Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj po aktualizacji konsoli oprócz zmian w wyglądzie mamy działające Dolby Atmos (sprawdzone) i DTS X (deklarowane). Tak więc XBOX jest juz pełnoprawnym odtwarzaczem UHD Bluray z obsługą HDR i audio passthrough :)

sorry nie zauwazyłem że napisałem całośc duzymi literami ....shame on me :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra wiadomość :) .

To jeszcze niech potrafi odczytać podłozone napisy w SRT. A może potrafi? Sprawdzi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStaion też dziś odpowiedziało

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2017/13/playstation-4-pro-z-odtwarzaniem-wideo-4k-uhd-w-media-playerze.aspx

 

Zobaczymy czy Projekt Scorpio też będzie czytał Blu-ray 4K.

 

Ale z tym trzeba poczekać na targi E3.

Wracając do Xbox One S coś tam kiedyś pisali na głównej stronie Producenta o wsparciu również >AURO 3D AUDIO.

30 minut temu, pmcomp napisał:

 

To jeszcze niech potrafi odczytać podłozone napisy w SRT. A może potrafi? Sprawdzi ktoś?

Nie odczyta i raczej tego nigdy nie zrobi, Gmeru sprawdzał to z tego co pamiętam...

Xbox stawia na ATMOS, DTS X, bo coś tam w internetach słychać że będą pierwsze produkcje Gier z tymi formatami.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dostanie KODI to będzie to całkiem potężna maszynka multimedialna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kupię :) .

2 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

 

Media Player z PlayStation 4 Pro od dziś będzie otrzymywać aktualizację, która wniesie wsparcie dla filmów 4K UHD. W ten sposób będzie mogli oglądać wideo w lepszej jakości zapisane w formacie mp4 na dysku USB czy znajdujące się na domowym serwerze.

 

Ktos mi to przetłumaczy na polski? Znaczy nie z BD UHD tylko z plików? Chyba nie widziałem pliku mp4 w 4K.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli zapisywane na dysku? Aha.

Rzeczywiście, dema 4K z sieci też są zazwyczaj w mp4.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczora zainstalowałem aktualizacje do xboxa one s ale atmos mi nie działał wszedzie piszą,że bedzie w następnym tygodniu...

czy także trzeba zaktualizować aplikację bluray.... bo tego nie zrobilem

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj odpaliłem XBOX i miałem info o zakończonej aktualizacji.Nie robiłem upgrade aplikacji ale może sam się zrobił tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bajki bo za DV trzeba zapłacić słoną licencję. Ale i tak jest nieźle. Player BD UHD za tysiaka :) . Mocno to hałasuje? Może sobie kupie do sypialni.

OPPO zapowiedziało DV na starcie więc zapewne już wliczyli w cenę playera.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmcomp napisał:

Nie będzie bajki bo za DV trzeba zapłacić słoną licencję. 

A tu nie byłbym taki pewny wcale. Biorąc pod uwagę ile takich "playerow" sprzedał juz Microsoft maja dobry argument w negocjacjach z DL. Poza tym jeśli DV pojawiałby się także w grach szanse jeszcze by wzrosły.

Powyższe to tylko moje subiektywne gledzenie, wiec proszę brać to pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Mocno to hałasuje?

Kultura pracy tej konsoli to absolutnie najwyższy poziom. Nawet nie będziesz wiedział czy już chodzi czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ale i tak jest nieźle. Player BD UHD za tysiaka :) . Mocno to hałasuje? Może sobie kupie do sypialni.

Jeśli chciałbyś toto kupić też do grania to ok, jeśli tylko jako odtwarzacz UHD to zdecydowanie warto dołożyć te 500 złociszy np. do Panasa UB700. Pamiętajcie, że czasy gdy pomiędzy odtwarzaczami BD były marginalne różnice w jakości obrazu nie mają zastosowania w przypadku odtwarzaczy UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu lub mają wejdą Playery uhd Panasonic uhd 300 i 310 w cenie ok 1200 i 1400 zł

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Jeśli chciałbyś toto kupić też do grania to ok, jeśli tylko jako odtwarzacz UHD to zdecydowanie warto dołożyć te 500 złociszy np. do Panasa UB700. Pamiętajcie, że czasy gdy pomiędzy odtwarzaczami BD były marginalne różnice w jakości obrazu nie mają zastosowania w przypadku odtwarzaczy UHD.

XBOX dzisiaj 1200 zł, Panasonic 700 2000 zł. Poczekam. Może gdzieś wyrwę tego LG za 250 EUR.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

Pamiętajcie, że czasy gdy pomiędzy odtwarzaczami BD były marginalne różnice w jakości obrazu nie mają zastosowania w przypadku odtwarzaczy UHD.

Wlasnie, gdzie cos kiedyś pobierznie czytałem w temacie, ale tak bez większego zastanawiania z czego wynikają owe różnice w wypadku UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim HDR + ogólnie rzecz biorąc jest to nowinka, którą póki co najlepiej Panasonic ogarnia.

11 minut temu, pmcomp napisał:

BOX dzisiaj 1200 zł, Panasonic 700 2000 zł.

W Niemczech bez problemu do wyrwania za 1500-1600zł, z UK jeszcze taniej, ale może być problem z wysyłką do PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, misfit napisał:

Pamiętajcie, że czasy gdy pomiędzy odtwarzaczami BD były marginalne różnice w jakości obrazu nie mają zastosowania w przypadku odtwarzaczy UHD.

Ciekawi mnie jak (załóżmy) będzie się do tego miała kopia zapasowa 1:1 odtwarzana z HDD na PC,czy np. na androidowych boxach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2017 o 16:26, misfit napisał:

Jeśli chciałbyś toto kupić też do grania to ok, jeśli tylko jako odtwarzacz UHD to zdecydowanie warto dołożyć te 500 złociszy np. do Panasa UB700. Pamiętajcie, że czasy gdy pomiędzy odtwarzaczami BD były marginalne różnice w jakości obrazu nie mają zastosowania w przypadku odtwarzaczy UHD.

Z czego wynikają te różnice? Jest gdzieś jakiś test "face to face"? Bo jakiś czas temu sprawdzałem dwa filmy na XONE i zaraz potem na UB700 ma tym samym telewizorze (KS7000) i muszę stwierdzić, że różnic w obrazie nie zauważyłem... A szukałem uważnie, bo chciałem właśnie naocznie przekonać się, czy konsola jest faktycznie słabsza jako odtwarzacz UHD, bo spotkałem się z takimi stwierdzeniami w sieci. Nie potwierdzam tych obserwacji. Przynajmniej w porównaniu do UB700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna istotna różnica, to system zmieniający HDR w SDR.
Będzie w nowych odtwarzaczach Panasonic i aktualnych, przez update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...