Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU8002 TEST - 65" Premium Ultra HD TV 120Hz z Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kogoś to zainteresuje - dzisiaj w euro rtv agd jest nocna promocja i Samsung UE75MU8002 kosztuje 9999zł co jest niezwykle atrakcyjną ceną. Obserwuję ten model od połowy grudnia i ceny wynosiły zawsze ok 12 tyś, dzisiaj najtaniej w normalnej cenie jest 11 500zł... Kupiłem - wydaje mi się, że to świetna cena - właściwie taka sama jak za MU7000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mdzl napisał:

Hej kolego, dokładnie ten sam problem mam z 65MU7052. Też się zastanawiam nad 8102. Problemem jest to, że nigdzie tego nie można w salonie zobaczyć. A zastanawia mnie jak działa Android i czy też nie ma podobnych problemów. Wszystko super mi się podobało aż się nie zarejestrowałem na Eleven i nie odpaliłem apki. Teraz poważnie rozważam zwrot. Ty się już zdecydowałeś?

 

Dzisiaj przywożą mi Philipsa 8102. Także porównam oba jak będą stały obok siebie. Chociaż powiem Ci że jak już zamówiłem to poszedłem to Euro go zobaczyć (byłem w 2 sklepach) i w obydwu obraz był wręcz tragiczny, nawet na ich materiałach demonstracyjnych. Dodatkowo odpalałem mecz z pendrive i też było dużo gorzej niż w mu8002.

Więc zobaczymy jak będzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadlizard napisał:

 

Dzisiaj przywożą mi Philipsa 8102. Także porównam oba jak będą stały obok siebie. Chociaż powiem Ci że jak już zamówiłem to poszedłem to Euro go zobaczyć (byłem w 2 sklepach) i w obydwu obraz był wręcz tragiczny, nawet na ich materiałach demonstracyjnych. Dodatkowo odpalałem mecz z pendrive i też było dużo gorzej niż w mu8002.

Więc zobaczymy jak będzie ...

Idzie zgłupięć. Niemałe pieniądze i ciężko za to dostać porządny obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem TV Samsung UE75MU8002. Porównywać będę do TV, który wcześniej miałem też z serii 8 Samsunga z 2015 czyli: UE65JS8500 oraz projektora Epson 9300. Zaznaczam, że to będą przemyślenia na szybko, mogące ulec zmianie. Nie czytałem nawet jeszcze instrukcji.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to jednak inny obraz niż we wcześniejszym modelu Samsunga, który miał kropki kwantowe. Czy lepszy ? Raczej minimalnie gorszy... To jednak było pierwsze wrażenie zaraz po włączeniu trybu standardowego. Dalej już było coraz lepiej, a na teraz mogę powiedzieć, że po prostu obraz jest inny, ale nie gorszy. Zacząłem testować różne ustawienia i to co mnie już zachwyciło to rewelacyjny kontrast i jasność w 3 trybach fabrycznych: naturalny, standardowy i dynamiczny. Dlatego kocham telewizory Samsunga bo lubię takie właśnie mocne obrazy. Dotyczy to jednak: wiadomości, sportu, filmów przyrodniczych, dokumentalnych, muzyki. Do filmów wzorem pozostaje wciąż projektor. Jest jednak jeden problem - filmy w 3 trybach o których wcześniej pisałem przy włączonych ustawieniach domyślnych mają straszny efekt teatralny. Tryb film z kolei jest dla mnie za ciemny. Zacząłem więc kombinować i oczywiście wziąłem się za upłynniacz. Niestety w zasadzie w każdym ustawieniu użytkownika nawet minimalnym wygładzaniu na 2 efekt wciąż pozostaje. Przydała by się mnogość opcji poprawy jakości obrazu z Epsona... Po wyłączeniu w ogóle wciąż jest widoczny, ale w mniejszym stopniu... I to jest główna wada jaką znalazłem. W poprzednim modelu Samsunga przy ustawieniu 10/5 w motion plus był bardzo dobry obraz bez efektu teatralnego. No i na tym dość pesymistycznym podsumowaniu można by skończyć gdyby nie... da,da :lol: tryb HDR+:lol:. Po włączeniu tego trybu pojawia się dla mnie obraz filmowy, który może być spełnieniem moich marzeń - wysoka jasność i kontrast, świetne kolory - wszystko to co jest w motion plus, ale bez efektu teatralnego... Nie wiem jak to działa i co na to eksperci, że do obrazu SDR włączam sobie HDR, ale mnie to zachwyciło. Jeśli to by było "legalne" :)to cała technologia HDR nabiera tak z 10 tyś razy większego sensu bo taki jest stosunek filmów HD/1080p do UHD/HDR :) Poczytam za chwilę instrukcję i net jak to działa. Obejrzałem kawałki filmów z dekodera sat natywnie w HD, skalowane przez dekoder do 2160p/50Hz oczywiście w SDR. Filmy UHD/HDR też mam, ale na to przyjdzie czas później. Jako, że i tak projektor będzie głównym bohaterem jeśli chodzi o filmy nie jest to dla mnie mega ważne, bo TV ma służyć do innych celów o czym pisałem wyżej, z czego się wywiązuje w 100%, ale warto wiedzieć i czasami skorzystać także w telewizorze.

Na szybko mogę też potwierdzić pewne problemy w sporcie o których pisaliście - obraz całego boiska wydaje się momentami nieostry, w zbliżeniach jest ok. Ale to wszystko w trybach domyślnych, może i to można zmienić. Na szybko obraz meczów w poprzednim TV był lepszy/brak nieostrości w niektórych miejscach.

Ponieważ kupiłem go jak pisałem parę dni temu w świetnej cenie jak dla mnie jest to rewelacyjny stosunek jakości do ceny. I tak jak po przesiadce z 55'' na 65'' tak teraz z 65'' na 75'' robi różnicę !

Dalsze uwagi i korekcje lub podtrzymanie tego co pisałem wyżej pojawią się niebawem.

 

 

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to tryb HDR+ jak najbardziej można stosować do SDR - jest to wg Samsunga tryb mający jak najbardziej zbliżyć SDR do jakości HDR. Muszę przyznać, że jest to dla mnie odkrycie roku ! Jedyne co może przeszkadzać to to, że to powinien być łatwo dostępny tryb jak dynamiczny, standardowy czy kino, a nie trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia eksperckie... Tym nie mniej ten telewizor warto kupić m in. dla tego właśnie trybu ! I o ile podczas projekcji HDR był widoczny o tyle tutaj mnie to powaliło, a jeszcze nawet nie włączyłem prawdziwego filmu HDR, ale o tym już w wątku o projektorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po kliku dniach kolejnych testów pokuszę się o porównanie do wcześniejszego Samsunga czyli: UE65JS8500 .

Największa i w zasadzie jedyna wada to brak technologii kropek kwantowych... Teraz rzeczywiście doceniam jaka to jest świetna technologia. Jak to się objawia ? Ano tak, że na TV z tą technologią obraz jest bardziej szczegółowy - przykładowo - teraz wiem, że prezenterka programu informacyjnego ma podkład, ale wcześniej mogłem dostrzec jeszcze zróżnicowanie w tym podkładzie - nierównomierności. Chyba nie bez powodu to jest używane wyłącznie w QLEDach. Od razu jednak zaznaczę, że to nie jest tak, że obraz jest mniej szczegółowy o nie wiadomo ile. Jak dla mnie to może max 5-10%. Możliwe też, że kalibracja by wyciągnęła i z niego to.

Jeśli chodzi o zalety na korzyść w stosunku do wcześniejszego modelu to przede wszystkim kontrast i jasność. Jest to urządzenie z największym kontrastem jaki widziałem w życiu... Powoduje to, że po zapuszczeniu w 4k filmiku z YT - dema Samsunga z obrazami przyrody, łąki, miast w trybie dynamicznym wydaje się jak by patrzyło się przez okno... Nie oglądałem jeszcze natywnych filmów HDR, ale wydaje się, że to będzie powalające... O większym ekranie nie ma co wspominać bo to oczywiste. Wydaje mi się także lepsza czerń,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Houston mamy mały problem. TV dzisiaj sam się włączył. Czekam na odp. z Samsunga.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawcho napisał:

się zbuntował bo za mało go oglądasz ;)

Tak na poważnie niezły numer 

No niestety, ale to nie jest śmieszne. Czytałem, że w poprzednich latach użytkownicy Samsungów narzekali na ten problem. Działo się tak jak Samsung miał jakieś awarie aplikacji... Możliwe też, że dekoder mi się na chwilę sam uruchomił i wyłączył i przez CEC włączył TV. Zobaczymy dalej co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 18:07, hubio napisał:

No niestety, ale to nie jest śmieszne. Czytałem, że w poprzednich latach użytkownicy Samsungów narzekali na ten problem. Działo się tak jak Samsung miał jakieś awarie aplikacji... Możliwe też, że dekoder mi się na chwilę sam uruchomił i wyłączył i przez CEC włączył TV. Zobaczymy dalej co będzie.

może masz włączone automatyczne aktualizacje i zaciągnął ci najnowszą aktualizację softu ale nie do końca. ja robię z pendriva

Dnia 29.12.2017 o 13:19, sadlizard napisał:

 

Dzisiaj przywożą mi Philipsa 8102. Także porównam oba jak będą stały obok siebie. Chociaż powiem Ci że jak już zamówiłem to poszedłem to Euro go zobaczyć (byłem w 2 sklepach) i w obydwu obraz był wręcz tragiczny, nawet na ich materiałach demonstracyjnych. Dodatkowo odpalałem mecz z pendrive i też było dużo gorzej niż w mu8002.

Więc zobaczymy jak będzie ...

Po porównaniu w domu mogę stwierdzić, że mu8002 znacznie lepszy do sportu oraz materiałów w niższej rozdzielczości (Hd). Philips sobie zupełnie z nimi nie radził, miał za to zdecydowanie większą jasność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sadlizard napisał:

może masz włączone automatyczne aktualizacje i zaciągnął ci najnowszą aktualizację softu ale nie do końca. ja robię z pendriva

Po porównaniu w domu mogę stwierdzić, że mu8002 znacznie lepszy do sportu oraz materiałów w niższej rozdzielczości (Hd). Philips sobie zupełnie z nimi nie radził, miał za to zdecydowanie większą jasność

Nie miałem właśnie włączonych aktualizacji... Odpowiedzieli mi z Samsunga standardowo, że jak się to powtórzy żeby dać znać. Na szczęście się nie powtórzyło... Być może coś podłączone po HDMI-CEC na chwilę uruchomiło, albo telefon (bo niby nie mam tej apki, ale telewizor i telefon się rozpoznały jak robiłem wstępne ustawienia telefon zaczął wydawać dźwięki :) ) a wtedy pamiętam, że włączałem telefon. Najważniejsze, że jest wszystko ok.

Co do jasności to dla mnie jasność jest całkowicie wystarczająca, nawet za jasny, a kontrast wymiata po prostu... Tym nie mniej do meczy czy wiadomości czy 4k lepiej mi się ogląda w trybie dynamicznym (gdy na wcześniejszym wystarczał tryb standardowy), a do filmów na naturalnym. Wciąż szukam idealnych ustawień, ale telewizor ma mega potencjał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest w nim tryb sklepowy. Po raz pierwszy coś takiego widzę. Na wielki plus dla Samsunga, że nie ma schematu i jest  po polsku ! Dokładnie jest podany model 75 cali i po polsku opisy funkcji, a w tle rewelacyjny (jeśli chodzi o parametry obrazu :) ) filmik.

Telewizor używam od 2 tyg. więc mogę powiedzieć więcej. Brak kropki kwantowej przestał mi przeszkadzać po paru dniach. Prawdopodobnie kwestia przyzwyczajenia. Wszystko wygląda rewelacyjnie... Do sportu i wiadomości używam trybu dynamicznego lub standardowego. Do filmów trybu naturalnego lub standardowego... Jak wcześniej pisałem - jasność i kontrast wymiata ! Tak ostrego obrazu to nie widziałem nigdy ! Często się używa zwrotu: "ostry jak żyleta". Osobiście nie lubię tego powiedzenia bo w telewizorach to już właściwie od dobrych 10 lat nawet najniższe modele mają taki obraz, ale w tym wypadku to naprawdę oddaje ten TV.

Nie wiem czym się różni HDR10 od HDRextreme bo to różni modele 65'' i 75'', ale ten 75 MU8002 mogę polecić wszystkim.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2017 o 12:51, sadlizard napisał:

Niestety jest problem z oglądaniem sportu (piłka nożna,koszykówka). Przy szybkim ruchu piłka smuży, poza tym obraz podczas pokazywania całego boiska jest nieostry. 

A z czego masz sygnał (kablówka, satelita, wbudowana aplikacja)?

Ma ktoś ten telewizor podłączony pod UPC? Jak z obrazem, bo jak wiadomo UPC jakością sygnału nie grzeszy.

Dnia 26.12.2017 o 12:51, sadlizard napisał:

Chyba będę oddawał i wezmę phila 8102.

Ten to podobno musi dostać dobry sygnał. Ponoć na sygnale z UPC nawet niektóre kanały HD słabo wychodzą ( o SD nawet nie wspominam).

Edytowane przez Wojt00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

On ‎2018‎-‎01‎-‎01 at 10:01 PM, hubio said:

Niestety w zasadzie w każdym ustawieniu użytkownika nawet minimalnym wygładzaniu na 2 efekt wciąż pozostaje. Przydała by się mnogość opcji poprawy jakości obrazu z Epsona... Po wyłączeniu w ogóle wciąż jest widoczny, ale w mniejszym stopniu... I to jest główna wada jaką znalazłem. W poprzednim modelu Samsunga przy ustawieniu 10/5 w motion plus był bardzo dobry obraz bez efektu teatralnego.

Czy na telewizorze da się całkowicie wyeliminować efekt teatru?

Głównie chodzi mi o możliwość oglądania filmów (z pliku z pendrive lub przez DLNA, na początek pewnie zwykłe 1080p) tak, by obraz był jak najbardziej naturalny. Tzn. brak efektu teatralnego oraz by kolory wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Edytowane przez grotos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grotos napisał:

 

Czy na telewizorze da się całkowicie wyeliminować efekt teatru?

Głównie chodzi mi o możliwość oglądania filmów (z pliku z pendrive lub przez DLNA, na początek pewnie zwykłe 1080p) tak, by obraz był jak najbardziej naturalny. Tzn. brak efektu teatralnego oraz by kolory wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Tak oczywiście. Po prostu nie włączasz motion plus. Nie ma też efektu teatralnego w ustawieniu motion plus na 10/3. Jest tylko w trybie auto. Domyślny tryb film w ogóle wyłącza motion plus.

To co pisałem wtedy na gorąco, że nawet na 2 efekt pozostaje było błędnie przeze mnie sprawdzone. Do 3 jest ok. Dopiero od 4 widać efekt teatralny. Na poprzednim TV od 6. Trochę brakuje kropki kwantowej jeśli chodzi o naturalność kolorów, ale TV z tą technologią 75 calowe to 16-20 tyś i myślę, że jednak tak duży wzrost cenowy nie usprawiedliwia tej kropki bo daje lepszy, bardziej naturalny obraz, ale może o 5-10% lepszy. Na tym też można osiągnąć super rezultaty.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czy na telewizorze da się całkowicie wyeliminować efekt teatru?
Głównie chodzi mi o możliwość oglądania filmów (z pliku z pendrive lub przez DLNA, na początek pewnie zwykłe 1080p) tak, by obraz był jak najbardziej naturalny. Tzn. brak efektu teatralnego oraz by kolory wyglądały jak najbardziej naturalnie.


Oczywiście, wystarczy wyłączyć redukcję drgań, czysty obraz cyfrowy i uruchomić tryb obrazu film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2018 o 21:25, Wojt00 napisał:

A z czego masz sygnał (kablówka, satelita, wbudowana aplikacja)?

Ma ktoś ten telewizor podłączony pod UPC? Jak z obrazem, bo jak wiadomo UPC jakością sygnału nie grzeszy.

Ten to podobno musi dostać dobry sygnał. Ponoć na sygnale z UPC nawet niektóre kanały HD słabo wychodzą ( o SD nawet nie wspominam).

Wreszcie zamówiłem również Philipsa 8102 i postawiłem obok siebie. Samsung wypadł znacznie lepiej przy sygnale HD. Ja mam sygnał z Orange.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo stwierdziłem. Sam byłem bardzo zdziwiony ze ten Philips tak odstaje. W necie ma praktycznie same dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Euro RTV był/jest (profilaktycznie zamówiłem) 65 cali za 5999 zł + 500 zł na karcie podarunkowej do wydania u nich. Co jest fenomenalną ceną. Porównywał ktoś z Was obraz do EX780 albo X90?

- czy efekt mikrozacięć o którym pisał Pan Tomasz Chmielewski został poprawiony wraz z nową wersją systemu?

- cy korzystał ktoś z ustawień podanych przez rtings?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro zacięcia bardzo sporadycznie występują ale naprawdę jest to sporadycznie.Od czego to zależy czy od ustawień czy od materiału źródłowego to tego nie sprawdzałem. Jest tego na tyle mało i sporadycznie, że mówiąc brzydko olałem grzebanie się w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nabyłem właśnie 65MU8002 i po powieszeniu na ścianie zauważyłem, że górna część telewizora jest wypukła. krawędź obudowy tworzy łuk. Czy macie tak w swoich tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój, nie bój - przyjdzie serwis i ci kolanem wyprostuje :)

A tak na poważnie to daj link do zdjęcia tej wypukłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...