Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU8002 TEST - 65" Premium Ultra HD TV 120Hz z Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Wojt00 napisał:

A jednak po dokładnej analizie też u siebie zauważyłem te pasy.

Toś mnie chłopie nie pocieszył. Po takim teście to sądziłem że ten telewizor jest wystarczająco dobry, ale teraz szlag mnie trafia jak mecz oglądam. 

U rodziców oglądałem jeden mecz na Panasonicu za który zapłacili 3800 i żadnych pasów przy szybkich ruchach ekranu podczas meczu. 

Jak obraz jest statyczny to bajka jak tylko jest szybki ruch to dramat!!! Pasów pionowych jest dużo ale 2-3 mam tak bardziej widoczne. Jeden z lewej strony i dwa z prawej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te pasy pionowe w 75MU8002 - to najprawdopodobniej przebicie stref podświetlenia, przynajmniej tyle udało mi się ustalić po kilku filmikach na YT i forach zagranicznych.
U mnie widoczne praktycznie tylko w 4k i trybie HDR i ruchomej kamerze.

Dodatkowo mam light bleeding w dolnym lewym rogu na ok. 1/6 wysokości.

Kontaktowałem się z supportem Samsunga gość zadzwonił, zresetował mi całkowicie TV i wg. nich powinno pomóc... oczywiście nic nie dało i już mam dość i oddaję ten TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pionowe pasy, o których piszecie, widoczne szczególnie podczas ruchu kamery na boisku, to nic innego jak banding - typowa wada podświetlenia technologii telewizorów lcd. Nie jest to uznawane przez producentów jako wada. Podobnie jak w przypadku cloudingu, w jednych egzemplarzach, nawet tego samego modelu, jest to widoczne bardziej, w innych mniej. Praktycznie nie ma matryc idealnie podświetlonych w dużych przekątnych lub zdarzają się bardzo rzadko. Oczywiście mam na myśli tutaj podświetlenie krawędziowe.

15 godzin temu, Mroźny1 napisał:

Dodatkowo mam light bleeding w dolnym lewym rogu na ok. 1/6 wysokości.

Ten light bleeding widać tylko przy ciemnych scenach oglądając wieczorem przy wyłączonym świetle czy nawet w dzień? Możesz wrzucić zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding i banding to nie są cechy tylko ewidentne niedoróbki. Kit o cechach wciska nam producent. Czy w instrukcji gdzieś jest mowa o tych "cechach"? Dla mnie to dyskwalifikuje telewizor ale niewielki procent kupujących ma o tym pojęcie więc firmy mają to w pupie i walą na rynek ten szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piotr Laskowski napisał:

Ale jak to oddajesz? Masz możliwość zwrotu? Czy może Samsung uzna to jako wadę fabryczną? 

Oddaję do sklepu internetowego - zakup na odległość i nie minęło jeszcze 14 dni. Wezmę najprawdopodobniej inny egzemplarz, bo na ten model jestem zdecydowany.

1 godzinę temu, slavi77 napisał:

Ten light bleeding widać tylko przy ciemnych scenach oglądając wieczorem przy wyłączonym świetle czy nawet w dzień? Możesz wrzucić zdjęcie? 

Widać przy podświetleniu od 15 do 20 punktów (20 to max) przy ograniczanym świetle. W przypadku sygnału HDR widać praktycznie cały czas.

59 minut temu, Miszek napisał:

Clouding i banding to nie są cechy tylko ewidentne niedoróbki. Kit o cechach wciska nam producent. Czy w instrukcji gdzieś jest mowa o tych "cechach"? Dla mnie to dyskwalifikuje telewizor ale niewielki procent kupujących ma o tym pojęcie więc firmy mają to w pupie i walą na rynek ten szrot.

Też jestem tego zdania i jestem mocno wkur... że telewizor, za który dałem prawie 10k tak się zachowuje przy źródle do którego go kupiłem (HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slavi77 napisał:

Te pionowe pasy, o których piszecie, widoczne szczególnie podczas ruchu kamery na boisku, to nic innego jak banding - typowa wada podświetlenia technologii telewizorów lcd. Nie jest to uznawane przez producentów jako wada. Podobnie jak w przypadku cloudingu, w jednych egzemplarzach, nawet tego samego modelu, jest to widoczne bardziej, w innych mniej. Praktycznie nie ma matryc idealnie podświetlonych w dużych przekątnych lub zdarzają się bardzo rzadko. Oczywiście mam na myśli tutaj podświetlenie krawędziowe.

Ten light bleeding widać tylko przy ciemnych scenach oglądając wieczorem przy wyłączonym świetle czy nawet w dzień? Możesz wrzucić zdjęcie?

W poprzedni weekend byłem u rodziców. Oni sobie kupili Panasonic 58ex700 i mowie Ci że tam super podczas ruchu, żadnych pasów. Cały mecz się wpatrywałem bo po tym Samsungu już mam jakąś fobie na tym punkcie. I oni dali 3800 PLN a ja prawie 5500 PLN. I na koniec niesmak ogromny. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Piotr Laskowski napisał:

I oni dali 3800 PLN a ja prawie 5500 PLN. I na koniec niesmak ogromny.

cześć,

szukając alternatywy dla Sony A1 po wpadce jaką zaliczyłem, mądrzejszy wprosiłem się do Was.

Zainteresowała mnie opcja dla graczy i ciekaw zajrzałem, czytam opinii o produkcie i tylko jeden wniosek - ile kasy nie wydasz, możesz kupić szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff. To mam farta.mój egzemplarz / 75 cali/ pracuje idealnie. / już 10 miesięcy/ No i mam nadzieje, że tak przez parę latek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, zastanawiam się nad tym TV. Czy ktoś po dłuższym użytkowaniu ma jakieś nowe opinie? Po takim czasie polecacie kupno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Do MŚ w piłce było ok. Ale w trakcie tych mistrzostw do szału doprowadzały mnie przycięcia obrazu. I to regularnie. No i faktycznie pionowe pasy na tle murawy.

Ale jak oglądałem LM czy ligę angielską na C+ to było ok. 

I co zauważyłem to przy zmianie głośności w ciemnym pomieszczeniu rozjaśnia się obraz. 

Generalnie w filmach i na netflixie jest ok.

Nie był to telewizor pierwszego wyboru ale w cenie 6 tyś. dostałem 5 lat gwarancji producenta to wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już minął ponad miesiąc, ale dopiero teraz wszedłem na forum i muszę powiedzieć, że oglądałem WSZYSTKIE mecze mundialu na swoim TV i żadnych pasów, ani mikrozacięć nie widziałem :) Były z 4 mecze gdzie cuda się działy z oświetleniem - raz było jasno, raz ciemno, ale to raczej wina transmisji... Po za tym obraz był super...

A jeśli nie chcecie mieć cloudingu kupcie projektor i problem z głowy... Mnie osobiście clouding kompletnie nie przeszkadza bo przecież jeśli już widać go tylko w całkowitej ciemności, a ile jest takich scen w filmach ? Zresztą ja TV w ogóle nie używam do filmów, a we wszystkim co nie jest filmem fabularnym TV sprawdza się znakomicie... Jak już pisałem wcześniej nie jest to kropka kwantowa i obraz gdzieś o 15% jest gorszy (widać mniej szczegółów np. skóry) - łatwo to sprawdzić włączając sobie fakty TVN i patrząc na podkład prezenterki... W TV zkropką kwantową ten podkład był bardziej szczegółowy, teraz jest mniej, ale nadal widać :) Generalnie w przyszłości kupię coś z tą technologią, ale jak kupowałem ten TV 31.12.2017 r. za 10 tyś to była super cena, a wtedy TV 75 calowe z kropką kosztowały ok 17- 20 tyś, a więc prawie 2 razy tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 00:13, tesbor napisał:

Dostępne jest nowe oprogramowanie układowe 1250.5.

Co zmienia ? 

Widzę, że tylko na usb bo tv nie widzi przez Internet tego Softu u syna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pobrał sam.

Generalnie zmian nie widzę. Jak miałem przycięcia obrazu na piłce tak mam nadal (TVP SPORT, POLSAT SPORT, na C+ jest ok.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Wojt00 napisał:

Mój pobrał sam.

Generalnie zmian nie widzę. Jak miałem przycięcia obrazu na piłce tak mam nadal (TVP SPORT, POLSAT SPORT, na C+ jest ok.)

Skoro na C+ jest ok a gdzie indziej nie to nie jest wina TV. Ja dodam, że ŻADNYCH przycięć na żadnym kanale sportowym nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych serią MU8000.

1. Od paru dni jest nowe oprogramowanie v.1260.6 (ja aktualizowałem przez USB) - co zmienia, nie wiem. Mam wrażenie, że ogólnie obraz jest jaśniejszy...może to efekt nowego numerka oprogramowania, który działa jak "placebo".

Największa ogromna wada tego telewizora uwidoczniająca się w trakcie wyświetlania napisów przy filmach - czyli dynamiczne podświetlenie (rozjaśnianie obrazu) występuje i nic nie można z tym zrobić - gdybym miał jeszcze raz kupować/wybierać TV to ten telewizor odstrzeliłbym na wejściu!

2. Pojawiają się pierwsze informacje, że seria MU wspiera HDR10+ (dynamiczne metadane). Jeden z użytkowników zagranicznego forum przekazał informację, że jego zestaw Panasonic DP-UB820 oraz TV 65MU8000 odtworzył najnowsze wydanie "A Beautiful Planet" sygnowane IMAX Enhanced, jest to jeden z pierwszych tytułów wydanych na płycie BR z HDR10+.

Informację o wspieraniu przez serię MU otrzymał z menu odtwarzacza Panasonic.

Ja podchodzę do tego z pewną optymistyczną rezerwą bo jest wiele niewiadomych, a ze strony Samsunga brak konkretnej informacji poza zniechęcającym typowym bełkotem marketingowym.

Ja kilka tygodni temu pisałem nieśmiało, że przypuszczalnie seria MU8000 wspiera nieoficjalnie HDR10+. Pisałem to na podstawie artykułu Gmeru (styczeń 2018, relacja z targów CES'2018) na temat aktualizacji oprogramowania do HDR10+ dla odtwarzaczy Samsung UHD Blu-ray z produkcji 2017r. W czasie gdy powstał artykuł Samsung prezentował testową wersję oprogramowania odtwarzaczy ze wsparciem HDR10+. Jak pisał Gmeru jakość obrazu nie była dobra - uwidoczniło się migotanie obrazu co miało być wyeliminowane w docelowym oprogramowaniu.

Idąc tropem artykułu Gmeru, bazując na informacji (marketingowej Samsunga oraz Amazon Prime Video), że telewizory UHD z 2017 roku wspierają HDR10+, a Amazon dostarcza materiał HDR10+ oraz oglądając/porównując filmy i seriale HDR z Amazon Prime Video, które w pewnych scenach miały podobne defekty (miganie obrazu w ciemnych, szarych strefach) doszedłem do wniosku, że HDR10+ może być zaimplementowane / "odtwarzany" na TV serii MU8000 - niestety nie wiem czy miganie obrazu HDR/HDR10+ w moim TV to wada konkretnego egzemplarza czy to powszechna wada serii MU/oprogramowania. Mogę tylko przypuszczać, i to chyba znajduje potwierdzenie w opinii innych zainteresowanych tematem, że Amazon udostępnia jako treści zwykłe HDR10 i część z tego jako HDR10+ (np seriale: High Castle, Bosch, Red Oaks, Grand Tour, dostępność HDR10+ przy tych serialach potwierdzone przez użytkowników odtwarzacza Amazon Firestick 4K - wyświetla się etykieta HDR10+). Niestety telewizory Samsunga, nie pokazują etykiet materiału wideo HDR10+ nawet jeżeli przypuszczalnie wyświetlają obraz z dynamicznymi metadanymi.

W moim TV problem polega na tym, że materiał HDR z Amazon Prime Video, który jest przypuszczalnie w HDR10+ miga ale tylko w ciemnych / szarawych scenach. Miganie występuje na 3 z 4 trybów obrazu HDR - tzn. miga na HDR Dynamiczny, Standardowy, Naturalny. Nie miga na HDR Film. Miganie występuje w aplikacji TV natywnej w TV Samsunga jak i w aplikacji odtwarzacza Apple TV 4K. Ręczne ustawianie różnych parametrów obrazu nic nie zmienia.

Co ciekawe, materiał HDR z Netflix'a, który wspiera zwykłe/podstawowe/standardowe HDR10 bez wsparcia HDR10+(dla Samsunga) nie powoduje migania obrazu na moim telewizorze MU8000 - niezależnie czy Netflix oglądam z aplikacji telewizora czy aplikacji ATV 4K.

Dlatego przypuszczam, że "podstawowe" standardowe HDR10 zakodowane w materiałach wideo z Amazon Prime Video różni się (być może to jest HDR10+) od standardowego HDR10 w Netflix.

Niestety, Tu na forum trudno znaleźć testerów/badaczy HDR10+ mimo, że tak wiele ogólnie mówi się o "HDR", a nawet nasi profesjonalni testerzy HDTV Polska jakoś skromnie opisują ten temat!

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy tv MU8002 mógłby napisać jak wygląda łączenie ramki w dolnych rogach ew. wstawić zdj. Bo w moim egzemplarzu średnio to spasowali i nie wiem czy porostu tak jest czy to wada.. 

20190114_093536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rraf napisał:

Czy ktoś z posiadaczy tv MU8002 mógłby napisać jak wygląda łączenie ramki w dolnych rogach ew. wstawić zdj. Bo w moim egzemplarzu średnio to spasowali i nie wiem czy porostu tak jest czy to wada.. 

20190114_093536.jpg

U mnie też średnio w obu rogach, ale u Ciebie jakby gorzej to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Laskowski napisał:

U mnie też średnio w obu rogach, ale u Ciebie jakby gorzej to wygląda. 

A jeśli chodzi o odbicie światła np. lampy czy okna, bo u mnie jak świeci słońce to wiadomo okno się odbija ale do tego są duże refleksy..taka smuga rozciagajaca się po ekranie. A podobno zastosowano ultra black które miało minimalizować odbicie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja już swój sprzedałem, ale mam zdjęcia i z tego co pamiętam było ok, ale nawet nie ściągałem folii z tych boków:

TV 6.jpg

Raf, Piotr obydwaj macie wadliwe egzemplarze - to się nadaje do zwrotu... Nie wiem kiedy kupowane, ale jak ostatnio to pewno jakieś "leżaki" bo to przecież model z 2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji nowego oprogramowania ver. 1262.0 mam wrażenie, że jest mniej agresywne lokalne przyciemnianie szczególnie widoczne przy wyświetlanych napisach.

niestety ciągle występuje problem na Amazon Prime Video z materiałem HDR10 HDR10+ (który dostępny jest w serwisie Amazon).

Występuje miganie w ciemnych strefach obrazu w trybach HDR Dynamiczny / Standardowy / Naturalny. W trybie "HDR Film" nie obraz jest OK, tzn. bez migania.

Wg mnie jest to problem z przetwarzaniem dynamicznych metadanych HDR10+.

Niżej załączam link do przykładowego materiału obrazującego problem migania - serial Bosch, sezon 4, odcinek 6, 00:38:00min.

Może ktoś ma podobny problem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...