Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU8002 TEST - 65" Premium Ultra HD TV 120Hz z Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung MU8002 TEST - 65" Premium Ultra HD TV 120Hz z Tizen

Nie tak dawno temu, mieliśmy okazję przyjrzeć się telewizorowi Samsung MU7000, który okazał się ciekawym wyborem, dla osób z niewystarczającym budżetem na prestiżową serię QLED, np. Q9, lub Q8. Okazało się jednak, że bardziej przystępna linia Premium Ultra HD składa się aż z trzech modeli - MU7000, MU8000 i MU9000. Dziś pod lupę weźmiemy więc środkowy model! Klasycznie przypomnę jeszcze odnośnie nazewnictwa - litera "M" jest potraktowana jako kolejna w hierarchii po "K" (2016), czy "J" (2015). "U" świadczy zaś, że mamy do czynienia z ekranem Ultra HD.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że model 49MU8002 kosztujący ~5000 zł ma matrycę 60HZ i 8 bit według displayspecifications... Samsung chyba robi sobie jaja

http://www.displayspecifications.com/en/model/ec8daed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym MU7000 49", ale 60Hz matryca w wersji 49" to ewidentne robienie klienta w jajo i cios poniżej pasa. Ilu ludzi się na to nabierze? Raczej dużo, bo testy 55"+ pokazują, że to dobry tv z 120Hz matrycą, a w wersji 49" mamy inny produkt. No ale jak ktoś jest baranem to będzie strzyżony...

Uważam, że wersja 49" MU7000 i MU8000 powinna mieć osobne testy. 

Nie wiem na ile to porównanie jest prawdziwe, ale wygląda to ciekawie :

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/fa49244d4

Dopiero w UE55MU8000 mamy matryce 10bit i 120Hz. 

Jeżeli w telewizorze panel i jego parametry są najważniejsze (chyba), to jak rozumieć te zabiegi Samsunga z kilkoma wersjami wyświetlaczy w 4 modelach 2 serii? Ech... śmierdzi marketingiem i zabawą w cięcie kosztów na odległość.

Jak kolega wyżej zauważył - PREMIUM... 

Ciągle myślę o zwykłej Mancie :) 

 

PS. Ciekawe czy za niedługo zobaczymy 8000 w testach benchmarka i innych portali. Czyżby po serii 7000 teraz 8000 krążyła do testów od Samsunga?

 

Edytowane przez km5
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, km5 napisał:

Kupiłbym MU7000 49", ale 60Hz matryca w wersji 49" to ewidentne robienie klienta w jajo i cios poniżej pasa. Ilu ludzi się na to nabierze? Raczej dużo, bo testy 55"+ pokazują, że to dobry tv z 120Hz matrycą, a w wersji 49" mamy inny produkt. No ale jak ktoś jest baranem to będzie strzyżony...

Dlatego bez wahania kupiłem kupiłem KS7500 poniżej 4 tys. zł. Wygląda na to, że tegoroczne modele nie mają żadnej przewagi nad zeszłoroczną ofertą a w tej branży kto nie idzie naprzód ten się cofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, w_wilk napisał:

Dlatego bez wahania kupiłem kupiłem KS7500 poniżej 4 tys. zł. Wygląda na to, że tegoroczne modele nie mają żadnej przewagi nad zeszłoroczną ofertą a w tej branży kto nie idzie naprzód ten się cofa.

W tej branży wszystko jest skalkulowane, przemyślane i planowane. Za duże pieniądze się tu przewijają, a my szaraczki jesteśmy tylko "klientami" pod których ustawia się produkty. Raczej mało jest przypadków w biznesie patrząc z perspektywy dużych pieniędzy i kontrolowania rynku.

Znalazłem odpowiedni tytuł pasujący do UE49MU7000 vs UE55MU8000 - "MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW". IMHO na modelu 49" z MU7000 i 8000 samsung chce zarobić najwięcej.

Edytowane przez km5
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, km5 napisał:

W tej branży wszystko jest skalkulowane, przemyślane i planowane. Za duże pieniądze się tu przewijają, a my szaraczki jesteśmy tylko "klientami" pod których ustawia się produkty. Raczej mało jest przypadków w biznesie patrząc z perspektywy dużych pieniędzy i kontrolowania rynku.

W każdej branży popełnia się mniejsze lub większe pomyłki w wyborze drogi rozwoju. Zobaczymy czy brak OLEDów nie odbije się na Samsungu. W tym roku tylko podświetlenie krawędziowe  i właściwie brak nowych modeli (nazwa to nie wszystko) wygląda na chęć maksymalizacji zysku przez firmę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, km5 napisał:

(...) "MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW". IMHO na modelu 49" z MU7000 i 8000 samsung chce zarobić najwięcej.

Bym nawet powiedział, że w tym roku Samsung chce zarobić najwięcej praktycznie na każdym jednym modelu windując ceny naprawdę na wysokie poziomy.

PS. Mam cichą nadzieję, że te kosmiczne ceny są na pokrycie centrów R&D, które pracują na rzeczy wyprodukowania lepszych tv, które wreszcie będą robiły te 2-4 tys. nit zachowując szeroki zakres dynamiki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem że do czyszczenia nowych modeli tylko szmatka i woda, czy mój KS7500 też ma taki wrażliwy ekran ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w dzisiejszych czasach każdy jeden panel - od Manty po Loewe bezpiecznie mozna czyscic tylko wilgotna szmatka, chyba że instrukcja stanowi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ksiaze510 napisał:

czyli jak chce miec niezly tv 49 cali to najlepszym wyborem bedzie Sony xe90 ?

To zdecydowanie jeden z najlepszych modeli w tym rozmiarze. Alternatywnie możesz pomyśleć nad telewizorem panasonic ex780.

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ksiaze510 napisał:

czyli jak chce miec niezly tv 49 cali to najlepszym wyborem bedzie Sony xe90 ?

Poluj też na serię KS. W tym rozmiarze możesz kupić już poniżej 4 tys. zł. Ja ze swojego KS7500 jestem na razie bardzo zadowolony.

Edytowane przez w_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, zymal napisał:

KS8000 jest odpowiednikiem MU8000, czy moze juz qled'a?

MU jest następcą KS ale z testów nie wynika aby był lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że główny zarzut co do "ks'ów" to była jakość spadowania obudowy. Obraz wyświetlały więcej niż przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2017 o 20:23, Barteekk napisał:

Trzeba dodać, że model 49MU8002 kosztujący ~5000 zł ma matrycę 60HZ i 8 bit według displayspecifications... Samsung chyba robi sobie jaja

http://www.displayspecifications.com/en/model/ec8daed

Potwierdzam z pierwszej ręki. Wersja 49" ma matrycę 60Hz z upłynniaczem do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastawiam się nad zakupem tego TV, jak wasze oceny po jakimś czasie użytkowania?  Tizen chodzi płynnie? wybralibyście go jeszcze raz?

Waham się jeszcze pomiędzy Sopny 55XE9005 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Mam go od niecałych 3 miechów i jestem b. zadowolony. wszystko tak jak trzeba. Szybki tizen , dobra czerń, równomierność podświetlenia matrycy. Na 4k obraz rewelka, skalowanie z dobrego sygnału / C+/ b.dobre. Mam dekoder 4 k nc+. Nie testowałem dłużej sony / tylko tyle co w sklepie/ ale nie zamieniłbym sama na soniego.Chociażby ze ze wględu na więcej wpisów o awaryjności i na andka. jednak wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swietny artykuł, korzystalem przed zakupem, dzieki, 3 grosze ode mnie: - nie rozumiem czemu rtings podają kontrast 6000, a tu wartosci od 2500 do 15000, przewaga rtings jest taka ze mozna latwo porownac modele i wyciagnac wnioski. - model w 95% idealny- swietne kolory, swietny kontrast, swietne nasycenie, tizen - chodzi blyskawicznie, andro sie chowa - bardzo mala strata do qled, doplata 2,5k do q7 moim zdaniem bez sensu - zwlaszcza ze q7 ma goszy kontrast i klopoty z jasnoscia - UWAGA !!!! dla zainteresowanych zakupem - samsung to firma z dobrym hardwarem i debilnym supportem, juz wiele razy udowodnili ze maja w d... klienta (np youtube na Smarthub sprzed 2012) czas po jakim maja cie w glebokim powazaniu sie skraca. kiedys po kilku latach, teraz juz od samego początku: nie dziala rozpoznawanie glowowe jez. polskiego w modelach 2017. o ile funkcje z samego menu mozna wlaczyc po angielsku mówiąc \"baklajt 20\" zamiast \"podswietlanie 20\", to np na youtube, nie wyszukasz nic po polsku - zostaje klepanie strzalkami po ekranowej klawiaturze, czyli rozwiązanie z wczesnego paleolitu. W czasach kiedy rozpoznawanie glosowe ma smartfon za 159zl z tesco - wstyd. Co ciekawe nie ma planow zeby to zmienic polecam ten wątek, o statusie \"rozwiązano\": https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Audiowizualny/interakcja-g%C5%82osowa/td-p/203633 \"Hej @grodziak93 w chwili obecnej nie ma planów dodania nowych języków także polskiego.\" tak się rozwiązuje problemy w szajsungu dla porownania w Sony dziala rozpoznawanie polskiego, jak rowniez rozpoznawanie agielskiego, w tym samym czasie. nawet gdyby debile z szajsunga dodaly rozpoznawanie PL to i tak bedzie rozpoznawany tylko jezyk w ktorym masz ustawione menu, w odroznieniu od Sony gdzie mozna na yt wyszukac cos po polsku, a za chwile po ang. pzdr - koszt 400zl za kalibrację - niestety dobro luksusowe, sadzac po sobie myslę ze sporo osob by sie polasilo za polowe tej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwaga, do rezencji z rtings.com modele samsunga w USA z reguly maja +1000, czasem +500 w numeracji, np. ue65mu8002 = un65mu9000, (jak dla mnie kolejny przyklad nieziemskiej glupoty niektorych pracownikow firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do mu 8002 względem mu7002????, chodzi  mi bardziej  o jakoś obrazu  w grach na xbox one x i jakość hdr względem 7002, 7002 ok 4tys 8002 może uda się zajakieś 4800 4900 wyrwać oba 55cali

Edytowane przez barylax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten TV od tygodnia. Upscaluje sygnał HD bardzo  dobrze, do obrazu z kablówki nie można się przyczepić. Niestety jest problem z oglądaniem sportu (piłka nożna,koszykówka). Przy szybkim ruchu piłka smuży, poza tym obraz podczas pokazywania całego boiska jest nieostry. Czy ktoś też ma taki problem?

Chyba będę oddawał i wezmę phila 8102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2017 o 12:51, sadlizard napisał:

Mam ten TV od tygodnia. Upscaluje sygnał HD bardzo  dobrze, do obrazu z kablówki nie można się przyczepić. Niestety jest problem z oglądaniem sportu (piłka nożna,koszykówka). Przy szybkim ruchu piłka smuży, poza tym obraz podczas pokazywania całego boiska jest nieostry. Czy ktoś też ma taki problem?

Chyba będę oddawał i wezmę phila 8102.

Hej kolego, dokładnie ten sam problem mam z 65MU7052. Też się zastanawiam nad 8102. Problemem jest to, że nigdzie tego nie można w salonie zobaczyć. A zastanawia mnie jak działa Android i czy też nie ma podobnych problemów. Wszystko super mi się podobało aż się nie zarejestrowałem na Eleven i nie odpaliłem apki. Teraz poważnie rozważam zwrot. Ty się już zdecydowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2017 o 11:22, barylax napisał:

Warto dopłacić do mu 8002 względem mu7002????, chodzi  mi bardziej  o jakoś obrazu  w grach na xbox one x i jakość hdr względem 7002, 7002 ok 4tys 8002 może uda się zajakieś 4800 4900 wyrwać oba 55cali

Jedyne różnice między tymi modelami - różne stopy, kolor ramki i błyszcząca matryca w 8002. W podobnej cenie będzie też Sony XE90 - lepszy obraz, ale gorszy system.

Dnia 6.08.2017 o 21:39, w_wilk napisał:

 

MU jest następcą KS ale z testów nie wynika aby był lepszy.

Niestety następcami KS'ów z kropką kwantową jest seria QLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...