Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

  1 godzinę temu, urania napisał:

No i mamy "króliczka" :)

A właśnie że już mamy "króliczka" :

http://www.audiostereo.pl/wasze-typy-i-antytypy-na-inne-zrodla-informacji-o-tematyce-hdtv_113900.html/page__st__480#entry4154458 Już pisałem nazywam się Marek Radomski.Moją tożsamość może potwierdzić pan  Piotr Herod  Philips,Marcin Gerlach  TCL,Rafał Kis  Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, urania napisał:
  1 godzinę temu, urania napisał:

No i mamy "króliczka" :)

A właśnie że już mamy "króliczka" :

http://www.audiostereo.pl/wasze-typy-i-antytypy-na-inne-zrodla-informacji-o-tematyce-hdtv_113900.html/page__st__480#entry4154458 Już pisałem nazywam się Marek Radomski.Moją tożsamość może potwierdzić pan  Piotr Herod  Philips,Marcin Gerlach  TCL,Rafał Kis  Panasonic.

Jakie ma znaczenie Pana tożsamość dla tego tematu ?Chyba przyda się w wypadku gdy ktoś, kto został oszukany - dostał skopiowaną lipną kalibrację do zakupionego C70 (od pseudo profesjonalisty) pójdzie do sądu.Jak na razie to proszę wyjaśnić czy według szanownego Pana podawania nieprawdziwych danych np:kontrastu 13000,pisanie o profesjonalnej kalibracji gratis a zamiast tego , kopiowanie ustawień z jednego egzemplarza do drugiego lub wysyłanie mailem ustawień , czy tak robią profesjonaliści i uczciwi sprzedawcy ?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się włoska recenzja tego modelu, co ciekawe rozdzielczość obrazu w ruchu zmierzyli na poziomie 600-700 linii i twierdzą że ten tv posiada system  „sample & hold” gdzie pojawiają się rozbłyski między klatkami :

http://altadefinizione.hdblog.it/2017/07/24/TCL-Android-TV-Ultra-HD-55C70-recensione/

EDIT:

Ale w recenzji Maciej napisał że ''jest zła synchronizacja diod podświetlających ekran'' z jego natywną częstotliwością pracy matrycy (to już ja dodałem), dlatego pomimo migotania podświetlania (180 razy na sekundę) nie osiągnięto poprawy ostrości w ruchu na rzeczywistym obrazie.
 

Dodatkowo matryca ma słaby czas reakcji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Właśnie pojawiła się włoska recenzja tego modelu, co ciekawe rozdzielczość obrazu w ruchu zmierzyli na poziomie 600-700 linii i twierdzą że ten tv posiada system  „sample & hold” gdzie pojawiają się rozbłyski między klatkami :

 

To jest poztywny wynik i pozytywny efekt? Sorry ale jestem laikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Deetry napisał:

To jest poztywny wynik i pozytywny efekt? Sorry ale jestem laikiem :)

To nie jest wymierna procedura testowa. 700 linii może wyglądać super - ostro i wyraźnie, a może fatalnie, bo np. są mocno powielone krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a jaka jest idealna częstotliwość migotania systemu podświetlania matrycy, czas trwania rozbłysku i jego konkretna moc/natężenie  aby był uzyskany maksymalny możliwy do uzyskania efekt poprawy ostrości w ruchu dla matrycy 50 Hz, a może lepiej powinni zastosować wstawienie tzw czarnych klatek ?

EDIT:

A czy byłbyś w stanie samodzielnie wykonać/ opracować metodę sterowania podświetlaniem matrycy i nim dowolnie sterować ( tj  takimi parametrami jak częstotliwość migotania systemu podświetlania matrycy, czas trwania rozbłysku i jego konkretna moc/natężenie) w celu opracowania idealnych nastaw dla tego typu systemu poprawy ostrości w ruchu ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Maciej, a jaka jest idealna częstotliwość migotania systemu podświetlania matrycy, czas trwania rozbłysku i jego konkretna moc/natężenie  aby był uzyskany maksymalny możliwy do uzyskania efekt poprawy ostrości w ruchu dla matrycy 50 Hz, a może lepiej powinni zastosować wstawienie tzw czarnych klatek ?

Migotanie podświetlenia to tzw. wstawianie czarnych klatek. Nie ma optymalnych wartości. Zależy ile chcesz mieć konturów. Matryca 50Hz + backlight 50Hz = super ostrość, brak powielonych konturów, ale ostre migotanie. 50Hz + 100Hz = podwójny kontur, 50Hz + 200Hz = poczwórny kontur itd... 

Czas trwania rozbłysku im krótszy tym lepszy, ale wymaga to mocniejszych diod podświetlających i zasilacza, by nie było spadków jasności ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby uzyskać w zasadzie identyczne odczucie jak było kiedyś na tv kineskopowych 50 Hz (tam była idealna ostrość w ruchu dlatego w LCD wprowadzono symulację migotania podobną do tej w CRT) gdzie migotanie nie było aż tak dokuczliwe jak np w trybie motionflow LED albo impuls, to jak należałoby to migotanie wymodelować, i czy jest to w ogóle na technologii LCD do zrealizowania ?

Pamiętam też jeszcze że w CRT Sony stosowało jeszcze takie techniki jak DRC/DRC MF , 100 Hz/Advanced 100 Hz z redukcją migotania linii poziomych. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qsay Znalazłem przyczynę. :rolleyes:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtRDRhZHhpSmViYWs
Sprawdzę jeszcze jak to będzie wyglądało po resecie ustawień obrazu (aktualnie mam wgraną "profesjonalną kalibrację" :lol:).

I jeszcze trafiły mi się 4 zwiechy pod rząd. Telewizor nie reagował na pilota lub reagował z opóźnieniem. Konieczne było odcięcie zasilania. Pomogło dopiero jak odłączyłem go na kilka minut i powypinałem wszystkie kable (głośniki, ethernet), ale to pewnie zbieg okoliczności. To co na nagraniu z unieruchomieniem obrazu i z piszczeniem na wyjściu dźwięku mam drugi raz.
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtVFFhMGd6RDF4Wjg

Edytowane przez stachuu0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego model 55c7006 ma na display specification 120hz ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, norbert120 napisał:

Dlaczego model 55c7006 ma na display specification 120hz ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

Błąd, już długi czas niestety tak widnieje, w temacie o TCL zanim test tutaj się pojawił też o tym wspominałem.

Nie ma co się tym sugerować. To daje też znać, że niekoniecznie dane na displayspecifications pokrywają się z tym co rzeczywiście można zastać. To dobre jako dodatek, ale nie jako 'wyrocznia'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stachuu0 sprawdzalem sluchawki i... wpierw jak podlaczylem nie mialem w ogole dzwieku :D dopiero calkowite wylaczanie pomoglo. Potem zrobilem jak prosiles, podpiete sluchawki i wylaczalem tv (szybkim wylaczaniem) po wlaczeniu dzwiek o dziwo byl i nie bylo monitu o sluchu. Natomiast jak nie mialem dzwieku to wyskoczyl mi monit o uszkodzenie sluchu, ale po nacisnieciu ok dzwieku dalej nie bylo :D jedyni pomogl "hard reset" i narazie jest ok - pewnie to jakis blad softu wiec nic czego nie dalo by sie rozwiazac aktualizacja. Tylko nie wiem jak TCL ma wsparcie dla swoich produktow, np huaweii jakies jeszcze latki do andka na p8 lite daje. Niby tylko z bezpieczenstwem, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w P60 co jakiś czas aktualizacje były, ale tego problemu z dźwiękiem nadal nie rozwiązali i wypuścili niesprawne C70.

Wczoraj miałem oddawać na gwarancję, ale zaraz urlop to się wstrzymam jeszcze miesiąc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem sobie dzis Dragon Balla z ciekawosci jak szybkie sceny beda wygladac - powiem, ze mnie w 100% satysfakcjonuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym ten telewizor gdyby  nie  problemy z dźwiękiem. Używam kina domowego więc to dla mnie kluczowa sprawa. Obiecują że to naprawią ale nauczyłem się ze kupuje się fakty a nie obietnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sulko napisał:

(...)nauczyłem się ze kupuje się fakty a nie obietnice.

 Mądre stwierdzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Ale żeby uzyskać w zasadzie identyczne odczucie jak było kiedyś na tv kineskopowych 50 Hz (tam była idealna ostrość w ruchu dlatego w LCD wprowadzono symulację migotania podobną do tej w CRT) gdzie migotanie nie było aż tak dokuczliwe jak np w trybie motionflow LED albo impuls, to jak należałoby to migotanie wymodelować, i czy jest to w ogóle na technologii LCD do zrealizowania ?

Pamiętam też jeszcze że w CRT Sony stosowało jeszcze takie techniki jak DRC/DRC MF , 100 Hz/Advanced 100 Hz z redukcją migotania linii poziomych. 

Nie, na CRT ostrość w ruchu nie była idealna. Daleko od tego. Mogła się co najwyżej taka wydawać na tamte czasy, bo kto na 32" miałby widzieć wyraźne smużenie, jeszcze w czasach analogowej telewizji, gdy wszystko było generalnie nieostre :) W dzisiejszym świecie mamy całkowicie inne przekątne, a ściślej mówiąc relację ekran-widz. Ponadto wymagamy dużo więcej od wyświetlaczy.

P.S. Tak, migotanie CRT dało by się w LCD poniekąd wymodelować. Mimo wszystko nadal by to smużyło i migotało. Ja sobie nie wyobrażam oglądać na dużym wyświetlaczu migotania 50Hz'ego. Nie wiem jak T.Chmielewski to widzi, że ocenia w testach wysoko telewizory posiadające takie funkcje. 

12 godzin temu, stachuu0 napisał:

@Qsay Znalazłem przyczynę. :rolleyes:
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtRDRhZHhpSmViYWs
Sprawdzę jeszcze jak to będzie wyglądało po resecie ustawień obrazu (aktualnie mam wgraną "profesjonalną kalibrację" :lol:).

I jeszcze trafiły mi się 4 zwiechy pod rząd. Telewizor nie reagował na pilota lub reagował z opóźnieniem. Konieczne było odcięcie zasilania. Pomogło dopiero jak odłączyłem go na kilka minut i powypinałem wszystkie kable (głośniki, ethernet), ale to pewnie zbieg okoliczności. To co na nagraniu z unieruchomieniem obrazu i z piszczeniem na wyjściu dźwięku mam drugi raz.
https://drive.google.com/open?id=0B3VbqsF6eBjtVFFhMGd6RDF4Wjg

Wygląda jak nakładanie się częstotliwości odświeżania podświetlenia (180Hz) na częstotliwość rejestrowania kamery. Zamiast przełączać na tryb stadion spróbuj zwiększać wartość suwaka podświetlenie. Mimo wszystko nie powinieneś widzieć migotania o takiej częstotliwości. Sokole oko, albo uszkodzony egzemplarz ;) Choć na niektórych przejściach tonalnych może i widziałem lekkie migotanie kątem oka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Maciej Koper napisał:

w czasach analogowej telewizji, gdy wszystko było generalnie nieostre

Jak pojawiła się cyfrowa tv satelitarna i była już ładnych parę lat, ale jeszcze zanim pojawiły się kanały HD, to na satelicie była jeszcze nadawana analogowa transmisja, i jak robiłem porównania to zwłaszcza Niemieckie (Polskie również) kanały analogowe na satelicie zjadały jakością analogiczne kanały nadawane w kompresji cyfrowej,  kolor był znacznie bardziej naturalny a tak samo ostrość obrazu była wyraźnie wyższa, w analogu włosy na głowie czy skóra wyglądały normalnie i naturalnie a na cyfrówce wyglądało to już dosyć mdło, jakby za mgłą (galareta na głowie zamiast włosów) i tonacje kolorów były uproszczone, jakieś takie zupełnie nienaturalne i plastykowe. Dopiero potem w pierwszej kolejności Niemcy udoskonalili kompresję nadawania i cyfrowe kanały SD zaczęły wreszcie wyglądać tak jak trzeba. 

 

EDIT:

A wracając do tematu to co powiesz o tych fragmentach obrazów co je wyciąłem z twoich fotek porównawczych między TCL a Samsungiem :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40054-tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chi%C5%84skiego-gracza/?do=findComment&comment=419108

 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego model 55c7006 ma na display specification 120hz ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

O, dzisiaj zmienili na poprawne w końcu (60Hz).

Było faktycznie 120Hz przez dosyć długi czas.

Zdjęcie we wpisie wyżej

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to displayspecifications ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały offtop ale widzę, że sporo osób ma podobny problem co ja, a zainteresowanie tematem jest spore : 

Cena TCL'a 55' to ponad 3000zł. Trzeba będzie pewnie sporo poczekać zanim stanieje - tymbardziej jeśli okaże się, że to dobry TV, bez wad fabrycznych. Z drugiej strony ceny najtańszego OLEDa (LG 55EG910V) zaczynają się juz od 4700zł.

Pytanie jak dobrze wypada LG w stosunku do TCL'a.. Czy rzeczywiście będzie czuć efekt urwania 'tylnej części ciała' i warto dołożyć te 1000kilka PLN?  Oglądałem w sklepach OLEDy (wyższe modele) i rzeczywiście robią niesamowite wrażenie. Zastanawiam się czy G910V mocno od nich nie odstaje.. no i jak wygląda kwestia trwałości? 

TV oglądam głownie w nocy, sportu praktycznie w ogóle. Głownie filmy + Netflix/YT 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą  każdego OLED-a jest >pełna< (no poza najciemniejszymi odcieniami szarości) ilość (odpowiadająca oryginalnie zarejestrowanej przez kamerę ) niezależnych stref emisji światła i jego wygaszania, bo tam każdy pojedynczy pixel z osobna jest niezależnym źródłem światła i zarazem indywidualną strefą wygaszania/ściemniania światła, w LCD piksele są podświetlane i wygaszane poprzez zewnętrzne podświetlanie umieszczone za matrycą albo na jej krawędziach, dobre LCD mają kilkadziesiąt stref a topowe modele posiadają kilkaset, ale na zewnętrznym podświetlaniu nigdy się nie osiągnie nawet w przybliżeniu takiej precyzji gradacji jasności i ciemnych tonów (a zwłaszcza dla bardzo wielu małych punktów/obszarów z osobna które potrafią być bardzo zróżnicowane w dynamice jasności i ciemni, tak jak to występuje w rzeczywistości) jak w OLED (poza najciemniejszymi odcieniami szarości bo akurat w tym bardzo wąskim zakresie Pixele oleda wcześniej  się wygaszają do pełnej czerni)

>OLED Full HD (1920×1080 = 2 073 600) stref. Czyli ponad 2 miliony stref !

>OLED 4 K  ma 8 294 400 stref. Czyli ponad 8 milionów niezależnych stref !

W efekcie otrzymujemy ogromną ilość mikoróżnic natężeń jasności i ciemnych tonów w obrazie, na ile to kamera była w stanie zarejestrować, na LCD ta ilość mikroróżnic w całościowym obrazie nie może być oddana w takiej ilości bo ilość stref i precyzja tych stref nie może być w stanie osiągnąć tego co daje pełna emisja światła i wygaszania przez każdy pojedynczy pixel.  

 

Jak się mylę to niech mnie Maciej poprawi.

Moim zdaniem HDR który będzie w stanie z prawidłową precyzją oddać rzeczywistą dynamikę jasności i ciemnych tonów na bardzo małych obszarach, jest możliwy tylko w takich rozwiązaniach gdzie każdy pixel z osobna stanowi sobą osobne źródło światła i przyciemniania. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Wygląda jak nakładanie się częstotliwości odświeżania podświetlenia (180Hz) na częstotliwość rejestrowania kamery. Zamiast przełączać na tryb stadion spróbuj zwiększać wartość suwaka podświetlenie. Mimo wszystko nie powinieneś widzieć migotania o takiej częstotliwości. Sokole oko, albo uszkodzony egzemplarz ;) Choć na niektórych przejściach tonalnych może i widziałem lekkie migotanie kątem oka...

Migotanie widać gołym okiem jeszcze bardziej, niż na nagraniu i nie tylko ja to widzę, więc może rzeczywiście uszkodzony. Zmieniałem z Film na standard - nie stadion.

Co ciekawe, zmiana podświetlenia w trybie film dopiero powyżej 80 sprawia, że migotanie nie jest widoczne. W trybie standard tą granicą jest 20, więc jedna lub więcej opcji wpływa oprócz podświetlenia na migotanie.

@Qsay Sprawdż proszę u siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stachuu0 nie mam w zadnym z trybow tych poziomych pasow na tym ekranie, wiec pewnie masz walnieta sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...