Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Z czego wynikają te różnice? Jest gdzieś jakiś test "face to face"? Bo jakiś czas temu sprawdzałem dwa filmy na XONE i zaraz potem na UB700 ma tym samym telewizorze (KS7000) i muszę stwierdzić, że różnic w obrazie nie zauważyłem... A szukałem uważnie, bo chciałem właśnie naocznie przekonać się, czy konsola jest faktycznie słabsza jako odtwarzacz UHD, bo spotkałem się z takimi stwierdzeniami w sieci. Nie potwierdzam tych obserwacji. Przynajmniej w porównaniu do UB700.

Nie ma czego porównywać, Panasy jako odtwarzacze UHD BD są lepsze od Xboxa - pod niemal każdym względem i potwierdzi to każdy kto miał X'a i obcował przez dłuższy czas z którymś z Panasów, szczególnie na różnej maści wyświetlaczach. Z tych co bardziej istotnych rzeczy:

O chroma bugu występującym w niemal każdym odtwarzaczu UHD poza Panasami, z tych, które zadebiutowały w 2016 było na forum kilka razy. Powtórzę link do artykułu Vincenta -> http://www.hdtvtest.co.uk/news/dmpub700-201612114390.htm

Opcja dynamic range adjustment w Pansach i jej zastosowanie została ładnie opisana w artykule podlinkowanym przez Gmeru dwa posty wyżej. Tutaj również Vincent z dalszym wyjaśnieniem problemu zbyt ciemnego obrazu w trybie HDR np. w jasnym pokoju.

Panasy na ten moment również zdecydowanie lepiej radzą sobie z konwersją HDR do SDR, nie tylko w stosunku do Xboxa, ale też każdego innego dotychczas wydanego playera - rzecz nie do przecenienia z punktu widzenia posiadaczy projektorów (spora część z nich po pewnym czasie wybiera konwersję do SDR + Integrala zamiast oglądania w trybie HDR, w którym w projach póki co trzeba godzić się na co nieco mankamentów) czy telewizorów SDR.

Panasy również dają nieporównywalnie większą kontrolę nad sygnałem i tym co odtwarzacz wypluwa. Dlaczego to jest istotne ? Z kilku powodów, dla przykładu polecam np. opisane boje Maćka i Gmeru z Epsonem TW9300 gdzie na ratunek przyszedł dopiero odtwarzacz Panasonica.
Warto też pamiętać, że w Xbox One S jest tylko jedno wyjście HDMI - dla jednych rzecz zupełnie nieistotna, dla innych wręcz przeciwnie.

I na koniec kwestia problemów z odtwarzaniem filmów UHD niektórych wydawców (głównie Universal) została znacząco poprawiona w aktualizacjach przez Microsoft, ale nie ma co się oszukiwać - dla nich funkcja odtwarzacza nie jest priorytetem o czym świadczy choćby tytuł tego wątku i to ile czasu zajęło im dodanie Atmosa. Tyle dobrze, że jednak, późno bo późno, ale jednak się to stało. Oby nie kazali długo czekać na DTS:X.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jak już mogą wysyłać bitstream, to chyba bez różnicy, czy atmos, czy DtsX.
Dla Panasonica wyrósł nowy konkurent, Sony ubd x800.
Na zachodzie chwalone, bardzo dobrze działa z epsonem tw9300 w Stanach chwalą.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować odtwarzacz UHD i konwertować hdr do sdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi HDR, nie każdy wyświetlacz, projektor, potrafi go poprawnie zaimplementować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2017 o 12:35, mataman napisał:

Po co kupować odtwarzacz UHD i konwertować hdr do sdr?

Dokładnie, dla mnie to mrzonka. Zacznijmy kupować odtwarzacze Blu-ray i podłączać je pod telewizory SD bo coś tam i sprawdźmy jeszcze, który poradzi sobie z tym najlepiej... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam takich ludzi, którzy posiadają wyświetlacz UHD SDR (bo gdy je kupowali to HDR praktycznie nie istniał), weszli w UHD Blu-ray'a i cieszą się jak małe dzieci skokiem jakościowym względem "zwykłego" Blu-ray'a.

Co jest w tym dziwnego, że te osoby mogą chcieć posiadać większą kontrolę np. nad konwersją HDR do SDR tak aby dostosować ją pod swój gust i pod właściwości posiadanego wyświetlacza ? Wyświetlacz wyświetlaczowi nierówny - są i takie "SDR", które oferują ponad 400 nitów i dają pokrycie palety DCI-P3 na poziomie 90% (i wyższym) - a przypominam, że Panasy potrafią też wypluwać obraz SDR + Rec 2020.
O projektorach i HDR nawet nie wspominam - temat rzeka i można poczytać na forach zagranicznych (np. avsforum.com, avforums.com). dlaczego są osoby, które posiadając projektor HDR decydują się na konwersję do SDR.
Oppo 203 ma dla takich osób bardzo przydatną opcję Strip Metadata więc nawet zakup HDFury nie jest potrzebny aby otrzymać SDR Rec 2020, z tym, że póki co na razie ta opcja w Oppo nie bez powodu nazywa się eksperymentalną.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Osobiście znam takich ludzi, którzy posiadają wyświetlacz UHD SDR (bo gdy je kupowali to HDR praktycznie nie istniał), weszli w UHD Blu-ray'a i cieszą się jak małe dzieci skokiem jakościowym względem "zwykłego" Blu-ray'a.

A co, maja płakać?

Sorry, skok jakościowy przejścia z 2K na 4K jest ... żaden. Piszę z własnego doświadczenia. Tabela odległości się kłania. Dopiero szeroka paleta i HDR robią TĄ różnicę. O moich doświadczeniach pisałem ostatnio na blogu.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym ?

Mając sensowny wyświetlacz UHD SDR oraz kupując odpowiedni odtwarzacz do niego możemy otrzymać 2 z 3 składowych ze źródła UHD BD - czyli rozdziałkę 2160p oraz Rec 2020. Ze źródła HDR też mogą płynąć korzyści na wyświetlaczu SDR... z jednym jednak zastrzeżeniem - trzeba wybrać odpowiedni odtwarzacz do tego zadania. Są playery, które nie mają żadnych opcji kontroli konwersji HDR do SDR i w konsekwencji ze źródła HDR10 na wyświetlaczu SDR otrzymujemy obraz z mocno poucinanymi detalami w ciemnych i jasnych partiach obrazu, nawet względem tego samego filmu SDR z BD. Są też i takie playery jak np. Panasoniki, które oferują 25-cio stopniową konwersję i tym samym pozwalają ją ustawić pod możliwości posiadanego wyświetlacza, która w konsekwencji może dać obrazek wyraźnie lepszy w stosunku do SDR BD.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga misfit. Ja tylko przypomnę, że Panasonic w 2015 roku wypuścił "coś" w postaci CX680/CX700 gdzie miał pokrycie dCi P3 na bodaj 95% i gibnac się potrafił na ponad 60 000:1 a w szczycie (tryb dynamiczny) Maćkowi wyszło po kalibracji max. 470 nit a dla wersji 55 cali az rekordowe 640 nit (oba SDR). Patrząc po wszystkich testach modeli średniej półki a i tej oczko wyższej w 2016r mało konkurencji się pojawiło z takim silnym panelem. Szkoda więc niezmiernie, że Panasonic nie dał tym tv aktualizacji, choćby dlatego że w sumie cx700 miał lepsze wyniki w testach niż jego HDRowy nastepca dx750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej macie świeżutki filmik Vincenta z wczoraj, konkretnie faktycznych różnic w obrazie pomiędzy Oppo 203 i Panas UB900.
Właściwie mówi o tym samym o czym pisałem w tym wątku, ale jako, że obrazki bardziej przemawiają do ludzi od czystego tekstu więc myślę, że też się przyda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2017 o 09:47, misfit napisał:

I co w związku z tym ?

Mając sensowny wyświetlacz UHD SDR oraz kupując odpowiedni odtwarzacz do niego możemy otrzymać 2 z 3 składowych ze źródła UHD BD - czyli rozdziałkę 2160p oraz Rec 2020. Ze źródła HDR też mogą płynąć korzyści na wyświetlaczu SDR... z jednym jednak zastrzeżeniem - trzeba wybrać odpowiedni odtwarzacz do tego zadania. Są playery, które nie mają żadnych opcji kontroli konwersji HDR do SDR i w konsekwencji ze źródła HDR10 na wyświetlaczu SDR otrzymujemy obraz z mocno poucinanymi detalami w ciemnych i jasnych partiach obrazu, nawet względem tego samego filmu SDR z BD. Są też i takie playery jak np. Panasoniki, które oferują 25-cio stopniową konwersję i tym samym pozwalają ją ustawić pod możliwości posiadanego wyświetlacza, która w konsekwencji może dać obrazek wyraźnie lepszy w stosunku do SDR BD.

 

Może głupie pytanie ale po co kupować treści z HDR czyli dyski BD-UHD i do tego player BD-UHD i wyświetlać je na ekranie SDR, do tego w rozdziałce 1080p ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

Może głupie pytanie ale po co kupować treści z HDR czyli dyski BD-UHD i do tego player BD-UHD i wyświetlać je na ekranie SDR, do tego w rozdziałce 1080p ???

Ten Panasonici, o których pisałem wyżej są 4k. Misfit też napisał wyżej kilka argumentów za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o pierwsze telewizory z 4k ale bez znaczka hdr. Które po odpowiedniej konwersji moga mogą bardzo ładnie wyświetlić obraz z plyty uhd z hdr.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

Może głupie pytanie ale po co kupować treści z HDR czyli dyski BD-UHD i do tego player BD-UHD i wyświetlać je na ekranie SDR, do tego w rozdziałce 1080p ???

Odpowiadałem już na to.
FYI obraz po konwersji HDR -> SDR np z takiego Sony KD-55X9005B (który karmiony przez Panasa wypluwa paletę Rec. 2020 nawet bez potrzeby posiadania Integrala) ma więcej wspólnego z HDR niż niejeden telewizor UHD z tym znaczkiem. O projektorach "HDR" nawet nie wspominając :)

1080p ? To chyba piszesz o jakimś szrocie UHD bez HDCP 2.2.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorki. Wiem. Znalazłem.

18 minut temu, misfit napisał:

Odpowiadałem już na to.
FYI obraz po konwersji HDR -> SDR np z takiego Sony KD-55X9005B (który karmiony przez Panasa wypluwa paletę Rec. 2020 nawet bez potrzeby posiadania Integrala) ma więcej wspólnego z HDR niż niejeden telewizor UHD z tym znaczkiem. O projektorach nawet nie wspominając :)

1080p ? To chyba piszesz o jakimś szrocie UHD bez HDCP 2.2.

He, he ... taki szrot panasonica ciagle wisi w moim salonie. odpalam go kontrolnie tak z raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp, odstaw te łyskacze gdy włazisz na forum, plz ;)

Cały czas piszę o wyświetlaczach UHD SDR, a Ty wyskakujesz zapewne ze swoją plazmą 1080p. Nie bardzo pojmuję po co i w jakim celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacze UHD SDR ?

To TE, którymi producenci mamili i którymi oszukali klientów ??? Takie UHD z HDMI 1.4 ???

 

He, he, he ... rozumiem.

 

:lol::D:P.

 

 

W pracy jestem. W pracy się nie pije. Niezgodne z przepisami BHP.

 

1375284122_y9psfe_600.jpg

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...