Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DS630 (TX-50DS630E) - Testujemy 120Hz LCD z matrycą VA

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu klops. Matryca leżała chyba na słońcu bo naklejka wookół ramki odkleiła się razem w lakierem. A teraz ekran puścił pajączka. Znowu gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. W tym TV uszkodzona została matryca. Dzieci nie było w domu. Przy  śniadaniu oglądam sport. Wyłączam TV i idę do sklepu . Wracam po 30 minutach i chcę oglądać wiadomości i oczom ukazuje się taki obrazek. Nikogo nie było w tym czasie w domu i nikt nie uderzył w ekran jak mnie było w domu.

Czy to uszkodzenie mogło powstać wcześniej i nie było go widać? 

Serwis twierdzi że to uszkodzenie mechaniczne. Czy ekran mógł sam się uszkodzić?

 

IMG_20180612_124434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w Panasach pada matryca, to najczęściej właśnie wyskakują jakieś pionowe albo poziome pasy, albo takie kolorowe właśnie, widziałem już trochę tym podobnych fotek w tym również na tym forum. Niestety dzisiaj kupując telewizor nawet dobrej marki należy się liczyć że któregoś dnia zobaczymy podobny widok.

Z wymianą czy naprawą może być a nawet na pewno będzie problem, bo na ten moment Panasonic nie produkuje żadnych tv z matrycą VA 100 Hz (poza jedynym najdroższym modelem w rozmiarze 75''), więc najprawdopodobniej nie będą ci w stanie wstawić do niego matrycy bo model jest z 2016 roku. A analogicznego modelu o porównywalnych możliwościach obrazu tj matryca VA 100 Hz na pewno ci nie dadzą bo takie możliwości posiada teraz jedynie ich najdroższy i największy model. I dlatego pewnie teraz serwis będzie  się wykręcać, bo nie będą ci w stanie nic zaoferować, tj ani wymiany matrycy (bo już takich nie mają) i ani porównywalnego modelu do wymiany (bo już takich nie mają).

Myślę że to na co możesz co najwyżej liczyć z ich strony, to na wymianę na jakiś nowy model który w porównywalnej cenie będzie miał matrycę IPS 50Hz, czyli w jakości obrazu zauważysz sporą degradację jakości w czerni i w szybkich scenach. Ale to co ci mogę doradzić, to spróbuj przynajmniej zawalczyć o to żeby ci dali ubiegłoroczny model EX700 na matrycy VA (bo tegoroczny jest już IPS) która ma co prawda 50 Hz ale już ma w miarę dobrze działające upłynniacze jak na matrycę 50 Hz oczywiście, bo do tej twojej to oczywiście będzie różnica.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Beskidy Bielsko-Biała już był u mnie. Stwierdził uszkodzenie mechaniczne ( nie rozbierał nic ) tylko tak na oko. Powiedział że widać pajęczynkę i na pewno w tym miejscu musiało być uderzone lub dociśnięte. 

Szkoda ze nie mam monitoringu dużego pokoju. Miałbym dowód ze o 9.00 było wszystko ok a o 11.00 już była pajęczynka.

2799 i telewizor do śmieci. Szok

Można gdzieś to  jeszcze zgłosić? Nie mam już siły :(

Dzieci nie było w domu. Jedno przedszkole a druga w szkole. 

Czy jest możliwość ze faktycznie uderzone zostało kilka dni temu a tego ferelnego dnia wyskoczyła pajęczynka?

Edytowane przez jaceknokia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię czy centrali Panasonica na Polskę i podaj im linka albo nazwę tego tematu, gdzie piszesz o tych wymianach matrycy z którą ciągle coś się działo a nie że dopiero teraz wyskoczył problem.

Pisałeś że od samego początku ciągle były jakieś trzaski obudowy, czyli ciągle występowały nagłe naprężenia i rozprężenia obudowy ( najprawdopodobniej z powodu niedokładnego spasowania co jest wadą fabryczną) mające bezpośredni kontakt z matrycą  (a konkretnie jakieś szczególnie mocne) i dlatego mogły spowodować silny nagły impuls który spowodował krótkotrwały nacisk który był na tyle mocny że spowodował fizyczne uszkodzenie matrycy.

EDIT:

Ewentualnie poza potencjalnym fabrycznym niespasowaniem materiał obudowy może się też mikro zwężać i rozszerzać z powodu swoich właściwości tj reakcji termicznej (np dana partia tworzywa nie trzymała należytych parametrów w tej kwestii) i to też może spowodować krótkotrwałe silne uderzenie w matrycę.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Napisałem całą historię tego tv na adres mailowy Panasonic. Najgorsze że ASC przysłało maila że Uszkodzenie mechaniczne matrycy które nie podlega gwarancji.

Tragedia.

Na Mundial zostałem bez TV.

Edytowane przez jaceknokia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jaceknokia napisał:

Tragedia.

Na Mundial zostałem bez TV.

A najgorsze w tym jest to, że coroczne przesuwanie niższych serii w wyższe a tych wyższych modeli było wycochywane z produkcji , w końcu spowodowało to że odpowiednik twojego modelu (dla tv sdr) znalazł się na całym szczycie najdroższego modelu Panasonica, co prawda ma dodatkowo 4K i HDR ale dla SDR właściwości są identyczne. 

10 godzin temu, jaceknokia napisał:

2799 i telewizor do śmieci. Szok

 

Na ten moment, najtańszy porównywalny model w podobnej wielkości i na 100 Hz matrycy VA, to jest SONY BRAVIA KD-49XF8596 za 4300 albo OLED LG HD 55eg9a7 za około 4 tysiące.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...