Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo test PS4 Pro: HDR, szeroka paleta barw i 4K. Czy Ultra HD robi różnicę?

Rekomendowane odpowiedzi

2016 sie skonczyl, telewizory z testu hdtvpolska sa juz albo niedostepne a dx750 jedynie z wystawy oferuja, 

Co kupic teraz do ps4pro z hdr zeby i nie wydac nie wiadomo ile kasy ale zeby ten HDR byl widoczny, widzialem ze polecacie dx900 sa jeszcze jakies tv warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na DX900, to nie ma co rozważać dalej, chyba, że OLED ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak kwota bedzie jedno cyfrowa to pewnie bedzie mnie stac, poki co czekam, a oled to niby jaki?>

Edytowane przez rafalb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w youtube jest narazie tylko w tv samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie, myślę, że w temacie. Otóż, mam swoją starą PS4 500gb, całkiem przyjemnie śmiga, ostatnio dorwałem Shadow of the Colossus, przepiękna sprawa, ale do clue tematu - moje pytanie brzmi, czy warto się przesiadać na PRO? Jest teraz jakaś taka promka w Media Expercie, że można wymienić PS4 na PRO i dostaje się wtedy zniżkę i jakieś bony na akcesoria, pomyślałem, że w sumie dobry deal, ale czy warto przez wzgląd jedynie na doznania graficzne czy także jest ona szybsza, mocniejsza, no wiecie, czy jest jakaś znacząca różnica w gameplayu czy jedynie graficznie wypada to wszystko lepiej? I czy będę musiał kupić sobie telewizor 4k aby cokolwiek zobaczyć z różnicy, czy już np. podłączając do normalnego monitora komputerowego z powiedzmy 2015 roku będzie znacząca różnica? Z góry dzięki za odpowiedź i sry, że podpinam się pod temat, ale no, myślę, że w temacie to jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 pro jest oczywiście mocniejsza, ale może być wykorzystana na dwa sposoby: albo masz taką grafikę jak na zwykłej ps4 ale chodzi odczuwalnie płynniej (10-20 fpsów więcej), albo gra działa w 4k ale jest tak samo, albo nawet nieco mniej płynna niż oryginalna ps4. Obydwa tryby są odczuwalne nawet na ekranie fullhd. W przypadku 4k jest ono skalowane do fullhd, dzięki czemu widać idealnie gładkie krawędzie i brak aliasingu. Ja gram tak na pc (monitor fullhd, gry w 4k) i wygląda to zauważalnie lepiej, szczególnie w miejscach gdzie jest dużo szczegółów, zamiast ząbków są idealne detale. 

Ale różnica nie jest olbrzymia gdy nie masz tv 4k. Jeśli jesteś fanem jakości obrazu jak ja, to warto, jak nie, to możesz poczekać aż pro stanieje. Na amazon.de na święta ps4 pro była w przeliczeniu za 1400 zł, więc w takiej promocji jak najbardziej warto :)

A co do gameplay to nie ma absolutnie żadnej różnicy - wszystkie gry działają tak samo, i Sony nie pozwala robić np częsci leveli tylko na pro.

 

 

@binary Chromecast ultra obsługuje HDR z youtube, jako jedna z niewielu przystawek. 

Edytowane przez deadeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...