Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?

Postanowiłem, że raz na jakiś czas pożyczę z redakcji do domu jeden z wybranych telewizorów i opiszę go z użytkowania na co dzień. W redakcji, Maciej bardzo dokładnie testuje wyświetlacze wedle ustalonych procedur. To one są kluczem do wydania finalnej opinii. Jednak zadajecie wiele pytań i niekiedy nie każdy jest w stanie przebrnąć przez bardzo szczegółowy test. Wychodzę na przeciw i dokonuję recenzji i opisów bazując na fachowej wiedzy, w której posiadanie weszliśmy podczas obcowania z danym ekranem w naszym laboratorium testowym. Na początek padło na przystępny cenowo model firmy Panasonic EX700. Jak sprawował się podczas kilkutygodniowej zabawy w domu?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy EX700 jest oparty na matrycy 100hz?

Jak on wypada na tle EX780?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ropalo napisał:

Czy EX700 jest oparty na matrycy 100hz?

 

 

Nie. Ma matrycę 60hz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ropalo napisał:

Czy EX700 jest oparty na matrycy 100hz?

Jak on wypada na tle EX780?

 

Raju.. tak wyraźnie jest to napisane w każdym teście na tym portalu... Polecam Ci najpierw dokłaaaaaaaadnie przeczytać wszystko w tym temacie co już masz napisane. Masz też odniesienie do EX780. Wszystko podane na tacy.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informację. Szkoda, że natywna matryca ma tyle w EX700, bo cena i design (w szczególności nóżek) kusi. Trzeba szukać promocji 65EX780. A co z tymi plotkami, że Panasonic miał wypuścić model z systemem Android?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - co Twoim zdaniem będzie lepszym wyborem pod granie na ps4 i oglądanie Netflixa głównie przy zgaszonym świetle - EX700 czy Samsung MU6472?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna 'inicjatywa'. :)

Gmeru, mam pytanie dotyczące grania w SDR. Taki Panasonic EX700 wg testu Macieja osiąga maksymalną możliwą jasność 100% bieli 260 cd/m2.

Na raporcie kalibracyjnym na Samsungu KS7000 w trybie "Film" na podświetleniu 8/20 wyszło u mnie 254 cd/m2 jasności 100% bieli, a w trybie "Gra" na podświetleniu 10/20 aż 317 cd/m2.

To zdaje się jest więcej niż maksymalna możliwoa wartość do uzyskania na Panasonic EX700 (max podświetlenie), w związku z tym mam pytanie:

Jak grasz poza HDRem, to do jakich wartości jasności schodzisz z podświetleniem? Tak wieczorem bez światła albo z minimalnym oświetleniem.

Dla Blu-Ray z tego co pamiętam norma to 100-120 cd/m2, ale jak to jest z grami właściwie?

Na tym podświetleniu 10/20 z 317 cd/m2 uważam, że jest zdecydowanie za jasno (mam adnotację, że podświetlenie nie podlega normom) i schodzę wieczorem od razu do 8/20 czyli jakieś zapewne w trybie "Gra" 265 cd/m2 (jest jaśniejszy niż "Film"), ale to i tak więcej niż Panasonic EX700 ma na maksymalnej wartości.

Innymi słowy czy dobrze mi się wydaje, że realnie patrząc do nocnego grania w SDR to powinienem tak naprawdę na jakieś 5/20 podświetlenie ustawiać?

Zresztą te wartości, które podałem potwierdzają się z testem u Was na forum KSa 7000:

"Maksymalna jasność po kalibracji 540cd/m2
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtanszy-suhd-ultra-hd-premium/"

Czyli dobrze rozumiem (w uproszczeniu), że ustawienie podświetlenia w KSie 7000 na 10/20 (na połowę) daje mniej więcej takie oświetlenie jak w Panasonicu EX700 ustawienia na maksymalną możliwą wartość?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem wlasnie kupilem ten telewizor Panasonic Ex 7000 . 50 caliJestem załamany nie rozpoznaje konsoli PlayStation 3. Nie wiem o co chodzi dodam że obraz z laptopa na tym samym kablu hd jest.Proszę o pomoc bo właśnie kupuję PlayStation 4 Pro.pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem więc mogę się wypowiedzieć. Obraz jest ładny kolory na poziomie normalnym mi się podobają, podświetlenie daje radę( o HDR można zapomnieć), natomiast odświeżanie matrycy to dramat. Przed kupnem czytałem różne recenzje w internecie gdzie zapewniano, że jest dobre lub bardzo dobre. To niestety nie prawda, ustawiając wszystkie możliwe opcje dodawania klatek, upłynniaczy itp. uzyskujemy lekki efekt opery mydlanej, ale obraz nadal okropnie się rozmazuje przy trochę szybszych ruchach kamery bądź elementów, brak 120hz robi swoje. Przykładowo w trybie Gry gdzie dodatkowo powinno być to redukowane w tytułach takich jak GTA V i Assasins Creed radar i elementy tła rozmywają się przy szybszych ruchach. W Hollow Knight tło przy podskokach zmienia się w smugę i skacze. Mój leciwy monitor 24" na matrycy TN z 8 ms nie ma takich rozmazów jak ten telewizor w tych samych grach. Jeżeli chodzi o smart, dla mnie wystarczający, jest Netflix jest Ipla i Youtube. Działanie menu telewizora to porażka, wygląd minimalistyczny niby sam tekst, a telewizor i tak sobie nie radzi i muli na potęgę. Obsługa wpisywania tekstu z pilota tragiczna, w menu TV są masakryczne lagi, które objawiają się tym że po wciśnięciu klawisza trzeba poczekać 1-2 sekundy zanim telewizor wybraną literkę doda, problem nie jest tak wyczuwalny w aplikacjach gdzie latamy strzałkami po literkach zamiast wybierania z klawiatury numerycznej. Design TV prawie idealny, srebrna ramka bardzo ładna, niestety nóżki są paskudne w każdej konfiguracji, to jednak kwestia gustu. Pilot dość ładny jednak niektóre przyciski zbyt blisko siebie, minus to podczerwień, która jest słaba i potrafi nie łapać pod różnymi kątami. Obsługa dysków podpinanych przez USB kuleje. Mojego pendrive'a 128gb od Samsunga wyświetlił jako niewspierane urządzenie. Cena zdecydowanie wygórowana, ten telewizor nie powinien kosztować więcej niż 2800-3000 PLN na dzień dzisiejszy.

Jeżeli miał bym dać oceny to wyglądały by mniej więcej tak:

Obraz: 4/5

Dźwięk: 3/5

Odświeżanie: 1/5

Funkcje Smart: 1/5

Działanie menu TV: 2/5 ( 1 punkt za prostotę)

Cena: 2/5

Edytowane przez KamiennaŻaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt odswieżanie to jakaś porażka. Dziwi mnie to, że ten tv ma tyle pochlebnych opini a przecież te piksele przy szybkich ruchach to jak degradacja grafiki o jakies 20 lat... Mialem wczesniej 40 cali Toshibe tez 60 hz, ale takiego efektu nie bylo. Praktycznie cały czas byl plynny. Nie wiem moze tutaj ze wzgledu na juz wieksza przekatna. Nie mam pojecia. Jezeli ktos doszedl do tego czy da sie to zmienic smialo pisac ;]  Wysylam screeny z tego efektu. Film nie jest w najlepszej jakosci ale latwo mozna poznac ktore to szybkie sceny a ktora normalna... Ta ostatnia59af084ba9c80_Zrzutekranuz2017-09-0522-23-48.thumb.png.7b02deffe23aa7b92edd0e1f9a437860.png59af086c9e362_Zrzutekranuz2017-09-0522-24-00.thumb.png.0eaeadfb88368cf9b0c82684a001e49d.png59af088ee281b_Zrzutekranuz2017-09-0522-24-53.thumb.png.a066c74c361aeea60fdb3622f9314f3f.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ec592852d943ca6e.jpg

Na pewno bardzo duze znaczenia ma zrodlo sygnalu. Na obrazkach ktore  wkleiles  sceny wygladaja jak ze  zrodla  niskiej rozdzeilczosci  czyli   jak  z kanalu sd  lub  filmu  o niskiej rozdzielczosci.  Nawet w telewizorze plazmowym o rozmiarze  50 cali  taki  film nie  bedzie prezetowal sie dobrze i bedzie duze rozmycie obrazu. 50  cali  to duzy ekran i wymaga dobrego zrodla sygnalu, nie musi byc  bardzo dobre , wystarczy  nawet   film  hd 1080p o rozmiarze   2 do  3  gb.Kolejny     wazny  szczegól  to kamery ktore zarejestrowaly dany program.Patrz  np program ..jaka to melodia ,premierowe odcinki tego programu od kilku dni rejestrowane sa przy pomocy kamer hd.Stare   piosenki  ktore wykorzystywane sa w czasie  nowego programu   byly rejestrowane przy pomocy bardzo slabych kamer sd,   bardzo duze rozmycie  obrazu i zanik szczegolow , beznadzieja   full-kaszanka.

znajomy ma  pdobny telewizor i   jesli film jest w  hd i zarejestrowany przy pomocy dobrych kamer  to jakosc  obrazu  jest   podobna jak w telewizorze plazmowym panasonica.

 

Przyklad na zdjeciu wyzej. Film  w hd , jakosc  obrazu na bardzo dobrym poziomie.Film zarejestrowany przy pomocy bardzo dobrych  kamer Sony.

============

Wracajac jeszcze raz   do wspomnianego przykladu  czyli programu  jaka  to melodia..to tylko  nowe  czyli premierowe odcinki maja bardzo dobra jakosc obrazu. Program zarejestrowany  przy pomocy    kamer  hd.Caly program nie jest  w hd  bo jest montowany z fragmentow  czyli wykorzystywane sa   piosenki  ktore byly zajestrowane we wczesniejszych odcinkach tego programu. Jesli  jest wykorzystywany   taki fragment  strego programu  to jakosc  obrazu   jest kiepska.zanik szczegolow.Nie    jest to   w tym przypadku wina telewizora  tylko  kamer   ktore zarejestrowaly ten  program .Podobnie  jest  ze zdjeciami ktore wkleiles...material  wizualnie wyglada na bardzo stary,Nie widac tez na zdjeciach nawet logo  telewizora ale to juz inna  sprawa.

=======================

Komentarz   ktory dotyczy  ex700  z linku nizej.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39817-50-55-do-4-tyś-zł/#comment-415437

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obraz pochodzi ze źródła o słabej rozdzielczości... >Fakt tez ze pierwsze tak widoczne rozmycie zauwazylem na TV Puls HD przy filmie Piraci z Karaibów...Tez obraz wyzej pochodzi z pliku 900 mb na PC.I fakt tez, że dałes screena gdzie obraz zbytnio ruchomy nie jest ;] Taka jakosc to ja mam przy transmisji w gre w billarda na Eurosport 2 ;]   Ale tez na Toshibie ogladalem slabe jakosci i nie bylo tak widocznej roznicy.. Moze to kwestia wiekszego ekranu.. Ja akurat mam model

TX-50-EX-703E

Ogolnie chce zamówić kalibracje ze stronki skalibruj.pl. Nie wiem tylko czy przed kalibracja lepiej kupic amplituner  i obraz kalibrowac przez ten amp czy wystarczy kalibrowac na " sucho"a potem podlacze do tv amp.....Wlasciwie to amp posiadam jednak chce wymiec na model wyzej.. Tej samej marki (sony)  

Edytowane przez smms10
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja ma   duzy  wplyw  na jakosc obrazu na ekranie  telewizora.Jesli chodzi  o amplituner  to mozesz podlaczyc   przed lub po kalibracji telewizora .Nie ma to znaczenia.

 Wracajac do jakosci  to  na  mniejszym ekranie  kanaly  sd  i filmy w niskiej rozdzielczosci  zawsze beda    prezentowac sie lepiej  niz na duzym ekranie .50 cali  to  duzy ekran.

Wspomniales o rozmyciu obrazu na kanale   TV puls HD. Ten kanal nie nadaje z wysokim bitrate.Bitrate  ma bardzo duzy wplyw na jakosc  obrazu. Informacje na ten temat  np w linku nizej

http://www.spidersweb.pl/2014/08/pseudohd-wszedzie-pseudohd-tvn-tvp-kpia-widzow-polsat-wtoruje.html

Dlaczego  bitrate kanalow  jest niski? za  wyszy bitrate trzeba wiecej zaplacic. Druga sprawa  to  jesli bitrate  jest niski na jednym transponderze  mozna  transmitowac wiecej   kanalow ale  jakosc obrazu jest  gorsza.Dla kazdego kanalu bitrate mozna  przydzielic dowolonie ale trzeba zaplacic.

http://satkurier.pl/laravel/news/47406/mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html

Dobrym przykladem  jest tutaj kanal ARD  ktory nadaje  program z wysokim bitrate.Nie wiem jak jest obecnie  ,nie sprawdzalem.

Jak  wyglada  to w praktyce, przyklad  na zdjeciach. Kazdy zauwazy roznice   na korzysc  ARD. Kanal ARD  i  TVP1HD.

dd550330d526985c.jpg

7ad6c33ef63b7183.jpg

 

 

 

Za  wyzszy bitrate trzeba wiecej zaplacic.Dobrym porownaniem  jest  dostep do internetu z ktorego obecnie  korzystasz.Wysza cena  , lepsza jakosc.

Wyzsza cena.tak mialo  byc.EDYCJA POSTU PRZESTALA  JUZ DZIALAC

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że odświeżanie daje ciała nawet w materiałach 4k, które mają dużo akcji. Testowałem na  nagraniach z Go Pro w apce Youtube i Guardians of the Galaxy 4K z zewnętrznego hdd. Rozmazów i strzępienia/skakania w grach z PC i konsoli tym bardziej nie da się wytłumaczyć słabym źródłem bo jest tyle ile fabryka dała. I nie nie jest to wina PC i PS4 bo sprawdzałem na wspomnianym monitorze TN 8ms i TX50-EX700E. Jeśli chodzi o ten aspekt telewizora to jestem bardzo zawiedziony i nie myślałem, że Panasonic mógł to tak spierdzielić.

Edytowane przez KamiennaŻaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. U mnie narazie przy 1080p MKV , poki co nie zauwazylem ze traci jakosc, moze dlatego,ze jeszcze nie mialem konkretnie szybkich akcji. Na weekend planuje jakis szybszy film zapodac to ocenie... Mam nadzieje, ze nic takiego jak u kolegi Żaby sie nie pojawi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko.. Wybór Gamy Kolorów mam- Auto,Normal i Natywny ktory znich to Rec.709 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po seansie Guardians of the galaxy 2... szybkie sceny gwarantowane, jednak nie doswiadczylem zadnych rozmazow i strzepienia. Film nie w werski 4k ale mkv 1080p pojemnosc 14 GB. Jednak jak pisal  grundig ta degradacja obrazu to wina slabej jakosci i dosc duzego tv..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczasniej napisalem, znajomy rodzicow  ma podobny telewizor.W czasie  ogladania filmow  hd   1080p i scen z  dynamiczymi scenami  obraz    jest  ostry i wyrazny. 

Jesli chodzi o pytanie   ktore dotyczy Rec.709  to  trzeba sprawdzic w instrukcji telewizora  lub  pobrac  pdf i sprawdzic  czy jest taka opcja.

Przykladowo  w  modelu dx900    jest informacja na ten temat, ale  to inny i wysoki model telewizora.

menu2.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze w wyzszych modelach i tych z zeszlego roku sa wyszczegolnione nazwy. U mnie w instrukcji jest tylko informacja

auto - automatycznie dostosowuje gamy do sygnału

normalny - wyswietlanie kolorow zgodnie z gama kolorow

natywny-wyswietlanie intensywnych kolorow przez rozszerenie gamy kolorow

:/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie zamówiłem przed chwilą panasonic 50dx700 e czy seria ex700 dużo się różni? kupiłem w Saturnie z za 2700 zl z expozycji myślę ze dobra cena. Chodzi mi głównie o jakość obrazu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 14 dni remu Panasonic TX50EX700E i wczoraj oddałem go. Skusiłem się na niego czytając te forum jak i opinie, wszyscy zachwycali się czernią tego modelu jak i kolorami. Po zakupie zachwyt szybko opadł po wieczornych seansach. Kto by pomyślał ze w modelu za ponad 3000 zł może występować taka czerń z pikselami zielonymi, czy to na dekodeże HD czy Xboxie One S gra forza motorsport 7 4k HDR oraz Netflix film 4k z HDR. Na załączonych zdjęciach widać jak wygląda ten film  Stranger Things w 4k. Kąty widzenia są tragiczne wystarczy trochę się odchylić i obraz zmienia kolory. Jedynie co na plus to wygląd tego TV i jakość wykonania, ale TV jest to oglądania anie do podziwiania go. Kinomaniakom odradzam zakup tego TV.

TV zamieniłem na LG OLED i jestem teraz zadowolony z zakupu.

2017-11-22 00.23.03.jpg

2017-11-22 00.22.18.jpg

Edytowane przez Jarosław Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jaroslawie jeżeli podasz równie kiepski, mocno skompresowany sygnał do A7 czy jakiegokolwiek innego tv rezultat będzie taki sam - będzie widać kompresję, makrobloki. Jeżeli jeszcze dodasz do tego prześwietlone/wręcz zmanipulowane zdjęcie (twarz osoby na zdjęciu jest biała plama), dodatkowo jeszcze wykonane pod takim dużym kątem kazdy normalny obraz przedstawisz jakby wyświetlał go 50 letni Rubin.

 Dziwią tylko te zielone paseczki na dolnym zdjęciu.Moze trafiłeś na walnięty egzemplarz.

PS. A ten zaczepny komentarz na dole, hmm - niech sobie każdy oceni:D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...