Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo test PS4 Pro: HDR, szeroka paleta barw i 4K. Czy Ultra HD robi różnicę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wideo test PS4 Pro: HDR, szeroka paleta barw i 4K. Czy Ultra HD robi różnicę?

Kilka dni temu, do naszej redakcji trafiła najnowsza odsłona konsoli PlayStation 4 czyli PS4 Pro. Dzisiaj natomiast odbyła się oficjalna światowa i polska premiera. Sprzęt można nabyć w sklepach i cieszyć się nową jakością obrazu Ultra HD z kilkunastu gier, które zostały specjalnie zoptymalizowane pod nowy sprzęt.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za film, dobrze się go oglądało. Teraz do pełni szczęścia (dla osób szukających telewizora do gier) brakuje tylko uaktualnionych danych o imput lagu z włączonym HDR.

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Trochę długie... ale nie widzę jak inaczej to przekazywać. Tego trzeba dużo nagrywać bo jest dużo tematów. Dane już wszystkie mamy z laga HDR. Teraz moja rola by to przepisać : ) Będzie może i z 80 TV. Jest nawet Manta czy.. Skymaster? haha są takie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się z czego śmiać. Manta ma w Polsce 10% udziału w rynku sprzedaży TV, co daje jej 3-e miejsce po Samsungu i LG. Śmiac to sie raczej powinni w SONY, Philipsie czy Panasonicu ... baranim głosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super test, wczoraj porobiłem testy 65ks7000 z pro i przekonał mnie do jednego. Ide w lepszy HDR kosztem przekatnej ekranu i wymieniam go na 55xd93 i tak jak gram siedze 2-2,5m od tv wiec....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

a moze by tak ta nowa konsole PS 4Pro pod 2 lub 3 projektory podpiac i zrobic jakis maly opis jak to sie ma pod wzgedem HDR i 4K.

Np. Epsona EH-TW 9300,JVC DLA-RS500 lub jakies Sony.

Mnie osobiscie ciekawi jak to by wypadlo w tescie (PS 4 Pro) z Epsonem 9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również czekam na testy 55x8505c z Ps4 Pro , ostatnia aktualizacja z 7.11.2016r   v3.533  niby zmniejszyła  lagi 4K HDR w tych modelach 

 

Korzyści i udoskonalenia:

Rozwiązuje problem niestabilności obrazu przy korzystaniu z przystawki STB (Set-top box) UHD
Zmniejsza opóźnienie sygnału wejściowego w trybie gry HDR (tylko modele 4K HDR: X85C, S85C, X91C, X90C, X93C i X94C)
Zwiększ wydajność swojego telewizora

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawostek PS4Pro i OLED z serii 2016 to obydwa urządzenia nie współpracują :) Telewizor i konsola nie są w stanie skomunikować się po HDCP 2.2. Podobno LG pracuje nad firmware. Jako posiadacz obydwu jestem zasmucony, bo wczoraj napotkałem czarny obraz przy odpaleniu konsoli. Znalazłem obejście tymczasowe, ale mimo wszystko słabe testy po obydwu stronach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy gry na PC doczekają się podobnego wsparcia dla HDR jak i pojawią się monitory z HDR, aż dziw bierze ze nadal nic takiego nie ma na rynku, choc pewnie wynika to z tego ze dla "graczy" klepią głównie tanie monitorki na TN aby szybkie i rynek się tym w pełni zadowala jak na razie.

Wykład omówienie tematu jak zawsze pierwsza klasa, oglądałem dwa razy :)

Co do PS4 Pro jaka to by była fajna maszynka jakby miała jednak ten napęd UHD BD ehh.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam od kilku lat ... :

HDR to wymuszenie na panelu (matrycy TV) ponad normatywnej jasności w punktowych i incydentalnych zdarzeniach. To fenomenalny i nowy element reprodukcji treści video na ekranach TV.  Problem w tym czy sztuka filmowa zaakceptuje taki format. Pamiętamy doskonale TV, które z 2D robiły 3D. Teraz czas na kolejne działanie:

Telewizory 2017 będą same robiły  HDR ... Taka moja prognoza. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już robią tv w 2016 - na pewno samsung i lg - w samsungu nazywa sie to hdr+

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem polska firma MANTA pokazuje w TVP reklamę 55" telewizora w cenie 1 599.

Dwa zdarzenia: cena , drugie to koszt reklamy wliczony w cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 2015 napisał:

Powtarzam od kilku lat ... :

HDR to wymuszenie na panelu (matrycy TV) ponad normatywnej jasności w punktowych i incydentalnych zdarzeniach. To fenomenalny i nowy element reprodukcji treści video na ekranach TV.  Problem w tym czy sztuka filmowa zaakceptuje taki format. Pamiętamy doskonale TV, które z 2D robiły 3D. Teraz czas na kolejne działanie:

Telewizory 2017 będą same robiły  HDR ... Taka moja prognoza. 

To warto by wreszcie przestać maglować tą samą, od kilku lat, bzdurę :) HDR to nie jest żadne "wymuszenie" jasności "incydentalnych". To całkowicie nowy standard zapisu i odtwarzania, który przesuwa granicę jasności bieli ze 100cd/m2 (jak było od czasu istnienia pierwszych wyświetlaczy), do 10 000cd/m2, czego nawet najlepsze wyświetlacze jeszcze nie potrafią, a zatem jest 100x więcej przestrzeni do zapisywania detali, jak i 100x większy potencjał do kreowania obrazu bliższego rzeczywistości.

Nie wiem więc na jakiej podstawie piszesz, że TV coś sam "zrobi". To tak jakbyś liczył że TV będzie zgadywał co było na planie. Może jeszcze telewizor będzie sam filmy kręcił? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś TV same z 2D robiły 3D więc zgadzam się, jest mozliwe aby TV zrobiły same HDR.

A że to było inne 3D i bedzie inny HDR to już inna inszość. Skoro HDR jest na topie zainteresowania to juz producenci TV postarają się, żeby nam klientom wmówić, że te TV zrobią to same i będzie TOP.

To tylko kwestia algorytmów. A że nie będzie to miało nic wspólnego z rzeczywistością? A kogo to obchodzi, może jedynie nas, maniaków. Ważne że Kowalski będzie miał swój HDR.

Tak jak w innym wątku kolega ma Atmosa z LPCM 7.1.

 

:)

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę taki sam test na projektorach które są w stanie wyświetlić obraz 4K z HDR. W cenie nie dużo większej od TV  wysokiej klasy można nabyć projektor, który nam może pokazać obraz ponad 2x większy. Ciekami mnie jak będzie wyglądał HDR na projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już Ci mogę powiedzieć. HDR na takim projektorze będzie gorszy jak na tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak najlepiej ustawić ps pro w ustawieniach obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru @Maciej Koper

Mogę Was prosić o czysto subiektywną odpowiedź czy HDR wg. każdego z Was lepiej wygląda na LG OLED B6 czy na Panasonic DX900 ?

W tym tygodniu chcę zakupić jeden z tych dwóch w 65" i mam już taki mętlik że hej. Oczywiście wiem, że pewnie z każdego wyboru będę zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jiiiiiizys ... dzieje się to co przewidywałem.

WSZYSCY dostają pie-rdolca na punkcie HDR.

:lol:B):angry::P

 

Popatrzcie na wątki z ostatnich kilku dni.

15 minut temu, RealWaaagh napisał:

@Gmeru @Maciej Koper

Mogę Was prosić o czysto subiektywną odpowiedź czy HDR wg. każdego z Was lepiej wygląda na LG OLED B6 czy na Panasonic DX900 ?

W tym tygodniu chcę zakupić jeden z tych dwóch w 65" i mam już taki mętlik że hej. Oczywiście wiem, że pewnie z każdego wyboru będę zadowolony:)

B6 to nie jest ta sama klasa TV co DX900.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pmcomp napisał:

Jiiiiiizys ... dzieje się to co przewidywałem.

WSZYSCY dostają pie-rdolca na punkcie HDR.

:lol:B):angry::P

Popatrzcie na wątki z ostatnich kilku dni.

B6 to nie jest ta sama klasa TV co DX900.

Ja po prostu zmieniam TV, jeśli już to robię to chcę na dobry. Niestety takiego jak chcę nie ma na rynku (porządny FullHD w 75" ze świetną matrycą, dobrym smartTV i ew. HDR jeśli to serio robi różnicę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jiiiiiizys ... dzieje się to co przewidywałem.
WSZYSCY dostają pie-rdolca na punkcie HDR.




A co w tym dziwnego? HDR+gry to świetne powiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na dziś w telewizorach, które odpowiednio kosztują.

A za chwile marketingowo każdy TV będzie miał HDR. Tylko ze spełnieniem wymogów co do odpowiedniej jasności będzie różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA równiez będę wdzięczny za poradę. Do tej pory grałem na Philipsie 55" FHD z matrycą IPS gdzie robotę robił oczywiście ambilight + żarówki Hue w pokoju. Radość i imersja z grania wspaniała.  Po przeczytaniu testów z sekcji Philipsa widać że ich HDR to jakaś namiastka tego co oferują flagowce konkurencji. Jestem w stanie poświęcić imersję na rzecz dobrego ekranu. Wraz z zakupem PS4pro i obejrzeniu testów wyżej, chcę mieć już TV 4K z HDR. W takim razie moje pytanie brzmi czy kupić Sony XD93 65" za 10 000 zł , czy Panasonica DX900 ale 58"  - 12500 zł, czy czekać na linię Philipsów z ambi i HDR na 2017 r? Pomocy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...