Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jak kupować to najlepszy-najdroższy żeby służył jak najdłużej. Nie ma co oszczędzać na takiej przystawce bo później i tak kupuje się droższa dwa razy wydana kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bipo napisał:

Odłóż i wstrzymaj sie nawet miesiąc  jak Ci brakuje na 9300 bo później będziesz żałował. Projektora nie kupujesz na chwilę a na lata raczej za taką kasę wiec warto zakupić najlepszy na jaki Ci obecnie stać. .. :-)

Kupiłem 9300 :):):) Spłukałem się tak, że nie będę miał co jeść, ale co tam. :) Jak posprawdzam opiszę wrażenia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Epsonów. Jakie macie ekrany, szare czy referencyjne biale.

Ja posiadam szary, ale ze wzgledu na fakt ze mam dedykowane pomieszczenie, bede zmieniac na ramowy biały oczywiscie jak najwiekszy ogladany z 4 metrow mysle ze 113-120 cali. Szary jest super, ale zawsze bialy bedzie troche lepszy do HDR, tak myślę. Mam nandzieje ze po kalibracji czern nie straci ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szewi napisał:

Pytanie do posiadaczy Epsonów. Jakie macie ekrany, szare czy referencyjne biale.

Ja posiadam szary, ale ze wzgledu na fakt ze mam dedykowane pomieszczenie, bede zmieniac na ramowy biały oczywiscie jak najwiekszy ogladany z 4 metrow mysle ze 113-120 cali. Szary jest super, ale zawsze bialy bedzie troche lepszy do HDR, tak myślę. Mam nandzieje ze po kalibracji czern nie straci ;)

Ja miałem szary i wymieniłem na biały po tygodniu użytkowania. Do dzisiaj się zastanawiam czy dobrze zrobiłem :) Pisałem też o tym na hd forum.

Dlaczego ? Przybrudzona, szara biel była dla mnie jeszcze gorsza niż szara czerń - tak w największym skrócie. Kolor skóry był bardzo nienaturalny, całość na jasnych scenach przyszarzona za to czernie rewelacyjne. Biały to jest naturalny kolor dla projektorów i tak je robią producenci aby człowiek mógł rzucać projekcję na ścianę... po prostu. Wiele różnych dyskusji z lat ubiegłych zalecała tylko szare, ale też wtedy projektory były znacznie słabsze i do słabszych projektorów te szare są dobre bo za niewielką cenę można sobie ładnie podbić kontrast.

Myślę więc, że to jest kwestia gustu, ale dobry projektor już na starcie ma niezłą czerń i nie warto tego podbijać bo traci biel. Jest też kwestia pomieszczenia. Całkowicie niezaadoptowane pomieszczenie - lepszy będzie szary.

I tak apropos jestem ciekawy - w jaki sposób chcesz się pozbyć dotychczasowego ekranu ? Ja przy zwrocie miałem nie lada kłopot z firmą kurierską. Z uwagi na gabaryty tylko DHL było w stanie, ale za ok 400zł wysłać. Udało mi się wysłać firmą, która dostarczyła, ale to chyba bardziej dlatego, że był zwrot. Nie wiem czy normalnie też by było można. Po za tym średnio widzę, że ktoś kupi używany ekran no chyba, że za grosze.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze w kwestii HDR sprawa ma sie inaczej. Tutaj zalecana jest tkanina biala z co najmniej gain 1.0, ekran jak najwiekszy i projektor umieszczony jak najblizej z jak najwiekszym zoomem, zeby usyskac referencyjna jasność.

W tescie Epsona na forum tez jest o tym mowa. Ciekawe jaki maja ekran w redakcji do testow, ale podejrzewam ze bialy.

Zmiana jeszcze nie jest przesądzona, ale zanim zmienie na pewno porownam projekcie na tym projektorze na obu tkaninach w warunkach zaciemnionych i nie. Jak kupowalem pod pokoj nieprzystosowany i inny projektor, teraz sprawa ma sie inaczej. 

Ciekawosc to pierwszy stopień do piekła. Mam możliwośc zwrotu, ale pomijajac to, co w takim ekranie sie zuzywa wg Ciebie, że powinien kosztować grosze ?  Oczywiscie wszyscy wszystko by chcieli kupować za grosze  :) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szewi napisał:

pamietaj ze w kwestii HDR sprawa ma sie inaczej. Tutaj zalecana jest tkanina biala z co najmniej gain 1.0

W tescie Epsona na forum tez jest o tym mowa. Ciekawe jaki maja ekran w redakcji do testow, ale podejrzewam ze bialy.

Zmiana jeszcze nie jest przesądzona, ale zanim zmienie na pewno porownam projekcie na tym projektorze na obu tkaninach w warunkach zaciemnionych i nie. Jak kupowalem pod pokoj nieprzystosowany i inny projektor, teraz sprawa ma sie inaczej. 

Ciekawosc to pierwszy stopień do piekła. A tak na poważnie to co w takim ekranie sie zuzywa wg Ciebie, że powinien kosztować grosze ? Oczywiscie wszyscy wszystko by chcieli kupować za grosze  :) 

Robi się z czasem pofałdowanie lub potencjalny nabywca może tak sądzić... Ja nie uważam, że powinno tak być, że sprzedasz za grosze, ale po prostu wydaje mi się, że będzie ciężko Ci sprzedać bo każdy będzie się obawiał pofałdowania, a nawet realne zdjęcia nie wiele oddają. Nawet przy nowych są całe dyskusje, że sprzedawcy odsyłają ze zwrotów. Jak dla mnie ciężki temat i w sensie kupowania i w sensie sprzedawania i w sensie montowania :)

A tak w ogóle jaki masz ten ekran ? Ja mam Suprema Andromeda Elegant MW. I jak znasz jakąś firmę, która w normalnej cenie transportuje takie ekrany napisz jaka. Ja pół dnia szukałem i nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos kiepsko szukales, zwykla taxi bagazowa lub kombi. Zamontowałem sam bez problemu, troszeczke trzeba ogarniać takie sprawy, ale oczywiście mozna to komuś zlecić jak sie nie ma narzędzi / czasu itp.

Jeśli się wybierze dobry ekran sensownego producenta, to żadych pofałdowań nie powinno być. Dla ekranow o duzych przekatnych bez systemu naprezenia pewnie jest takie ryzyko.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szewi napisał:

Cos kiepsko szukales, zwykla taxi bagazowa lub kombi. Zamontowałem sam bez problemu, troszeczke trzeba ogarniać takie sprawy, ale oczywiście mozna to komuś zlecić jak sie nie ma narzędzi / czasu itp.

Jeśli się wybierze dobry ekran sensownego producenta, to żadych pofałdowań nie powinno być. Dla ekranow o duzych przekatnych bez systemu naprezenia pewnie jest takie ryzyko.

Taxi bagażowe z Gdańska do Krakowa ? :) Jeśli mówimy o jakimś olx i np. sprzedaży w tym samym mieście to ok, ale to ogranicza krąg nabywców. Ja miałem na myśli normalną sprzedaż z dostawą na terenie Polski.

Ja też sam zamontowałem, ale nakładanie 17kg ekranu na suficie samemu to stresogenne zajęcie. Nie miałem akurat nikogo do pomocy, chciałem sam i raz mi się wyślizgnął z rąk - była panika. Sama ilość 17 kg nie jest jeszcze problemem, ale 3,5 m długości + 17kg już jest. Może jak masz na ścianie jest łatwiej montować.

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sufitu, montaż 2 osoby. Najlepiej kupować gdzieś w swojej okolicy, wtedy nie ma problemu z transportem. NApisz lepiej jak wrażenia jak zamontujesz. Jaki masz uchwyt do projektora ?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szewi napisał:

Do sufitu, montaż 2 osoby. Najlepiej kupować gdzieś w swojej okolicy, wtedy nie ma problemu z transportem. NApisz lepiej jak wrażenia jak zamontujesz. Jaki masz uchwyt do projektora ?

No właśnie 2 :) A ja byłem sam. Jak w okolicy to bardzo zmniejszasz ilość potencjalnych nabywców co może odbić się na cenie lub/i długości sprzedaży.

Nie mam żadnego uchwytu. Będzie stał na meblu lub półeczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raf7705 napisał:

W swojej okolicy, hehe. Z lekka 1500km z Polski do UK emoji3.png

ciekawe ile by kosztowało na takim dystansie taxi bagażowe :) Zakładam się, że więcej niż sam sprzedawany przez szewi ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

200zl chyba dałem za transport.

Ekranu projekcyjnego o długości 3,5m i wadze 17kg ??? Za 200zł z Polski do UK ? No ok nie ważne. Jak będę swój sprzedawał będę się martwił firmą transportową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ze mam problem z wysyłaniem sygnału bezprzewodowego czasami samo z siebie gubi sygnał później się szukają i wszystko wraca do normy. Dziwna sprawa trochę to denerwujące!

Może coś wiadomo na ten temat miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raf7705 napisał:

O długości 3.3m i wadze 30kg.

1.3funta za kilo.

 

 

 

ja swoj transportowalem chyba w cenie coś 40 zł ;) - ale to nie wątek transportowy

W kwestii ekranow moj krag zainteresowań zawężył sie do 2 ekranow ALR EliteScreens Saker Cinegrey 5D lub MagicScreen. Pomimo ze mam pokoj dedykowany i zaciemniony.

Do tej pory wydawalo mi sie ze ten ekran pokazuje pazur glownie w jasnych pomieszczeniach i jak sie ma jaskinie to moze byc refernecyjny biały, ale zobaczcie jak poprawia i zmniejsza odbicia swiatla rownież w ciemnych  (0:35 sekunda filmu, zerknijcie na sufit), w testach magic'a tu na forum tez jest mowa ze poprawia jeszcze sytuacje w zaciemnionych pokojach - bo zawsze sa jakies odbicia nawet od czarnej farby: 

https://www.youtube.com/watch?v=vCmXa9_ufR8

11 godzin temu, DawidŁ napisał:

Napisze ze mam problem z wysyłaniem sygnału bezprzewodowego czasami samo z siebie gubi sygnał później się szukają i wszystko wraca do normy. Dziwna sprawa trochę to denerwujące!

Może coś wiadomo na ten temat miał ktoś taki przypadek?

Ty masz wersje 9300W wireless - czesto gubi sygnal? Ja mam podejscie konserwatywne i korzystam z kabla, wprawdzie kabel ma 15metrów, ale daje rade i nie gubi sgnału. Nie wiem czy ktoś tu ma jeszcze wersję W. Mysle ze przy wireless moze byc to nieuniknione jesli wystepuje sporadycznie. Zalezy pewnie na ile czesto to wystepuje, jaka odleglosc ile zakłoceń po drodze. Mozesz poczytac na AVS czy tam ktos mial taka przypadlosc i jak to rozwiazal (nie ma w manualu czegos na ten temat? - jak nie to bym zadzownl na infolinie i podpytał Epsona co z tym zrobić. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Ty masz wersje 9300W wireless - czesto gubi sygnal? Ja mam podejscie konserwatywne i korzystam z kabla, wprawdzie kabel ma 15metrów, ale daje rade i nie gubi sgnału. Nie wiem czy ktoś tu ma jeszcze wersję W. Mysle ze przy wireless moze byc to nieuniknione jesli wystepuje sporadycznie. Zalezy pewnie na ile czesto to wystepuje, jaka odleglosc ile zakłoceń po drodze. Mozesz poczytac na AVS czy tam ktos mial taka przypadlosc i jak to rozwiazal (nie ma w manualu czegos na ten temat? - jak nie to bym zadzownl na infolinie i podpytał Epsona co z tym zrobić. 

Ja już przy wyborze Epsona 6700 czy 6700W przerabiałem tą kwestię i doszedłem do wniosku, że wolę kupić kable hdmi 15m po 150zł niż płacić 1500zł za ten transmiter. Obawiałem się też właśnie takich sytuacji z zasięgiem itd. Też uważam, że to co po kablu zawsze pewniejsze :)

Mówiąc prościej - płacić 1500zł za potencjalne problemy ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka Nvidia shield powinna dobrze grać z Epsonem bo ma tryb 4K 24 czyli Youtube i reszta typu Netflix / Amazon powina hulać w 4K + HDR.

20170928_160639_resized.jpg

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytasz avs na bieżąco. Przez ostatnie parę stron się kłócili o to.
Wszystko działa tak jak piszesz z wyjątkiem Netflix. Netflix nie puści 4k hdr 24Hz. Działa FHD hdr lub 4k bez hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

ja swoj transportowalem chyba w cenie coś 40 zł ;) - ale to nie wątek transportowy

W kwestii ekranow moj krag zainteresowań zawężył sie do 2 ekranow ALR EliteScreens Saker Cinegrey 5D lub MagicScreen. Pomimo ze mam pokoj dedykowany i zaciemniony.

Do tej pory wydawalo mi sie ze ten ekran pokazuje pazur glownie w jasnych pomieszczeniach i jak sie ma jaskinie to moze byc refernecyjny biały, ale zobaczcie jak poprawia i zmniejsza odbicia swiatla rownież w ciemnych  (0:35 sekunda filmu, zerknijcie na sufit), w testach magic'a tu na forum tez jest mowa ze poprawia jeszcze sytuacje w zaciemnionych pokojach - bo zawsze sa jakies odbicia nawet od czarnej farby: 

https://www.youtube.com/watch?v=vCmXa9_ufR8

Ty masz wersje 9300W wireless - czesto gubi sygnal? Ja mam podejscie konserwatywne i korzystam z kabla, wprawdzie kabel ma 15metrów, ale daje rade i nie gubi sgnału. Nie wiem czy ktoś tu ma jeszcze wersję W. Mysle ze przy wireless moze byc to nieuniknione jesli wystepuje sporadycznie. Zalezy pewnie na ile czesto to wystepuje, jaka odleglosc ile zakłoceń po drodze. Mozesz poczytac na AVS czy tam ktos mial taka przypadlosc i jak to rozwiazal (nie ma w manualu czegos na ten temat? - jak nie to bym zadzownl na infolinie i podpytał Epsona co z tym zrobić. 

Raczej podczas oglądania wyskakuje komunikat ( nieobsługiwane format) i wywala. AVS??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi. Ten pokój z filmu, to ma daleko do zaadoptowanego. Biały sufit, biała ściana i wykładzina, do tego zapalone lampki. To typowe warunki dla alr.

Ale kupić alr zawsze można

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Ja już przy wyborze Epsona 6700 czy 6700W przerabiałem tą kwestię i doszedłem do wniosku, że wolę kupić kable hdmi 15m po 150zł niż płacić 1500zł za ten transmiter. Obawiałem się też właśnie takich sytuacji z zasięgiem itd. Też uważam, że to co po kablu zawsze pewniejsze :)

Mówiąc prościej - płacić 1500zł za potencjalne problemy ?

Zaczyna powoli budować zestaw nie mam jeszcze amplituner a transmiter ma 4 x hdmi. Kupiłem ten projektor jako nowy w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Szewi. Ten pokój z filmu, to ma daleko do zaadoptowanego. Biały sufit, biała ściana i wykładzina, do tego zapalone lampki. To typowe warunki dla alr.

Ale kupić alr zawsze można emoji3.png

 

 

spoko, chyba szukam pretekstu ;) jeszcze mysle nad Adeo ref white (tutaj moglbym wziac 113", magic i elite nie robia 113"wiec tylko 110, albo zaszalec i 120. 120 to tak na styk by bylo, ale cala sciana wtedy bylaby ekranem no i projektor musialbym przenisc mocowanie na jakies 2 cm od tylnej sciany (to za malo wg mnie) i troche kiepska opcja. Po wymierzeniu jest ryzyko ze zabrakloby mi 1cm do wypelnienia ekranu max zoomem 2,1 dla 120 cali potreba minimum 3,59m odleglosci od ekranu (obecnie mam go w odleglosci 3,30 cm od ekranu, czyli dla 110" cali nie musialbym go przesuwac). Korci mnie ALR. Wiem ze bardziej ma zastosowanie do jasnych pomieszczen, ale zawsze w ciemnych cos sie ugra, tak przynajmniej wywnioskowalem, a z racji wysokiego gain powinien i tak lepiej swiecic tzn nie powinno byc strat w bielach do hdr . Ten cinegrey ma gain 1.5, magic chyba 1.3 lub 1.4 juz nie pamietam. NO i elite ma ramki, wole ekrany z ramka do projekcji

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...