tyś to szary ekran podniesie mu czerń i detale w czerniach oraz trochę kontrast, ale musi się liczyć z tym, że jasne sceny będą jeszcze bardziej przyszarzone co i tak jest bolączką wszystkich projektorów już na starcie, a kolor skóry będzie nieprawidłowy. Jeśli ktoś ma powyżej 8 tyś to w mojej ocenie najlepiej kupować matt white. Co do pomieszczenia - jeśli jest zaciemnione zewnętrznie co jest standardem, ale w środku jest ogromna przewaga białego, a do tego ekran jest duży pow. 120'' matt grey da mu lepszy kontrast, jeśli jest to jaskinia lub zaadaptowane w dużym procencie np. kawałek białej ściany, pas rozbiegowy w ekranie i ekran poniżej 120'' (ja mam 100'') to matt white będzie wystarczająco dobry. Pozostają też preferencje osobiste - czy ktoś lubi jasny obraz czy ciemny. Ja zawsze lubiłem jasny i same projektory wydawały mi się za ciemnie i to też był powód, że nie chciałem jeszcze bardziej zaciemniać szarym ekranem. Ale jeśli ktoś lubi taki ciemny obraz kinowy to będzie z szarego zadowolony, oczywiście też pod warunkiem jeśli mu nie będą przeszkadzać wady o których pisałem wyżej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Szkoda, że w projektorach za 14-30 tyś są tylko  2 wejścia hdmi. Wobec ilości urządzeń jakie obecnie są na rynku to za mało. W telewizorach dobrej klasy jest 4-5 wejść.

Jak ktoś ma odtwarzacz bluray, tuner sat, konsolę ps4, konsolę XONE, jakieś 2 tv boxy to 5 wejść za mało. Oczywiście jak pisaliście najlepiej zaopatrzyć się w amplituner i problem z głowy.

Powoli zaczynam żałować, że nie kupiłem wersji W, ale wydałem i tak ostatnie pieniądze i nie miałbym więcej no i ten zaje...ty czarny kolor, który powoduje, że projektor dołącza do rodziny całego czarno-szarego sprzętu rtv :)

Biały kolor w projektorach to chyb taka spuścizna czasów kiedy białe projektory komponowały się do salek wykładowych żeby pokazywać power pointa i służyły wyłącznie do prezentacji. Oprócz ekstrawagancji nie kojarzę głównego nurtu rtv w tej kolorystyce. W każdym razie ten projektor świetnie wygląda :)

Od czasu jak go kupiłem odkrywam czernie na nowo :) To jest po prostu rewelacja. U siebie w TV jak bym go nie ustawił detale w czerniach są niewidoczne albo słabo lub gorzej eksponowane i nie ma takiego rewelacyjnego kontrastu kiedy jest duża jasność miesza się z czernią np. twarz oświecona świeczką w ciemnym pomieszczeniu to na tym projektorze jest po prostu mega rewelacja.

Powtórzę więc jeszcze raz - jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jako, że lubię też jasny obraz 2500lm jest w sam raz. To też był jeden z powodów, że nie wziąłem jednak 7300 który ma mniej.

Co do ekranu to myślę, że nawet dla maniaka czerni 9300 lepiej parować z białym bo sam projektor daje od siebie doskonałą czerń i nie trzeba tego podrasowywać ekranem, a wszystkie wady szarego czyli nienaturalny biały kolor, przyszarzony kolor skóry - pozostaną. Jak już pisałem na hd forum szare ekrany robiły furrorę kilka lat temu kiedy projektory były znacznie słabsze i wtedy matt grey robiły doskonałą robotę. Zauważcie też, że wtedy to bardzo je chwalono. Teraz furorę robi magic screen, który jest biały... :) choć to oczywiście duże uproszczenie bo tam zastosowano wiele jawnych i tajnych materiałów żeby był jaki był, ale nominalnie jest biały...

Ja miałem 2 tyg. szary i tak mnie wkurzały jasne sceny, szczególnie kolor skóry, którego w żaden sposób nie szło dostosować na szarym ekranie, że mimo problemów z wymianą - (samemu wyjmowałem i zakładałem 17kg i 3m długości na suficie - cały dzień pracy ) zdecydowałem się na wymianę. Fakt, że czernie były wymiatające, ale to testowałem na Epsonie 6700, a teraz mam takie same na 9300 i białym ekranie. Reasumując w kwestii ekranów - najlepszy jest magic screen tzn nie miałem go, ale z opinii praktycznie wszystkich osób tak wynika. Jest on jednak ramowy i nie każdy może taki mieć. Pozostają więc sufitowe bo jeśli ktoś ma kawałek wolnej ściany to tylko kupować magic screen. Jeśli sufitowe to mamy matt white matt grey. Jeśli ktoś ma projektor poniżej 8 tyś to szary ekran podniesie mu czerń i detale w czerniach oraz trochę kontrast, ale musi się liczyć z tym, że jasne sceny będą jeszcze bardziej przyszarzone co i tak jest bolączką wszystkich projektorów już na starcie, a kolor skóry będzie nieprawidłowy. Jeśli ktoś ma powyżej 8 tyś to w mojej ocenie najlepiej kupować matt white. Co do pomieszczenia - jeśli jest zaciemnione zewnętrznie co jest standardem, ale w środku jest ogromna przewaga białego, a do tego ekran jest duży pow. 120'' matt grey da mu lepszy kontrast, jeśli jest to jaskinia lub zaadaptowane w dużym procencie np. kawałek białej ściany, pas rozbiegowy w ekranie i ekran poniżej 120'' (ja mam 100'') to matt white będzie wystarczająco dobry. Pozostają też preferencje osobiste - czy ktoś lubi jasny obraz czy ciemny. Ja zawsze lubiłem jasny i same projektory wydawały mi się za ciemnie i to też był powód, że nie chciałem jeszcze bardziej zaciemniać szarym ekranem. Ale jeśli ktoś lubi taki ciemny obraz kinowy to będzie z szarego zadowolony, oczywiście też pod warunkiem jeśli mu nie będą przeszkadzać wady o których pisałem wyżej.

 

Fajnie, ze jesteś zadowolony z zakupu, ale jak widze narzekasz na ilośc wyjsc HDMI w projektorze ;) 

Wersja TW9300W wireless ma 3 wejscia HDMI, chyba mozesz wymienic za doplata - masz juz doświadczneie w kwestii wymiany ekranów :)

jak ktoś kupuje taki projektor to standardem jest ze ma lub planuje do tego amplituner w ktrym mozesz miec i 8 wyjsc pelna chroma i 4K passthrough.

Zeby upakowac wiecej zlacz to juz musialaby byc z projektorow pokazna skrzynka. Nawet projektory za ponad 50-80 tys $ typu VPL5000ES czy JVC Z1 maja dwa wyjscia i to jest standard. Nie wiem czy jest taki prjektor ktory ma wiecej wyjsc bezposrednio w swojej obudowie, mozliwe ze projektory do zastosowan przemsylowych / komercyjnych.

zgodze sie z Tobą co do uniwersalności ekranu białego i jego dobrego dopasowania do TW9300.

W kwestii ekranow ALR widziałęm na własne oczy, więc mogę co nieco w temacie powiedzieć. 

Magic, czy ciegrey 5d, czy Helios są szare albo nawet srebrne - nie są białe, przynajmniej nie w sensie powloki oraz odcienia jak na nie patrzysz. TO takie troche hybrydy tj polaczenie szarego z wlasciwosciami ekranu bialego.

Kazdy chwali co ma, ale ciekaw jestem ile osob porownało taki ekran w swoich warunkach z ekranem białym. Ja tak zrobiłem :)

Biale mozna to nich powiedziec, w sensie, ze gain oferuja podobny lub teoretycznie lepszy jak ekran biały (gain >1) i lepszy niz standardowy ekran szary, chociaż jak ogladałem ekran tego typu tj cinegrey 5d z gain 1.5 i porownalem go z ekranem bialym w zaciemnionym to biały 1.0 wyszedł jaśniej i mial decydowanie lepsza jednorodnosc z minimalnej odleglosci wiec z tym gainem to nie do końca się zgodzę...

TO nowa generacja ekranów, ale do czego są najlpesze wg Ciebie ? Ja ująłbym to tak: sa jednymi z lepszych, ale w okreslonych warunkach. Trzeba miec  swiadomosc ze w warunkach nieprzystosowanych dla tych ekranow mozesz miec obraz gorszy niz na standardowym ekranie.

Zeby pokazuc pazur taki ekran potrzebuje zachowania odpowiedniej odleglosci prjektora od ekranu wynoszacej minimum 1,5 x szerokosc ekranu (im wiecej ponad ta granice tym lepiej), kat padania z projektora na ekran powinien byc rowny katowi odbicia z ekranu do widowni. Jesli tak nie jest wtedy mozesz miec hotspoty (nierownomierny kontrast, czy gorsze katy widzenia niz ekran standardowy lub nizsza jasnosc). Dlatego np ja sie nie zdecydowalem na taki ekran u siebie, bo mam za mala odleglosc od ekranu do prjektora. Ekrany ALR pokazuja swoja przewagę glownie jak masz niedostosowany pokoj i jasne sciany, sufit i ogladasz kiedy masz rozpraszajace obraz z projektora zrodla swiatla (np okna po bokach)

3 godziny temu, mikas napisał:

A jaki to sposób i gdzie można o tym poczytać?

www.google.com :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Fajnie, ze jesteś zadowolony z zakupu, ale jak widze narzekasz na ilośc wyjsc HDMI w projektorze ;) 

Wersja TW9300W wireless ma 3 wejscia HDMI, chyba mozesz wymienic za doplata - masz juz doświadczneie w kwestii wymiany ekranów :)

jak ktoś kupuje taki projektor to standardem jest ze ma lub planuje do tego amplituner w ktrym mozesz miec i 8 wyjsc pelna chroma i 4K passthrough.

Zeby upakowac wiecej zlacz to juz musialaby byc z projektorow pokazna skrzynka. Nawet projektory za ponad 50-80 tys $ typu VPL5000ES czy JVC Z1 maja dwa wyjscia i to jest standard. Nie wiem czy jest taki prjektor ktory ma wiecej wyjsc bezposrednio w swojej obudowie, mozliwe ze projektory do zastosowan przemsylowych / komercyjnych.

Ilość wejść w projektorze to jest drobnostka którą można załatwić amplitunerem, splitterem i innymi sposobami. Na wersję W mnie nie było stać i nadal nie jest bo wydałem ostatnie pieniądze na ten projektor i jem codziennie suche bułki :), no prawie :) Zresztą żaden projektor nie ma więcej wejść, tylko modele W - ale jak pisałem kwestia kasy i koloru...

W amplitunerze można ustawić również sprawy wizyjne jak rozdzielczość czy chromę ? sorry za pytanie, ale mam swoje kino z 2009 r :)

Nie zgodzę się, że nie można upakować więcej złącz. U mnie w TV jest JEDEN kabelek od telewizora do skrzyneczki na której jest 5 hdmi, 2xUSB, optyk. Po prostu z jakiś powodów producenci projektorów tego nie robią. Nie ma tu takiej niestety konkurencji jak w telewizorach przynajmniej jeśli chodzi o wiodące marki więc i ceny i takie udogodnienia cierpią. Jak by Samsung wszedł do gry to by rozbujał rynek :) Wielka szkoda bo to naprawdę świetna technologia i w przypadku dużych ekranów pow. 100'' telewizory długo jej nie dogonią. Tez wydaje mi się bardziej ergonomiczna. Sam projektor zajmuje ułamek procenta miejsca na telewizor, na suficie jest ramka i można zagospodarować dodatkową przestrzeń np. na meble. Ja mam taki ścisk w salonie, że powyżej 65'' nie wejdzie żaden telewizor nawet jak bym miał kasę, a rozwijany od góry ekran jak najbardziej - nawet wszedł by i 130'' tylko odległość mam za małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio.
Myślę, że za daleko posuwasz się z różnymi wnioskami. Nie jesteś alfa i omega projekcji.
Może poprzestań na tym, że wybrałeś to i tamto i jesteś zadowolony z wyboru, bo spełnia twoje wymagania.
Inne wybory nie spełniały twoich wymagań z takiego i takiego powodu.

A HDMI w projektorze, to każdy normalny użytkownik potrzebuje jedno (w sumie ).
Na kabel z amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hubio napisał:

 

W amplitunerze można ustawić również sprawy wizyjne jak rozdzielczość czy chromę ? sorry za pytanie, ale mam swoje kino z 2009 r :)

 

w pryzpadku chromy amplituner to urzadzenie pass thorugh - obsluzy taka chrome jaka daje zrodlo (film /odtwarzacz UHD) oraz jakie ma mozliwosci TV/projektor. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Hubio.
Myślę, że za daleko posuwasz się z różnymi wnioskami. Nie jesteś alfa i omega projekcji.
Może poprzestań na tym, że wybrałeś to i tamto i jesteś zadowolony z wyboru, bo spełnia twoje wymagania.
Inne wybory nie spełniały twoich wymagań z takiego i takiego powodu.

A HDMI w projektorze, to każdy normalny użytkownik potrzebuje jedno (w sumie ).
Na kabel z amplitunera. emoji5.png

Ja tez się nie mogę nacieszyć kupionym projektorem wybrałem 9300w tylko dla tego ze nie mam amplitunera?  jest to mój pierwszy projektor przyjdzie i czs na amplituner wtedy będę (normalnym uzytkownikem)?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Hubio.
Myślę, że za daleko posuwasz się z różnymi wnioskami. Nie jesteś alfa i omega projekcji.
Może poprzestań na tym, że wybrałeś to i tamto i jesteś zadowolony z wyboru, bo spełnia twoje wymagania.
Inne wybory nie spełniały twoich wymagań z takiego i takiego powodu.

A HDMI w projektorze, to każdy normalny użytkownik potrzebuje jedno (w sumie ).
Na kabel z amplitunera. emoji5.png

Ależ ja siebie nie uważam za żadną alfę i omegę :) Po prostu dyskutujemy, jak to na forum. To są tylko moje przemyślenia i oczywiście mogą być mylne. Żeby mieć pewność to musiałby przyjechać do mnie taki ktoś jak Maciej Koper ze sprzętem. Wziąć z 4 projektory, z 3 ekrany i zrobić dokładne pomiary i testy i wtedy by było wiadomo na ile moje wnioski są słuszne, a na ile nie.

Ja tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami, a ponieważ w ciągu kilku miesięcy miałem 2 ekrany i 4 projektory w tym samym pomieszczeniu i celowo oglądałem na nich ten sam materiał to się dzielę spostrzeżeniami :) To wszystko.

Co do ilości wejść w projektorach to jest to błahostka jak pisałem. Większość ma amplituner, a reszta sobie dokupi lub znajdzie inne rozwiązanie. Mnie tylko chodziło o to, że w sprzęcie za 14 i więcej tysięcy producenci mogli by np zastosować rozwiązanie znane z telewizorów - jeden kabel i skrzyneczka. Telewizory też często mają słabe głośniki i brak lub jakieś udawane 5.1 czy 7.1, a mimo to jest wiele wejść. Też mogli by na tej zasadzie zrobić - 2 wejścia i kupujcie sobie amplituner :)

No i jak widać piszemy tu z reguły w 4 osoby i ja oraz DawidŁ nie mają amplitunera (tzn ja mam,ale przedpotopowe) więc jak by to było jakieś zobrazowanie połowa jest "normalnych", połowa nie więc w sumie nie wiem co oznacza "normalny użytkownik"

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Mnie tylko chodziło o to, że w sprzęcie za 14 i więcej tysięcy producenci mogli by np zastosować rozwiązanie znane z telewizorów - jeden kabel i skrzyneczka. Telewizory też często mają słabe głośniki i brak lub jakieś udawane 5.1 czy 7.1, a mimo to jest wiele wejść. Też mogli by na tej zasadzie zrobić - 2 wejścia i kupujcie sobie amplituner :)

No i jak widać piszemy tu z reguły w 4 osoby i ja oraz DawidŁ nie mają amplitunera (tzn ja mam,ale przedpotopowe) więc jak by to było jakieś zobrazowanie połowa jest "normalnych", połowa nie więc w sumie nie wiem co oznacza "normalny użytkownik"

 

Własnie taki kabel i skrzyneczke masz w TW9300W i to nawet więcej bo masz to bezprzewodowo bez koniecznosci ciagniecia kabli i zastanwiania sie czy dadza rade w 4K czy nie, wiec w tej cenie jest naprawde spoko jak to odniesiesz do konkurencji.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zauważyliście, że była buźka uśmiechnięta, po wyrażeniu "normalny użytkownik", więc tak pół żartem.
Ale na serio to że piszemy we czterech i połowa nie ma AVR, to chyba nie skłania Cię do myślenia, że połowa użytkowników projektorów, nie ma AVR

Ok dla mnie te twoje spostrzeżenia zabrzmiały jak "prawdy ostateczne".
Potem mnie ludzie pytają, czy mam żółty obraz na szarym ekranie. A oni się tych twoich "spostrzeżeń" naczytaja i dziwne pytania zadają.

Sam pisałeś, że masz traumę z dzieciństwa do ciemnego obrazu a tryb "żywy" jest Twoim ulubionym. Więc nie wydaje mi się aby twoje spostrzeżenia były neutralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, raf7705 napisał:

Ok dla mnie te twoje spostrzeżenia zabrzmiały jak "prawdy ostateczne".
Potem mnie ludzie pytają, czy mam żółty obraz na szarym ekranie. A oni się tych twoich "spostrzeżeń" naczytaja i dziwne pytania zadają.

Sam pisałeś, że masz traumę z dzieciństwa do ciemnego obrazu a tryb "żywy" jest Twoim ulubionym. Więc nie wydaje mi się aby twoje spostrzeżenia były neutralne.

Żadne tam prawdy... Ani nie mam odpowiedniej wiedzy, ani wykształcenia ani urządzeń to testowania...

Tym nie mniej może żółty obraz na szarym ekranie nie jest, ale czysta biel to też nie jest i to wiem bez wykształcenia, bez wiedzy i bez urządzeń do testowania... :)

31 minut temu, raf7705 napisał:

No chyba zauważyliście, że była buźka uśmiechnięta, po wyrażeniu "normalny użytkownik", więc tak pół żartem.
Ale na serio to że piszemy we czterech i połowa nie ma AVR, to chyba nie skłania Cię do myślenia, że połowa użytkowników projektorów, nie ma AVR emoji3.png

Ok dla mnie te twoje spostrzeżenia zabrzmiały jak "prawdy ostateczne".
Potem mnie ludzie pytają, czy mam żółty obraz na szarym ekranie. A oni się tych twoich "spostrzeżeń" naczytaja i dziwne pytania zadają.

Sam pisałeś, że masz traumę z dzieciństwa do ciemnego obrazu a tryb "żywy" jest Twoim ulubionym. Więc nie wydaje mi się aby twoje spostrzeżenia były neutralne.

Żadne tam prawdy... Ani nie mam odpowiedniej wiedzy, ani wykształcenia ani urządzeń to testowania...

Tym nie mniej może żółty obraz na szarym ekranie nie jest, ale czysta biel to też nie jest i to wiem bez wykształcenia, bez wiedzy i bez urządzeń do testowania... :)

Najprostszy test - weź 2 projektory, ustaw je na identycznych ustawieniach i wgraj pustą białą planszę na ekranie szarym i białym. Na białym będzie biała, na szarym będzie przyszarzona. W jasnych scenach, a szczególnie w odwzorowaniu koloru skóry ma to znaczenie.

Zdania w necie jak i nawet sugestie sprzedawców są ostro podzielone. Oczywiście w całkowicie nieprzystosowanym pomieszczeniu ekran szary będzie lepszym rozwiązaniem. W słabszych projektorach podbije czerń i trochę kontrast. Ucierpi jednak zawsze na tym biel i odwzorowanie jasnych tonacji. Obraz będzie ciemniejszy. Wiele osób pisze, że w ekranie białym wystarczy wrzucić tryb eco w projektorze i będzie to samo. To też oczywiście nieprawda bo tryb eco tylko pociemni całość, ale nie podbije czerni. Prawda jest taka, że kupno ekranu jest jeszcze bardziej złożone niż samego projektora bo występują aż 3 zmienne: w jakich warunkach odbywa się projekcja, jakim projektorem dysponujemy i w końcu jakie mamy indywidualne preferencje. W związku z tym nawet prezentacja w sklepie na niewiele się zda bo to nie będzie nasze pomieszczenie. Jedyną drogą jest chyba kupić przez internet, sprawdzić i w razie czego wymienić. Oczywiście bardzo uważać żeby nie uszkodzić czy nie pobrudzić i zachować wszelkie folie, pudełko itd. No i wskazówka czym się kierować - jak ktoś ogląda TV z małym podbiciem matrycy w trybie kino i przeszkadzają mu wszelkie szarości zamiast czerni powinien śmiało kupować ekran szary, jak ogląda TV w trybie dynamicznym z dużym podbiciem matrycy i nie przeszkadzają mu słabe czernie to kupować ekran biały. To taka ogólna zasada, ale dużo daje też sam projektor. Ja na 9300 uzyskałem takie czernie na białym ekranie jakie miałem w 6700 na szarym.

I takie pytanie: jaki byście polecali najtańszy amplituner 5.1 i ważniejsze - jakie zestawy kolumn głośnikowych 5.1 ? Pewno nie ma szans, ale zapytam - czy te kolumny co już mam od kina SONY ht-sf 100 mógłbym podłączyć do innego amplitunera ? One mają jakieś specjalne końcówki do amplitunera - to nie są przewody na zatrzask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mógłbyś je wykorzystać na początek.

To co tam jest obcinasz i gołe końcówki podłączysz do amplitunera. Jak to ma być amplituner 5.1 to wybór duży.

Podaj kwotę.

 

Edycja.

Chociaż może lepiej sprzedać je w całości a za to kupić głośniki, nawet używane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 12:00, raf7705 napisał:

Nie wiem czy czytasz avs na bieżąco. Przez ostatnie parę stron się kłócili o to.
Wszystko działa tak jak piszesz z wyjątkiem Netflix. Netflix nie puści 4k hdr 24Hz. Działa FHD hdr lub 4k bez hdr.

Netflix działa 4K z HDR na Shieldzie specjlanie wrzucałem fotke kilka stron wcześniej (testowalem to na kilku filmach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szewi napisał:

Netflix działa 4K z HDR na Shieldzie specjlanie wrzucałem fotke kilka stron wcześniej (testowalem to na kilku filmach).

Potwierdzam słowa szewi 4K z HDR idzie bez problemu na shield. Nie wiem czy to prawda, ale czytałem że na wersji 2015 nie idzie. Trochę dziwne, bo to ten sam sprzęt z identycznym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, hubio napisał:

I takie pytanie: jaki byście polecali najtańszy amplituner 5.1 i ważniejsze - jakie zestawy kolumn głośnikowych 5.1 ? Pewno nie ma szans, ale zapytam - czy te kolumny co już mam od kina SONY ht-sf 100 mógłbym podłączyć do innego amplitunera ? One mają jakieś specjalne końcówki do amplitunera - to nie są przewody na zatrzask.

Jesli chcesz najtanszy amplituner i wystarczy Ci dzwiek 5.1 to podstawowa wersja Denona avr-x520bt  (3 wyjscia HDMI HDCP 2.2) + 2 zwykle

lub wersja avr-X1300W (5 wyjsc HDMI HDCP 2.2)

jeden i drugi teraz sa na wyprzedazach

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, raf7705 napisał:

Myślę że mógłbyś je wykorzystać na początek.

To co tam jest obcinasz i gołe końcówki podłączysz do amplitunera. Jak to ma być amplituner 5.1 to wybór duży.

Podaj kwotę.

Edycja.

Chociaż może lepiej sprzedać je w całości a za to kupić głośniki, nawet używane.

Wolałbym ich nie rozłączać (narazie0 bo to kupa roboty. Znalazłem w specyfikacji, że te kolumny mają 3 ohms, a subwoofer 1,5 ohms czyli muszę kupić taki amplituner który ma zakres od 1,5 ohms w górę czy np będą działały również na amplitunerach 4-8 ohms ?

I jeszcze takie pytanie o shield ? Czy w związku z netflixem jest różnica z PANASONIC DMP-UB700 ? Bo chyba na nim też wszystko działa z hdr tylko trzeba poustawiać odpowiednio. Pisaliście, ze youtube działa w 4k z hdr a na Panasonicu nie - to jedna różnica ?

Bo jeśli to kwestia netflixa to i tak kupię Panasonica do filmów na płytach.

3 minuty temu, szewi napisał:

Jesli chcesz najtanszy amplituner i wystarczy Ci dzwiek 5.1 to podstawowa wersja Denona avr-x520bt  (3 wyjscia HDMI HDCP 2.2) + 2 zwykle

lub wersja avr-X1300W (5 wyjsc HDMI HDCP 2.2)

jeden i drugi teraz sa na wyprzedazach

No właśnie co z tymi omami ? Przy nich jest napisane: 6 i 8 om a te moje kolumny 1,5 i 3 om

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie testowalem panasonica z Netflixem, nie chce mi sie go odpalac przez Panasa zeby nie blokowac sobie dodatkowego kanału. Generalnie raz odpalilem testowo aplikacja i tak jak w recenzjach podobnie jak inne wbudowane w tego typu urzadzenia smart dzialalo to dosc topornie, na shieldzie o niebo lepiej, poza tym na Nvidii masz aktualna wersje aplikacji, nie wiem czy w panasie sa aktualizacje aplikacji smart - przez ten czas jak go posiadam ok rok czasu tyklo firmware sie aktualizował.

W kwestii dzialania, nikt nie pisal ze nie dziala, ale nie znalazlem tez innych postow z info, ze 4K + HDR dziala z Netflixem na panasie w tych ustawieniach - czekamy na Twoja recenzje jak i tak planujesz zakup :)  Z kolei znalazlem sporo info ze dziala shield i duzo osob kupuje sheilda specjalnie wlasnie pod Nflx, z racji najlepszego dopasowania do Epsona i cos w tym jest.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Wolałbym ich nie rozłączać (narazie0 bo to kupa roboty. Znalazłem w specyfikacji, że te kolumny mają 3 ohms, a subwoofer 1,5 ohms czyli muszę kupić taki amplituner który ma zakres od 1,5 ohms w górę czy np będą działały również na amplitunerach 4-8 ohms ?

I jeszcze takie pytanie o shield ? Czy w związku z netflixem jest różnica z PANASONIC DMP-UB700 ? Bo chyba na nim też wszystko działa z hdr tylko trzeba poustawiać odpowiednio. Pisaliście, ze youtube działa w 4k z hdr a na Panasonicu nie - to jedna różnica ?

Bo jeśli to kwestia netflixa to i tak kupię Panasonica do filmów na płytach.

No właśnie co z tymi omami ? Przy nich jest napisane: 6 i 8 om a te moje kolumny 1,5 i 3 om

 

jeśli masz głośniki o mniejszej impedancji niż znamionowa wzmacniacza to będzie problem. Poza tym to pytanie bardziej na forum elektroda itp tam jest sporo takich pytań i odpowiedzi, jak bedziesz mial szczescie i nie sluchal glosno, to moze nic nie strzeli, ale nikt gwarancji Ci nie da.

Nie rozumiem po co jakiś setup rzeźbę wymyślasz zamiast zrobić to poprawnie czyli normalne kolumny i amplituner do tego. 

A Ty chcesz podlaczyc kolumienki o małej opornosci z dedykowanego zestawu all in one do amplitunera, ktory przeważnie zacyznaja sie od 4 ohmów - szkoda amplitunera i wydawania kasy na takie zabawy.  Subwoofer pewnie do tego jest pasywny, wiec tez delikatnie mówiąc lipa z tego będzie.

Proponuje, zeby trzymać się tematu jakim jest użytkowanie tego projektora...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

jeśli masz głośniki o mniejszej impedancji niż znamionowa wzmacniacza to będzie problem. Poza tym to pytanie bardziej na forum elektroda itp tam jest sporo takich pytań i odpowiedzi, jak bedziesz mial szczescie i nie sluchal glosno, to moze nic nie strzeli, ale nikt gwarancji Ci nie da.

Nie rozumiem po co jakiś setup rzeźbę wymyślasz zamiast zrobić to poprawnie czyli normalne kolumny i amplituner do tego. 

A Ty chcesz podlaczyc kolumienki o małej opornosci z dedykowanego zestawu all in one do amplitunera, ktory przeważnie zacyznaja sie od 4 ohmów - szkoda amplitunera i wydawania kasy na takie zabawy.  Subwoofer pewnie do tego jest pasywny, wiec tez delikatnie mówiąc lipa z tego będzie.

Proponuje, zeby trzymać się tematu jakim jest użytkowanie tego projektora...

Ok dzięki za odp. Może w takim razie kupię jakiś zestaw: amplituner + kolumny bo widziałem za jakieś 2200zł taki zestaw z tym modelem co podawałeś czyli Denon avr-x520bt.

Co do Netflixa to kupię tego Panasonica i zobaczymy :)  Tak czy inaczej minix albo shield też pewno trafią.

Czy na shield można bez problemu odtwarzać różne formaty plików avi, mov, mkv - SD,  HD, UHD  z zewnętrznych dysków twardych ?

 

edit// nawet znalazłem za jakieś 1700zł:

https://veristo.pl/kina-domowe/514-denon-avr-x520bt-eltax-universe-set-czarne-5900000014838.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=denon-avr-x520bt-eltax-universe-set-czarne

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...