Skocz do zawartości
darok

LG OLED B7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie była to żadna specjalna cena, choć sklep "oficjalnie" ma je na dużo wyższym poziomie.

Wysłałem zapytanie odnośnie ceny 65 B6, C6 i E6 (odpowiednio €2200, €2400, €2956) i zaproponowali C7 za €3208.
Ceny netto.

Edytowane przez szynaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie rozumiem. Oficjalnie w Holandii OLED65C7V jest przeważnie w cenie 4999 EUR. Jeśli dostałeś go w cenie 3200 EUR netto to musiała to być specjalna cena. Przypuszczam że w takiej lub podobnej cenie sklepy kupują je bezpośrednio od LG. Przeciętny Kowalski nie ma jednak szans na taką cenę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to bym nawet wolał kupić model b6 65 cali z niską ceną z allegro i nawet bez gwarancji niż płacić tyle w pl. Chore ceny względem importów z allegro. Jak często takie ekrany się psują? losowe.. do tego na allegro i tak dają 1 rok własnej gwarancji bo im się to bardziej opłaca skoro tv i tak się sporadycznie psują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie 55B6 widać, że te ceny w Media Expert są zawyżone. Przecież ten ekran w pozostałych sklepach można dostać w okolicach 8600zł (ponad 1000zł różnicy). Ja poluje na 55B7, bo chcę go wstawić do małego pokoju i cena wydaje się taka sama, albo bardzo podobna do B6 kiedy miał swoja premierę. Szczególnie jeśli inne sklepy rzucą jeszcze z 1000zł taniej to wyjdzie nam rozsądne 12000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za b6 55cali w me wyjdzie 9.400,bo promocja od lg zwrot 500zł ,ale to i tak za drogo i zarazem najtaniej bo pomijam sklepy z internetu b6v z nie Polskiej dystrybucji bo potem może być problem z gwarancją a ja się po sądach nie będę latał, najbardziej się boję że nie doczekam zakupu b7 i kupię b6 bo bardzo zaczyna kusić ceną a to mój będzie pierwszy oled więc i tak będę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, darok said:

Za b6 55cali w me wyjdzie 9.400,bo promocja od lg zwrot 500zł ,ale to i tak za drogo i zarazem najtaniej bo pomijam sklepy z internetu b6v z nie Polskiej dystrybucji bo potem może być problem z gwarancją a ja się po sądach nie będę latał...

Morele, Sferis, Mall.pl - pierwsze z brzegu wielkie sklepy z ceną 8600-8700 za 55B6J.

Edytowane przez Eco33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzylem na te promocje -500zl, ale jest tylko w przewaznie drogich sklepach typu Saturn/MM. U innych jak kolega powyzej napisal jest taniej nawet bez -500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównać C7 - http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7 do zeszłorocznego B6 -  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6 to widać takie różnice:
- rzeczywista szczytowa jasność w SDR - C7: 383 cd/m2, B6: 259 cd/m2
- rzeczywista szczytowa jasność w HDR - C7: 718 cd/m2, B6: 601 cd/m2
- co ciekawe we wszelkich symulowanych białych oknach w HDR o różnych rozmiarach, jasność C7 okazywała się gorsza niż w B6
- powidoki - jest duża poprawa: rezultaty po 2 minutach - 0,1% w C7 i 0,48% w B6, po 4 min. brak powidoków na C7, a na B6 powidoki na poziomie 0,3%
- nie ma różnicy jeśli chodzi o likwidację odbić, a miała tu być poprawa...
- C7 - poprawa w zakresie płynności odtwarzania materiałów 24p
- input lag w 4k @ 60 Hz, C7: 21 ms, B6: 28ms
- dodano wsparcie rozdzielczości 1080p@120Hz


 

Edytowane przez Subman
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:


- input lag w 4k @ 60 Hz, C7: 21 ms, B6: 28ms
- dodano wsparcie rozdzielczości 1080p@120Hz


 

Wejście 1080p@120hz to dobry krok w stronę HFR, który LG prezentowało na IFA 2016. Już teraz przy lagu ~20ms i wsparciu 120hz seria 7 może spełnić rolę wielkiego monitora OLED do gier, o którym wielu marzyło, a jak jeszcze dodadzą HDMI 2.1 i 4K@120hz - mniam!
 

mniam.gif

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.4.2017 o 20:33, RHJG napisał:

Bo są nowe i jeszcze praktycznie niedostępne.Forum HiFi nie jest od TV,od tego jest HDTV.PL

niestety nie masz racji i nie sugeruj sie tym "HiFi" bo dzial LG OLED jest bardzo, bardzo rozbudowany a sa juz tam osoby ktore maja poprzedni model jak i ten najnowszy

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź tam na pewno dowiesz się czegoś na temat nowych modeli z pierwszej ręki:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Gmeru czyli jest szansa na test B7 w przyszłym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ba dodatkowo mamy jeszcze obadanego tego W7 ale o nim później.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać krótką recenzję OLEDA C7 ale co tu wielce pisać - poza ceną ten telewizor nie ma minusów.

Menu jest rewelacyjne, działa bardzo szybko. Nie zauważyłem żadnych problemów z płynnością z wyłączonym upłynniaczem.

Filmy UHD oglądam z Oppo 203 a ripy 4K / Full HD z Zidboo x9s - żadnych problemów czy artefaktów.

Z konsol mam tylko Xbox One i Forza Horizon 3 (szczególnie wyścigi nocne) wygląda przepięknie.

Jednak muszę przyznać, że nie ma efektu wow po przesiadce z DX900.

DX900 był jaśniejszy i widzę to dość wyraźnie szczególnie w filmach z nośników UHD.
Przyzwyczaiłem się już ale jak widziało się daną scenę na DX900 to na C7 czegoś brakuje.
Czerń w DX900 też momentami była (prawie) identyczna - jedynie sceny czarne niebo + gwiazdy są bez tego cholernego efektu halo, które bardzo mi przeszkadzało (żonie wcale) Napisy na czarnym tle też wyglądają dużo lepiej. Gdyby nie efekt halo w DX900 to byłby to telewizor niemal idealny (w swojej cenie)

Kąty i sam design telewizora - tutaj DX900 się chowa.

Edytowane przez szynaboss
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję szynaboss.

Znalazłem inną też recenzję modelu C7V: http://televisions.reviewed.com/content/lg-c7-series-tv-review
Wśród różnic w stosunku do modeli OLED od LG z 2016 roku wymienili większą responsywność interfejsu WebOs 3.5 (nowy hardware), ale też niestety wymienili problemy z refleksami (jeśli są okna z tyłu albo inne źródło światła). No i cena - duża różnica w cenie C7/B7 a zeszłorocznym modelem B6 nie usprawiedliwiająca usprawnień w tegorocznym modelu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pierwsze obniżki cen nowej, tegorocznej serii ? Neonet oferuje model OLED65B7V za 16999 zł: https://www.neonet.pl/lg-oled65b7v.html . Wciąż drogo, ale to jest o 4 tys mniej niż w innych sklepach.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką RZECZYWISTĄ częstotliwość odświeżania ma model B7V? Czy jest to 100Hz jak często jest w opisach ze sklepów, czy też 120Hz jak jest w teście na HDTV?

A może są jakieś 2'wie wersje B7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...