Skocz do zawartości
darok

LG OLED B7

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, darok napisał:

http://www.mediaexpert.pl/produkty.html?query=Lg+oled&kat_id=&szukaj=1   już coś się zaczyna brak tylko cen i towaru

DOLBY ATMOS z głośników TV? :huh:

Moc dźwięku 40 W(WF : 20W)
System dźwięku

2.2 ch              :blink: ciekawe..

 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

DOLBY ATMOS z głośników TV? :huh:

Moc dźwięku 40 W(WF : 20W)
System dźwięku

2.2 ch              :blink: ciekawe..

 

I co można? Można, a niektórzy "debile" głośniki na suficie montują ... :D;):D

PS. Może PR LG doradza kiki? hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Xisiek napisał:

a niektórzy "debile" głośniki na suficie montują ... :D;):D

 

 

 

To JA  :P:lol:.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

To JA  :P:lol:.

Widzisz a mogłeś po prostu skorzystać z oferty LG ... ;):D;)

:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 2017 to głównie:

- lepsza jasność (peak) o około 25-30%, sprawa najbadziej chyba pożądana

- poprawiona powłoka antyrefleksyjna

- poprawione przejścia tonalne czerni

- chyba wszystkie rodzaje HDR od razu z pudełka (HLG)

- jeszcze niższy input-lag

- różnego rodzaju poprawki w oprogramowaniu

- wszystkie modele mają dokładnie te same ekrany (i ponoć ten sam chip, także nie będzie powtórki z poszkodowanym B6), różnią się jedynie obudową i rozwiązaniami dotyczącymi dzwięku.

Moim zdaniem, jako całość poprawa jest istotna. O ile przesiadka z np B6 na B7 jest mało opłacalna, o tyle kupując dzisiaj OLED'a nie warto patrzeć juz wstecz.

https://www.youtube.com/watch?v=A_wo-Et0Fwo

https://www.youtube.com/watch?v=5qPnLkrZUv4

https://www.youtube.com/watch?v=rdM9KK1tfiU

Edytowane przez Eco33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko fajnie wyglada tylko i wylacznie na papierze a "zycie" pisze swoj scenariusz, na forum HiFi tyle zachwytow i euforii na temat nowych Oledow nie jest znowu az tak wiele

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są nowe i jeszcze praktycznie niedostępne.Forum HiFi nie jest od TV,od tego jest HDTV.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to idealny moment na zakup serii z 2016 (sam tak zrobiłem) 65b7 zacznie się od 23k a b6 można już wyrwać za 13k.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Ziku71 said:

A jak dla mnie to idealny moment na zakup serii z 2016 (sam tak zrobiłem) 65b7 zacznie się od 23k a b6 można już wyrwać za 13k.

Każdemu wedle uznania. Dlatego zacząłem zdanie od "moim zdaniem" i jeśli już dokonałeś zakupu to musztarda po obiedzie. Ja osobiście stoję przed opcją zakupu i czekałem na te poprawki, szczególnie większa jasność pod HDR i użycie przy dziennym świetle, lepszy "coating" ekranu oraz niższy input lag z faktu iż zamierzam podłączyć telewizor do komputera. Dopracowano też lepiej odwzorowaniu ruchu i materiały SD co też bardzo cieszy. Pytanie dla mnie pozostaje kiedy i ostatecznie za ile w PL, bo czekam na 55B7V.

Edytowane przez Eco33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eco33  Trochę Cię rozumiem, bo sam bym najchętniej wszystko wymieniał na najnowszy model, bo jakoś mnie boli, że pojawiło się coś lepszego:).   Na razie mam B6 i z doświadczenia moge powiedzieć, że większość z cytowanych przez Ciebie "usprawnień" naprawdę nie jest specjanie ważna (bardziej: marketing):

(i) większa jasność HDR - wątpie, żebyś zobaczył różnicę:  mój B6 "wyciąga" jakieś 740 nitów - myślę, że B7 nie będzie dużo lepszy?  NB:  mi ta jasność w HDR przeszkadza (strasznie to razi!), ale to pewnie kwestia gustu?

(ii) użycie przy dziennym świetle - głównie tym się przejmowałem zanim kupiłem OLEDa (bo jakoś wydawało mi się, że może być za ciemny?), ale naprawdę B6 daje sobie świetnie radę i jak pisałem już w innym wątku - większa jasność już tutaj nic nie zmieni (bo problemem są tylko bardzo ciemne sceny, które będą ciemne na każdym TV - bo są... ciemne?)

(iii) coating - wyjątkowo lubię coating B6 - bardzo dobrze radzi sobie z odbiciami - bo ta purpurowa powłoka bardzo "zmatawia" odbicia (no i przy okazji: jest to dosyc ladne:))

(iv) input lag - podobno (nie wgralem jeszcze) nowy soft LG bardzo obniza lag, w szczegolnosci w 4K / HDR.  I chyba lepszy już nie musi być (mogę być w błędzie, bo i na obecnym sofcie nie widze problemów z XBOX One S - ale: nie jestem zbyt dobry graczem:))

Z Twojej listy na pewno superwazne bylyby lepsze detale w czerniach (bo to faktycznie jest slabe na B6).  Scaling SD - wyglada slabo na B6, ale to pewnie side-effect bardzo dobrej jakosci obrazu w HD / 4K i kontrastu - po prostu bolesnie widac roznice.  Ale jezeli to poprawia to pewnie byloby dobrze.   Odwzorowanie ruchu - ludzie się na to skarża, ale ja nie widzę tutaj problemu (nie widze roznicy vs. moja poprzednia plazma czy obecny LCD) - ale oczywiscie:  lepiej to lepiej, wiec byloby fajnie.  NIe piszesz o jeszcze jednej rzeczy, ktora mogliby poprawic - lepsze przejscia tonalne przy materiale slabszej jakosci - tutaj tez jest co poprawiac.

W sumie to troche sie zgadzam z @Ziku71 - wydaje sie, ze roznice w jakosci B7 beda raczej male (no chyba zeby cos zrobili faktycznie z tymi czerniami?) - bo to jest tak ich "polowkowy" upgrade - duze zmiany robia co dwa lata (a wlasnie zrobili w 2016?), a roznica w cenie przez najblizsze pol roku - bardzo duza.  Wiec to moze byc bardzo dobry moment zeby kupic B6.

Pozdrawiam

DP

Edytowane przez Darek Prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według recenzji tegorocznych modeli OLED nie nastąpiła poprawa odwzorowania ruchu - czyt. http://www.techradar.com/reviews/lg-oled-w7-signature-series. Najważniejszą różnicą jest chyba duża poprawa w odwzorowaniu ciemnych kolorów (tych poniżej 5% maksymalnego poziomu bieli). Odnośnie "coatingu", input laga, większej jasności przy HDR i SD - zgoda. Ja w ciągu kilku miesięcy też będę się decydował (65B6J lub 65C7V), ale szczerze mówiąc to różnica w cenie między zeszłorocznym i tegorocznym modelem jest duża i nie wiem czy jest sens dopłacać.

@Darek Prywatnie

W kwestii przejść tonalnych to LG ponoć zastosowało w tegorocznych modelach zupełnie nowy algorym ditheringu i inne algorytmy i usprawnienia mające zniwelować ten problem. Tutaj więcej o tym: http://www.hdtvtest.co.uk/news/w7-e7-201703114438.htm

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj w końcu wjechał 65C7. Nie miałem jeszcze czasu go przetestować, ale względem DX900 w końcu brak efektu halo :D

 

 

20170410_215125.jpg

20170410_230059.jpg

20170410_230007.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ! Gdzie zakupiony i w jakiej cenie ? Czy ma polską gwarancję ? Aaa - i napisz jakąś dłuższą recenzję pls :)

PS. Skojarzyłem, że już się o o to Ciebie pytałem, sorry :)

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej. TV kupiłem w Holandii za 16600 zł. Menu polskie, model identyczny jak w PL więc nie widzę podstaw, żeby w razie problemów LG nie przyjęło na gwarancję. Coś tam na pewno napiszę w wolnej chwili.

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to tryby HDR które wymagają natychmiastowej kalibracji.
TV na pewno świeci słabiej niż DX900 ale jest wystarczająco jasno.

Edytowane przez szynaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Najważniejszą różnicą jest chyba duża poprawa w odwzorowaniu ciemnych kolorów (tych poniżej 5% maksymalnego poziomu bieli).

A nie czerni czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

A nie czerni czasem?

Nie, nie chodzi tu o czerń. Chodzi o poprawę odwzorowania bardzo ciemnych obszarów - tych powyżej czerni. LG uzyskało to między innymi dzięki większej rozdzielczości bitowej przetwarzania obrazu, wspomniany nowy algorytm "ditheringu" oraz nowy filtr likwidujący kontury.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak zamożny klient - można wiec go "golic"  na 5 tys. więcej. Dodając jeszcze fakt, ze fabryka jest w Polsce i koszta logistyki krajowej mniejsze, to bardzo ładnie traktuje polska klientelę LG, ehhh...

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwienia brak, tak to u nas przeważnie wygląda. Seria 6 będzie się cieszyć większym powodzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek

A gdzie oficjalnie znajdziesz sklep na zachodzie za 5k PLN mniej ? Za 65C7D musisz zapłacić 5000 EUR w Niemczech, to jest 21 000 PLN przy obecnym kursie PLN, w UK  4500 GBP -> 22 500 PLN. Najtaniej jest w US, ale to wciąż 20 000 PLN (5000 USD). Oficjalne ceny są wszędzie jak widać podobne.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cena jaka wskazał wyżej szynaboss jest specjalna? 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że tak. Szukałem w wielu miejscach, ale nigdzie nie znalazłem tak niskiej ceny.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...