Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mataman napisał:

Gdzie widzisz polskie ceny samsunga?

Są w Saturnie i MM, ale jako 7002, dlatego hasło 7000 może nie wyskakiwac na ceneo czy w sklepach internetowych. 

+

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mataman napisał:

 

 


Gdzie widzisz polskie ceny samsunga?

Na dole testu są podane :

Cena referencyjna: Samsung 49MU7000 4 379 zł / 55MU7000 5 350 zł /
 

Edytowane przez monterrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5350zł to nie są 2tys do XE90 ;) A jakość obrazu to przepaść, szczególnie jeżeli chodzi o HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mataman napisał:

5350zł to nie są 2tys do XE90 ;) A jakość obrazu to przepaść, szczególnie jeżeli chodzi o HDR.

No ok 1650zł :):) , a co do obrazu to zgadzam się przepaść. Miałem przyjemność oglądać ten TV w sklepie i obraz jest rewelacyjny. Jak tylko ceny trochę spadną to mam nadzieję że XE90 wyląduje u mnie w domu :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MU8002 - Picture Quality Index 2300*

*nie dotyczy modelu 49" 

;)

 

ale oni chyba jeszcze opisy mają schrzanione w tym MM bo mają identyczne dla 7002 i 8002

Edytowane przez grazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2017 o 18:48, kKadajo napisał:

Panasonic na swoich 60hz generuje lepsza jakość obrazu niż te samsungi na 120hz, poza tym ex600 to nie jest wysoka półka więc nie dziwi mnie tam matryca 60hz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Co mi z lepszej jakości obrazu skoro na szybkich scenach obraz po prostu smuży a efekty poprawy tworzą efekt "ale uwaga, ich kontury stają się wyraźnie podwojone
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-ex600-tx-65ex600e-test-niedrogiego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/"

 

Dnia 3.06.2017 o 19:27, mataman napisał:

 

 


Mając za konkurencję sony XE90? Nie wydaje mi się.

 

 

A mi się wydaje, że trochę inna cena Sony KD-55XE9005 - 6700 zł 

Dnia 3.06.2017 o 20:06, monterrr napisał:

Dla tego modelu konkurencją będzie raczej XE85 ( też 120hz). XE90 to jednak inna półka cenowa, przy 55 calach to jest prawie 2 tyś.zł. więcej.

Cenowo wygląda to tak:

Panasonic TX-55EX600 | 4099 zł | [60Hz]
Samsung 55MU7000 | 5350 zł | [120Hz]
Panasonic TX-58EX780E | 6300 zł | [120Hz]
Sony KD-55XE9005 | 6700 zł | [120Hz] 

Tak jak wcześniej pisałem marketingowo Samsung wpisał się tutaj rewelacyjnie w przedziale 55 cali stosunek jakości do ceny!
Nie jestem fanem marki Samsunga a raczej wielkim fanem Panasonic ale w tym roku firma według mnie zawiodła jeżeli chodzi o modele LCD gdyby modele EX600 miały matryce 120Hz wtedy hitem pewne by był model 55EX600 a tak....

Edytowane przez Adriansb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adriansb napisał:

Tak jak wcześniej pisałem marketingowo Samsung wpisał się tutaj rewelacyjnie w przedziale 55 cali stosunek jakości do ceny!
Nie jestem fanem marki Samsunga a raczej wielkim fanem Panasonic ale w tym roku firma według mnie zawiodła jeżeli chodzi o modele LCD gdyby modele EX600 miały matryce 120Hz wtedy hitem pewne by był model 55EX600 a tak....

EX600 ma 60Hz, bo to następca budżetowego DX600 60Hz, który nawet nie był tu testowany w tamtym roku. Tutaj mnie to wcale nie dziwi. Gorzej wyżej, że EX700 nadal jest na 60Hz. Co prawda dopiero DX750 był 120Hz, ale chciałoby się żeby TV z roku na rok nie stały w miejscu.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

EX600 ma 60Hz, bo to następca budżetowego DX600 60Hz, który nawet nie był tu testowany w tamtym roku. Tutaj mnie to wcale nie dziwi. Gorzej wyżej, że EX700 nadal jest na 60Hz. Co prawda DX700 był 60Hz, a DX750 dopiero 120Hz, ale chciałoby się żeby TV z roku na rok nie stały w miejscu.

dokładnie a gdzieś między tym wszystkim na domiar złego jest jeszcze bardziej budżetowy model Panasonic DS630 (TX-50DS630E) – Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-ds630-tx-50ds630e-testujemy-120hz-lcd-matryca-va/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adriansb napisał:

jest jeszcze bardziej budżetowy model Panasonic DS630

W testach jest ale w sprzedaży już tego modelu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

mam pytanie posiadam model ue55mu7042T po podłączeniu do ps4 pro mam format koloru YUV420(HDR) a nie jak kolega wyżej YUV422(HDR)  od czego to zależy ?

z góry dzięki za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎05 o 00:38, mataman napisał:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55mu7042.bhtml

 

w MM i S robią  jakąś  roszadę u nich jest mu7002...była  cena  jak  w  AGD ...a  teraz  co  zrobią  to  się  okaże

 

.każdy  odbiorca  ma  inną numerację

 

 

 


Gdzie widzisz polskie ceny samsunga?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2017 o 16:14, Maciej Koper napisał:
Cytat

Zarówno z bliska, jak i z daleka, jak i w dotyku, telewizor budzi więc poczucie produktu z wysokiej półki i tego właśnie oczekujemy. Uważam, że jest to duży krok naprzód w stosunku do np. serii KS7000

Witam!

Aż musiałem się zarejestrować...:angry: M.in. dzięki powyższemu stwierdzeniu zdecydowałem się dać jeszcze jedną szansę Szajsungowi (po niemiłej przygodzie z KS-em)...

Chyba miałeś na testach jakiś inny model! U mnie wygląda to tak (niemal identyko jak w 55KS7000):

min_22c58ff0875887744f7b2bd9fbf.jpg      

Jakość rzeczywiście niezmiernie wysoka... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2017 o 10:48, Adriansb napisał:

gdyby modele EX600 miały matryce 120Hz wtedy hitem pewne by był model 55EX600 a tak....

a tak ma 60Hz i kosztuje jakieś 2-3tys. mniej niż gdyby miał 120Hz 

ex600 to jest max entry level 4K i oczekiwanie tam 120Hz jest bez sensu, bo rola tego modelu jest zupełnie inna i absolutnie taki uplynniacz nie jest potrzebny. Realnym problemem tego tv jest zupełnie coś innego - bardzo, bardzo niska jasność maksymalna, która imho może przekreślać ten wybór dla wielu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, musicmaniac napisał:

 

Jak wyciągałeś tv z kartonu? Sporo przypadków z ramką tylną wynika z winy użytkownika, sorry. Tylna obudowa jest mocowana na zatrzaski oraz klej. W momencie wyciągania telewizora „pionowo” z pudełka idą naprężenia na tylne plecy i może zdarzyć się tak, że jeden z zatrzasków „puści”. W tym momencie klej z biegiem czasu jest narażony na większe siły, którym po jakimś czasie ulega. Na pudełku oraz instrukcji jest informacja, że telewizor powinien być wyciągany na płasko Są też przypadki, że telewizor ,,od fabryki" jest po prostu źle zmontowany. Warto sprawdzić pod kątem obudowy w sklepie dany egzemplarz, który chcemy zakupić. Tak czy siak, zgłoś swój egzemplarz na serwis. W przypadku KS7000 wymieniali/naprawiali tylne panele więc może tutaj polityka firmy dalej jest taka sama i nie robią problemów. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że (inaczej niż w przypadku KS-a, gdzie na pudełku była instrukcja wyciągania właśnie na płasko) w przypadku MU instrukcja jasno mówi o wyjmowaniu właśnie "pionowo", wyciągnięty był na leżąco. Delikatniej się już tego zrobić nie dało. Także swojej winy nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 49" matryca 60Hz, no to w finale może się okazać, że to zupełnie inny TV. Czy jest ktoś w stanie porównać model 49" z 55" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎10 o 19:23, musicmaniac napisał:

 

..a  już  się  przymierzałem  do tego modelu z  nadzieją  że coś  z  tym zrobili

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎11 o 16:30, damianC902 napisał:

Skoro 49" matryca 60Hz, no to w finale może się okazać, że to zupełnie inny TV. Czy jest ktoś w stanie porównać model 49" z 55" ?

http://www.displayspecifications.com/en/model/c82db05

http://www.displayspecifications.com/en/model/3b6db04

15 minut temu, mervik napisał:

..a  już  się  przymierzałem  do tego modelu z  nadzieją  że coś  z  tym zrobili....no cóż  będziemy  w  razie  czego reklamowali

http://www.displayspecifications.com/en/model/c82db05

http://www.displayspecifications.com/en/model/3b6db04

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem różne oznaczenie tego modelu 7042  7052 7070 czy to jest ten sam model i czemu ma różne oznaczenia? ( w testach był 7002T)

Czy jest gdzieś dostępny oprócz Rtveuroagd i Oleole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadd napisał:

Spotkałem różne oznaczenie tego modelu 7042  7052 7070 czy to jest ten sam model i czemu ma różne oznaczenia? ( w testach był 7002T)

Czy jest gdzieś dostępny oprócz Rtveuroagd i Oleole?

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55mu7002t?querystring=SAMSUNG

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55mu7002t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również zastanawiam się czym różni się model ue55mu7002t od modelu ue55mu7042. Niestety sklepy, które oferują te telewizory nie posiadają na tyle rozbudowanej specyfikacji aby wychwycić różnicę.

Dodatkowo zastanawiam się czy i ewentualnie kiedy możemy spodziewać się recenzji Samsunga MU8000. Poprzednik z serii KS nie różnił się znacznie od KS7000, ciekaw jestem jak jest tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy z napisami do filmów w tym modelu? U mnie pojawiają się napisy i nie znikają dopóki nie pojawią się następne. Jak przez 5 min nie ma dialogów to cały czas są i tak ostatnie napisy. Próbowałem srt w formacie SubRrip i srt jako mDVD z kodowaniem UTF-8. Może trzeba jeszcze innaczej? W samym TV nie mogę znaleźć żadnych ustawień z napisami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, El_Loku napisał:

Witam,

Również zastanawiam się czym różni się model ue55mu7002t od modelu ue55mu7042. Niestety sklepy, które oferują te telewizory nie posiadają na tyle rozbudowanej specyfikacji aby wychwycić różnicę.

Dodatkowo zastanawiam się czy i ewentualnie kiedy możemy spodziewać się recenzji Samsunga MU8000. Poprzednik z serii KS nie różnił się znacznie od KS7000, ciekaw jestem jak jest tym razem.

Myślę, że w lipcu się pojawi bo to będzie następny TV Samsung w testach. Rzeczywiście to będzie zapewne klon.. zobaczymy. Ale już pisano na forum, że różnica to np. to, że wszystkie przekątne mają 120Hz. A tutaj 49" to 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z testów 65MU7002T jest na allegro za 7595zł. Zauważyłem, że model 7042 jest droższy od 7052 ciekawe dlaczego? model MU7070 jest np. w Anglii

w sklepach nikt nie potrafi udzielić żadnej odpowiedzi czym różnią się te telewizory

w Media Expert jest jeszcze inny 7072 ja już całkiem nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gmeru napisał:

Myślę, że w lipcu się pojawi bo to będzie następny TV Samsung w testach. Rzeczywiście to będzie zapewne klon.. zobaczymy. Ale już pisano na forum, że różnica to np. to, że wszystkie przekątne mają 120Hz. A tutaj 49" to 60Hz.

...według tego opisu 49 mu  8000 ma 120 Hz

http://www.displayspecifications.com/en/model/4145a69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2017 o 15:58, Gmeru napisał:

Myślę, że w lipcu się pojawi bo to będzie następny TV Samsung w testach. Rzeczywiście to będzie zapewne klon.. zobaczymy. Ale już pisano na forum, że różnica to np. to, że wszystkie przekątne mają 120Hz. A tutaj 49" to 60Hz.

Jeśli chodzi o różnice między 7002t, 7042 to zauważyłem dwie różnice:

- 7002t ma srebrna przednia ramka, 7042 ma ciemno-srebrną przednią ramkę (kolor "titanium")

- 7002t ma czarnego, plastikowego pilota, a 7042 ma srebrnego, w aluminiowej obudowie z "płaskimi" przyciskami tak jak na tym zdjęciu thum_the-one-smart-remote-you-will-proba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...