Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DS630 (TX-50DS630E) - Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic DS630 (TX-50DS630E) - Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA

Nietrudno zauważyć, że moje tegoroczne testy i recenzje wyświetlaczy Panasonic'a, skupiały się głównie na wyświetlaczach Ultra HD. W 2016 roku stały się już one w zasadzie standardem, wypełniając przeważającą część oferty produktowej. W dalszym ciągu jest jednak duża część osób, która nie zamierza inwestować w najnowsze standardy, ponieważ nie posiada tak wyśrubowanych wymagań. Bądź co bądź, większość treści jaką oglądamy na co dzień, to klasyczna treść Full HD / SDR. Okazuje się, że Panasonic ma jednego "czarnego konia" także w tym segmencie. Jest nim model DS630!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarza 10bit pliki hevc/x265 z pendrajwa czy tylko obsluguje 10bit color po hdmi?

 

Ten tv to niestety jest dla graczy tragedia. Ledwo, ledwo daje sie na nim grac w single player. Do multi absolutna porazka.

Dla zabawy gralem na tym tv na zmiane z innym tv o il ok 30-35ms i na typowk gamingowym monitorze. O ile na monitorze gamingowym udawalo mi sie umiejscowic w pierwszych ok. 15℅ graczy a uzywajac tv dokladnie 23℅ graczy bylo ode mnid lepszych, o tyle gdy uzywalem tego tv (wersja 40cali) to az 64℅ przeciwnikow mnie ogrywalo. Na tym tv czesto mordowank mnie zaraz po wejsciu do gry :). Co robilem zeby zmniejszyc zamordlwalnosc tuz po wejsciu? Zaraz po wczytaniu robilem kilka fikolkow i podskokow w ciemno :).

Do strategii to sie mozs ten tv nadaje :).

 

Bijatyki i fpsy - szczegolnie w mp odpaja bo wrecz sie czuje opoznienia na myszce/kursorze.

Najmocniej czuc tragedie tego tv tuz po przejsciu na niego z gamingowego monitora.e

Nie wiem co w tym tv tak pierdoli sytuacje.

Edytowane przez Cretino
Zalomnialem zadac pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, recenzja pojawila sie kilka godzin temu i juz miales  mozliwosc sprawdzenia.

Informacje o kodekach jakie sa obslugiwane sa w instrukcji  kazdego telewizora. Strona   137 , 138w instrukcji    avi,mp4 i inne  to tylko nazwa pliku a dokladnie kontener.Taka jest poprawna nazwa.Większość plikow filmowych w internecie  to amatorskie pliki i kazda osoba ktora przygotowala taki plik  moze wybrac jeden z bardzo wielu kodekow  ktory jest dostepny w programach do konwersji i dlatego  jakiegos pliku nie mozna odtworzyc.

Zacytuje sam siebie.

avi to tylko  kontener tak to sie  nazywa . Jakie kodekI video  sa obslugiwane  H,264,MPEG1,MPEG2 .VC1. WNV9 .Kodek video  to nie wszystko  , jest jeszcze  kodek audio.  Zalezy od  kodeka  ,cytat

Obecnie ilość najróżniejszych formatów plików potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niekiedy instalując nawet zaawansowane paczki kodeków zdarzy się, że jakiś plik muzyczny, zdjęcie czy film zwyczajnie nie chce się odtworzyć

Mozna sprawdzic jaki kodek jest w pliku avi.Przykladowo  pobierajac filmy z youtube sa  konwertowane  do pliku  mp4 i popularnych kodekow ktore sie uzywa ,wtedy nie ma problemu z odtworzeniem zadnego pliku filmowego.Takim przykladem jest np dodatek dla firefoxa w przegladarce internetowej w komputerze czyli np  youtube best video downloader.Kazdy pobrany plik  przy pomocy tego programu  i wybraniu  mp4  jest odtwarzany bez problemu w telewizorze.

Mozesz pobrac wszystkie pliki z youtube i kazdy  plik  filmowy bedzie mozna obejrzec w telewizorze.

Youtube Best Video Downloader 2 taka jest dokladnie nazwa dodatku.

Wracajac do  input lag,  to zalezy od oczekiwan uzytkownika , dla mnie   np ulamek sekundy opoznienia nie stanowi zadnego problemu bo jest widoczny  w zwolnionym tempie.W zwolnionym tempie nie bede ogladal aby zauwazyc roznice to bez sensu.

przyklad na filmie.

 

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest link, gdzie można zobaczyć (na zebranych do kupy testach ufo wykonanych przez Macieja)  bezpośrednie porównanie ostrości obrazu w ruchu między ostatnimi dostępnymi TV HD 100hz a najważniejszymi modelami 4K 100hz :

http://www.audiostereo.pl/jaki-telewizor-byscie-polecili_130057.html/page__st__60#entry3998507

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model DS 630 występuje max w 50'?

Jeśli tak to czym różni się od modelu CS630?

Interesuje mnie wersja 55'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS630 to model z ubieglego roku.To podobny telewizor  jak ds630  z panelem 120hz.

Musialabys porownac specyfikacje telewizora na internetowej stronie panasonica lub w linkach nizej.

http://www.displayspecifications.com/en/model/4fd625d

http://www.displayspecifications.com/en/model/0f414c8

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodałem porównanie ostrości obrazu w ruchu,  Panasonic TX-50DS630E z całkowicie wyłączonym upłynniaczem  vs  Philipsa PUS6501 z załączonym upłynniaczem a do tego przy jego niższej jasności od Panasa, co dodatkowo poprawia ostrość w ruchu :

http://www.audiostereo.pl/jaki-telewizor-byscie-polecili_130057.html/page__st__60#entry3998793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam małe zapytanie może ktoś będzie wiedział ... gdzie mogę znaleźć taką szafkę RTV jak na głównym zdjęciu do tego testu - gdzie dumnie stoi Panasonic ? ... Bardzo mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble na zamowienie ..  firm  ktore produkuja  meble na zamowienie jest bardzo duzo.Zrobisz zdjecie  i wykonaja wszystko.Kolega skorzystal z takiej  oferty ale cena stolika byla  wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala na mnie twoj komentarz. Napisz  cos jeszcze ,bede sie smial z ciebie.Proponuje  obejrzec  film  z youtube.

.Mozesz sobie bluzgac to tylko swiadczy o tobie.Informacje  o kodekach ktore sa obslugiwane   mozna przeczytac w instrukcji  telewizora w pliku pdf.

 

 

Jeszcze jeden film ktory polecam.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig nie ma nic do Ciebie, ale powiedz mi ilę Ci Panas płaci od jednego posta? 

:rolleyes:

PS. Przekaż centrali żeby w PL dużo więcej promo na TV Panasa's było! ;)

____________________________________________________________

 

 

 

Wesołych Świat i w 100% udanych modeli na 2017 rok. ;);)

 

 

 

Ps2. Postarajcie się to zostawię u Was nie mała kwotę :D 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie placi. Nie dostalem  od panasonica nawet na piwo ale kiedys bralem udzial w konkursie na internetowej stronie panasonica ale nic nie wygralem.Pamietam ze ktos wygral z haslem ..potrzebuje takiej czulosci. Osoba  ktora zaproponowala takie   haslo  wygrala jeden z wysokich modeli plazmy panasonica czyli vt 60 lub zt60.Dokladnie nie pamietam jaki to byl model ale jeden z najwyzszych.

Wczesniej bylem zarejestrowany  na hdforum  ale  od pewnego czasu nie moge tam pisac postow .Jestem tez zarejestrowany na forum nazwy jednak nie podam i polecam tylko panasonica  i np tuner  manta  hd8000 bo jakosc obrazu sd i hd z tego tunera jest na bardzo wysokim poziomie. Za  jakosc obrazu z tego tunera odpowiada  bardzo dobry  amerykanski procesor zoran supra  xd180. Tak naprawde  to cala plyta glowna dla tego tunera zostala opracowana  w firmie  homecast /hivion. Wracajac jeszcze raz  do panasonica jest  najmniej  awaryjny, Oczywiscie tez sie psuje ale nie tak czesto jak samsung.Ktos moze napisac ze panasonic nie psuje sie tak czesto jak samsung bo sprzedaje mniej telewizorow

Informacje o  usterkach    mozna znalezc   na zagranicznych stronach internetowych.

Zoran Corporation – firma produkująca układy scalone między innymi do obróbki obrazu. Siedziba firmy znajduje się w Sunnyvale, w Kalifornii.

Jesli istnieje mozliwosc otrzymania wynagrodzenia  to chetnie skorzystam. podaj  tylko   jakis kontakt

Lubie panasonica , dwa miesiace temu kupilem kolejny telewizor panasonica  50 calowa plazme panasonica st50 za  1500 zl z przebiegiem ponad  15200 godzin ale wcale sie tym przebiegiem nie interesuje  bo jakosc obrazu jest wzorowa.

6974255_DSCF6421.JPG

Kropka po prawej stronie  ekranu to nie uszkodzenie ekranu  tylko odblask z  diody.

 Ustawienia  wartosci kontrastu i jasnosci ponizej polowy wartosci. Takie parametry obrazu podobaja mi sie najbardziej.Tryb obrazu normalny.

Jeszcze jedno, na innym forum gdy czesto polecalem  tuner manta to tez padlo podejrzenie ze pracuje dla tej  firmy.:DMialem mozliwosc sprawdzenia jakosci obrazu z tego tunera bo przez kilka lat instalowalem zestawy satelitarny.Minus manty to dosc wolna zmiana kanalow ale dla mnie to nie  jest  wada  bo czesto nie zmieniam kanalow  tylko ogladam.

 edycja .zestawy satelitarne

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  pytanie  do  moderatora tego forum.dlaczego tolerujecie  epitety i wulgaryzmy.Dzieci tez moga tutaj zagladac i nie musza czytac epitetow i wulgaryzmow   osoby  ktora ma  nick cretino

Przepis art. 216 k.k. stanowi, iż:

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Cretino został dołączony do grupy wymagającej zatwierdzenia posta przed publikacją. Kolejne osoby już są na liście aby je dorzucić. Czas zakończyć ten bajzel. Sorry ale wolę czytać mniej postów albo nic niż ten cały bałagan. Grundig Ty jesteś także kandydatem ze względu na ogromny spam linkami. Ja rozumiem, że chcesz pomagać i to jest bardzo pozytywne ale linkowanie w takich ilościach do zewnętrznych stron jest NIEDOPUSZCZALNE! Możesz zwrócić na to uwagę? Większość telewizorów o których piszesz masz testy tutaj więc nie widzę powodu by robić taki spam o tych samsungach itd.

Reszta ekipy, która robi zamęt także jest już prawie jedną nogą w grupie moderowanej. Po prostu tego nie da się już czytać.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z umiarem, wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę będę miał ten telewizor w domu. Kupiłem w promocji w MM za prawie 2500 zł. Jak dostanę go w swoje łapska to opiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie polecam tv, w porównaniu do tego który miałem wcześniej (samsung 40j6240) i zwróciłem ten jest o niebo lepszy i nie ma takiego smużenia jak na samsungu a o to mi chodziło najbardziej bo oglądam dużo sportu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV fajny tylko ma pewnien objaw. Strzelająca obudowa podczas nagrzewania i podczas pracy telewizora. Jest to wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 08:00, jaceknokia napisał:

TV fajny tylko ma pewnien objaw. Strzelająca obudowa podczas nagrzewania i podczas pracy telewizora. Jest to wkurzające.

Był na serwisie i dalej obudowa straszy w dzień i w nocy po wyłączeniu TV. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaceknokia napisał:

Był na serwisie i dalej obudowa straszy w dzień i w nocy po wyłączeniu TV. Żenada.

W Sony HX750 tak miałem, w środku nocy potrafił wybudzić i zapodać dźwięk, który ciarki powodował. :D Taki chamski odgłos wręcz uderzenia z echem przez 2sec unoszącym się.

Swoją drogą nie wiem jak Panasonic ale większość producentów pisze, że nie podlega to serwisowi, to normalne, np u Samsunga.:

"Z telewizora wydobywają się trzaski.
Trzaski może wywoływać rozszerzanie i kurczenie się obudowy telewizora. Nie jest to oznaką usterki produktu."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

W Sony HX750 tak miałem, w środku nocy potrafił wybudzić i zapodać dźwięk, który ciarki powodował. :D Taki chamski odgłos wręcz uderzenia z echem przez 2sec unoszącym się.

Swoją drogą nie wiem jak Panasonic ale większość producentów pisze, że nie podlega to serwisowi, to normalne, np u Samsunga.:

"Z telewizora wydobywają się trzaski.
Trzaski może wywoływać rozszerzanie i kurczenie się obudowy telewizora. Nie jest to oznaką usterki produktu."

Czytałem że to nie obudowa trzeszczy tylko matryca. Trzaski zaczynają się od włączenia TV po nocy i trwają cały czas działania. Tv idzie i po 8 godzin w ciągu dnia. Po wyłączeniu ok. 20.00 to jeszcze o 21.00 mnie przestraszył .  Wcześniej miałem jakiegoś samsunga UE40D5500 i nic takiego w nim nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące wyjścia optycznego (Toslink) w Panasonic TX-50DS630E. Czy muzyka odtwarzana z dysku zewnętrznego/pendrive/serwera DLNA jest bez żadnych ingerencji przez TV przesyłana w tej samej jakości/formacie do wyjścia optycznego ? Czyli odtwarzam np. FLAC w formacie 24bit/96kHz to sygnał wyjściowy na optyku jest taki sam ? Czy aplikacja Deezer wbudowana w TV po zakupie konta w wersji bezstratnej HiFi pozwala na odtwarzanie po optyku też sygnału w tej jakości ?

pozdrawiam

Newpeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...