Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Flagową linię ekranów Samsunga na ten rok, czyli QLED, poznaliśmy już całkiem dobrze w testach modeli Q9, oraz Q8. Telewizory te są wizytówką producenta, ale pewnie jak co roku sprzedawać się będą głównie bardziej przystępne modele. Samsung ma kilka dobrych propozycji dla osób z nieco szczuplejszymi zasobami na telewizor. Doskonałym przykładem jest ekran, który biorę dziś pod lupę - MU7000 (MU7002T). Charakterystyczna litera "M" jest potraktowana jako kolejna w hierarchii po "K" (2016), czy "J" (2015). "U" świadczy zaś, że mamy do czynienia z ekranem Ultra HD. Czym się charakteryzuje i jak wiele tracimy nie wybierając QLED'a? Przekonajmy się!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która rozdzielczość to 4k?
Ps.test na 5+ z fajnymi dodatkami/niuansami. Dzięki, być może skuszę się właśnie na ten model wymieniając mego rocznego Panasa CX700 (marzenie dx900,ale to wciąż drogi tivik)
914bea4feec749b3864a0e6ff034deb3.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps.chociaż cena tego modelu w 65" to cena dx900 w tym samym calarzu (w uk) więc jest dylemat.
Sorrki za post pod postem, ale poprzez tapatalka nie mogę edytować poprzedniego by dopisać ...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

A jednak "dodało" się ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Kurczę, 1500£ za 55" to za dużo!... Czy oni oszaleli??...
Ks7000 (ciezko dostać) czy nawet ks9500 owiele lepszy i tańszy...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

nie otrzymał w prawdzie certyfikatu Ultra HD Premium, ale jak wiemy, często jego obecność nie świadczy wcale o aż tak wysokiej sprawności wyświetlacza. "
A w tabelce że "TAK"...(?)
Mały błądzik do poprawki i już uciekam spać ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy ten TV gdzieś jest dostępny? Bo jedyne modele jakie odnajduję w naszych sklepach to SAMSUNG UE55MU7002T lub Samsung UE55MU7042?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że 49MU7000 ma matrycę 60hz a nie 120hz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten TV 2 dni temu. Podłączyłem ps4 pro i mam taki komunikat o formacie koloru jak na zdjęciu. Co zrobić żeby był RGB? Czy YUV ma ograniczenia w HDR?

P_20170601_224241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcję HDMI UHD Color odpaliłeś na tym porcie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem ten TV 2 dni temu. Podłączyłem ps4 pro i mam taki komunikat o formacie koloru jak na zdjęciu. Co zrobić żeby był RGB? Czy YUV ma ograniczenia w HDR?
P_20170601_224241.thumb.jpg.13c3169fd98983ffd0d646cdf16f9140.jpg

Zmień port hdmi...ma być pospiety wten co obsluguje 2.2 ale może też kabel hdmi zły? Albo coś w ustawieniach...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI UHD Color mam włączone na każdym wejściu. PS4 pro podłączyłem pod HDMI 1 w sumie muszę jeszcze spróbować na innych wejściach. Kabel HDMI jest oryginalny od PS4 pro - wyczytałem, że obsługuje format 2.0 ale spotkałem się też z opinią że u kogoś problemy z HDRem przy konsoli zostały naprawione właśnie przez wymianę oryginalnego kabla na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy HDR zawsze będzie YUV422 (ograniczenie przepustowości hdmi).
Bez HDR konsola puszcza RGB.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, mataman napisał:

Przy HDR zawsze będzie YUV422 (ograniczenie przepustowości hdmi).
Bez HDR konsola puszcza RGB.

też tak wyczytałem gdzieś w sieci czyli wszystko jest OK i nie kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem coś potwierdzić. Czy tv samsung 49mu8000 i49mu7000 posiadają 60hz matryce? a co z sony 49xe90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mataman napisał:

MU7000 60Hz
MU8000 120Hz
XE90 120Hz

To jak w końcu testowany MU700 ma w całej serii 120Hz czy 60Hz

  • Motion Rate 120 blur reduction (60Hz refresh rate)

 

Swoją drogą jeżeli faktycznie jest 120Hz przy 55 calach to Samsung świetnie się wpasował marketingowo Panasonic zawalił w modelu EX600 z tą matrycą 60 Hz!

Panasonic TX-55EX600 | 4099 zł | [60Hz]
Samsung 55MU7000 | 5350 zł | [120Hz]
Panasonic TX-58EX780E | 6300 zł | [120Hz]

Edytowane przez Adriansb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung UEMU7000 (czyli UNMU8000) ma 60Hz w 49".

Wyżśze rozmiary są normalnie 120Hz.

Z tym UN i UE znowu jest namieszane jak co roku przez to patrząc na testy np. rtings inaczej ta numeracja idzie.

Ich testowany UNMU7000 to u nas UEMU6400 i jest w 60Hz.

Ich testowany UNMU8000 to u nas UEMU7000 jest w 120Hz oprócz rozmiaru 49", który jest w 60Hz.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Fjubens napisał:

Samsung UEMU7000 (czyli UNMU8000) ma 60Hz w 49".

Wyżśze rozmiary są normalnie 120Hz.

Z tym UN i UE znowu jest namieszane jak co roku przez to patrząc na testy np. rtings inaczej ta numeracja idzie.

Ich testowany UNMU7000 to u nas UEMU6400 i jest w 60Hz.

Ich testowany UNMU8000 to u nas UEMU7000 jest w 120Hz oprócz rozmiaru 49", który jest w 60Hz.

Czyli wersja 55 cali z 120 Hz pozamiata rynek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic na swoich 60hz generuje lepsza jakość obrazu niż te samsungi na 120hz, poza tym ex600 to nie jest wysoka półka więc nie dziwi mnie tam matryca 60hz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wersja 55 cali z 120 Hz pozamiata rynek!



Mając za konkurencję sony XE90? Nie wydaje mi się.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mataman napisał:


Mając za konkurencję sony XE90? Nie wydaje mi się.

Dla tego modelu konkurencją będzie raczej XE85 ( też 120hz). XE90 to jednak inna półka cenowa, przy 55 calach to jest prawie 2 tyś.zł. więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2017 o 06:59, steru napisał:

A powiedzcie mi czy ten TV gdzieś jest dostępny? Bo jedyne modele jakie odnajduję w naszych sklepach to SAMSUNG UE55MU7002T lub Samsung UE55MU7042?

MU7002T to dokładnie ten model, który mieliśmy w teście :)

Dnia 2.06.2017 o 13:46, WindyIndy napisał:

też tak wyczytałem gdzieś w sieci czyli wszystko jest OK i nie kombinować?

Tak, HDMI nie obsługuje formatu RGB HDR 4K. To tylko informacja z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, damianC902 napisał:

Trochę lipa... myślałem, ze 49" też ma 120 hz.

..tez  już  myślałem o  tej 49...ale jak zobaczyłem

http://www.displayspecifications.com/en/model/c82db05

...ale  jest 120 w  49mu8000 ...ale  cena jest większa

http://www.displayspecifications.com/en/model/4145a69

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎03 o 18:48, kKadajo napisał:

Panasonic na swoich 60hz generuje lepsza jakość obrazu niż te samsungi na 120hz, poza tym ex600 to nie jest wysoka półka więc nie dziwi mnie tam matryca 60hz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Miałem  Panasonica trochę  lepszego ex700  przez  tydzień...trochę go testowałem i  co  ...dużo nie  czyta  kodeków ..co  mnie  to  zdziwiło ...więc dla miłośników filmów nie  jest dobry

...obraz przeciętny ...ustawienie  kolorów...to jakieś nieporozumienie...jak  ustawisz kolor czerwony to twarze  robią  się  jakieś  żółtozielonkawe...jak  ustawisz  odpowiedni kolor twarzy to  znowu  czerwony  staje  się czerwonoróżowy

...ramka  srebrna  odbija  światło...powinna  być  szczotkowana...czyli  matowa...panel  ma  jasny  ....może  służyć w  dzień  za  lusterko

...oddałem go  z powrotem do sklepu

Edytowane przez mervik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się zastanawiam... 60 Hz vs 120Hz... Czy w praktyce ma to jakieś większe znaczenie? 

Głownie TV i tak do gier (konsola oraz PC) oraz seriali. Sportu nie oglądam. No chyba, że może jakieś F1 czasem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, damianC902 napisał:

Tylko tak się zastanawiam... 60 Hz vs 120Hz... Czy w praktyce ma to jakieś większe znaczenie? 

Głownie TV i tak do gier (konsola oraz PC) oraz seriali. Sportu nie oglądam. No chyba, że może jakieś F1 czasem itp.

W tych pieniądzach nie brałbym 49" MU7000, bo kosztuje sporo, powiedziałbym, że po prostu za dużo jak na TV 60 Hz..

Pod gry nie ma znaczenia zakładając, że korzystałbyś z trybu 'Gra', bo ten i tak wyłącza wszystkie upłynniacze. Oczywiście są wyjątki i niektórzy dany tytuł uruchamiają poza trybem 'Gra' z upłynniaczem, ale input lag dla wielu jest nieznośny, dla mnie też. Mimo iż mam te 120Hz to nie rezygnuje nigdy z trybu 'Gra'.

Natomiast w serialach/filmach można jak najbardziej zrobić użytek z matrycy 120Hz, bo aby doszło do efektu teatru to trzeba by mocno z Judderem przesadzić, natomiast Blur na 10 z delikatnym Judderem 2-3 albo nawet 0-1 tego nie powoduje, wypełnia natomiast klatki i obraz wydaje się znacznie płynniejszy.

Gdyby to był mniejszy budżet i rozwązanie jakieś KU6xxx z tamtego roku, gdzie dopłata do KS7000 była dwukrotna, to ok, 60Hz wystarczy.

Nie wiem w jakiej cenie możesz mieć tego 49MU7000, ale jeśli w tej cenie co news wskazuje czyli około 4400 zł to na pewno nie warto, to przecież 49KS7000 tyle kosztował wielokrotnie na 120Hz, niewykastrowany względem większych rozmiarów.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla tego modelu konkurencją będzie raczej XE85 ( też 120hz). XE90 to jednak inna półka cenowa, przy 55 calach to jest prawie 2 tyś.zł. więcej.



Gdzie widzisz polskie ceny samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...