Jump to content

pulsar

Użytkownik
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About pulsar

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

622 profile views
 1. pulsar

  Sharp LC-70UI7652E

  Dzięki za odpowiedź. " Nie ma pól " - a to jakaś kpina ze strony Sharp. Active Motion 400Hz - okazało się, że to kolejny bełkot marketingowy. Ale zawód! Miałem chrapkę na ten model, ale skutecznie wybiłeś mi go z głowy. Szkoda... bo pozornie zapowiadał się bardzo dobrze. No to na polu walki został Samsung 65nu800... - przynajmniej ma realny upłynniacz ruchu.
 2. pulsar

  Sharp LC-70UI7652E

  Może, do dzięki Active Motion 400 Hz. Ciekawe jak to jest w praktyce realizowane? Ktoś wie? Czy np. są wstawiane czarne ramki. Ciekawe jak radzi sobie z kontrastem (rzeczywistym, nie tym dynamicznym - bo to jest marketingowy bełkot). UI7652 ma podświetlanie tylne, ale ile pól jest i jak to jest obsługiwane... - jak wiem diabeł tkwi w szczegółach.
 3. pulsar

  Sharp LC-70UI7652E

  Tak myślałem, że to tylko 60Hz... wielka szkoda!
 4. pulsar

  Sharp LC-70UI7652E

  Witam! Czy ktoś wie jakie jest natywne odświeżanie matrycy - w porównywarce ceneo, w specyfikacji jest 100Hz ale to mało wiarygodne źródło. Jaki jest kontrast statyczny w tym TV? ps. wiem, że ma się pojawić test tego TV na hdtvpolska, ale kiedy on będzie... kto to wie, może za miesiąc lub dwa.
 5. Również czekam z niecierpliwością na test, zwłaszcza modelu z podświetlaniem tylnym - ciekawe jak będzie się sprawował w porównaniu z samsungiem 65nu800, który to ma podświetlanie krawędziowe.
 6. Oj chyba nie, w sklepach są od 5tys. Jednak ten model robi wrażenie... chyba jednak lepiej mieć mniejszy ekran 55'' niż 65'' i OLED. Trudno mi powiedzieć, bo nie miałem ani jednego ani drugiego. PS. na allegro są w cenie około 4 tys. ale nie wiem jak podchodzić do informacji typu "0 godzin pracy" ale rozpakowany. Może łatwo wyzerować licznik itd.
 7. Też mam wątpliwości, chyba że byłby to telewizor używany 65''. A może 55'' i OLED
 8. Witam! Zależy mi głownie na dużym kontraście. Najlepiej aby miał podświetlanie matrycowe, z wieloma punktami i aby to było dobrze obsługiwane. Coś w rodzaju TCL P607, który na rtings ma super parametry: - Native Contrast : 6437 : 1 a z local dimming 7269 : 1 jednak tego TV na rynku europejskim nie można kupić (jest tylko podobna myląca nazwa, ale model zupełnie inny). Rozdzielczość wystarczy mi Full HD, ale wiem że już tego typu TV wyszły z rynku więc zostało 4K. Budżet około 4000zł. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma znaczenia, bo mogę je zasłonić, ponadto TV głownie wieczorem będę używał 7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś samsung stary 42'' 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrą jakość obrazu, duży kontrast 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? różnie, bo będzie podpięty pod komputer 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? bluray, PC 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? trudno określić, w tygodniu tak około 2-6h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 65" (ewentualnie 60'') 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mały kontrast 19. Preferencje co do marki ? brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie będę korzystał z 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 4000 zł
 9. Dziękuje! Kontrast Samsung UE65NU7452, to około 3500:1 a TCL serii C70 to 6500:1.
 10. Witam! Zależy mi głownie na dużym kontraście. Najlepiej aby miał podświetlanie matrycowe, z wieloma punktami i aby to było dobrze obsługiwane. Coś w rodzaju TCL P607, który na rtings ma super parametry: - Native Contrast : 6437 : 1 a z local dimming 7269 : 1 jednak tego TV na rynku europejskim nie można kupić (jest tylko podobna myląca nazwa, ale model zupełnie inny). Rozdzielczość wystarczy mi Full HD, ale wiem że już tego typu TV wyszły z rynku więc zostało 4K. Budżet około 4000zł. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma znaczenia, bo mogę je zasłonić, ponadto TV głownie wieczorem będę używał 7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś samsung stary 42'' 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrą jakość obrazu, duży kontrast 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? różnie, bo będzie podpięty pod komputer 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? bluray, PC 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? trudno określić, w tygodniu tak około 2-6h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 65" (ewentualnie 60'') 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mały kontrast 19. Preferencje co do marki ? brak 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie będę korzystał z 3D 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 4000 zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 11. Witam! Wymagania mam dość sporte a budżet nie tak duży, ale może znacie projektor który choć część wymagań spełnia. Może (a pewnie będzie musiał) być używany. Priorytety: 1. najbardziej zależy mi na tym, aby projektor miał możliwość wyświetlania różnych formatów od 4:3 do 21:9 (ale nie poprzez zoomowanie). Najlepiej jakby miał w środku soczewkę amorficzną ale wiem, że takie rozwiązania są drogie. Może to być też realizowane "sztucznie" - poprzez przysłanianianie części obiektywu (z góry i z dołu) - przy czym tego typu rozwiązania nie widziałem zbyt często. Ważne aby te "czarne pasy" np. przy 21:9 u góry i na dole nie były "wyświetlane"! Wiem, że ten warunek odsiewa znaczną ilość projektorów, ale trudno. On musi być spełniony! 2. Nie mam dużego pokoju (3,5m x 3,5m), więc zależy mi na short throw, aby tak z odległości 3 metrów uzyskać ekran o przekątnej około 120'' lub więcej. Warunek 1. spełnia sony BRAVIA VPL-VW85, ale niestety z odległości 3 metrów ma przekątną 75'' (w proporcji 21:9), którą można powiększyć poprzez zoomowanie do 86'' (o ile dobrze użyłem kalkulatora na stronie: kalkulator ). 3. Full HD bo projektor będzie służył głownie do filmów w formacie blu-ray. 4. Jasność nie jest dla mnie tak istotna (bo filmy i tak oglądam wieczorem), ale ważny dla mnie jest KONTRAST, gdyż starsze filmy są czarno-białe i tam duży kontrast jest istotny. Miło aby projektor miał dynamiczną przysłonę. 5. Jestem maniakiem ciszy (np. komputer mam wyciszony do 0db), więc bardzo głośni projektor od razu odpada - zwłaszcza, że będzie zawieszony metr nad głową oglądających. Przy czym jeśli głośny projektor da się przerobić np. kupując odpowiednio cichy wentylator (15-20dB), to ewentualnie może być.
 12. @Somebody10 Tak też myślałem (tu byłby pewnie efekt migotania jak w starych TV). Jeśli chce się wstawiać ciemne klatki to prędkość odświeżania musi być większa niż te 50 Hz. sony 55xe85 - poza budżetem, to już prędzej za OLED'em bym się rozglądał w tej cenie. generalnie chodzi mi o to aby TV w nocy nie męczył zbytnio oczu: a jak to jest realizowane to drugorzędna sprawa. : 1. TV na matrycy VA mają większy kontrast przez co są mniej męczące. 2. Natomiast te 100 Hz poprzez generowanie klatek: oryginał, czarna, interpolacja, czarna, itd cykl się powtarza też powodują większą ostrość i mniejsze "naświetlenie" oglądającego. Nie wiem tylko czy taki cykl w Motionflow jest dostępny w Sony Sony KDL-49WE660 i skąd się o tym dowiedzieć? 3. Dynamiczne sterowanie podświetleniem matrycy ('local dimming', typu FALD ) Oczywiście najlepiej połączyć te 3 efekty, ale tego typu TV choćby nawet 49'' są pewnie za 4 000 zł. w wzwyż. No nie jest łatwo wybrać TV ale przynajmniej skrystalizowało mi się co chce
 13. @efel - tak jest. Pisałem, że ważne aby to "Direct LED" było sensownie obsługiwane. Jak widać diabeł tkwi w szczegółach (ilość stref podświetlenia itd.) Jednak dobrze wprowadzone podświetlenie direct (matrycowe) na logikę zawsze będzie dokładniejsze od krawędziowego. @Somebody10 - łał, ten model Panasonic naprawdę robi wrażenie i na matrycy va!!! 50 hz - zatem z "czarną klatką" w środku mogę się pewnie pożegnać, choć teoretycznie można byłoby to zrobić: w końcu film jest wyświetlany w tempie 25 klatek na sekundę. Ciekawe czy istnienie TV 50 hz który ma taką możliwość. Myślałem, że mają to tylko te powyżej 50hz. Mnie aż tak mocno na wielkiej przekątnej obrazu w TV nie zależy, bo do kina planuje kupić używany rzutnik i mieć przekątną 130-140'' i proporcje ekranu od 4:3 do 2,40 (ale to tak jeszcze w dalekiej przyszłości - za rok lub dwa, bo to dość droga sprawa). TV jednak chce mieć nowy. Ja jeszcze znalazłem: LED Sony KDL-49WE660 49' - ma Motionflow, ale nie wiadomo czy oprócz interpolacji ma możliwość wstawiania ciemnych klatek - a na tym mi zależy. "Nie wiadomo" bo "tylko niektóre modele tak mają" - więc i tu diabeł tkwi w szczegółach - oczywiście w specyfikacji jest tylko nazwa ogólna "motionflow". Jak to jest irytujące - taki haczyk jak z przerabianym 'Direct LED'. Pewnie sztaby marketingowców pracują nad tym aby klientom robić wodę z mózgu tym bełkotem marketingowym oraz brakiem precyzji. Ten sony w prawdzie ma nagrywanie na dysk zewnętrzny tylko do 2GB, ale to jeszcze mogę zdzierżyć.
 14. Ok, widocznie w sieci krążą jakieś nieprawidłowe dane. Nie wiem gdzie wyczytałem już, że ten model ma RGB a nie RGBW... ehhh Dzięki za ostrzeżenie! Jednak chyba nie jest tak do końca jak piszesz: bo model LG 55UJ6517 ma w przeciwieństwie do LG 55UJ6307 podświetlanie led direct (a nie edge), zatem przynajmniej teoretycznie powinien być lepszy... Na stronie: http://www.jakitelewizorkupic.pl/lg-55uj6307-test-taniego-telewizora-4k/ jest napisane: "Warto zwrócić jeszcze uwagę, że modele o wielkości 55 cali (UJ6517 i 6307) różnią się podświetleniem matrycy. Pierwszy ma Direct LED, drugi Edge LED z Local Dimming. Przeważnie te drugie oferują lepszą jakość obrazu (i zazwyczaj są cienkie)." Co ciekawe w oficjalnej specyfikacji na stronie LG jest inaczej: UJ6307 ma "Direct LED" a ten z niższym numerkiem "6307" ma tylko napisane "LED". Ale burdel... i jak tu się dowiedzieć, jak jest rzeczywiście? Ciekawe czy ktoś te modele porównywał. Różnica w cenie niewielka. ------------- Ok @Somebody10 to zróbmy inaczej: a gdyby tak obniżyć przekątną ekranu do 50'' to znalazłby się jakiś dobry telewizor do 3k? Głownie chodzi mi tu o 1. Direct LED (= full led, LED RGB - producenci różnie nazywają ten sposób podświetlana panelu LCD) - sensownie obsługiwane (tzn. wyłączanie i/lub zmniejszanie podświetlenia dynamiczne - w zależności od wyświetlanej sceny, 2. RGB (a nie RGBW). Choć jeśli miałby to być full hd a nie 4k, to ten problem pewnie odpada. 3. Możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB oraz obsługa dysków powyżej 2GB. ( 4. - już nie koniecznie ale mile widziane: powyżej 50Hz z interpolacją i wstawianiem czarnych klatek między klatkami wyświetlanego obrazu - dzięki temu wzrok się mniej męczy i obraz jest dynamiczniejszy, dotyczy to zwłaszcza paneli LCD).
×
×
 • Create New...