Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Qleks napisał:

Przecież wszystkie TV poniżej 3-4 tys. zł  mają HDR tylko na papierku ;)

Tak, tylko, że ten OLED od Toshiby 3-4 tysiące kosztować nie będzie. Wg mnie pomysł z OLEDem 4K bez HDR totalnie nietrafiony, ewentualnie pod jakąś bardzo wąską grupę odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Xisiek i pmcomp.

oto mi własnie chodzi ze model FHD jest w tej chwili nie wiele tańszy od OLED 4k z 2017r a droższy od modeli 4k z 2016r.

 

B6 na allegro  - 7665

http://allegro.pl/telewizor-lg-oled-55b6v-smart-4k-hdr-i6802965731.html

 

B7 allegro- 10 499

http://allegro.pl/lg-telewizor-lg-oled-55b7v-oled55b7v-i6845895824.html

Obie oferty z allegro od borys 24.

Ceny podaję ze sklepów w PL.

I najniższą jaką znalazłem za nowy OLED FHD z 2017r ( w sklepie PL)  to właśnie cena 9 503

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest Twój błąd. Porównujesz ekstremalnie niskie ceny z allegro z wygórowaną ceną w jedynym sklepie. Jeśli porównasz z 1800 EUR już to wygląda inaczej.  A realna cena na A7 będzie na poziomie 6-7 tys. A co do techniki. Może się okazać że świeci nawet lepiej niż B7 jeśli tylko LG celowo czegoś nie pogorszył. 

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawell, albo my czegoś nie rozumiemy albo Ty. Jeżeli OLED, który ma 4K a co za tym idzie szeroki gamut (czytaj lepsze kolory) i HDR (czytaj bardziej efekciarski obraz), kosztuje niewiele więcej (seria 7) lub nawet mniej (seria 6) od nowego modelu FHD, który w/w cech niema - to gdzie tam sens i logika pakowania się w taki sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, LG żeby trafić w dziesiątkę z oledem w FHD to po pierwsze rozmiar 65 cali a po drugie HDR na pokładzie. Wtedy cena nawet 12k mogła by być, a tak to może i dostaniemy oled  FHD ale bez HDR i w nieatrakcyjnej cenie no chyba, że ktoś bardzo czekał na płaski oled i jest to dla niego warte tej srogiej dopłaty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za poniżej 14k bez problemu kupisz 65B6, 4K.

Po co w takim razie fHD, wytłumacz proszę?

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawelll napisał:

I tu jest Twój błąd. Porównujesz ekstremalnie niskie ceny z allegro z wygórowaną ceną w jedynym sklepie. Jeśli porównasz z 1800 EUR już to wygląda inaczej.  A realna cena na A7 będzie na poziomie 6-7 tys. A co do techniki. Może się okazać że świeci nawet lepiej niż B7 jeśli tylko LG celowo czegoś nie pogorszył. 

Szkoda ze mnie nie znajac wytykajasz mi błędy. Szkoda tak uwazasz to trudno , ale proszę przeczytaj trochę wcześniej , po pierwsze podaje ceny z Polski bo zakupuje tv w Polsce, po drugie w jednym zestawieniu pokazalem nawet na przykladzie nowego modelu w sociowce neonet. Wedlug mnie cena na start jaka znalazlem w Polsce za nowy model oled fhd  jest nie adekwatna do oled 4k z roku 2016 i 2017. Nawet porownujac ceny w duzych sieciach. Popatrz na oled w neonet 24, znajdz najtaniej A7 w Polsce i podaj te wartosci. Ja ich nie znalazlem. I tylko sie wypowiadam o cenach bo nie natrafilem jeszcze na zaden polski test lub opinie. Nie osadzaj,moglismy sie nie zrozumiec. Nie znalazlem w innym polskim sklepie A7 dlatego podalem tylko tą jedną. A borys 24 ma 100 % zadowolonych klientow i posiada nowe telewizory z polskiej dystrybucji. Jesli sie pojawi u niego nowh A7 to bedzie mozna porownac najbardziej sprawiedliwie, ale poki co go nie ma. Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Za poniżej 14k bez problemu kupisz 65B6, 4K.

Po co w takim razie fHD, wytłumacz proszę?

Może i kupisz ale to jakby nie patrzeć "stary" model a mówimy tu o linii z 2017 roku więc ceny nówek są zawsze zawyżone, żeby po roku się ładnie ustabilizować.

Po co 65" FHD? Biorąc pod uwagę, że większość z nas ogląda kanały FHD i będzie takie jeszcze długo oglądać,  że najczęstsza odległość "salonowa" od tv  to ok 2,5-3,5 metra gdzie taki 65" FHD a 65" 4K w jakości obrazu  raczej nie odróżnisz. Myślę, że  jest  to jakieś wytłumaczenie dla istnienia takiego tv. 

Za 3-5 lat jak będzie 4k  wchodziło do ofert tv cyfrowych wtedy taki tv już nie będzie cool:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800 euro na szybko licząc okolo 7500zl za model fhd bez hdr i webos 2.0 tyle wiemy ze specyfikacji. Oled b6  w sieci saturn 8399, roznica nie wielka a tylko to chcialem pokazac, nie wiedzac czy A7 na to zasluguje. Milego wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szpaksonus.

Mówisz o telewizorze, którego nikt na razie nie testował i nikt nie wie jak swieci. Wszystko są to tzw. pobożne zyczenia i oczekiwania rynku. Szczególnie w Polsce gdzie CCC.

 

Wiesz, wolę lepiej wyposazone i z lepszym silnikiem BMW model 2016, niz podtsawowy model 2017. Sorry.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

@szpaksonus.

Mówisz o telewizorze, którego nikt na razie nie testował i nikt nie wie jak swieci. Wszystko są to tzw. pobożne zyczenia i oczekiwania rynku. Szczególnie w Polsce gdzie CCC.

 

Wiesz, wolę lepiej wyposazone i z lepszym silnikiem BMW model 2016, niz podtsawowy model 2017. Sorry.

Ja tez. Tylko podalem ceny i szczerze to zastanawiam sie na logika LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

@szpaksonus.

Mówisz o telewizorze, którego nikt na razie nie testował i nikt nie wie jak swieci. Wszystko są to tzw. pobożne zyczenia i oczekiwania rynku. Szczególnie w Polsce gdzie CCC.

 

Wiesz, wolę lepiej wyposazone i zlepszym silnikiem BMW model 2016, niz podtsawowy model 2017. Sorry.

O gustach się nie dyskutuje, każdy ma własny :) ale parę pobożnych życzeń mogło by LG spełnić jak np HDR i rozmiar 65" dla tych którzy jeszcze nie polubili się z 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KARTON napisał:

Ja tez. Tylko podalem ceny i szczerze to zastanawiam sie na logika LG.

Pracowałem kiedyś dla Koreańców. Żadnej logiki. Hierarchiczne spoleczeństwo. Szef każe to się ma zrobić, nie dyskutować.

End of story.

2 minuty temu, KARTON napisał:

Ale pewnie kazdy by chcial go zobaczyc i czekamy na testy.

Ja nie ;) . Brak 3D dyskwalifikuje dla mnie kazdy telewizor. Jedynie w celach poznawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azjaci chyba ogolnie maja niezrozumiala dla nas logike. Patrz dawanie wykastrowanych modeli LG G6 poza Koree, niedostepnosc w USA czesci modulow  do G5, czy dawanie w wolnej sprzedazy HTC 10 gorszego, niz do oferty operatorow.

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, embrion napisał:

 czy dawanie w wolnej sprzedazy HTC 10 gorszego, niz do oferty operatorow.

Skala biznesu.

Bez operatorów telekomuńikacyjnych będacych kredytodawcą słuchawek producenci byli by w czarnej doopie. Mam na myśli tylko Polskę. W reszcie Europy i swiata moze byc inaczej.

I odwrotnie. Bez subsydiów operatorzy by zdechli. Były takie proby w Polsce. Symbioza trwa. Reka rekę myje, piszę to dzisiaj po raz drugi, patrz Samsung i Netflix. Przykładów jest więcej szczególnie gdzie w grę wchodzi marketing i kasa z nim związana.

Kiedyś 40 lat temu wartośc jakości dźwięku w sprzecie audio stanowiła powiedzmy 90%. I było wiadomo, ze upraszczając sprzęt droższy jest lepszy. Dzisiaj jakosć dźwięku stanowi 10%, a resztę stanowi marketing. I patrząc na ceny produktów NIC NIE WIADOMO.

Do doopy jest ten świat. Wspołczuję młodym, ktorzy musza w tej papce poruszac sie po omacku i "wierzyć fejsowi", he, he, he :P.

Nie wierzycie? Pożyjecie, uwierzycie :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne i exclusive'y dla danej sieci tez rozumiem (patrz ktorys kolorek Galaxy S8 dla Orange), ale no gorsze specyfikacje, to juz lekka przesada ;)

Co z Samsungiem i Netflix-em?
Niestety wiem jak bylo kiedys i wiem jak jest teraz i wspolczuje sobie, bo takei trendy sa we wszystkich branzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów a7 nadal brak ale cena idzie w dół, w polskim sklepie już 7999 z 9500, najniżej widziałem 14xx euro w EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED Full HD Smart TV LG 55EG9A7V

  • Dane Techniczne:
    • Przekątna ekranu: 55
    • Rozdzielczość: 1920 x 1080
    • Viewing Angle: Wide Viewing Angle
    • Wide Color Gamut: Perfect Color
    • Billion Rich Color: Yes
    • Dimming (Set Spec.): Pixel Diming
    • Black: Perfect Black
    • Ultra Luminance: Ultra Luminance
    • Color Master Engine: Yes
    • Color Master Engine - True Color Accuracy: Yes
    • HEVC Decoder: up to 2K@60P, 10bit
  • - 3D: Brak a w starym modelu było
    - Zakrzywiony ekran (Curved): Nie
  • Złącza:
    • HDMI: 3
    • HDMI - ARC (Audio Return Channel): Yes
    • USB: 3
    • LAN: 1
    • Component / Comosite in: 1
    • Composite In (AV): 1 (Phone Jack Type)
    • CI Slot: 1
    • RF In: 2 (RF, Sat)
    • Wifi (802.11.ac or 802.11.n): 802.11ac
    • Bluetooth: Yes
    • Digital Audio Out (Optical): 1
    • RS-232C (Control / SVC): 1 (Phone Jack Type)
  • Dźwięk:
    • Audio Output: 20 W
    • Speaker System (ch): 2.0 ch
    • Speaker type: Down Firing
    • Surround Mode: ULTRA Surround
  • SMART:
    • OS (Operating System): webOS 2.0 - tak jak w starym modelu :/
    • OS (Operating System) - Processor: Dual
    • Magic Remote: B-in
    • Voice Recognition: Yes
    • Universal Control: Yes
    • LG Content Store: Yes
    • Web Browser: Yes
    • My Channels: Yes
  • Parametry:
    • Pobór mocy w trybie czuwania: 0.3 W
    • Vesa: 300 x 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie a nie test. A jedna różnica jest dla mnie zaletą (prosty a nie krzywy) a druga jest neutralna (3D). Istotne porównanie byłoby co do generacji matrycy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w góre poszła a ...910V ponoć juz resztki w magazynach więc pewnie za niedługo będzie można A7V w większej ilości na rynek puścić. Kumpel kupił 910 tydzien temu i miał date produkcji kwiecien 2017, made in Poland, ciekawe czy A7V tez u nas jest/bedzie robione. A testow jak nie było tak nie ma, chyba bardzo mało ich Lg wypuściło na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTVMax cena poszła w górę (była już 6700 jest niecałe 7000) bo LG nie spieszy się z wprowadzeniem modelu do Polski. Wręcz znalazłem gdzieś tekst, że będzie w wybranych krajach europejskich - tyle że nie tych biedniejszych ale w Europie I prędkości (Niemcy, Francja, Holandia, Austria). :)

Pojawiła się zapowiedź w Czechach ale póki co chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...