Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo test PS4 Pro: HDR, szeroka paleta barw i 4K. Czy Ultra HD robi różnicę?

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pmcomp napisał:

A za chwile marketingowo każdy TV będzie miał HDR. Tylko ze spełnieniem wymogów co do odpowiedniej jasności będzie różnie.

To juz się dzieje. Philips "wprowadził" do tanich modeli łatkę, która "pozwala" mieć nie do końca wiadomo co, ale oni zwą to HDR na modelu z kontrastem od 650:1 do 1030:1 i max. jasnością w SDR 240cd/m2. Słowem "Good luck" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reespl napisał:

.... moje pytanie brzmi czy kupić Sony XD93 65" za 10 000 zł , czy Panasonica DX900 ale 58"  - 12500 zł, czy czekać na linię Philipsów z ambi i HDR na 2017 r?

 

dx900 to zupełnie inna liga niż Xd93 

8 godzin temu, RealWaaagh napisał:

W tym tygodniu chcę zakupić jeden z tych dwóch w 65" i mam już taki mętlik że hej. Oczywiście wiem, że pewnie z każdego wyboru będę zadowolony:)

pewnie w dzień jest lepiej na dx900 a wieczorem na oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

dx900 to zupełnie inna liga niż Xd93 

pewnie w dzień jest lepiej na dx900 a wieczorem na oled

To ja wiem. Zakładam że ZD9 to alternatywa dla DX900 ale pytanie sprowadza się do budżetu: czy lepiej 10k za Xd93 ale 65" czy jednak dodać kasę (prawie 3 tys więcej) i wziąć 58" ale Dx900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co jest ważniejsze dla Ciebie - jakość obrazu czy wielkość

ja wolę mniejszy a o dwie półki lepszy, bo mogę się przysunąć 0,5 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru...obejrzałem 10 minut testu PS4 pro..... cały czas mówicie o HDR\'ze a nie o nowej konsoli :) HDR\'a dostały również starsze rewizje PS4 - to tak dla przypomnienia :)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak jest z tym HDR? czy jak mam Samsung JS9000 55" którego, gdy kupywałem rok temu to niby miał mieć HDR teraz jakby nie do końca ma.. to na PS4 PRO zobaczę jakąś odczuwalną różnice? testował może ktoś to? Bo Netflix oczywiście nie wspiera tego HDR'a jakoś dziwnie.. YT wygląda na to że też nie... bo tylko modele 2016.. to na PS4 PRO warta będzie przesiadka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2016 o 19:12, mobor napisał:

Gmeru...obejrzałem 10 minut testu PS4 pro..... cały czas mówicie o HDR\'ze a nie o nowej konsoli :) HDR\'a dostały również starsze rewizje PS4 - to tak dla przypomnienia :)

BO teraz świat nie kręci się koło doopy tylko koło HDRa ;) .

 

Kiedyś było 3D, potem skurwione, 4K, a teraz HDR.

Przypomnę ... MARKETING !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak atmos?

może czas kupić tv z HDR by zobaczyć i wtedy określać czy to jest marketing czy nie - dla mnie to postęp

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie ceny 10tys za xd93??? bo mediamarkt np ma 12tys.

Też cały czas bije się z myślami co lepsze dx900 58' czy xd93 65'.

Myślę że jak by cena panasia spadła do 11tys to już by  u mnie wisiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma dyskusji, Panas to znacznie lepszy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KozMic napisał:

Skąd wy bierzecie ceny 10tys za xd93??? bo mediamarkt np ma 12tys.

Też cały czas bije się z myślami co lepsze dx900 58' czy xd93 65'.

Myślę że jak by cena panasia spadła do 11tys to już by  u mnie wisiał ;)

Panasonic DX900 ma w zasadzie tylko dwóch rywali ZD9 od Sony i oledziki 4K. To jest TV z fald, w dodatku z bardzo dopracowanym algorytmem wygaszania. XD93 to nie ta klasa. 

PS. Poczytaj testy na portalu są oba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KozMic napisał:

Skąd wy bierzecie ceny 10tys za xd93??? bo mediamarkt np ma 12tys.

Też cały czas bije się z myślami co lepsze dx900 58' czy xd93 65'.

Myślę że jak by cena panasia spadła do 11tys to już by  u mnie wisiał ;)

XD93 w wersji 65 calowej kosztował 10 tysięcy około dwóch tygodni temu jak była promocja "rabat technologiczny" (czy jak to się tam nazywało) w Saturnie. W salonie Sony kosztował dokładnie 10200 zł (byłem, oglądałem). 

Poczytaj ten wątek, a zwłaszcza ostatnie 2 strony, to myślę, że stracisz ochotę na kupno tego telewizora. Panas jest w innej lidze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2016 o 00:03, escapers napisał:

Mam pytanko, jak jest z tym HDR? czy jak mam Samsung JS9000 55" którego, gdy kupywałem rok temu to niby miał mieć HDR teraz jakby nie do końca ma.. to na PS4 PRO zobaczę jakąś odczuwalną różnice? testował może ktoś to? Bo Netflix oczywiście nie wspiera tego HDR'a jakoś dziwnie.. YT wygląda na to że też nie... bo tylko modele 2016.. to na PS4 PRO warta będzie przesiadka?

Ja mam Js 8500 tez podobnej polki i niestety mamy tylko namiastke HDRa w porównaniu do tegorocznych tv.Widze ,że PS4 Pro na razie raczkuje jeśli chodzi o HDR a mianowicie o Netflix, wcześniej mialem Xboxa one S i serial Marco Pol działał mi w HDR , na ps4 pro tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie proszę o pomoc.

Od miesiąca czytam stronę i różne fora, i zastanawiam się co kupić. Najpierw miał być KS700, może 8000. Potem LG 55UH950 a teraz zastanawiam się nad LG 55B6J.

Wszystkie miały być w 55 calach. Teraz myślę, że może lepiej jakąś 65 ale już LCD bo na takiego oleda mnie nie stać tzn ks7000 ewentualnie uh950. Sonki odpadają. A jeśli Panas to tylko dx900 ale to też minimum 12k pln.  A teraz wyczytałem gdzieś w tym wątku, że PS4Pro i oled LG nie działają razem dobrze więc sam już nie wiem co robić.

Dodam tylko, że gram wieczorami lub w nocy jak dzieciaki pójdą spać, a siedzę jakieś 2,5 metra od tv.

Proszę - doradźcie coś.

Edytowane przez janicq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janicq. masz ten sam problem co ja. obejrzałem wszystkie tv które napisałeś plus sony xd8505 i 93 i powiem jedno zbieraj kasę na dx900 bo jest bez konkurencyjny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wybrałem.

Ponieważ B6 ma ciągle jakieś problemy z lagami i PS4Pro, a o uh950 nie za wiele wiadomo to wybiorę "chyba" Samsunga ale w 60 calach. Tzn 60KS7000. A za dwa, trzy  lata zmienię na oleda jak już technologia wejdzie na dobre. Poza tym teraz jest super cena na tego Samsunga - 5699zł, więc się opłaca. Jeśli są tu jacyś posiadacze tego tv, to proszę o opinię.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam kolejny problem.  Już prawie kupiłem samsunga, ale przez przypadek wszedłem do sony center. I chyba zakochałem się w 55xd9305. Na pewno lepsze jest wykonanie.  No i wygaszanie strefowe. Ale za to ma 5 cali mniej. No i sonka droższa o 1.5k pln :-/. 

Już sam nie wiem co kupić.  Możecie coś doradzić?  Bo najbardziej boję się wykonania tego samsunga i bad pixeli, o których czytałem,  że potrafi być bardzo dużo. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam nad Samsungiem 60ks7000. Ma małego input laga w porównaniu z Sony a jakość wykonania to loteria, jak trafię na zły egzemplarz to będę reklamowal. A gdzie znalazłeś tego Samsunga 60 cali za 5699?? Chyba tyle 55 cali kosztuje bo 60 to od 6 tysiecy

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salonie samsunga jest za 6199 plus 500 zł zwrotu z cashback na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...