Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU8002 TEST - 65" Premium Ultra HD TV 120Hz z Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie jest widoczne zagięcie. Kwestia czy to tylko ramka czy panel też i czy ma to wpływ na obraz. W sumie można by zgłosić ciekawe co zrobią.Mogą też potraktować jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika / przenoszenie tv/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, franus122 napisał:

Witam Dzwoń do serwisu i wymieniaj to na nowy tv

Ja bym jednak polecał w pierwszej kolejności uderzać do sklepu po nowy egzemplarz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona. W poniedziałek przyjedzie nowy tv, a obecny nieszczęśnik wraca do sklepu. Plus dla Saturna za obsługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników.

Możecie się pochwalić oceną tego telewizora z perspektywy dłuższego użytkowania.

Jak się sprawuję, jak jest z oglądaniem sportu na tym TV ( chodzi głównie o piłkę z telewizji)?

Jak po ostatniej aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wojt00 napisał:

Witam użytkowników.

Możecie się pochwalić oceną tego telewizora z perspektywy dłuższego użytkowania.

Jak się sprawuję, jak jest z oglądaniem sportu na tym TV ( chodzi głównie o piłkę z telewizji)?

Jak po ostatniej aktualizacji?

Bardziej mi się podobał obraz w TV z kropką kwantową z 2015 r.  który miałem wcześniej - był po prostu bardziej szczegółowy, ale... to nie jest jakaś drastyczna przepaść, raczej minimalna. Za to ten ma większą jasność i wymiatający kontrast... Też oglądam na nim piłkę - ostatnio LM i nie ma absolutnie żadnego smużenia, w najwyższym trybie motion plus i trybie dynamicznym sprawdza się bardzo dobrze. Pewno nie będzie to mój docelowy TV - wymienię na model właśnie z kropką kwantową, ale to oczywiście wydatek o 50% droższy... W cenie której kupiłem za 10tyś TV 75'' była dla mnie to wielka okazja... To na pewno bardzo solidny, dobry model - wyższe stany modeli z średniej półki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Zdecydowałem się na zakup.

W sklepie Samsunga do 21 marca jest promocja na ten model.

Ja za 65” zapłaciłem 6199 + 5 lat gwarancji producenta w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście aktualizację softu?? Seria 7002 miała.Sprawdzałem aktualizację na tv to pokazuje, że mam aktualny tj. z zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawcho napisał:

Mieliście aktualizację softu?? Seria 7002 miała.Sprawdzałem aktualizację na tv to pokazuje, że mam aktualny tj. z zeszłego roku.

Uaktualnij soft przez usb.

Aktualizacja jest na stronie samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.:)Jak ściągnę plik na usb to go najpierw rozpakować? i dopiero podłączyć? i czy widać jakieś realne zmiany.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli mu z serii 8000. Jak jest u Was z cloudingiem i innymi "mankamentami lcd". Czy dostrzegacie jakiś problem, czy też może trafiliście na dobre sztuki, lub posiadające bardzo niewielki defekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Johnnyjonjc napisał:

Pytanie do właścicieli mu z serii 8000. Jak jest u Was z cloudingiem i innymi "mankamentami lcd". Czy dostrzegacie jakiś problem, czy też może trafiliście na dobre sztuki, lub posiadające bardzo niewielki defekt?

Ja mam clouding po bokach. Gorzej było we wcześniejszym modelu jaki miałem, ale tu też jest. Czy mi to kiedykolwiek przeszkadzało lub przeszkadza ? Nie. Clouding jest widoczny tylko jak jest całkowicie ciemny ekran np nie  ma TV żadnego sygnału, nawet na ciemnych scenach nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam w Anglii i jakiś czas temu kupiłem 65mu8000 i moje pytanie brzmi. Czy jest możliwość odblokowania regionu zamieszkania w tym tv. Ja mam tylko Irlandię i wlk Brytanię co powoduje że nie mogę zainstalować żadnych polskich aplikacji.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten tv w aktualnej promocji. Obraz po prostu super, ale tego czego nie jestem w stanie zaakceptować to clouding. 90% czasu używam TV w ciemnościach. Na załączonym obrazku gra z PS4 Pro w trybie HDR (max jasność matrycy). Czy to jest cecha tego TV? Czy można liczyć na mniejszy clouding w innym egzemplarzu? Sprzedawca twierdził, że taki clouding może być w każdym tv edge led. Jestem przed oddaniem go do sklepu. W akcie desperacji wezme chyba oleda mimo groźby wypalenia matrycy lub coś na directLED.

A587221E-920D-4A7B-987D-C80624AC795D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clouding to cecha lcd - tylko LCD z FALDem by to wyeliminował

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, krótka piła wymieram coś 65'' do xbox one x gry hdr i oglądania filmów z dysku usb 3.0 co polecicie. Byłem zdecydowany na mu8002 ale wyczytałem o mikrozacięciach i się teraz waham bo jestem taki że muszę mieć wszystko na tip-top i na pewno mnie to będzie denerwować przy oglądaniu filmów. Także w grę wchodzi jeszcze KD-65XE8505 lub TCL U65X9006. Wszystko będzie oglądane i grane w nocy, :P przy światłach off :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrozacięcia w filmach nie występują.

Niestety zdarzają się np. przy piłce nożnej. Ale też to zależy od sygnału.

Przy sygnale z TVP na mistrzostwach występują ale już jak oglądam ligę angielską z Canal+ to nie ma. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojt00 Dziękuję za informację ale chodziło mi bardziej czy 4k HDR filmy idą bez mikro-zacięć z dysku usb 3.0 oraz czy nie ma mikro-zacięć jeżeli będę pogrywał też w 4k HDR na xbox one x. Bo jak takie coś występuje to wolę dołożyć i wziąć 65XE9005 sony z duzo lepszym hdr-em :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jednak Zaszalałem wziąłem lgb7v 65 cali na raty 0%rrso także do zamknięcia. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na B7V. Nie ma absolutnie już mowy o niejednorodnej czerni, ale zjada ona z kolei detale w ciemnych scenach. Na MU8002 bylo idealnie w HDR, efekt WOW. Kwestia kompromisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem ten model z okazji Mistrzostw Świata i powiem, że jestem rozczarowany. Generalnie jest to fajny TV, nie jestem wielkim znawcą. Przy oglądaniu filmów i normalnych programów wszystko jest ok. Ale...przejdźmy do meczów. Przy szybkich ruchach obrazu, których w piłce nie brakuje, pojawiają się na ekranie pionowe ciemne pasy. Pasy nie pojawiają się losowo, tylko w konkretnych tych samych miejscach. Sprawdziłem dwa egzemplarze i jest tak samo ale nie identycznie na różnych telewizorach. 

TV kupiłem dokładnie 2 tygodnie temu, sprzedawca w sklepie namówił mnie na egzemplarz z ekspozycji, bo nie mieli na magazynie. Zauważyłem jeden pionowy ciemny pas pojawiający się na ekranie z lewej strony podczas meczu przy szybkich ruchach obrazu. Po tygodniu nie wytrzymałem i pojechałem do sklepu, zamówili drugi zupełnie nowy egzemplarz. 

Przywiozłem do domu drugi egzemplarz, zupełnie nowy i jest gorzej. Tym razem na ekranie  pojawia się nie jeden pionowy pas, a chyba ze 4. Powiem tylko tyle że jestem wkurzony maksymalnie. W weekend byłem u rodziny oglądałem mecz na Panasonicu 58EX700 i było elegancko, żadnych pasów czy czegoś podobnego. Teraz obejrzałem mecz w domu i widzę tylko te pionowe pasy. 

Czy ktoś doświadcza czegoś podobnego? Może tak to już jest z matrycą tego telewizora?

Dodam, że pasy te nie są zauważalne w innych transmisjach. W filmach ok, inne programy gdzie obraz jest bardziej statyczny też ok.  Ale jak jest mecz, duży obszar jasnego zielonego jednolitego koloru trawy to pasy są bardzo widoczne. W pierwszym telewizorze był tylko jeden a teraz mam 4. Czy to się kwalifikuje na jakąś reklamację/zgłoszenie gwarancyjne? 

Poprzednio miałem TV LG 50 cali sprzed 2 lat i też nie było czegoś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2018 o 00:12, wishkil napisał:

Wymieniłem na B7V. Nie ma absolutnie już mowy o niejednorodnej czerni, ale zjada ona z kolei detale w ciemnych scenach. Na MU8002 bylo idealnie w HDR, efekt WOW. Kwestia kompromisu.

B7V na pewno nie zjada detali w ciemnych scenach. Zaktualizuj WebOSa, wybierz tryb kino, zmień ustawienia zgodnie z zaleceniami Macieja w teście, a w ostateczności zamów kalibrację.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie pasów żadnych nie widzę natomiast cały czas mam mikro zacięcia, które mnie do szału doprowadzają.

Oglądam z TVP w UPC z dekodera. Macie na to jakiś pomysł?

I pytanie czy kalibracja w tym temacie może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...