Skocz do zawartości
darok

LG OLED B7

Rekomendowane odpowiedzi

W  UK c7 i b7 bedzie w takiej samej cenie dziwne po co 2 takie same modele tylko podstawa inna i niewidocze detale £ 2999 i  £4499 55cali i 65cali

Startują z dość wysokiego pułapu cenowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mjasinsk napisał:

Niewątpliwie modele C6 i E6 będą hitami second hand za jakieś dwa lata bo to ostatnie modele z pełnymi funkcjonalnościami w "jednej budzie" Myślę że finalny spadek ceny na tych dwóch ekranach będzie najniższy ze wszystkich modeli. Zaryzykowałbym stwierdzenie, ze C6 i E6 będą po 2-3 latach wyżej wyceniane niż C7 i E7 :)

Ostatnie modele z 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym wideo dobrze widać różnicę między B7 a C7 - jest inna podstawa i ramka:

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić b6 55 cali pod koniec roku i zastanawiam się czy nie dołożyć no b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zastanowisz ... pod koniec roku :) . 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie stare powiedzenie:

Jak będziesz coś potrzebował to ... sobie kup.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie LG mamy już anons tegorocznych modeli OLED. Są to:

- W7V 65"
- B7V 65"
- C7V 55" i 65"
- E7V 65"
- E7N? 55"
- G7V 65" i 77"

http://www.lg.com/pl/oled-tv

W jednym z polskich sklepów są już dostępne modele B7V i C7V 65" - cena identyczna - 21 000 zł. Model 55" C7V jest w cenie 14 000 zł.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę 55" E6V z 3D za 11.000: http://www.ceneo.pl/45057830

55" B6 ok. 8.700 zł: http://www.ceneo.pl/45056106#mh=o4H26kWA88002lgTd-i5HHXgrg1iWcvbZFfDSEkyhOQpTqymgpr2NaOa9msknKk0cK8i4aydvS2ZtyJEZ96rEjt1ZnRRPJ9knD2XTYQv8WPImW08WJqKoceI1cTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_ayeJ-0J9f3BQb0EFoU8KWFbvP_h4u2eyp5yFyU6HEnbA2 , a w Niemczech poniżej 8 tys.

 

65" za 12 tys: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5035959_-oled65b6v-lg-electronics.html . POŁOWA CENY serii 7 !!!

 

Nie wiem czy LG nie strzeliło sobie w stopę. Modele 7 nie mają moim zdaniem nic więcej od serii 6 co usprawiedliwiłoby taką róznicę cen. 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz napisałem kiedyś raczej do seri 9 czyli 2019 nie spodziewałbym sie większych zmian oprócz design...candele/nity i odwzorowanie barw o kolejne kilka procent.

Ponownie uwierzcie jako uzytkownikowi że na modelach serii 6 jest naprawdę duże zadowolenie i nie ma osoby która była by u mnie i nie stwierdziła ze jakośc obrazu jest oszałamiająca. Tak jak pisze pmcomp brałbym E6 lub C6. Dobra wiadomośc to że nma starcie te modele sa tańsze od serii ubiegłorocznej co oznacza że seria 7 będzie w styczniu/lutym 2018 chodziła stabilnie poniżej 8000tys za 55 cali i lekko powyżej 11000 za 65 cali. To są dobre wieści....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk

LG buduje obecnie (za bagatela 10 mld dolarów) nową fabrykę P10, w której produkowane będą też nowe panele OLED 9-tej generacji. Masowa produkcja ma się rozpocząć już w pierwszej połowie 2018 roku, więc mniej więcej za rok. Jeśli tak się stanie, to być może LG będzie je już instalować w serii 8. Co do jakości obrazu, to według mnie OLEDom brakuje jedynie większej jasności i lepszej równomierności panelu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie na E6 najnowszego Almodovara. Strasznie kolorowy film. Barwy oddane są po prostu perfekcyjnie. Oczywiście mam na mysli skalibrowany ekran.

41 minut temu, Subman napisał:

@mjasinsk

Co do jakości obrazu, to według mnie OLEDom brakuje jedynie większej jasności i lepszej równomierności panelu.

 

Uwierz mi, mam go od ok. miesiąca i po kalibracji te 700 nitów wystarcza w zupełności do poprawnego oddania efektów które niesie HDR. 

A w SDR absolutnie nic mu nie brakuje. 150 nitów i ciagle zapas na jasności.

Co do równomiernosci pełna zgoda. Szczególnie ten zafarb na bieli i dziwadła na czerni na poziomach 95-98%. Ale widać to tylko na planszach. W codziennym oglądaniu przy ruchomym obrazie niewidoczne.

No i jest FULLY BLACK MAGIC :) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam OLED. Takiego 120" poproszę :) . Do salonu już 65" nie kupię bo i po co? W salonie włączam telewizor dwa razy na miesiąc. Dlatego OLEDa kupiłem do sypialni.

Panie, w przyszłym tygodniu będzie się działo B).

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem DX900 i zastanawiałem się pomiędzy c7 a e6.

Wybrałem c7 bo różnica w cenie była bardzo mała a nie potrzebuję 3D. TV będzie u mnie w przyszłym tygodniu.

Ceny w PL serii 7 bardzo mocno przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie kupiłeś C7 i w jakiej cenie ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Eeee tam OLED. Takiego 120" poproszę :) . Do salonu już 65" nie kupię bo i po co? W salonie włączam telewizor dwa razy na miesiąc. Dlatego OLEDa kupiłem do sypialni.

Panie, w przyszłym tygodniu będzie się działo B).

Taki 110" serii W... no ale 65" seria W  coś czuję,że w dobrej cenie 1sza szt będzie do wyrwania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie na mojej C6 obejrzałem The Magnificent Seven 4K HDR + Dolby Atmos. Po prostu obłęd. Dysk sygnowany przez Sony Pictures więc jakość obrazu jest naprawde dla mnie 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Sony potrafi przyłożyć się do tematu naprawdę i wtedy opad szczęki murowany :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Subman napisał:

To gdzie kupiłeś C7 i w jakiej cenie ?

W Holandii. 65C7 za 16 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 13 kwietnia w Warszawie Polska prezentacja tv lg oled mam nadzieje że i cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Europie sa juz znane. Chyba nie spodziewacie się niższych w Polsce ???

;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja czekam o ile będzie drożej bo nasi mają dziwny przelicznik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...