Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Leeonsjo napisał:

Może się uda a może nie a zdrowia nie szkoda?

Właśnie... już miałem stresujące sytuacje ze sprzętem ze sklepów internetowych, np. przysyłają kurierem towar ze zwrotów i próbują wcisnąć następnemu klientowi egzemplarz, który innemu nie przypadł do gustu z jakichś tam powodów.

9 godzin temu, wery napisał:

Jak radzi sobie upłynniacz ruchu?

Upłynniacz ruchu... złożona kwestia.

Muszę stwierdzić, że to nie jest to samo co w telewizorach marki SONY. 

SONY ma upłynniacz ruchu dopracowany bardzo, śmiem powiedzieć, że do perfekcji - nawet w starszych modelach tv.

W LG OLED jest (powiedział bym) dobrze, ale... tryby zdefiniowane przez producenta radzą sobie różnie. Często jest widoczne szarpanie obrazu przy szybszych ruchach w poziomie, a i z wyrazistością obrazu przy tych ruchach jest gorzej niż na SONY - obraz traci swoją rozdzielczość i nieco się rozmywa.

Na szczęście jest tryb własny z dwoma suwakami do ustawień (10-cio stopniowa skala) i dwa parametry: de-judder i de-blur. Generalnie za radą testów LG OLED dla modeli wyższych - de-judder na 0 a de-blur na 10 i śmiga praktycznie bez zarzutu... choć jeszcze rzadko, ale potrafi szarpnąć niekiedy obrazem. 

Podsumowując, upłynniacz ruchu w trybie ustawień własnych radzi sobie całkiem przyzwoicie.

8 godzin temu, budasty napisał:

KaMario

 

Będziesz podłączał A7 do komputera? Ta kwestia mnie najbardziej interesuje, jeśli nie obsługuje  120 Hz w 1080p to będę musiał poczekać aż b7 spadnie do akceptowalnej dla mnie kwoty 7k max za tv :(

Spróbuję podłączyć komputer.

Tylko nie wiem, czy będę potrafił wywołać z komputera sygnał o parametrach 120 Hz i 1080p.

A poza tym, to coś nagmatwałem w ustawieniach sterowania pilotem innymi urządzeniami oraz poprzez sterowanie kablem HDMI.

Np. po każdym wyjściu z menu webOS, np. z YouTube, uruchamia mi się nagrywarka dvd, odtwarzacz blu-ray a amplituner przełącza się na nagrywarkę i telewizor pokazuje kanały tv w SD. Fakt jest taki, że manipulowałem trochę w ustawieniach dotyczących przypisywania działania pilota do pracy z innymi urządzeniami i teraz chyba mam za swoje... :(

Niestety nie wiem jak mam uporządkować ten stan rzeczy. Spróbuję dziś zresetować pilota (trzeba przytrzymać na około 10 sekund łącznie dwa przyciski - Smart i Back a następnie na nowo sparować z telewizorem, może to pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KaMario napisał:

de-judder na 0 a de-blur na 10 i śmiga praktycznie bez zarzutu... choć jeszcze rzadko, ale potrafi szarpnąć niekiedy obrazem. 

de-judder-a jednak nie polecałbym całkowicie wyłączać, bo nawet na Polskich serialach (przy wyłączonej redukcji juddera) często widać strobowanie ruchu, np jak ktoś stoi na jasnym tle i się lekko kiwa i porusza rękami.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten model ma taka samą matryce ( oczywiscie FHD ) jak reszta modeli LG z 2017 czyli  trwalość 100 000h i 25% jasniejszy panel niż modele 2016 ? Czy jest to matryca WRGB czy jakiś inny wynalazek ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pawelll napisał:

Te pytania (w tym wątku) zadawano już wielokrotnie :)

 I niestety żadnej odpowiedzi nie znalazłem ;  na jednej z rosyjskich stron znalazłem tylko że jest to panel  WRGB i tyle..

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niczym ten telewizor nie różni się od tego z zeszłego roku. I oczywiście że ma WRGB. A jaką ma mieć inną? Najlepsza jaka jest. Modele z 2016 też mają 100 000 godzin itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎17‎.‎08‎.‎2017 o 13:05, Peter_21 napisał:

uWitam

Czy ten model ma taka samą matryce ( oczywiscie FHD ) jak reszta modeli LG z 2017 czyli  trwalość 100 000h i 25% jasniejszy panel niż modele 2016 ? Czy jest to matryca WRGB czy jakiś inny wynalazek ?

Najprawdopodobniej telewizor LG 55EG9A7V ma nową matrycę na 2017 rok.

Panel jest bardzo jasny. Nie jestem w stanie oczywiście profesjonalnie tego pomierzyć, ani nie mam dostępu do tv OLED z lat poprzednich. Wiem tylko, że w porównaniu z moim poprzednim LCD SONY 46HX820 pod względem właściwie każdego parametru obrazu jest przepaść, a ogromna jasność panelu rzuca się od razu u w oczy.

Dnia ‎18‎.‎08‎.‎2017 o 19:21, MarcinC napisał:

Ponoć niczym ten telewizor nie różni się od tego z zeszłego roku. I oczywiście że ma WRGB. A jaką ma mieć inną? Najlepsza jaka jest. Modele z 2016 też mają 100 000 godzin itd. 

Już taką chyba nie do podważenia różnicą, świadczącą o fakcie, że to jest nowy panel z 2017 roku jest fakt, że matryca nie generuje różowej poświaty przy odbiciach światła (było opisywane o tym efekcie tu na forum, a dotyczyło matryc OLED z 2016 roku).

Edytowane przez KaMario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fioletowa poświata to tylko powłoka a nie cześć matrycy jak sądzę wiec to nie musi być dowód na model matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, maxkorzen napisał:

Fioletowa poświata to tylko powłoka a nie cześć matrycy jak sądzę wiec to nie musi być dowód na model matrycy.

Być może, ale nie chce mi się wierzyć, że LG jako producent matryc OLED w nowym modelu telewizora montował by panele cofnięte technologicznie w czasie, np. z przed 2 lat. 

A poza tym jak się nie mylę, to poprzednie modele FHD czyli 910, 920, 930 ... 970V miały wygięte panele. EG9A7V ma płaski ekran.

Ale z pewnością niebawem ukarzą się testy, zapewne i tutaj, więc wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaMario napisał:

Być może, ale nie chce mi się wierzyć, że LG jako producent matryc OLED w nowym modelu telewizora montował by panele cofnięte technologicznie w czasie, np. z przed 2 lat. 

To akurat nie jest wykluczone bo to jest matryca fhd. Ewentualny test da zapewne dopiero pewna odpowiedz. 

PS. Czy matryca taka czy owaka myślę, że to aż tak ważne nie jest - grunt to żeby obraz się nam podobał i się nic nie wypalało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pytanie do supportu LG:

czym różnią się ekrany telewizorów 55EG9A7V i 55EG910V (oprócz zakrzywienia) ? 
Jakie jest odświeżanie ekranu (Hz) ? 
Jaka jest jasność ekranu (cd/m2) ? 
Jakie są przewagi ekranu 55EG9A7V ?

i odpowiedź:

 

Szanowny Panie, 


dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

Uprzejmie informujemy, iż odświeżanie matrycy w Hz nie jest specyfikowane dla matryc OLED tak samo jak jasność w cd/m2 
Telewizor 55EG9A7V objęty jest aktualnie promocją zwrot na konto, a poza krzywizną nie będą się one od siebie różnić. 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie która znajduje się na dole wysłanej wiadomości, jej wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi. 

Z poważaniem, 
LG Electronics Polska. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy odpowiadał ten sam fachowiec który w maju twierdził że takiego TV nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

To akurat nie jest wykluczone bo to jest matryca fhd. Ewentualny test da zapewne dopiero pewna odpowiedz. 

PS. Czy matryca taka czy owaka myślę, że to aż tak ważne nie jest - grunt to żeby obraz się nam podobał i się nic nie wypalało ;)

Obraz akurat się podoba, i to bardzo.

Tylko nie wiem czy będę do końca zadowolony jak matryca okaże się być panelem z jednej z pierwszych generacji produkcji - czyli ta o czasie żywotności 30 000 h zamiast deklarowanych obecnie 100 000 h.

A tak w ogóle czy 910V to nie była matryca 3D? Więc w 55EG9A7V to chyba jednak nie może być ten sam panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KaMario napisał:

A tak w ogóle czy 910V to nie była matryca 3D? Więc w 55EG9A7V to chyba jednak nie może być ten sam panel...

3D w tym przypadku robi folia naklejana na ekran, matryca może być ta sama.

 

Ja z kolei jestem ciekaw jak bardzo zmieniała się technologia matryc w 910 na przebiegu lat. Bo o ile ten A7 pewnie ma taką samą matrycę jak 910 "2017", o tyle dość prawdopodobne jest, że będzie to lepszy panel niż 910 "2015", z tego powodu że część usprawnień wprowadzonych w panelach 4K mogło "zejść" do modeli FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raus napisał:

3D w tym przypadku robi folia naklejana na ekran, matryca może być ta sama.

 

Ja z kolei jestem ciekaw jak bardzo zmieniała się technologia matryc w 910 na przebiegu lat. Bo o ile ten A7 pewnie ma taką samą matrycę jak 910 "2017", o tyle dość prawdopodobne jest, że będzie to lepszy panel niż 910 "2015", z tego powodu że część usprawnień wprowadzonych w panelach 4K mogło "zejść" do modeli FHD.

Oby tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie tego jest możliwe tylko jeśli namówimy Macieja na ponowny test 910 z 2017 roku. Ale to już lepiej niech A7 sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, JAC_ZAR napisał:

pytanie do supportu LG:

czym różnią się ekrany telewizorów 55EG9A7V i 55EG910V (oprócz zakrzywienia) ? 
Jakie jest odświeżanie ekranu (Hz) ? 
Jaka jest jasność ekranu (cd/m2) ? 
Jakie są przewagi ekranu 55EG9A7V ?

Odświeżanie EG9A7V to 120Hz:
https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7

Recenzji EG9A7V wciąż brak, więc cięzko cokolwiek powiedzieć o jasnościm, czy też przewagi nad 55EG910V.
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety portal jest średnio wiarogodny. Np twierdzili że "słynny" (głównie z awantury w innym wątku) model TCL 55" C70 na 120 Hz. A ma 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KaMario napisał:

Tylko nie wiem czy będę do końca zadowolony jak matryca okaże się być panelem z jednej z pierwszych generacji produkcji - czyli ta o czasie żywotności 30 000 h zamiast deklarowanych obecnie 100 000 h.

Tym bym się nie martwił, to jest raczej świeższa niż starsza konstrukcjia, a co do żywotności - to akurat w ogóle bym sobie darował. Raz, że już 30 to nie mało, a czy 100 jest prawdziwe, czort jeden raczy wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Xisiek napisał:

Tym bym się nie martwił, to jest raczej świeższa niż starsza konstrukcjia, a co do żywotności - to akurat w ogóle bym sobie darował. Raz, że już 30 to nie mało, a czy 100 jest prawdziwe, czort jeden raczy wiedzieć :D

Też tak myślę, że to jest świeższa konstrukcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaMario może zrobisz trochę fotek menu - głównie w zakresie ustawień obrazu, upłynniaczy itp. Może da się coś wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...