Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung MU7000 / MU7002T TEST telewizora Ultra HD 2017 120Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dopadly mnie problemy z pilotem a mianowicie telewizor nie reaguje na polecenia pilota jedynie da się TV wyłączyć przez pilota. Ściągnąłem apke na smartphone Samsung Remote i wszystko jest ok tzn działa jak należy. Czy to wina pilota czy jednak warto zaktualizować oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z tym tv ,podczas oglądania meczu pilkarskiego, jest bardzo duze smuzenie i obraz przycina. 

Glowa i oczy  bolą od takiego oglądania.Nie wiem co z tym zrobic ,przetestowalem rozne ustawienia i nic to nie daje :(

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie info, czy wersja tego telewizora z neonetu ma srebrną czy grafitową ramkę? Dodają soundbar za 1 zł i zastanawiam się czy się nie skusić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, miob napisał:

Witam,mam problem z tym tv ,podczas oglądania meczu pilkarskiego, jest bardzo duze smuzenie i obraz przycina. 

Glowa i oczy  bolą od takiego oglądania.Nie wiem co z tym zrobic ,przetestowalem rozne ustawienia i nic to nie daje :(

proszę o pomoc

 

...już  taki temat  był opisywany...do  czego  masz  podłączony TV...dekoder ...kablówka

9 godzin temu, Kalder napisał:

Potrzebuje pilnie info, czy wersja tego telewizora z neonetu ma srebrną czy grafitową ramkę? Dodają soundbar za 1 zł i zastanawiam się czy się nie skusić. 

...po prostu   zadzwoń i  się  zapytaj...  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dopadly mnie problemy z pilotem a mianowicie telewizor nie reaguje na polecenia pilota jedynie da się TV wyłączyć przez pilota. Ściągnąłem apke na smartphone Samsung Remote i wszystko jest ok tzn działa jak należy. Czy to wina pilota czy jednak warto zaktualizować oprogramowanie?
Miałem podobnie, wieczorem wyłączyłem tv, rano się włączył ale nie reagowal na nic. Wgrałem najnowsze oprogramowanie przez usb i to też nic nie dało. Zły wyłączyłem go i zająłem się pisaniem maili do pomocy technicznej oraz szukaniem jakiegoś rozwiązania w sieci. Chyba po 2 lub 3 godzinach włączyłem i pilot ożył

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zresetować pilota wciskając jednocześnie na kilka sekund kombinację przycisków ale nie pamiętam których. Może w instrukcji pdf znajdziesz albo w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kombinacje, ale niestety nie działa :/ Obecnie mam softa 1123 i nie wiem czy aktualizowac do najnowszego czy nie. W sumie czy to coś zmieni ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 00:09, piter20020 napisał:

Jedyną opcją jest aktywny konwerter z optyka na chinch. Znajdziesz bez problemu na Allegro za jakieś 40PLN. Na razie nie wiem jak z jakością. Spróbuję przetestować w przyszłym tygodniu na B&O H7 po kablu.

Hej. Dzieki za info. Mam jeszcze inny pomysl i moze wszyscy zweryfikuja - mianowicie kupno soundbaru do tego telewizora - Samsung HW-J355. W nim jest wyjscie sluchawkowe. Czy bedzie dzialac podlaczenie soundbaru wejsciem optycznym do tv, nastepnie sluchawek do soundbaru? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Zastanawiam się nad kupnem samsunga 65 cali serii 7. - QE65Q7F lub MU65 7042 i wyżej.

Przed napisaniem tego posta przeczytałem test i forum i dochodzę do wniosku, że najkorzystniej jest kupić właśnie MU65 serii 7 z tych z lepszym pilotem i z lepszym wykończeniem, bo nie ma wielkiej różnicy w porównaniu z modelami wyżej i w serii QLED. Z tego co czytałem dopiero QLED serii 9 daje dużo lepsze parametry, a QLED serii 7 oferuje tylko lepszy HDR i obsługę DIGITAL, o której w sumie za dużo informacji nie ma.

Czy zgadzacie się z moim zdaniem? Czy warto dopłacić do QLED serii 7? Czy brać ekonomicznego MU serii 7? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MajkB napisał:

WITAM

Zastanawiam się nad kupnem samsunga 65 cali serii 7. - QE65Q7F lub MU65 7042 i wyżej.

Przed napisaniem tego posta przeczytałem test i forum i dochodzę do wniosku, że najkorzystniej jest kupić właśnie MU65 serii 7 z tych z lepszym pilotem i z lepszym wykończeniem, bo nie ma wielkiej różnicy w porównaniu z modelami wyżej i w serii QLED. Z tego co czytałem dopiero QLED serii 9 daje dużo lepsze parametry, a QLED serii 7 oferuje tylko lepszy HDR i obsługę DIGITAL, o której w sumie za dużo informacji nie ma.

Czy zgadzacie się z moim zdaniem? Czy warto dopłacić do QLED serii 7? Czy brać ekonomicznego MU serii 7? 

Qled jest  tylko trochę lepszy  ...ale  czy  warto aż  tyle  dopłacać ...MU jest  nie  zły  jak do ....cena /jakość

...lepiej  dokupić  dodatkową  gwarancję  i nie  myśleć  że  dwa  lata  już  zleciały  :) 

...ale  to jest  twój  wybór

22 godziny temu, Kris_46 napisał:

Robiłem kombinacje, ale niestety nie działa :/ Obecnie mam softa 1123 i nie wiem czy aktualizowac do najnowszego czy nie. W sumie czy to coś zmieni ? 

...spróbuj  wyjąc  baterie  z  pilota i ponownie po minucie  włożyć  z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak ale niestety nic nie pomogło. Wydaje mi się ze moduł Bluetooth jest uwalony ponieważ normalnie telefon wyszukuje pilota i się z nim sparuje. Zaktualizowalem softa do wersji 1144 ale nic nie pomogło. Zgłosiłem już sprawę do serwisu Samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 49" ma matrycę 60 Hz. Orientuje się ktoś czy pozostałe parametry jak jakość Hdr, input lag itp są takie same jak w wersji 55" czy tak naprawdę nikt tego nie wie? Może jakiś link do testu? Może być nawet po angielsku. Mi nie udało się nic znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 49" ma nieco mniejszą jasność HDR (jakieś 10% o ile dobrze pamiętam)

Testy obydwu rozmiarów są na banchmark.pl (lub tvtest.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj ten telewizor i do niego ten uchwyt na ścianę:

https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-eu008.bhtml

W zestawie są różne śruby, np M8 30 mm, następny rozmiar to M8 50 mm tymczasem w instrukcji pisze o śrubach M8 43-45 mm. W zestawie z tym uchwytem są też różne podkładki, zastosować jedną z nich czy kupić krótszego wkręta niż 50 mm? 

Razem z telewizorem były takie 4 plastikowe "tulejki", używaliście ich czy przy tym zalinkowanym uchwycie są one zbędne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do użytkowników Samsunga UE55MU7002. Gdzie znajduje się wyjście optyczne w tym TV bo z tego co czytałem to w connect boxie go nie ma ? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kalder napisał:

Kupiłem dzisiaj ten telewizor i do niego ten uchwyt na ścianę:

https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telewizorow/reinston-eu008.bhtml

W zestawie są różne śruby, np M8 30 mm, następny rozmiar to M8 50 mm tymczasem w instrukcji pisze o śrubach M8 43-45 mm. W zestawie z tym uchwytem są też różne podkładki, zastosować jedną z nich czy kupić krótszego wkręta niż 50 mm? 

Razem z telewizorem były takie 4 plastikowe "tulejki", używaliście ich czy przy tym zalinkowanym uchwycie są one zbędne? 

Użyj tych tulejek co były w komplecie i zastosuj rozmiar śrub z instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kalder napisał:

z telewizorem były takie 4 plastikowe "tulejki", używaliście ich czy przy tym zalinkowanym uchwycie są one zbędne? 

Tak jak wyżej, tulejki są konieczne. TV ma specyficzny zaokrąglony kształt dlatego producent zdecydował się na takie rozwiązanie. U mnie w zestawie nie było niestety śrub, ale szybko udało mi się kupić nieco większe niż te 45mm z instrukcji. Najpierw wkręciłem śrubkę "na sucho" i zmierzyłem ile wystaje razem z łbem. Potem już po zamontowaniu tulejek i haków na wieszak wiedziałem ile podkładek zastosować - wyszło po 3 sztuki na śrubę.

TV kupiłem ponad tydzień temu (zmiana z Philipsa 55PUS6561 który miał nieprzyjemny dla mnie banding) i mimo nieplanowanej dopłaty jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesiłem go w końcu. Kupiłem śruby M8 45mm i nie użyłem żadnych podkładek plastikowych dołączonych do uchwytu, same tulejki od samsunga wystarczyły, do grubości uchwytu doszła jeszcze grubość metalowej podkładki pod łebek śruby. Bez podkładki metalowej śruba też wchodziła do końca ale bałem się że "za blisko" matrycy będą i mogą ją "uciskać" po powieszeniu i zdecydowałem się je jednak dać. Jakieś półtora obrotu mniej weszła śruba ale chyba wystarczająco głęboko (mam przynajmniej taka nadzieję). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...