Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem o planach LG w kwestii wyprodukowania nowego OLEDa FULL HD.
Czy redakcja albo ktoś, kto był na szkoleniu LG w tym roku coś wie na ten temat - przede wszystkim czy to prawda?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nowy model full hd "zaraz" ma wejść i zastąpic 910. Pytanie czy będzie miał HDR. Gdyby tak to będzie hit;-))))

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam, że nawet bez HDR to będzie hit. Mam nadzieję że prosty i w rozsądnej cenie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

 

Nie wiemy jeszcze, jaki symbol będzie miał nowy OLED Full HD (ja obstawiam A7). Wiemy, że będzie miał następujące cechy:

  • płaski ekran (55EG910V ma wklęsły),
  • rozdzielczość Full HD,
  • system webOS 3.5,
  • panel OLED Full HD IV generacji,
  • obsługa HDR!
  • (być może) tryb HDR Gra.

Telewizor ten pojawi się na rynku nie wcześniej niż w czerwcu br., czyli w sam raz aby producent mógł go wypromować na targach IFA 2017. Cena nie jest jeszcze znana, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie pomiędzy 6 a 7 tysięcy złotych. To niemal dwa razy mniej niż musimy zapłacić za najtańszego najnowszego OLED-a 4K, czyli model 55B7.

 

Z ceną 6 tysięcy nie poszaleją. Dzisiaj 910 można wyrwać za 5 tys i kolejki się jakoś nie ustawiają. Poczekajmy jak w ciagu roku spadnie do 4 tysięcy i po LCDkach będzie można zacząć sprzątać :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pewnie tak jak na benchmarku czyli między 6-7k PLN czyli ekwiwalent dla 1499 EUR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się "plotka" która miałem okazję otrzymać od samego lg parę miesięcy temu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ten nowy tani OLED będzie miał wejścia kompatybilne z 4K. Bo jeśli tak i jeśli downscaling nie będzie za bardzo niszczył obrazu, to to może być fantastyczny telewizor zawierający w sobie 100% istotnych cech UHD.

Ale jestem naprawdę ciekaw, co LG obetnie w ramach optymalizacji kosztów. I trochę też jak jasność pikseli OLED skaluje się z wielkością, bo jeśli przyzwoicie to może się okazać, że ten tani TV będzie królem HDR, w dodatku praktycznie bez ABL (bo ten sam budżet energetyczny pójdzie na 4 razy mniejszą liczbę pikseli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o nowym Oled FullHD mnie cieszy .Czyli jednak w dziale marketingu LG nie pracują ślepi i  głusi  głupcy ,to bedzie mega hit :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytaniem zasadniczym będzie jaka generacja matrycy znajdzie zastosowanie. Nowa (odpowiednik tej  z serii B7) czy jakaś staroć z poprzednich lat. Mam oczywiście nadzieję na nową. :)

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie w jakich wielkościach LG go wypuści? 55" to już wiemy na pewno a czy np 60 lub 65" jest w planach? Dla typowego salonu gdzie ogląda się tv z 3-3,5m taki 65" FHD byłby bajka! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie jakoś mimo 4k wszyscy łakną i tęsknią za FUL HD :- ))? czyli 4K nie spełniło pokładanych nadziei czy jest to zwykła marketingowa papka? bo jednak oglądając FUL HD z ok 2m nie jesteśmy w stanie policzyć pixeli:- ) a panel FUL HD jest 10bit z pełną paletą barw o ile taki sygnał dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, wiesio napisał:

Dziwnie jakoś mimo 4k wszyscy łakną i tęsknią za FUL HD :- ))? czyli 4K nie spełniło pokładanych nadziei czy jest to zwykła marketingowa papka? bo jednak oglądając FUL HD z ok 2m nie jesteśmy w stanie policzyć pixeli:- ) a panel FUL HD jest 10bit z pełną paletą barw o ile taki sygnał dostanie

Nie wszyscy. Zazwyczaj Ci co nie widzieli dobrego 4k nakarmione go dobrym sygnałem (bynajmniej nie chodzi tylko o natywne 4k). 

Panele 10bit w tv 4K to zazwyczaj dopiero wyższa półka, zazwyczaj jest 8bit + frc. 

PS. Tv to nie liczydło, zeby pixele nań zliczać ;)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wciaz boje sie, ze po przejsciu z plazmy FHD na OLED 4K odczuje na slabszym sygnale spadek, a nie podniesienie satysfakcji ;)

Btw, @Xisiek, jednak zdecydowalem, ze poczekam do konca roku na spadek cen/pojawienie sie nowych OLEDow ktore juz lepiej ogarniaja slaby sygnal. Philips pokazal ze potrafi, Sony tez, a nawet w pewnym stopniu nowsze LG, wiec Panasonic tez raczej nie da plamy. Boje sie tylko o ceny, ale pol roku, to jednak jest troche czasu na spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, embrion napisał:

Ja tam wciaz boje sie, ze po przejsciu z plazmy FHD na OLED 4K odczuje na slabszym sygnale spadek, a nie podniesienie satysfakcji ;)

Btw, @Xisiek, jednak zdecydowalem, ze poczekam do konca roku na spadek cen/pojawienie sie nowych OLEDow ktore juz lepiej ogarniaja slaby sygnal. Philips pokazal ze potrafi, Sony tez, a nawet w pewnym stopniu nowsze LG, wiec Panasonic tez raczej nie da plamy. Boje sie tylko o ceny, ale pol roku, to jednak jest troche czasu na spadki.

Przechodząc z 50" na 65", to i tak w jakimś stopniu odczujesz spadek na słabym sygnale, cudów nie ma. Ale jak się nie pali, to wiadomo, że można poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, embrion napisał:

 

Btw, @Xisiek, jednak zdecydowalem, ze poczekam do konca roku na spadek cen/pojawienie sie nowych OLEDow ktore juz lepiej ogarniaja slaby sygnal. Philips pokazal ze potrafi, Sony tez, a nawet w pewnym stopniu nowsze LG, wiec Panasonic tez raczej nie da plamy. Boje sie tylko o ceny, ale pol roku, to jednak jest troche czasu na spadki.

Jeśli możesz to jest to bardzo rozsądne wyjście :)  Panasonic dopiescil oleda najlepewniej najlepiej, ale z cena to odlecieli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak mam juz wydac 4-5x tyle, co dalem za plazme ~3 lata temu, to chce miec cos rozsadnego ;) Pol roku mnie nie zbawi, planowalem przy okazji wejscie w nowa karte graficzna, ktora bedzie wyciagala jakies rozsadne FPS na 4K.
Co do Panasonica, to nizszy model wyjdzie u nas pewnie za ~25K. Deczko za duzo ;) Ciekawe kiedy spadnie. Swoja droga wiadomo kiedy ma wyjsc?

Edytowane przez embrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k wygląda wyśmienicie tylko wciąż mało treści jest a nie każdy gra czy Netflixa kupił...
Choć z drugiej strony przy ponad 2,5-3m odległości od tv nie ma różnicy to po co dopłacać? :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4K, jak kiedys z HD. Najpierw robia sprzet, pozniej pojawia sie kontent, a na samym koncu telewizja. Cos jak z budowaniem osiedli w Polsce, do ktorych dopiero pozniej powstaja drogi ;)
Z kolei ciezko jest kupic nowoczesna konstrukcje w Full HD. Ten LG zdaje sie byc wyjatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z 4K, jak kiedys z HD. Najpierw robia sprzet, pozniej pojawia sie kontent, a na samym koncu telewizja. Cos jak z budowaniem osiedli w Polsce, do ktorych dopiero pozniej powstaja drogi
Z kolei ciezko jest kupic nowoczesna konstrukcje w Full HD. Ten LG zdaje sie byc wyjatkiem.


No trudno by było inaczej. Nie wyobrażam sobie by telewizja zaczęła nadawać w 4k a my byśmy wciąż mieli tiviki fhd... (być może obraz byłby downgradowany itp ale chyba nie oto chodzi) Trochę złe porównanie aczkolwiek zabawne ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci puscilem 4K na mojej plazmie Full HD i bylo bardzo ladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawosci puscilem 4K na mojej plazmie Full HD i bylo bardzo ladnie

Było fhd, gorzej być nie może ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, embrion napisał:

Z 4K, jak kiedys z HD. Najpierw robia sprzet, pozniej pojawia sie kontent, a na samym koncu telewizja. 
 

Mylisz się. Bywa jednak inaczej. Przypominam start telewizji "n" 12.10.2006 roku. Format blu-ray miał premierę w grudniu 2006 roku. n-ka była drugą po SKY telewizją HD w Europie.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...