Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

To nic... Przy MU6400 na rynek europejski postanowili dać PLS zamiast VA :wacko:

 

Rozumiem, że europa przez falę najeźdźców zwanymi imigrantami staje się trzecim światem? :blink:

Edytowane przez damianC902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nic... Przy MU6400 na rynek europejski postanowili dać PLS zamiast VA :wacko:
 
Rozumiem, że europa przez falę najeźdźców zwanymi imigrantami staje się trzecim światem? :blink:

Taka polityka panie.
Był tu kiedyś wątek o tym jak co trzeci tivik dają inny panel...oszuści!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zastanawiam się nad zakupem Samsunga MU7002T o przekątnej 55 cali jednak kusi mnie nieco Samsung MU8002T, obawiam się tylko, że podobnie jak w ubiegłym roku wyższy model może nie być wart swojej ceny... Z tego co pamiętam model KS8000 miał gorszy kontrast od niższego modelu oferując w zamian minimalnie lepsze głośniki i płynność obrazu, co w mojej opinii nie rekompensowało sporo wyższej ceny. Na tą chwilę ciężko znaleźć jakąś przydatną recenzję modelu z serii MU8000. Jedyne ciekawe informacje na jakie trafiłem to fakt, że seria MU7000 nie posiada technologii Ultra Black. Zastanawiam się tylko czy ta drobna różnica sprawia, że telewizor z wyższej serii wart jest 600 złotych więcej. Z niecierpliwością wyczekuję recenzji Samsunga MU8000. Choć obawiam się, że Samsung nie wyciągnął wniosków z zeszłego roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy istnieje MU7000 w wersji 60"? Wszędzie widzę tylko 55", albo 65"...

Nie.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MU z tego co pamiętam nie jest Quantum Dot, a KS miały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad KS 7000 55' a teraz myślę, że ten model może być lepszym wyborem. Co sądzicie?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czym się różni MU7002 od MU7072? Póki co zauważyłem tylko różnice w cenie o ok 400zł.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gugala.marcin napisał:

I jeszcze jedno o pytanie - skąd na rtings pod testem w nazwie tego samego modelu, zupełnie inny telewizor? Nic nie rozumiem :)http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu7000

MU7000 to w US jest MU8000.

Tu masz test dla MU7000 naszego:
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

No tak niestety jest, rok temu było to samo z KSami.

KS8000 na US to KS7000 na UK itd.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7070 (dwójka na końcu to bodajże oznaczenie w uk) to panel 10 bitowy (8bitów + fcr) a 7000(2) to 8 bitów czyli gorszy choć jasność ma 700 nitów a ten pierwszy niecwiem...(?) To wyczytałem z diplaysewcification.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps. A który jest droższy o 400zł? Obstawiam że ten 7070/2 (?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, 7000 to bazowa wersja. 7002, 7072, 7042, czy inne jeszcze odmiany, to po prostu wersje przeznaczone na odrębne sieci sklepów, i różnić się mogą maksymalnie dodatkowym tunerem satelitarnym, w Samsungach bazowe modele mają to w standardzie tylko w wysokich seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura że bzdura.
Pocztaj trochę.
Wszystko z dwójką na końcu jest w uk.
Wiem bo tu mieszkam.
A model 7070 jest inny niż 7000 właśnie w bitach.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7070 (dwójka na końcu to bodajże oznaczenie w uk) to panel 10 bitowy (8bitów + fcr) a 7000(2) to 8 bitów czyli gorszy choć jasność ma 700 nitów a ten pierwszy niecwiem...(?) To wyczytałem z diplaysewcification.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka


Ps. A który jest droższy o 400zł? Obstawiam że ten 7070/2 (?)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka



Tak, 7072 jest delikatnie droższy. Najchętniej kupiłbym KS7000 ale za niecałe 5000 jest praktycznie nie do znalezienia. Ten model prawie zniknął z rynku!:)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, christoff.w napisał:

Bzdura że bzdura.
Pocztaj trochę.
Wszystko z dwójką na końcu jest w uk.
Wiem bo tu mieszkam.
A model 7070 jest inny niż 7000 właśnie w bitach.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Bzdura że bzdura że bzdura. Model 7002 jest też dostępny w Polsce.

Samsung lubi kombinować z matrycami, ale nie kastrowałby w ten sposób swojego produktu, nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHaha.... w tym roku w szczególności wykastrowali wyszcy i wszystko...
Oki, nie ma co się z koniem kopać, niech Ci będzie, to ten sam model a jak jest naprawdę to się okaże, jeśli tak to stawiam pifko. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odnoszę dobre wrażenie, że MU7002 to KS7000 bez certyfikatu UHD Premium, ale przewyższający pod względem jasności w efektach HDR ten drugi model? Test pokazał, że na planszy L20 nie jest w stanie uzyskać wyniku dającego prawo do certyfikatu, ale w praktyce (filmy) jest w stanie wykresach z siebie więcej od KS7000, który tylko "laboratoryjnie" wyciska taką jasność.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gugala.marcin napisał:

Czy odnoszę dobre wrażenie, że MU7002 to KS7000 bez certyfikatu UHD Premium, ale przewyższający pod względem jasności w efektach HDR ten drugi model? 

Certyfikat oprócz jasności wymaga jeszcze paru innych parametrów, w tym najważniejszego obok jasności tj. kontrastu ponad 20 000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gugala.marcin napisał:

Czy odnoszę dobre wrażenie, że MU7002 to KS7000 bez certyfikatu UHD Premium, ale przewyższający pod względem jasności w efektach HDR ten drugi model? Test pokazał, że na planszy L20 nie jest w stanie uzyskać wyniku dającego prawo do certyfikatu, ale w praktyce (filmy) jest w stanie wykresach z siebie więcej od KS7000, który tylko "laboratoryjnie" wyciska taką jasność.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się. MU7000 oferuje lepszy HDR pomimo braku certyfikatu. Oczywiście kontrast 20 000:1 przy badaniu on/off zrobi, ale brakuje mu jasności na planszy testowej. Innymi słowy jest mniej oszukańczy. Plansz testowych przecież nikt nie ogląda ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, testowałeś oba modele, mam możliwość wyboru w bardzo podobnej cenie między nimi. KS7000 z 3 miesięcznej ekspozycji lub nowy 100% MU. Czy oprócz jasnoaci w HDR na korzyść MU coś przeważa? Netflix po ciemku to 90% treści która oglądam. P.S. Wiem, że jest jeszcze eg v910 ale zauważam brak szarości która ginie w czerni (za bardzo na mój gust) i efekt psychologiczny HD a nie 4k na mnie działa. Zresztą demem Star Wars na ks7000 byłem zachwycony, OLED będzie za kilka lat jak nie muszę go mieć jeszcze. Jak MU vs KS wypada najprościej mówiąc wg. Ciebie?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłbym 20% do Sony XE90 i mial i swietna czerń i biel w HDR ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000 to jest totalnie max budżet:) I tak w domu mam przechlapane przez tą kwotę:) Który z dwóch? *3 lata gwarancji na ks

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...