Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak stoi projektor 2cm od ściany na półce. Absolutnie w niczym nie przeszkadza to. Wentylację masz przecież z przodu. Jak masz dobre zaciemnienie to na alr dużo nie ugrasz a 120" lepsze niż 110"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoabcze jak to wyglada na zywo jestem umowiony na demonstracje tych ekranow. Polka to inna sprawa, ja mam niskoprofilowe mocowanie na suficie i zeby dostac sie do tylu projektora np zrobic upgrade firmware z USB (chociaz to nie czesto sie robi) to jest jakaś masakra wtedy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

zoabcze jak to wyglada na zywo jestem umowiony na demonstracje tych ekranow. Polka to inna sprawa, ja mam niskoprofilowe mocowanie na suficie i zeby dostac sie do tylu projektora np zrobic upgrade firmware z USB (chociaz to nie czesto sie robi) to jest jakaś masakra wtedy ;) 

A co 3 miesiące czyszczenie filtra :) ? To jest jeden z powodów, że nie chcę na suficie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hubio napisał:

A co 3 miesiące czyszczenie filtra :) ? To jest jeden z powodów, że nie chcę na suficie.

Z choinki sie urwales, czy palisz weglem?

Od przeszlo 7 lat zagladam srednio co roku do filtra, aby stwierdzic, ze nie ma czego czyscic.

Co 3 miesiace to nie jest "lekka przesada", tylko dezinformacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale filtr też jest z przodu... Jedyne utrudnienie, to dostęp do USB w razie uaktualnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Z choinki sie urwales, czy palisz weglem?

Od przeszlo 7 lat zagladam srednio co roku do filtra, aby stwierdzic, ze nie ma czego czyscic.

Co 3 miesiace to nie jest "lekka przesada", tylko dezinformacja.

Spokojnie koleżko bo Ci żyłka pęknie :) Ja dopiero dzisiaj odebrałem ten projektor i piszę tylko to co jest napisane w instrukcji. Więc to raczej producent urwał się z choinki lub pali węglem, a nie ja :)

Jeśli w praktyce nie ma takiej potrzeby to jeszcze lepiej. Bardzo się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr jest w takim miejscu ze latwiej sie do niego dostac jak projektor wisi na suficie niz stoi, podobnie jak dostep do lampy.

Co do ekranów, bylem widzialem na własne oczy ten ekran sparowany z TW9300 i... Biore bezramkowy ALR 110" cinegrey 5d gain 1.5 (odpowiednik magic screen) kontrast, biele i czernie zyleta w stosunku do zwyklego bialego czy szarego ekranu.

Obraz jak żywy, mozna ogladac przy zapalonym swietle, a przy zaciemnionym jest reweleacja. 120 cali moglbym rozważyć tez, ale zeby skorzystac z zalet tego ekranu musi byc zapewniony odpowiednia odleglosc projektora od ekranu, a o ile Epson na mojej odleglosci by wyswietlil te 120 cali o tyle ze wzgledu na nie zachowana ogniskowa zalecana przez producenta ekranu x1,5 moga sie pojawic hotspoty czy miejsca z nierownomiernym kontrastem a tego bym nie chcial. Ten parametr bedzie zachowany przy 110 calach.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinegreya 5D mozna dostac w DE albo NL. Wysylaja chyba wszedzie w EU, tylko nie chca sprzedawac samych materialow.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie wczoraj odebrałem projektor Epson TW-9300 (cena 13950zł - po targowaniu).

Po pierwsze nie sądziłem, że czarny design tak wspaniale się prezentuje. To już normalny pełnowymiarowy sprzęt do kina domowego, a nie zwykły projektor.

Na pierwszy rzut włączyłem ostatni film jaki oglądałem na Epsonie 6700 czyli Ewolucję na DVD. I od pierwszej sceny to co przykuło moją uwagę to CZERŃ i KONTRAST czyli to co wszyscy chwalą w tych projektorach. Pierwsza scena filmu zaczyna się od czarnego nieba z którego spada meteoryt. To było po prostu olśniewające ! Nie tylko sama czerń, ale ilość widocznych detali w czerniach jest najlepsza jaką widziałem kiedykolwiek łącznie z telewizorami. Nie wiem co oferuje JVC, ale dla mnie to już co mam jest całkowicie wystarczające. I cały czas mówimy o najniżej jakości DVD - nie tam żadny bluray, UHD bluray, HDR itd :) zwykłe DVD. Jeśli dodać do tego, że korzystam z 3 letniego odtwarzacza bluarya Samsunga 1080p bez wielu funkcji (w planach kupno Panasonica DMP-UB700) to jest to rewelacja. Film oglądałem całkiem nie dawno - tydzień wcześniej więc mogłem przeanalizować poszczególne sceny. W scenach jasnych było lepiej, ale już nie tak znacząco jak w ciemnych. Oczywiście całość wyglądała znacznie lepiej. Dalej puściłem kolejny film na DVD gdzie jest dużo widoków panoramicznych z góry czyli Braveheart. Chciałem przekonać się jak to się sprawdza bo sceny z daleka to bolączka wszystkich projektorów (przynajmniej tych z niskiej i średniej półki) no i znowu zachwyciły mnie czernie, ale i widoki wyglądały dobrze.Wciąż mówimy o DVD !

Następna sprawa to systemy poprawy jakości obrazu. W Epsonie 6700 pojechałem na maxa z wszystkimi ustawieniami typu zaostrzanie krawędzi, ilość szczegółów itd i szczerze mówiąc - nie zauważyłem różnicy. Tutaj jest to widać !!! Oczywiście nie jest to dobre do kina, ale do sportu jak najbardziej i doskonale się sprawdza w 4k gdzie jak wiadomo nie można korzystać z interpolacji ramki.

Najlepszym trybem do wszystkiego jaki mi się spodobał był "naturalny", zupełnie inaczej niż w 6700 gdzie korzystałem z kina i jasnego kina.

I to tyle uwag na teraz.

I mam pytanie. Pewno nic z tego nie będzie, ale może ktoś wie. Żebym uzyskał obraz anamorficzny na pełnym ekranie muszę mieć "zapas" powiększania ? Mam projektor w odległości 3m od ekranu i przy max. powiększeniu uzyskuję 100''. Jest wprawdzie też opcja w trybie aspect ratio - rozszerz do tryb. anmorf., ale jak dobrze rozumiem jest to cyfrowe powiększanie w pionie. Wtedy obraz rzeczywiście wchodzi mi na cały ekran, ale jest nienaturalnie rozciągnięty. Jak by to prawidłowo należało robić ? Powiększyć po prostu, a potem korzystając z maskowania usunąć pasy ? Chyba tak tylko ja nie mam jak :( A może by można jakąś kombinacją tego trybu rozszerzenia w aspect ratio i zmniejszeniem optycznym ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zapas powiekszenia i maskownica usunac pasy jesli nie chcesz miec straty w jakosci obrazu. Sa tez takie ekrany specjalne multiformat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szewi napisał:

wg mnie zapas powiekszenia i maskownica usunac pasy jesli nie chcesz miec straty w jakosci obrazu. Sa tez takie ekrany specjalne multiformat.

No to chyba do tego projektora będę musiał zmienić mieszkanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb rozciągnięcia jest do soczewki amorficznej, nakładanej na istniejącą.
Możesz sobie powiększyć na 16:9 ale boki wyjdą za ekran. Ja maskuje pasy góra dół.
Gratuluje zakupu.
Chciałbym zobaczyć jaka byłaby różnica między 7300 a 9300 w moim pokoju.

Cinegreya 5D mozna dostac w DE albo NL. Wysylaja chyba wszedzie w EU, tylko nie chca sprzedawac samych materialow.
 
 

A są rozwijane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale tak sobie myślę z tym anamorficznym obrazem. Przecież powiększanie idzie we wszystkie strony. Nie da się tylko zoomem powiększyć góry/dół więc jak bym teoretycznie powiększył cały obraz to na dole/górze mógłbym zamaskować pasy, ale... po bokach byłby obraz, który byłby po za ekranem. Dobrze myślę ?

W tej już chwili mam obraz po środku, ale wypełnia całą długość, a powiększenie powiększa wszystkie boki, także długość.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten tryb rozciągnięcia jest do soczewki amorficznej, nakładanej na istniejącą.

Możesz sobie powiększyć na 16:9 ale boki wyjdą za ekran. Ja maskuje pasy góra dół.

Gratuluje zakupu.

Chciałbym zobaczyć jaka byłaby różnica między 7300 a 9300 w moim pokoju.

 

A są rozwijane ?

 

https://m.elitescreens.com/products/electric-wall-ceiling-projection-screens

 

Material cinegrey 3d lub 5d.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toż to napisałem. Ja robię tak jak masz teraz i maskuje pasy. Jak powiekszysz całość do formatu 16:9 (pełny ekran), to boki ci wyjdą za ekran. I dodatkowo stracisz na rozdzielczości.

Tryb amorficzny rozciąga tylko góra dół a soczewka rozciąga na boki ale ta soczewka kosztuje tyle co projektor.

 

Szewi, możesz podać link do sklepu....

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No toż to napisałem. Ja robię tak jak masz teraz i maskuje pasy. Jak powiekszysz całość do formatu 16:9 (pełny ekran), to boki ci wyjdą za ekran. I dodatkowo stracisz na rozdzielczości.

Tryb amorficzny rozciąga tylko góra dół a soczewka rozciąga na boki ale ta soczewka kosztuje tyle co projektor.

 

Szewi, możesz podać link do sklepu....

 

 

 

elitescreens.eu jesli dobrze pamietam.

 

 

 

Raczej podczas oglądania wyskakuje komunikat ( nieobsługiwane format) i wywala. AVS??? 

Avsforums.com

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

No toż to napisałem. Ja robię tak jak masz teraz i maskuje pasy. Jak powiekszysz całość do formatu 16:9 (pełny ekran), to boki ci wyjdą za ekran. I dodatkowo stracisz na rozdzielczości.

Tryb amorficzny rozciąga tylko góra dół a soczewka rozciąga na boki ale ta soczewka kosztuje tyle co projektor.

Szewi, możesz podać link do sklepu....

Sorry nie ogarniam :) Zostawmy kwestię braku możliwości powiększenia. Czy na tym projektorze można bez kupowania tej soczewki właściwie wyświetlać obraz anamorficzny w 16:9 ? :) Jest artykuł pod tym linkiem gdzie piszą o takiej możliwości tylko ja wciąż nie wiem jak:

http://sklep.hcx.com.pl/konwersja-formatow-169-do-2391-w-projektorach-do-kina-domowego-r121.html

Tam co prawda nie wpisali Epsona 9300, ale wtedy go jeszcze chyba nie było na świecie :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. I 16:9 to nie obraz anamorficzny.

 

Nie masz ekranu w tym formacie, więc nie musisz się nad tym zastanawiać.

Jak chcesz ładnie czarno mieć, to tylko maskowanie pasów na górze i dole ekranu.

 

Ja robię to trochę inaczej ale w sumie o maskowanie pasów się rozchodzi.

Możesz obraz podnieść do góry i maskować tylko dolny pas, lub nie rozwijać do końca, ja tak robię.

W Epsonach mamy zapamiętywanie pozycji soczewki i jednym przyciskiem można zmienić jej pozycję.

 

 

Szewi, no strona jest ale żeby coś tam znaleźć, to kosmos.

A Ty gdzie mieszkasz, rozumiem że nie w Polsce....

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, raf7705 napisał:

Nie można. I 16:9 to nie obraz anamorficzny.

Nie masz ekranu w tym formacie, więc nie musisz się nad tym zastanawiać.

Jak chcesz ładnie czarno mieć, to tylko maskowanie pasów na górze i dole ekranu.

Ja robię to trochę inaczej ale w sumie o maskowanie pasów się rozchodzi.

Ja wiem, że 16:9 to nie anamorficzny :) Tylko wg tego artykułu właśnie można zmieścić anamorficzny tak aby w całości wyświetlał się na 16:9, albo ja nie ogarniam.

A to rozciągnięcie cyfrowe bardzo wpływa na jakość ?

W każdym razie dzięki za pomysł z maskowaniem to rzeczywiście da czerń. Rozumiem, że można to zapisać żeby zmieniać w razie potrzeb bo połowa filmów jest w 16:9, połowa z pasami.

 

edit// już chyba załapałem. Mam zły ekran :) Musiałbym mieć ekran 322,65 x 135 i wtedy to by miało sens, a mam 240x135

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zapisujesz dwa ustawienia (lub więcej) ale dwa masz na szybko na pilocie. Jedno na 16:9 drugie 21:9.

Na tym drugim u mnie krawędź obrazu idzie do góry do krawędzi górnej ekranu, dół albo maskujesz jakimś dodatkowym czarnym pasem albo, ja tak robię, nie rozwijam ekranu do końca i cały dolny pas jest pod ekranem, na czarnym materiale w moim przypadku, ktory jest za ekranem, czyli jest niewidoczny.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem taką dziwną sprawę. Pod hdmi2 mam podłączonego minixa U1-neo. Jak ktoś nie wie to odtwarzacz hdd na androidze i włączam np. jakiś film, słychać cyknięcie jakiejś przesłony (nie wiem czego) w projektorze i gubi sygnał i jest komunikat: nie obsługiwane źródło hdmi. Udaje mi się wrócić, jeszcze raz odpalam film i jest ok. Czasami się to dzieje nawet w czasie przewijania. Najczęściej zaraz jak włączę, a potem wszystko idzie. Na wyjściu tego minixa max jest 4k/60Hz ale nie ma jak sprawdzić czy ma też 10bit bo to może by tłumaczyło te przypadki. Projektor u siebie widzi to jako 8bit w każdym razie. Jakaś rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał coś podobnego ? Jakaś pomoc ? Wygląda to tak, że zaraz po włączeniu minixa projektor zgłasza komunikat: "nie rozpoznane źródło hdmi", potem muszę włączyć hdmi1 gdzie mam odtwarzacz bluray, z powrotem przełączam na minixa pod hdmi2. Włączam jakiś film i znowu nierozpoznane źródło, znowu na hdmi1, potem wracam do hdmi2 gdzie jest minix i dalej wszystko działa. Jak by miał projektor na początku jakieś problemy.

Wyczytałem też, że ten minix ma 10bit kolor, a u mnie na projektorze jest 8bitowy. Czy ograniczenie braku hdcp wpływa tylko na hdr czy też na 8/10 bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2017 o 22:36, DawidŁ napisał:

Napisze ze mam problem z wysyłaniem sygnału bezprzewodowego czasami samo z siebie gubi sygnał później się szukają i wszystko wraca do normy. Dziwna sprawa trochę to denerwujące!

Może coś wiadomo na ten temat miał ktoś taki przypadek?

 

11 godzin temu, hubio napisał:

Czy ktoś miał coś podobnego ? Jakaś pomoc ? Wygląda to tak, że zaraz po włączeniu minixa projektor zgłasza komunikat: "nie rozpoznane źródło hdmi", potem muszę włączyć hdmi1 gdzie mam odtwarzacz bluray, z powrotem przełączam na minixa pod hdmi2. Włączam jakiś film i znowu nierozpoznane źródło, znowu na hdmi1, potem wracam do hdmi2 gdzie jest minix i dalej wszystko działa. Jak by miał projektor na początku jakieś problemy.

Wyczytałem też, że ten minix ma 10bit kolor, a u mnie na projektorze jest 8bitowy. Czy ograniczenie braku hdcp wpływa tylko na hdr czy też na 8/10 bit ?

Widzisz mam ten sam problem tylko ja wysyłam sygnał bezprzewodowo jak mi zerwie to przełączam między hdmi 1 a wyjściem na TV i wracam do hdmi 1 i jest Ok. Ja ustawiłem na 4K/24Hz i narazie jest ok mam zoomtak T8U.

Hubio pytanie o minixa odtwarzaleś filmy 4K z kodekiem H.265 HEVC??? Jaka aplikacje używasz do odtwarzania uhd 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, hubio napisał:

Czy ktoś miał coś podobnego ? Jakaś pomoc ? Wygląda to tak, że zaraz po włączeniu minixa projektor zgłasza komunikat: "nie rozpoznane źródło hdmi", potem muszę włączyć hdmi1 gdzie mam odtwarzacz bluray, z powrotem przełączam na minixa pod hdmi2. Włączam jakiś film i znowu nierozpoznane źródło, znowu na hdmi1, potem wracam do hdmi2 gdzie jest minix i dalej wszystko działa. Jak by miał projektor na początku jakieś problemy.

Wyczytałem też, że ten minix ma 10bit kolor, a u mnie na projektorze jest 8bitowy. Czy ograniczenie braku hdcp wpływa tylko na hdr czy też na 8/10 bit ?

zlacze z HDCP 2.2 powinno byc uzywane dla zrodeł 4K, drugie HDMI to masz zwykle zlacze HDMI 1.4 ze wszystkimi jego ograniczeniami. Nawet 2.0 ma limit tylko do 10gb/s wiec HDR i 4K zadziala tylko z niektorymi urzadzneiami do streamowania gdzie mozesz wymusic tryb 4K/24 (np Nvidia Shield TV). 

Kupno amplitunera jest raczej nieuniknione jesli chcesz miec wiecej wyjsc 2.0 i brak takich problemów ewentualnie dobry splitter HDMi np HDMI fury linker, ale jego koszt jest spory i ma tylko 2 x 1 HDMI

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...