Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

i jak oceniasz ? uzupelniaja sie chyba niezle. Netflix głownie seriale, a Amazon filmy.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na obu serwisach sa seriale i filmy. Amazon ma lepszą jakość ale brak polskiego.
Dla Ciebie to nie problem, jak widzę twoje wpisy na avs

Hmm. Na obu serwisach sa seriale i filmy. Amazon ma lepszą jakość ale brak polskiego.
Dla Ciebie to nie problem, jak widzę twoje wpisy na avs
Ba. Ku mojemu zaskoczeniu, znalazłem 92 filmy polskie na Amazonie.
Dziś je znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SUPREMA MATT WHITE ELEGANT, wcześniej miałem przez 2 tyg. wersję szarą i wymieniłem. W wersji szarej biały w ogóle mi nie odpowiadał bo był przyszarzony i nienaturalny. Fakt, że jak miałem szary ekran testowałem go na Epsonie 6700, ale do szarego nie wracam.

Co do DVD - właśnie o to chodzi, że w Polsce nie jest dużo wersji na bluray, a jak pisałem nie chcę kupować zagranicznych bo nie będę jeszcze zamiast oglądać filmy zastanawiał się nad tłumaczeniem.

Upłynniacz mi się przydawał w Epsonie 6700. Wiedziałem przed zakupem 9300, że nie działa w 4k lub podbicu 4k. W 6700 z braku przyzwoitych systemów poprawy jakości trochę ratował sytuację, a w 9300 nie jest potrzebny bo systemy działają doskonale. Tak naprawdę zresztą upłynniacz ze swoim efektem teatralnym przydaje się do sportu i filmów przyrodniczych i "przyrodniczych" :) W całej reszcie nie.

W 9300 mogę więc osiągnąć to samo co w 6700 z upłynniaczem, ale ze znacznie lepszymi efektami. Oczywiście fajnie by było jak by działał w 4k jak w JVC, ale czy można bez tego żyć ? Zdecydowanie tak. Oczywiście też jak ktoś bardzo chce można wyprowadzić sygnał źródłowy w 1080p, nie włączać podbicia 4k i włączyć upłynniacz. Czy jest sens ? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obraz 1080p, to moim zdaniem lepiej obróbkę (w tym skalowanie wzwyż ) zostawić projektorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja mam sporo filmow 4k i w takiej sytuacji musialbym w panasie ciagle zmieniac na zrodlo 4K chyba ze cos robie źle, ale probowalem juz na rozne sposoby...Faktycznie tak byloby lepiej, bo wtedy dzialal by uplynniacz w FHD w projektorze. Pobawie sie ustawieniami jeszce raz pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jest opcja AUTO działa tak, że ustawia sie pod projektor/TV, czyli jesli wykryje ze projektor/TV odtworzy 4K to z automatu skaluje lub natywnie puszcza wszystko w 4K...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wątku UHD panasa jeden z uzytkowników podowiedzial rowiazanie - pozniej przetestuję. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz stoję przed dylematem zakupu ekranu do 7300. Mam pokój 6mx3m z jasnymi ścianami. Projektor stoi na parapecie 5,5m od ekranu który będzie 106”. Na początku myślałem na Suprema Feniks Elegant grey. Ale ze względu na to że lubię z córką oglądać 3D, boje się że obraz będzie za ciemny. W sklepie odradzali mi zakup szarego i doradzali biały. W tej chwili czerń i kontrast nie odpowiada mi i muszę poszukać w miarę dobrego ekranu szarego. Niestety nie może być to ramowy i elektryczny. W jednym sklepie po konsultacji z Adeo polecili mi Adeo Professional Reference grey. Niby ma gain 0,9 ale nadaje się do 3D. Czy faktycznie ta powłoka może być lepsza od szarej supremy i obraz nie będzie za ciemny do 3D i UHD? Co o tym sądzicie, bo od kilku dni grzebie w internecie i nic nie mogę znaleźć ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja właśnie tego ekranu używam z tw7300. W podobnej wielkości pokoju przy ekranie 130", nie odczuwam braku jasności. 3D też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, raf7705 napisał:

No to ja właśnie tego ekranu używam z tw7300. W podobnej wielkości pokoju przy ekranie 130", nie odczuwam braku jasności. 3D też jest ok.

Kolory bardzo się zmieniły na tym ekranie, szczególnie biel i musiałeś go kalibrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mikas napisał:

Ja teraz stoję przed dylematem zakupu ekranu do 7300. Mam pokój 6mx3m z jasnymi ścianami. Projektor stoi na parapecie 5,5m od ekranu który będzie 106”. Na początku myślałem na Suprema Feniks Elegant grey. Ale ze względu na to że lubię z córką oglądać 3D, boje się że obraz będzie za ciemny. W sklepie odradzali mi zakup szarego i doradzali biały. W tej chwili czerń i kontrast nie odpowiada mi i muszę poszukać w miarę dobrego ekranu szarego. Niestety nie może być to ramowy i elektryczny. W jednym sklepie po konsultacji z Adeo polecili mi Adeo Professional Reference grey. Niby ma gain 0,9 ale nadaje się do 3D. Czy faktycznie ta powłoka może być lepsza od szarej supremy i obraz nie będzie za ciemny do 3D i UHD? Co o tym sądzicie, bo od kilku dni grzebie w internecie i nic nie mogę znaleźć ciekawego.

Do poprawnej projekcji pomyśl o kalibracji 2D jak i 3D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. Co to znaczy, że kolory się zmieniły?
W porównaniu do czego się miały zmienić?
Nie kalibrowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raf7705 napisał:

Nie rozumiem pytania. Co to znaczy, że kolory się zmieniły?
W porównaniu do czego się miały zmienić?
Nie kalibrowałem.

Czytałem że ekrany szare zmieniają biel na kolor żółty i nie zawsze to wygląda ładnie. Słyszałem też że szare Adeo potrafią srebrzyć.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, raf7705 napisał:

Ja nic podobnego nie zauważyłem.

W takim razie zaryzykuje i kupie ten ekran. Mam jeszcze pytanie jak daleko masz ustawiony projektor od ekranu i czy masz przystosowany pokój czy raczej jasny?

Czy w trybie Eco da radę oglądać FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.5m od soczewki do ekranu.

Ogólnie pokój raczej jasny ale do projekcji zaciemniam okolice okranu na około 1.5m od ekranu.

Ja tak właśnie oglądam FHD. Tryb naturalny, lampa na Eco.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2017 o 22:17, szewi napisał:

HDR jest ustawiony na auto, jesli zapodasz tresc z HDR np Netflix to masz 4K z HDR. Polecam Shielda mimo ze nie jest to najtanszy android box, ale jest to jedno z lepszych urzadzen  do wspolpracy wlasnie z Epsonem. Takie wnioski mozna wyczytac na zagranicznych forach i jak narazie podpisuje sie pod tym.

Przykladowo porownywalem aplikacje wbudowane w moim odtwarzacz UHD Panasa i tam Youtuba nie udalo mi sie puscic z 4k z 12bitowym kolorem, Nvidia daje sobie z tym rade przy ograniczonym klatkażu do 24 

Właśnie zakupiłem i testuje Shielda, faktycznie filmy z netflix w HDR idą bez problemu. Tylko mam jeszcze problem z uruchomieniem 3D w KODI. Za każdym razem jak uruchamiam kodi to na epsonie nie mogę wejść do Konfiguracji 3D i przestawić film na 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić coś lepszego zamiast obecnego minixa i rozważam 2 opcje: najnowszy minix U-9H lub Nvidia shield TV. Za minixem przemawia niższa cena i fakt, że od paru lat go używam i jestem bardzo zadowolony. W obecnym nie ma jednak 10 bitowego koloru.

W U9-H jest HDR10 i na pewno 10bitowy kolor, ale nie wiem czy da się ustawić chromę i nie wiem jak działa Netflix w 4k w połączeniu z naszymi projektorami. Za shield przemawia to, że jak piszecie można wszystko poustawiać, ale w minixie działa świetnie pilot, nie wiem jak tu no i nie potrzebuję zupełnie pada i gier za co musiałbym dopłacać 300zł.

Ma ktoś może tego minixa U9-H i nasz projektor i może coś napisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Nvidie. Nie wiem co to za wynalazki ten minimix, ale Nvidia masz solidny zoptymalizowany sprzet ktory dziala z tym projektorem, ma jeden z najszybszych prockow, nic sie nie wiesza itp. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na Netflix hdr w 24p to chyba tylko nVidia.

 

Jak bez Netflix, to jest dużo inny odtwarzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

bierz Nvidie. Nie wiem co to za wynalazki ten minimix, ale Nvidia masz solidny zoptymalizowany sprzet ktory dziala z tym projektorem, ma jeden z najszybszych prockow, nic sie nie wiesza itp. 

minix to też solidny sprzęt z dużym forum gdzie każdy może nawet prosić producenta o jakieś poprawki. Jest na rynku już jakieś 10 lat. Firma z Korei Płd. Rewelacyjnie chodzi pilot powietrzny. Mam teraz ich 3 model. Zaletą w przeciwieństwie do nvidii jest możliwość ściągnięcia każdej aplikacji pod androida, a nie tylko dekodowanej. Daje to setki apek do filmów, zdjęć itd. Ze strumieniowania nigdy na minixie nie korzystałem. Z netflixem podobno są problemy z moim modelu, ale w U-9H mają już wszystkie licencje i podobno działa. Problem jest jednak jeden - nie wiem czy można ustawić chromę, obawiam się, że nie.

 

W nvidii też jest pilot powietrzny ? Czy obsługuje dyski zewnętrzne i można z nich oglądać filmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...