Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Subman napisał:

Ale faktycznie nie zdziwię się, jak zacznie zaraz pisać, że to ja stoję za testami RTINGS, czy też pewnie za testami Vincenta, a może nawet i testami Macieja ;) 

sam pomyśl 3 różne kraje - trzech różnych testerów ale te same (bardzo pozytywne) wyniki testów o OLED - przypadek ?

nie sądzę :) 

Subman - twoja dekonspiracja jest nieunikniona - Agent 101 jest na twoim tropie i pętla się zaciska

 

 

  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Panowie Panowie... i co ja mam zrobić? Sędzią mam być bo dyskutujecie o technologii? Może warto wyluzować bo to "tylko" telewizor?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Według mnie od tego jest moderator, aby właśnie być sędzią i reagować w takich sytuacjach jak ta (osobistych ataków nie związanych z dyskusją w sprawie technologii). Jedna osoba ewidentnie tu już od dłuższego czasu w mojej ocenie przekroczyła wszelkie granice rozsądnej dyskusji, prowokując i obrażając innych forumowiczów. Każdy ma granice wytrzymałości i jeśli moderacja nie reaguje na ciągle powtarzające się osobiste ataki, to nie dziw się, że inni również zaczynają stanowczo odpowiadać... 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I DYSKUTOWAĆ O TELEWIZORACH BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ, BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD POCHWALĄ OLEDA

A tak na poważnie, zluzujcie gacie, to tylko telewizory. Czemu na każdym forum o telewizorach powstają teorie o tym, że co drugi użytkownik opłacany jest przez producentów TV, partię rządzącą i obcy wywiad? xD

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Subman napisał:

 

@Snookerman
Czy dobrze rozumiem, że masz wymienioną matrycę w OLEDzie B6 ? I pytanie drugie: masz skalibrowany telewizor ?

Tak, mam wymienioną matrycę w B6 i miałem skalibrowany telewizor przez rok (do wymiany matrycy) przez skalibrujtv.pl. Na ponowną kalibrację po wymianie matrycy się nie zdecydowałem, bo obawiam się, że nowa matryca też długo nie wytrzyma jeśli chodzi o wypalenia i nie mam zamiaru w kółko kalibrować TV, zwłaszcza, że wcześniejsze ustawienia kalibracyjne zupełnie nieźle się sprawdzają w nowej matrycy (nie jest to optimum, ale jest OK). Przejścia tonalne kolorów (odcieni kolorów) zarówno po kalibracji jak i bez kalibracji są kiepskie i widać to wyraźnie nie tylko na planszy Amazona, ale w wielu innych przypadkach, gdy na ekranie są większe obszary w jednym kolorze o różnych odcieniach. Widać linie dzielące poszczególne odcienie i to mi się bardzo nie podoba. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze uśmiałem się patrząc na ostatnie strony dyskusji :D Ja wrzucę w takim razie jeszcze jedną teorię spiskową - zapewne Cambridge Analytica macza palce w wojnie Oledowo - Ledowej, żeby w ostateczności wypromować inną, jeszcze nikomu nieznaną technologię obrazowania. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Snookerman napisał:

Przejścia tonalne kolorów (odcieni kolorów) zarówno po kalibracji jak i bez kalibracji są kiepskie i widać to wyraźnie nie tylko na planszy Amazona, ale w wielu innych przypadkach, gdy na ekranie są większe obszary w jednym kolorze o różnych odcieniach. Widać linie dzielące poszczególne odcienie i to mi się bardzo nie podoba. 

A na czym te skopane przejścia widzisz - jakies konkretne kanały-programy?

Ja mam  E6 i chyba nigdy tego nie widziałem oprócz planszy Amazona - ale na niej wynika to z tego że tak została zrobiona plansza.

Może u mnie nie ma lub są mniej widoczne bo używam zewn. tuner sat 4k i może on jakoś wpływa na to?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klaus71 napisał:

A na czym te skopane przejścia widzisz - jakies konkretne kanały-programy?

Ja mam  E6 i chyba nigdy tego nie widziałem oprócz planszy Amazona - ale na niej wynika to z tego że tak została zrobiona plansza.

Może u mnie nie ma lub są mniej widoczne bo używam zewn. tuner sat 4k i może on jakoś wpływa na to?

Obraz z płyty UHD jest również bajeczny. Nie zaobserwowałem w B7 żadnych problemów z przejsciami tonalnymi w materiałach wysokiej jakości. Plansza Amazona to oczywiście kaszana... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz B7 w nim chyba to też trochę poprawili

a przejścia tonalne z tego co wiem to zależą głównie od jakości materiału więc na UHD czy BD bym się ich nie spodziwał.

Prędzej kanały SAT i to też raczej te co mają słaby bitrate.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku był Update, w którym LG poprawiło gradacje w ciemnych partiach obrazu i płynność ruchu w 24p. Vincent robił porównanie i podobno różnica jest zauważalna. Najlepsze przejścia tonalne mają filmy w Dolby Vision. Raz trafiłem na YouTube na jakieś video w HDR z linka w wątku b7 i tam przejścia tonalne były fatalne, posteryzacja wszechobecna. Po prostu masakra dla oczu. Poza tym przypadkiem nie znalazłem nic do czego można by się czepiać. Pewnie jakiś agent Samsunga wrzucił spreparowane video ?

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gradacją jest duży progres na LG w serii 6 był to koszmar gdyby nie 3D to serio ten TV byłby przez to bardzo słaby straszna posteryzacja. Na serii 7 było lepiej niż dobrze.

W zasadzie problem występujący tylko przy przeciętnym jakościowo sygnale.

Z posteryzacją bardzo dobrze sobie radzi Panasonic EZ1000, ale by była jasność nie jest dużo lepiej czy gorzej niż na LCD DX900 które tez mam.

Stąd wysnuwanie wniosków że seria 7 LG sobie nie radzi jest raczej z [beeep]y lub poszukać trzeba źródła słabości w układzie urządzenie nadawcze sygnał podawany na TV.

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ma_ko napisał:

Z gradacją jest duży progres na LG w serii 6 był to koszmar

dziwne - mam E6 i nigdy tego problemu nie zauważyłem - dla mnie jest conajmniej tak dobrze jak było na najlepszych plazmach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po drodze weszła poprawka, ale uwierz nadal nie było idelanie :-) LG seria 7 sobie z tym lepiej radzi, zdecydowanie lepiej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten problem w ogóle nie istnieje bo ja go nie widzę - w zasadzie nigdzie/nigdy tego nie widziałem 

jest jakiś kanał sat/konkretna audycja  na którym on jest widoczny?

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Snookerman napisał:

Tak, mam wymienioną matrycę w B6 i miałem skalibrowany telewizor przez rok (do wymiany matrycy) przez skalibrujtv.pl. Na ponowną kalibrację po wymianie matrycy się nie zdecydowałem, bo obawiam się, że nowa matryca też długo nie wytrzyma jeśli chodzi o wypalenia i nie mam zamiaru w kółko kalibrować TV, zwłaszcza, że wcześniejsze ustawienia kalibracyjne zupełnie nieźle się sprawdzają w nowej matrycy (nie jest to optimum, ale jest OK). Przejścia tonalne kolorów (odcieni kolorów) zarówno po kalibracji jak i bez kalibracji są kiepskie i widać to wyraźnie nie tylko na planszy Amazona, ale w wielu innych przypadkach, gdy na ekranie są większe obszary w jednym kolorze o różnych odcieniach. Widać linie dzielące poszczególne odcienie i to mi się bardzo nie podoba. 

Tę planszę Amazona można faktycznie zignorować, bo to jest sztucznie wygenerowana plansza przez aplikacje, a pewnie developerzy starają się, aby ich aplikacje były jak najmniejsze. Najważniejsze są filmy. Jeśli masz B6, to faktycznie były tu opisywane przez Vincenta Teoh pewne problemy z posteryzacją szczególnie w zakresie niskich jasności. Właściwie wszystko w kwestii posteryzacji dobrze opisał ma_ko, bo ma tu największe doświadczenie (z 6 i 7 serią LG i z EZ1000). Ja dodatkowo na C7 zauważyłem też u siebie pewną poprawę po kalibracji.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chcę zobaczyć ten problem :)

ma ktoś jakiś sampl pliku w który takie coś można zaobserwować?

albo jest jakiś program/czołówka programu/reklama na której to widać?

albo jakiś konkretny film na netflixie?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ten telewizor miałby sobie poradzić z tą "planszą amazona" (jak mniemam chodzi o tło ekranu wczytywania aplikacji), jak on nie ma żadnej funkcji debandingu? Z tego co wiem to taką funkcję oferują tylko niektóre z telewizorów Sony, a i tak nie wydaje mi się żeby takie wbudowane w telewizor rozwiązanie sobie z tym konkretnym przypadkiem sensownie poradziło.

 

Waszym problemem jest obwinianie telewizora o wady wynikające ze słabego (lub inaczej - mocno skompresowanego) źródła. Telewizor wyświetla to co mu się poda, i nie ma tu znaczenia czy to LG, Sony czy Samsung. Nie podoba wam się banding, to zacznijcie oglądać lepsze źródła, albo korzystać z odtwarzacza oferującego funkcję debandingu, bo tak jak napisałem, telewizorów oferujących taką funkcję prawie na rynku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kupiłem ostatnio 65B7 więc wrócę do tematu fhd vs 4k, sdr vs hdr

z 3m widać różnicę gdy ogląda się oba jednocześnie

kiedy oglądałem to samo oddzielnie wydawało mi się, że obraz jest bardzo podobny

w domu hdr widać bardziej niż w warunkach sklepowych, więc muszę skorygować to, co pisałem wcześniej

poniżej 55A7 i 65B7 hdr

 

 

IMG_0515.jpg

IMG_0535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokazywaniem HDRa na zdjęciach z komórki jest tak samo, jak z opisywaniem ślepemu, jak słonce wygląda - i w jednym i w drugim przypadku poniesiesz klęskę. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć HDR na zdjęciu trzeba by mieć po pierwsze poprawnie zarejestrowane "to" na matrycy aparatu, później zapisane w pliku i później jeszcze musiałoby być to wyświetlone na ekranie HDRowym. Żaden z warunków nie zaszedł więc ... patrz post wyżej :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To chyba już wszyscy na tym forum wiedzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JAC_ZAR napisał:

poniżej 55A7 i 65B7 hdr

Hej, tzn że masz w domu A7 i B7?

A jesli tak to zauważasz jakieś różnice w ogólnej plastyce, atrakcyjności i płynności obrazu miedzy tymi dwoma telewizorami? - patrząc z wiekszej odleglosci np 4m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

miałem przez jakiś czas oba

A7 właśnie sprzedany

różnice widać jeśli ogląda się je jednocześnie

B7 jest trochę jaśniejszy

w płynności nie zauważyłem różnicy

przejścia tonalne są trochę lepsze w B7

gdybym nie zmieniał wielkości zostałbym przy A7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JAC_ZAR napisał:

miałem przez jakiś czas oba

 

A czy różnią się odcieniem bieli ?, pytam bo słyszałem w sklepie jak pewien sprzedawca mówił że w bezpośrednim porównaniu widać że w A7 biel wpada w szarość.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym oledzie idealnej bieli nie zobaczysz. Będzie albo szara, albo zaniebieszczona. I nie daj sobie wmówić  bzdur ze po kalibracji wszystko jest ok. Pocieszenie jest jedynie takie, ze po jakimś czasie oko przyzwyczaja się do barw które widzi i białe na oledzie będzie dla Ciebie białe. Oczywiście do czasu bezpośredniego porownania z innym tv ;)

Edytowane przez Somebody101
  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...