Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Na MU7072 działa IPLA (czasem pojawi się czarny ekran w trakcie ładowania aplikacji ale po wyjściu i wejściu z powrotem załaduje się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizował ktoś oprogramowanie do wersji 1144? Coś się zmieniło względem 1123? Warto zaktualizować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem cały czas przed wyborem MU 7xxx lub XE 9305.

Co radzicie?

Jak widzę to problemy z XE występują, nie wiem czy warto pakować się w Android i przy każdej aktualizacji się martwić co ona przyniesie.

Jakby nie było różnica 2 tys przy 55 calach.

Będę wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jeśli chodzi o jakość obrazu 4k HDR to XE9305 będzie lepszym wyborem. Android to android i niestety bardzo dużo problemów jest. Jeśli nie jesteś jakim mega melomanem to myślę, że MU7002 Ci wystarczy chyba że oczekujesz czegoś więcej to Sony będzie o klasę lepszy od Samsunga. Musisz iść na kompromis albo chcesz mieć spokój z andoidem a za to trochę gorszy TV to bierz Samsunga jeśli nie boisz się androida to bez zastanowienia kupuj Sonego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , Sony ma obraz ładniejszy, bardziej plastyczny, głębia itp.

 

Mam trochę czasu zobaczę jak się będą spisywały wśród użytkowników MU i XE.

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach użytkowania 55" MU7052 , zakupie go za niecałe 4300 zł w neonet sadze ze warto było :)

Za taka cene dostajemy świetny telewizor który już ma na średni poziomie 4k (średnia 500 kandeli jak w testach przeprowadzonych przez hdtvpolska jest całkiem niezła), gdzie widać nowa jakość  HDR i inne upiększacze też są swietne :) dodam ze ma 120H czyli i dla sportu idealny :D

Bardzo dobrze nadaje sie do gier na konsoli ps 4 jedynie radze wyłaczyć HDR przed graniem online bo rozgrywka zwalnia :)

Co do obrazu i mówie tu jako osobą która wcześniej miała przez 8 lat plazme jest świetny . Wszystkie kolory po za czarny są o wiele bardziej żywe (sam czarny nie jest tez jakoś dużo specjalnie gorszy )  wiekszość czasu ogładam bez oświetlenie w nocy :)

Pilot oraz system tizen są świetne nic się nie zawiesza działa bardzo bardzo płynie :) 

Same głośniki w telewizorze też są ok nic szczególnego bo żeby poczuć prawdziwy klimat trzeba bedzie kupic zestaw kina domowego :)

 

Miałem zamiar kupić OLEDA, ale obawa przed powidokami oraz imput lagiem zniechęciła mnie :) Może kiedyś w przyszlosci jak już technologia bedzie bardzo pewna, ceny pójdą w dół kupie OLEDA :)   Dopóki nic w Szajsungu się nie popsuje bede zadowolonym posiadaczem telewizora :)

 

Dziwie się samemu producentowi że idzie w jakieś śmieszne marketingowe QLEDY zamiast mocniej rozwijać telewizory :) typu KS czy MU

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dlaczego poprzez oglądanie tv z dekodera CP obraz jest idealny a podczas oglądania coś z aplikacji player.pl widać lekkie smużenie? 

Edytowane przez Kris_46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup tego telewizora i myślę przy okazji o zastąpieniu dekodera nc+ modułem. Czy możecie mi powiedzieć, jaki moduł będzie współpracował z tym telewizorem najlepiej, mając na wyposażeniu starą kartę Cyfry + - Cameleon? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w czwartek bylem w MM a dzis w Saturnie i mam totalnego pecha. Bo tylko sprzedawcy od sony i na moje argumenty o MU to oni tylko plusy sony serii xe od 85 począwszy. Sugerujac ze Samsung ma wielkie problemy i ze wpisy na forach to wiekszosc od ludzi z samsunga. Jak mu pokazalen zdjecia z forum albo nagrania z serii xe te negatywne to i tak nie uwierzyl tylko sony i sony. A ten z Saturna to juz totalne kretyn najgosze to ze klamie wna zywe oczy , ze ma serie xe8505 od roku i zero problemow , i ze Android 7 jest od poczatku. Czytajac o xe odnosze inne wrazenie. Nie lubie naganiaczy. Maja wilekie parcie na Qledy Oledy i sony xe. A seria mu pomijana i tylko przypisywane sa wady z serii KS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwie że są często są sprzedawcy ukierunkowani tylko na jedną marke i wciskają to. Ja w MM trafiłem na gościa z ogromną wiedza naprawdę widać że siedzi w tym od lat i się interesuje, Ale niestety tylko LG dla niego było godne kupowania rozumiałem zachwyt nad oledami ale nad tymi nowymi LG LCD nano cell juz nie bardzo :D

To tak samo jak z Sony KD XE90 lub Panasonic DX780E ok są lepsze jakością obrazu od MU gdyby były na tym samym pułapie cenowym wybór byłby jasny, ale jeśli mam doplacać do telewizora prawie 2000 zł żeby mieć tylko trochę lepszej jakości obraz a nawet gorszej jakości system smart to po co ?

Ja byłem nastawiony na OLEDA LG 910V a później LG OLED55B7V ale wątpliwości i dodatkowo w 2 przypadku cena dały inne wyjscie z tej sytuacji :)

 

I najgorsze jest to że wiele osób zaufa takiemu sprzedawcy i kupi takiego niesamowitego QLEDA czy tez LG SJ  bo to przecież top : D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chris89 napisał:

Ja się dziwie że są często są sprzedawcy ukierunkowani tylko na jedną marke i wciskają to. Ja w MM trafiłem na gościa z ogromną wiedza naprawdę widać że siedzi w tym od lat i się interesuje, Ale niestety tylko LG dla niego było godne kupowania rozumiałem zachwyt nad oledami ale nad tymi nowymi LG LCD nano cell juz nie bardzo :D

To tak samo jak z Sony KD XE90 lub Panasonic DX780E ok są lepsze jakością obrazu od MU gdyby były na tym samym pułapie cenowym wybór byłby jasny, ale jeśli mam doplacać do telewizora prawie 2000 zł żeby mieć tylko trochę lepszej jakości obraz a nawet gorszej jakości system smart to po co ?

Ja byłem nastawiony na OLEDA LG 910V a później LG OLED55B7V ale wątpliwości i dodatkowo w 2 przypadku cena dały inne wyjscie z tej sytuacji :)

 

I najgorsze jest to że wiele osób zaufa takiemu sprzedawcy i kupi takiego niesamowitego QLEDA czy tez LG SJ  bo to przecież top : D

 

 

Dokladnie. Przy mnie wlasnie gosciu mamowil malzenstwo ne xe nie przedstawiajac nawet alternatywy. I co i kupili. A android tak zachwalal ze malo sie nie ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2017 o 19:27, Kalder napisał:

Ok strona neonetu zaczęła mi działać, skąd ci wyszło 4248? Cena podstawowa to 4998, rabat 400 złotych bo promocja i wychodzi 4598. 

Do 4 września było -15% na telewizory. Takie promocje w neonecie są mniej więcej co miesiąc, więc warto czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, KARTON napisał:

A ja w czwartek bylem w MM a dzis w Saturnie i mam totalnego pecha. Bo tylko sprzedawcy od sony i na moje argumenty o MU to oni tylko plusy sony serii xe od 85 począwszy. Sugerujac ze Samsung ma wielkie problemy i ze wpisy na forach to wiekszosc od ludzi z samsunga. Jak mu pokazalen zdjecia z forum albo nagrania z serii xe te negatywne to i tak nie uwierzyl tylko sony i sony. A ten z Saturna to juz totalne kretyn najgosze to ze klamie wna zywe oczy , ze ma serie xe8505 od roku i zero problemow , i ze Android 7 jest od poczatku. Czytajac o xe odnosze inne wrazenie. Nie lubie naganiaczy. Maja wilekie parcie na Qledy Oledy i sony xe. A seria mu pomijana i tylko przypisywane sa wady z serii KS. 

...to  samo  było jak  w MM oglądałem  TV.....facet  od  sonego ...tak  przechwalał ...a  ja mu  ustaw  pan  te  dwa  telewizory i  biorę tego  który  ma  lepszą  płynność  obrazu

.....9005sony i mu7002

...i  co sony  miał  problemy  z  tą  płynnością ...mimo  że gościu ustawiał  te  swoje mf 1000...Samsung  niby  taki słaby  a  obraz  płynie leciał :) 

.....póżniej  gościu się  przyznał  się niechcąco,  że  ma dodatkową   kasę  od  sonego za sprzedaż :) 

...jego  koleżanka  która  sprzedawała  z  nim TV..potwierdziła  ,  faktycznie ... że Samsung ma  lepszą  płynność ....a  psują  się   Samsungi   jak i  soniacze ... tak  samo ... tylko Samsungów sprzedają  więcej

...po  tych  testach i  samemu  oceny obrazu  w tych TV ...kupiłem  Samsunga ...ale  w Euro ponieważ w MM był7002 w  kolorze  srebrnym a w euro 7042 był w  ciemnej  obudowy

...co  wolałem  w  ciemniejszej...i nie  chodziło  mi w  jakim  sklepie  kupię

...jak  na  razie po  dwóch  miesiącach jestem  bardzo  zadowolony  z tego TV...a  co  dalej  czas  pokaże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mervik napisał:

...i  co sony  miał  problemy  z  tą  płynnością ...

A co TV wyświetlał?

jak leciał na nim mecz a był ustawiony Format - Kino to nic dziwnego.

5 godzin temu, mervik napisał:

mimo  że gościu ustawiał  te  swoje mf 1000

?

5 godzin temu, mervik napisał:

...jego  koleżanka  która  sprzedawała  z  nim TV..potwierdziła  ,  faktycznie ... że Samsung ma  lepszą  płynność ....a  psują  się   Samsungi   jak i  soniacze ... tak  samo ... tylko Samsungów sprzedają  więcej

koleżanka to niech lepiej się zajmie sprzedażą desek do prasowania, bzdura totalna jak ktoś kto ma wgląd do raportów Autoryzowanych Serwisów Producentów wie jaki jest % padniętych jak mucha samsungów VS Sony. (Nie wspominając jak to lubi sobie samsung swoje produkty celowo psuć, nastawiając wyliczony czas ich działania...)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca Sony w Saturnie powiedzial ze wpisy na forach i m.in na hdtvposlka są specjalnie wpisywane przez przeciwnikow sony i promotorow marki samsung.

A wszystkie testy sony xe powtierdzają jego nieprawdopodobną jakosc itp. 

 

Nawet nie podejmowal tematu lcd innych marek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎08 o 18:50, Robert_1988_KrK napisał:

A co TV wyświetlał?

jak leciał na nim mecz a był ustawiony Format - Kino to nic dziwnego.

?

koleżanka to niech lepiej się zajmie sprzedażą desek do prasowania, bzdura totalna jak ktoś kto ma wgląd do raportów Autoryzowanych Serwisów Producentów wie jaki jest % padniętych jak mucha samsungów VS Sony. (Nie wspominając jak to lubi sobie samsung swoje produkty celowo psuć, nastawiając wyliczony czas ich działania...)

..żaden  mecz nie  leciał  ,tylko  zwykły  jakiś  film.....po  ruchach  głowy  było  widoczne smużenia 

....a  gościu ustawiał  na  wszystkie  sposoby...  a  w  pewnym  momencie  kiedy  leciały  napisy  końcowe  filmu  ...to  już  było  tak  widoczne że  w  soniaczu napisy  normalnie  się  trzęsły  jak  galareta  ...co  w  Samsungu  tego  nie  było

....nie  wiesz  co  to  za  skrót   w  soniaczu :)  to  zwykłe ... tak  zwane naciągane przez  producentów Hz...czyli Motioflow 1000Hz

....klepiesz  na  kogoś  co  go  nie  znasz....a  ta  kobieta  w  sprawach  TV  zagięła  by  niejednego  tak  zwanego ....fachofca :) 

...no  nie  wiem ...mam  7 letniego Samsunga ..tych  z  cienką obudową i  jakoś  ma  jak  KS w  obrazie...nie  wiem jak  te  nowe  ...dopiero  się  przekonamy

....zawsze  kupowałem    sprzęt  sonego...ale  cena  do  jakości  się  nie  miała  ... a jak w EU zaczęli składać to  jakoś też  spadła

.....w  skrócie  ...sony  ma  lepszy  obraz w jasności i kontraście  ale  w  płynności coś  spieprzyli ponad  dwa  lata  temu

...poszukaj  sobie  testy i  zobaczysz ...że  starsze  były  płynniejsze w  obrazie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić czy po wyłączeniu tv i przyłożeniu ucha do connect boxa wydobywa się dziwny dźwięk przez jakiś czas ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak mam. Wydaje mi się ze po wyłączeniu TV on jeszcze działa przez parę sekund i dlatego jest taki dźwięk. Normalnie tego nie słychać tylko jak jest idealna cisza :) Mi to nie przeszkadza ;)

Edytowane przez Kris_46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adik-Xtreme napisał:

Mi też nie przeszkadza ale nie powinno moim zdaniem mieć to miejsca w tej klasie sprzętu (dźwięk jakby cewki trzeszczały).

...to  przez  wyładowania  napięcia ...które po wyłączeniu TV ...jeszcze  się  utrzymuje  w Connect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 65MU7052 w Neonecie tydzień temu za 6299. Dziś chłopaki z HDTV dokonali mi kalibracji w mieszkaniu. HE powiem tak. Wszystko w tej cenie sie chowa. TV super po kalibracji reszta to bajka. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam za obiektywizm, profesjonalizm i mistrzowskie podejście do tematu.  Tu już drugi TV w przeciągu 8 lat z którego dzięki Wam jestem mega zadowolony. !!!! Pozdrawiam z Bytomia !

Edytowane przez jan77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...