Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Xisiek...ja kupiłem TX-58EX700E dzięki Tobie narazie miałem okazje tak jak pisałem w swoim temacie pobawić sie nim dosłownie kilka godzin...ale już Ci dziekuje bo w tych pieniadzach wydaje mi sie dobrym wyborem...i popieram Twój powyzszy komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :)
Mam pytanko - czy takie podświetlenie można nazwać cloudingiem? W ciągu dnia w normalnym użytkowaniu jest to w ogóle niewidoczne. Co innego jeśli chodzi o oglądanie przy zgaszonym świetle i ciemnych scenach. Jaśniejsze podświetlenie na rogach staje się widoczne. Może można to trochę poprawić przez odpowiednie ustawienia obrazu? 

A może po prostu za bardzo panikuje i jest to w zupełności normalne zjawisko na które cierpi każdy LED? icon_smile.gif

 

24956859_1725382187512419_549963943_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie to jest clouding. Pomaga na to:

- zminiejszenie sily podswietlenia

- aktywowanie systemu wygaszania/adaptacyjnego sterowania podswietleniem

- reklamacja

- bardziej udana sztuka

Dnia 2.12.2017 o 19:33, niedzia1990 napisał:

Xisiek...ja kupiłem TX-58EX700E dzięki Tobie narazie miałem okazje tak jak pisałem w swoim temacie pobawić sie nim dosłownie kilka godzin...ale już Ci dziekuje bo w tych pieniadzach wydaje mi sie dobrym wyborem..

Cieszę się, że jesteś zadowolony. W tym budżecie to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy możliwy wybór, a jak się trafi udany egzemplarz to już w ogóle - cud, miód i orzeszki :D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek, jest sens bawić się w reklamacje lub zwrot?
trochę pokombinowałem wg Twoich rad z podświetleniem systemem wygaszania i wydaje mi się, że jest lekka poprawa.. 
oprócz tego obraz rewelacja! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2017 o 20:01, sahajdak napisał:

jest sens bawić się w reklamacje lub zwrot?

Jeżeli przeszkadza to w normalnym użytkowaniu przy powiedzmy ustawieniu sily podswietlenia na 50 (lub mniej jesli ogladasz ponizej tej wartosci) to moim zdaniem tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy delikatne "masowanie" matrycy szmatką coś pomoże w tym przypadku? Gdzieś ktoś pisał, że taki zabieg zastosował i mu pomogło. 
Niestety, ale podczas oglądania (siła podświetlania 50) można dostrzec ten clouding i nawet jeśli jest on w niewielkim stopniu to mój mózg już sobie to zakodował i podczas oglądania wzrok automatycznie wędruje w rogi ekranu :lol:
jak się okazało, w sklepie w którym kupiłem TV obowiązuje 30 dni na zwrot lub wymianę towaru, tylko z tego co wiemy z kolejnym egzemplarzem może być zarówno znaczenie lepiej jak i zdecydowanie gorzej.. 
na innym forum ktoś wrzucił fotkę ze zdjęciem ekranu testowego na swoim egzemplarzu (0 cloudingu) i to skłoniło mnie, żeby jeszcze raz mocno przemyśleć kwestię wymiany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac  wymienic.Moze w  innym telewizorze lcd  clouding bedzie  mniejszy ale moze byc tez wiekszy.Clouding nie dotyczy telewizorow  plazmowych i oled.Kliknij na link nizej.

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Nie mylic  z QLED samsunga bo to tez lcd .W tego  typu telewizorach czyli QLED tez  jest clouding.

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 09:18, Xisiek napisał:

Drogi Jaroslawie jeżeli podasz równie kiepski, mocno skompresowany sygnał do A7 czy jakiegokolwiek innego tv rezultat będzie taki sam - będzie widać kompresję, makrobloki. Jeżeli jeszcze dodasz do tego prześwietlone/wręcz zmanipulowane zdjęcie (twarz osoby na zdjęciu jest biała plama), dodatkowo jeszcze wykonane pod takim dużym kątem kazdy normalny obraz przedstawisz jakby wyświetlał go 50 letni Rubin.

 Dziwią tylko te zielone paseczki na dolnym zdjęciu.Moze trafiłeś na walnięty egzemplarz.

PS. A ten zaczepny komentarz na dole, hmm - niech sobie każdy oceni:D

Sygnał był bardzo dobrej jakości z Xbox One S w rozdzielczości 4k więc to wina TV. Fakt zdjęcie było robione pod kątem, na wprost efekt z zielonymi prostokątami był taki sam. Ten sam sygnał był wyświetlony na TV LG OLED i obraz żyleta z Xbox One S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 16:07, Jarosław Nowak napisał:

Ten sam sygnał był wyświetlony na TV LG OLED i obraz żyleta z Xbox One S. 

Być może miałeś więc uszkodzony egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na moim TV podobny objaw. Obraz z dekodera nc plus. Tez na szarych kolorach czarne kwadraty. Na obrazie z XBOXa X z natywnym 4K ten sam objaw. Nawet na planszach tytułowych do gier. U mnie pomogło ustawienie podswietlenia na +6. ALe to chyba cały obraz i kolory delikatnie pozmieniało. Nie wiem co nie tak z tym TV. Odsyłac i kupowac nastepny? dodam ze na moim starym Panasie TX-42AS650 tego objawu nie ma. Bo sprawdzałem i z TV i z konsolą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, komornik1 napisał:

Witam

Na moim TV podobny objaw. Obraz z dekodera nc plus. Tez na szarych kolorach czarne kwadraty. Na obrazie z XBOXa X z natywnym 4K ten sam objaw. Nawet na planszach tytułowych do gier. U mnie pomogło ustawienie podswietlenia na +6. ALe to chyba cały obraz i kolory delikatnie pozmieniało. Nie wiem co nie tak z tym TV. Odsyłac i kupowac nastepny? dodam ze na moim starym Panasie TX-42AS650 tego objawu nie ma. Bo sprawdzałem i z TV i z konsolą. 

Oddawaj do sklepu. Jak chcesz ryzykować to możesz wziąć inny egzemplarz lub skusić się na inny TV. Jak zakupiłem LG OLED i jestem zadowolony.

Edytowane przez Jarosław Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie zakupiłem 58ex700. Z tego co widzę nie ma on bluetooth.
Chciałbym zakupić soundbar ale zależy mi na przesłaniu dźwięku bez przewodowo. Czy da się z tego tv przesłać za pomocą wifi dźwięku na soundbar ? przy założeniu że kupujemy soundbar z wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 07:42, sahajdak napisał:

w sklepie w którym kupiłem TV obowiązuje 30 dni na zwrot lub wymianę towaru, tylko z tego co wiemy z kolejnym egzemplarzem może być zarówno znaczenie lepiej jak i zdecydowanie gorzej.. 

Zdecydowanie na Twoim miejscu podjąłbym ryzyko, bo nie wygląda to u Ciebie najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dość stary a ja dopiero stałem się posiadaczem tego odbiornika tv. Ostatnie sztuki dostępne już tylko w jednej sieci sklepów. Liczę, że może ktoś mi jeszcze odpowie na tak stary wątek. Mam problem z nagrywaniem treści. Cokolwiek nie podłącze do usb to pojawia się komunikat, że wykryto urządzenie usb ale nie może jego sformatować twierdząć, że nie obsługuje tego urządzenia. Co tu zrobić z tym ? Formatowałem też w kompie kilka penów na fat32,16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Oglądałem na yt w 1440p pokazy fajerwerek

Przez cały czas meczyly moje oczy dziwne kwadraciki lub okręgi wokół ogni

Tragedia

Można to jakoś ustawieniami uregulować?

Edytowane przez Wozu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...