Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Marcin Tkaczuk napisał:

Tylko że w tv jest tylko jedno wyjście audio i jest to optyk, więc na mój rozum powinno ono dawać DTS. 

Telewizor owszem wypuści dts przez optyka, ale te kolumny go nie obsłużą.

Sposobów na uzyskanie 5.1 jest wiele - odtwarzanie na komputerze z kartą dźwiękową 5.1, jakiś android-box z 5.1 (o ile takie istnieją), amplituner, czy tego typu konwerter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 22:48, Marcin Tkaczuk napisał:

Pytanko trochę z innej beczki. Czy jak podłączę do A7 optykiem komputerowe głośniki 5.1 Edifier C6xd to dostane to 5.1? Czy jednak niezbędny jest amplituner? Zakładając oczywiście ze film jest ze ścieżką 5.1.

TV obsługuje DTS ale twoje głośniki tego nie obsłużą, ja mam podłączone głośniki Logitech z906 i dźwięk w filmach jest w DTS 5.1.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2018 o 01:00, mfluorek napisał:

Instrukcja nie mówi nic na temat obsługi dts lub ac3 przez optyka, więc obstawiam że obsługuje tylko PCM. A co za tym idzie - tylko stereo.

PCM może być również 5.1. Edifiery nie mają dekodera DTS ani Dolby (inaczej niż wspominane wyżej Logitech z906).

W instrukcji Edifier napisano: Only the standard PCM audio signals of sampling clock (44,1/48/96KHz) are adaptable in optical mode.

Wynika z tego, że jeżeli tv zdekoduje DTS i wypuści optykiem PCM 5.1 będzie dźwięk przestrzenny. Jeżeli natomiast wypuści tylko DTS (passthrough) to Edifiery same dźwięku przestrzennego nie zdekodują.

 

Edit/ pisałem tylko o DTS, ale oczywiście sytuacja jest identyczna w przypadku innych formatów dźwięku przestrzennego.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

PCM może być również 5.1. Edifiery nie mają dekodera DTS ani Dolby (inaczej niż wspominane wyżej Logitech z906).

W instrukcji Edifier napisano: Only the standard PCM audio signals of sampling clock (44,1/48/96KHz) are adaptable in optical mode.

Wynika z tego, że jeżeli tv zdekoduje DTS i wypuści optykiem PCM 5.1 będzie dźwięk przestrzenny. Jeżeli natomiast wypuści tylko DTS (passthrough) to Edifiery same dźwięku przestrzennego nie zdekodują.

 

Edit/ pisałem tylko o DTS, ale oczywiście sytuacja jest identyczna w przypadku innych formatów dźwięku przestrzennego.

Nie da się przesłać 5.1 PCM po optyku. Z powodu ograniczonej przepustowości da się tylko przez DTS lub ac3. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mfluorek napisał:

Nie da się przesłać 5.1 PCM po optyku. Z powodu ograniczonej przepustowości da się tylko przez DTS lub ac3. 

Racja. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Błędnie założyłem, że skoro istnieje PCM 5.1 to przesłanie optykiem będzie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że chcecie pomóc ale już nic z tego nie rozumiem :P Czyli czego bym nie podłączył optykiem to i tak za dużo nie prześle? Zależy mi na dźwięku przestrzennym kiedy to tv jest jego źródłem. Głośników jeszcze nie mam może skusze się na te logitechy, tylko że je też będę musiał podłączyć światłowodem i do DTS to starczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedział Spock jest to wszystko dla mnie nielogiczne, bo w recenzji edifierów piszą " Na początek podłączenie poprzez kabel optyczny (TOSLINK) z kartą Sound Blaster X-Fi Fatality Edition (...) Testy wykonywane były na płytach Blu-ray z komputera oraz wysokiej jakości filmach H.264 z DTS5.1 (także z True HD), bez żadnych dźwiękowych ulepszaczy, ustawień EQ i pseudo 3D (typu X-Fi Crystalizer czy X-Fi CMSS-3D). Sprawdzono dźwięk m.in. w pozycjach: Matrix Reloaded (Dolby TrueHD 5.1 ~1.5Mb/s), Blade Runner (z klimatyczną oprawą dźwiękową i muzyką Vangelisa; A52/AC3 48.0 KHz, strumień 630Kbps), koncerty U2 360 at the Rose Bowl (DTS 5.1 48.0 KHz, strumień 1536Kb/s), This Is It (DTS 5.1, 48.0 KHz, strumień 1536Kb/s), Eric Clapton Crossroads Guitar Festival (DTS 5.1, 48.0 KHz, 1536 Kbps), Depeche Mode Tour of the Universe - Live in Barcelona (DTS 5.1, 48.0 KHz, 768Kb/s)." Więc skoro głośniki potrafią odtworzyć dźwięk rozkodowany przez kartę dźwiękową to dlaczego miały by nie zagrać w 5.1 przy sygnale danym przez A7? Brak dekodera DTS ma może znaczenie tylko przy bezpośrednim podłączeniu usb do wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG B7 i głośniki Edifier, tylko że inny model niż ten co napisałeś. Ja mam S760D, czyli teoretycznie najlepszy zestaw 5.1 który produkuje Edifier. Mają w specyfikacji wyraźnie napisane że mają na pokładzie dekoder Dolby Digital i DTS. Podłączenie po optyku z TV bez problemu daje dźwięk 5.1 w formacie Dolby Digital, albo DTS (w zależności jaką ścieżkę ma film).

W tych co podałeś C6XD taką informacją, że jest dekoder się nie chwalą, więc może być z tym różnie. Jeżeli przymierzasz się dopiero do zakupu, to ja odradzam Edifier. Nic szczególnego, szczególnie w kontekście ceny. Te moje mają ogromny i mocny subwoofer, ale bas mają słabszy niż kultowe Logitechy Z5500 z których się przesiadłem. Jakieś lepsze Logitechy z serii Z na pewno mają dekoder DTS i jeżeli chodzi o opcję budżetową będą na bank lepszym wyborem niż Edifier. 

Najlepszym rozwiązaniem, ale też niestety najdroższym jest zakup aplitunera i głośników. Nawet jakiś używek. No ale sam już na to wpadłeś, teraz pewnie pozostanie skombinować fundusze na ten cel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możemy dojść do jakiegoś podsumowania?

Czy wersję A7 warto wziać?

Czy matryca z 2015 roku, to problem? Zakładjąc, że od PN -pT ogladamy po 3h dziennie tv a w weekendy około 10h a sportadycznie więcej?

Jak z wypalaniem się stałych elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy możemy dojść do jakiegoś podsumowania?
Czy wersję A7 warto wziać?
Czy matryca z 2015 roku, to problem? Zakładjąc, że od PN -pT ogladamy po 3h dziennie tv a w weekendy około 10h a sportadycznie więcej?
Jak z wypalaniem się stałych elementów?


Warto pod warunkiem, że nie oglądasz głównie programów informacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam właśnie dla siebie nowego TV i trafiłem na Wasze forum. Mam poważny dylemat w związku z wyborem, jak wiele osób zapewne. Chodzi o OLEDa z tego tematu vs LCD 4k w podobnych pieniądzach. Praktycznie zdecydowałem się już na samsunga z zeszłorocznej serii 7000 w 55", który jest w przedziale 3.800-4.200zł w zależności od sklepu. Tak było dopóki przypadkowo nie zobaczyłem A7 na wystawce w sklepie i ta cena - a jak się okazało w internecie (tak się składa, że pewien większy niesieciowy sklep ze stacjonarką niedaleko mnie) jeszcze mniejsza, a potem dowiedziałem się o bonusie 200zł od LG co daje realnie ok. 3.800zł. Chociaż druga prawda jest taka, że myślałem również nad niższym modelem samsunga 6400 za blisko 3.000zł bo jakoś mi szkoda wyrzucać 4.000zł na LEDa ale potrzebuję TV jednak na naprawdę fajne OLEDy mnie nie stać (chociażby B7). Dodam, że doskonale znam plazmę, którą mają moi rodzice, jakiś dosyć wysoki model na ówczesne czasy tj. ~2011 50" 100Hz Panasa i nie chciałbym jakościowo zejść poniżej niej, co najmniej równy obraz będzie dla mnie ok. Warunki w jakich oglądam to odległość 2.5-3m, pokój z oknami od południa przez które centralnie na telewizor wali słońce ale mam zasłony i jak trzeba będzie to jeszcze jakąś roletę zamontuję więc chyba nie ma czym się martwić poza tym TV używany 100% wieczorami z wyłączeniem weekendów ale nie siedzę przed TV po 10h. To do czego chciałbym używać TV to seriale, filmy, internet, youtube, video typu ted itp. Bez udziału telewizji konwencjonalnej. A teraz to czego się obawiam: na OLED FHD widać piksele czego nie widać na 4K, przy skupieniu się dostrzegam je z odległości nawet 1.5-2m więc może nie będzie to miało wpływu na codzienne oglądanie z nieco większej odległości, dalej - podobnie widzę nieco kwadratowe kontury zwłaszcza czcionek czy tego typu kształtów, następnie trochę smuci brak HDRa bo liczę tutaj na netflix tylko mam wątpliwości czy w ogóle będę mógł z niego (czyli z UHD strumienioweg) korzystać przy połączeniu maksymalnie 16Mb/s? Jak nie to problem mniej...  chociaż słyszałem, że Netflix umożliwia pobieranie materiałów i odtwarzanie offline, to by było lekarstwo na kiepski internet ale czy 4K również można ściągać czy tylko FHD? Natomiast to co mnie powstrzymuje przed kupnem LEDa poza jego doskonale znanymi bolączkami to upscaling do tych 4K. Jeśli w ogóle będę puszczać materiały w 4K to na pewno nie będzie to 100% tego co oglądam i obawiam się jak wypada to skalowanie z FHD i jeszcze niższych jakości bo czasami z takich też muszę korzystać? Jest tu się czego bać? Czy LG zrobi to lepiej ( tutaj chodzi o te niższe głównie)? Ogólnie boję się w ogóle gorszych materiałów na obu telewizorach, w sklepach wszystkie wygląda pięknie ale jak czasami gdzieś leci materiał ze zwykłej naziemnej (na LED) to strach się bać i wolałbym kupić używaną plazmę... Natomiast nawet nie miałem nigdzie okazji zobaczyć OLEDa ze "zwykłym", niepodrasowanym materiałem typu yt 720 czy 1080i/p. Który TV lepiej wypadnie przy takim porównaniu? Rozumiem, że MU7000 będzie mieć przewagę przy zapuszczonym dobrym 4k ale to będą sytuacje raczej wysoce sporadyczne... TV chciałbym kupić z przeznaczeniem co najmniej 2 lat, może 3lat. Później chyba nie wytrzymam i kupię OLEDa 4k w fajnych pieniądzach. Bardzo dziękuję i wybaczcie za obszerny post ale tutaj się ważą losy mojej przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

UWAGA wypalenie

W moim egzemplarzu (kupiony w styczniu) podczas używania max 4h dziennie w prawym górnym rogu pojawiło się delikatne wypalanie loga kanału MINI-MINI z tą czerwona rybką. Wypalenie widoczne na czerwonym i fioletowym tle. Jestem bardzo zawiedziony, że pojawiło się to tak szybko. Jasność ustawiona na 60% i nic nie było katowane. Nie wiem czy zgłaszać TV do reklamacji. 

Proszę zatem uważać. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gawd napisał:

 

UWAGA wypalenie

W moim egzemplarzu (kupiony w styczniu) podczas używania max 4h dziennie w prawym górnym rogu pojawiło się delikatne wypalanie loga kanału MINI-MINI z tą czerwona rybką. Wypalenie widoczne na czerwonym i fioletowym tle. Jestem bardzo zawiedziony, że pojawiło się to tak szybko. Jasność ustawiona na 60% i nic nie było katowane. Nie wiem czy zgłaszać TV do reklamacji. 

Proszę zatem uważać. 

Telewizor był podłączony stale do prądu i wyłączany z pilota? Pytam z ciekawości bo podobno spora część przypadków wypaleń to niewłaściwe obchodzenie z telewizorem przez użytkowników... 

Reklamację składaj. Nic to przecież nie kosztuje. 

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Damiano85 napisał:

Telewizor był podłączony stale do prądu i wyłączany z pilota? Pytam z ciekawości bo podobno spora część przypadków wypaleń to niewłaściwe obchodzenie z telewizorem przez użytkowników... 

Reklamację składaj. Nic to przecież nie kosztuje. 

Wyłączany tylko z pilota. Może 6x odłączany od zasilania "fizycznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie reklamacja, :-) napisz coś więcej jak interwały czyszczące ITD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ma_ko napisał:

Koniecznie reklamacja, :-) napisz coś więcej jak interwały czyszczące ITD?

Brak opcji w menu więc dzieje się to pewnie automatycznie bo słychać, jak coś dodatkowo pstryknie po jakimś czasie od wyłączenia pilotem. Pewnie jakiś przekaźnik to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Gawd napisał:

Brak opcji w menu więc dzieje się to pewnie automatycznie bo słychać, jak coś dodatkowo pstryknie po jakimś czasie od wyłączenia pilotem. Pewnie jakiś przekaźnik to robi.

Czyszczenie matrycy jest automatyczne po 4 godz działania TV. Reklamuj TV, ja rekamowałem po dwóch miesiącach użytkowania ze względu na wypalonego pixela i wymienili matrycę na nową. Jak na razie ta nowa matryca sprawuje się bez zarzutu i jest lepsza od tej pierwszej jeśli chodzi o równomierne podświetlenie na planszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wrzucam fotkę po lekkiej obróbce bo trudno to sfotografować ale w rzeczywistości jest widoczne bardzo.

Na środku zdjęcia jest taka niby poświata "czaszka" rybki MiniMini z popularnego kanału dla dzieci.

minimini.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czytałeś o tych wypaleniach przed zakupem tv? Czy naiwnie uwierzyłeś w teksty niektórych z forum że nic się nie wypala i możesz śmiało kupować?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Tak to szło?

When the truth is found
To be lies
And all the joy
Within you dies

Don't you want Somebody to love
Don't you need Somebody to love
Wouldn't you love Somebody to love
You better find somebody to love, love...


  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gawd napisał:

Na środku zdjęcia jest taka niby poświata "czaszka" rybki MiniMini

Za tym czymś są jeszcze dwa palce.Dziwnie to wygląda.Na 100% nie są to plamy od ''czegoś'' na panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Somebody101 napisał:

To nie czytałeś o tych wypaleniach przed zakupem tv? Czy naiwnie uwierzyłeś w teksty niektórych z forum że nic się nie wypala i możesz śmiało kupować?

To proszę bardzo - znajdź choć jedną osobę w tym wątku  która powiedziałaby że "nic się nie wypala i można śmiało kupować" ... "geniuszu".

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Subman napisał:

To proszę bardzo - znajdź choć jedną osobę w tym wątku  która powiedziałaby że "nic się nie wypala i można śmiało kupować" ... "geniuszu".

 

Proszę bardzo, twój wpis całkiem niedawno w innym watku. Trochę strzał w kolano:

 

 

Pozwolę sobie zacytować twoje wypociny żeby innym oszczędzić szukania:

"Kolejne kłamstwo - nikomu w Polsce nie wypalił się OLED od jakiegokolwiek loga stacji...  Widzę, że niektórzy myślą, że jak się powtórzy 1000 razy jakieś kłamstwo, to się to musi stać w końcu prawdą..."

Także wybacz, ale jak ktoś nie siedzi w temacie i przeczyta tego typu tekst to może naprawdę uwierzyć w to, że problem wypalania oledow nie dotyczy. A potem jest rozczarowanie tak jak u niejednego usera tu z forum i nie tylko. Także następnym razem zastanów się czy jest sens tak kłamać na forum i sprawiać że dzięki twoim bezmyslnym wpisom ludzie tracą kupę własnej kasy na te wynalazki udające telewizor pod nazwą oled.

Edytowane przez Somebody101
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum będą generalnie głównie wpisy kogoś kto miał pecha i coś mu się utrwaliło. To oczywiste. Od tego jest sieć. Ale ogólnie to się nie zdarza za często. Sam mam pierwszego oleda LG czyli ma już ile? 4 czy 5 lat i nie mam nawet śladu. Czasem na nim gram. czasem oglądam tv. Gra tak jak go wyjąłem z pudła. Kto chce może wpaść i zobaczyć ;))))) Ile osób i posiadaczy tyle opinii. Maciek też korzysta od kilku miesięcy z E7 i też nic nie ma. Mój brat tak samo... a ile znajomych ;) Philips np. 9002. Od ponad roku chodzi u mojego znajomego i nie ma śladu. Można by tak pisać i pisać...A ile osób na tym forum ma oleda i też nic nie ma ;). Po prostu, rzadko komu chce się pisać, że ma wszystko ok. Nie od tego jest generalnie forum. Tylko od rozwiązywania problemów.

Można też usilnie udowadniać tutaj, że oled się wypala tylko co z tego? Tak, wypala się tak samo jak LCD można trafić z wypalonym pixelem, białymi plamami większymi lub mniejszymi itd.  i to częściej jak wiemy niż to wypalenie ;-)))). Czyli "może się zdarzyć". Życie ;-)))

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...