Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, nowyuser90 napisał:

Witam

Czy ktoś wie jak zmienić rozdzielczość wyświetlania w aplikacji youtube? Na moim 49ks7000 jak odtwarzam filmik 4k to wyświetla w hd.

Bo masz za słabe łącze do 4K dlatego wyświetl a ci HD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem leży po stronie aplikacji na telewizorze,miałem to samo u siebie. Kupiłem sobie Invidia Shield TV i z poziomu aplikacji YouTube mogę sobie dowolnie zmieniać rozdzielczość. Możesz sobie w czasie oglądania YouTube wejść w pod menu Nerd i tam sprawdzić jaką masz rozdzielczość i bitrate.

Sent from my SM-G935V using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę mam internet LTE z Play w domu dwa routery antena nadajnik 1 km odemnie także zasięg ful transfer ok 20 mega i wszystko chodzi w HD ale mam też telefon z internetem też LTE z playa i telefon obsługuje już inne pasma tzw. Play ultra LTE i tu jak udostępnie neta na tv a śmiga ponad 130 mega i  już jest ok to co jest w 4k idzie w 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z zakupu po wszystkich opiniach tego bubla i kupiłem inny TV 4K z DIRECT LED dwa razy tańszy , jakość obrazu taka sama jak w samsungu. Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wilos napisał:

Ja zrezygnowałem z zakupu po wszystkich opiniach tego bubla i kupiłem inny TV 4K z DIRECT LED dwa razy tańszy , jakość obrazu taka sama jak w samsungu. Pozdrawiam

Tak, już wiemy, że kupiłeś wspomniany model od LG i jesteś zadowolony. Skoro tak jest, to nie rozumiem czemu nadal w temacie Samsunga siedzisz zamiast opisywać zalety w temacie w dziale LG.

Swoją drogą wczoraj na tvtest recenzja tego LG się pojawiła. Faktycznie, mocarny kontrast. Poza tym Direct LED w tych słabych modelach ala też Philips 6561 więcej szkody niż pożytku powoduje.

http://www.tvtest.pl/lg-55uh7707-test/

'Dwa razy tańszy' to nawet mi się komentować nie chce, bo ten LG jest tańszy o jakieś 600 zł od Samsunga i to nawet po wzięciu pod uwagę zwrotu pieniężnego od LG W WYBRANYCH MARKETACH (czyli tam już na wstępie jest cena podwyższona, MM, Neonet etc.)

Pełne zestawienie wad i zalet i recenzja jutro (dzisiaj na benchmarku) powinna się pojawić.

http://www.ceneo.pl/44052231#tab=click

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor ma swoje wady (głównie wpadki jakościowe), ale jednego nie można mu odmówić- w kwestii jakości obrazu to ścisła czołówka sprzętów w swoim przedziale cenowym, lub nawet droższych.

Więc pisanie o "takiej samej" jakości obrazu na budżetowych matrycach IPS z cieniutkim kontrastem pozwolę sobie przemilczeć.

Nie mniej jednak jeden woli zaryzykować wspomniane wpadki i cieszyć się świetnym obrazem, inny woli spokój i wybiera "bezpieczniejszy" wybór, kosztem jakości obrazu. Każdy decyduje o sobie.

Ale przynajmniej bądźmy w tych opiniach obiektywni :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

posiadam dekoder z nc+ sagemcom dsiw74. Telewizor nie był w stanie samemu rozpoznać dekodera ale po wpisaniu z palca ruszyło przełączanie kanałów z jednym problemem. Jak mówię do pilota aby przerzucił przykładowo na kanał 25 to przełączy ale przy okazji pojawia się ta tabelka z wyborem kanałów (tak jakbym nacisnął na pilocie na środek) i żeby sięteog pozbyć muszę zjechać w dół używając smart pilota na kanał 25 i nacisnąć ok. Bo jak nacisnę znaczek wstecz to cofnie mi do ostatnio oglądanego ... Miał ktoś taki problem i go rozwiązał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Fjubens napisał:

Tak, już wiemy, że kupiłeś wspomniany model od LG i jesteś zadowolony. Skoro tak jest, to nie rozumiem czemu nadal w temacie Samsunga siedzisz zamiast opisywać zalety w temacie w dziale LG.

Swoją drogą wczoraj na tvtest recenzja tego LG się pojawiła. Faktycznie, mocarny kontrast. Poza tym Direct LED w tych słabych modelach ala też Philips 6561 więcej szkody niż pożytku powoduje.

http://www.tvtest.pl/lg-55uh7707-test/

'Dwa razy tańszy' to nawet mi się komentować nie chce, bo ten LG jest tańszy o jakieś 600 zł od Samsunga i to nawet po wzięciu pod uwagę zwrotu pieniężnego od LG W WYBRANYCH MARKETACH (czyli tam już na wstępie jest cena podwyższona, MM, Neonet etc.)

Pełne zestawienie wad i zalet i recenzja jutro (dzisiaj na benchmarku) powinna się pojawić.

http://www.ceneo.pl/44052231#tab=click

Nie kupiłem LG coś lepszego i obraz jest naprawdę super ma matryce 10 bitową i działa dobrze

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz ten interes życia? Za swojego 60KS7000 zapłaciłem w MM 5500 zł, cóż takiego oferuje takie możliwości w 60 calach za 2800 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego wilos gratuluje zakupu,miłego oglądania .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TV jest super, świenie wygląda i ma piękny wyrazisty obraz. Nic mu nie odstaje i nie ma bad pixeli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, wilos napisał:

Dzięki TV jest super, świenie wygląda i ma piękny wyrazisty obraz. Nic mu nie odstaje i nie ma bad pixeli.

Widzę, że jest to tajny telewizor, zaprojektowany w laboratorium Pentagonu i NASA jeżeli nazwy nie podajesz :)

Ja już zaczynam się nudzić z moim Samsungiem 60KS7000. Ramka nie odchodzi, bad pikseli nie ma, obraz jest świetny, z ruchem dałem sobie radę. Nuuuuuudaaa :)

 

Mam jednak pytanie do ogółu. Czy znacie sposób na usunięcie ikon z polecanych aplikacji? Chciałbym aby tam było tylko to co mnie interesuje a nie aplikacje polecane przez Samsunga, których ikon nie można usunąć.

Zastanawiam się co w wątku o Samsungu robi ktoś, który de facto w każdym wpisie miesza Samsunga z błotem aby na samym końcu zakomunikować, że kupił lepiej i dwa razy taniej i lepiej. Tak sobie myślę, że gdybym dostawał kasę od konkurencji Samsunga za czarny PR to chyba właśnie tak bym robił.

Kolejny raz zwracam uwagę na "emocjonalne" i kategoryczne wpisy niektórych użytkowników tego forum tylko podszywających się, moim zdaniem, pod zwykłych userów. 

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, X-Rite napisał:

Widzę, że jest to tajny telewizor, zaprojektowany w laboratorium Pentagonu i NASA jeżeli nazwy nie podajesz :)

Ja już zaczynam się nudzić z moim Samsungiem 60KS7000. Ramka nie odchodzi, bad pikseli nie ma, obraz jest świetny, z ruchem dałem sobie radę. Nuuuuuudaaa :)

 

Ta, ja też. Jedyne co mnie nie nudzi to ciągłe eksperymentowania z settingsami obrazu - a to kolorki podręcę a to warm 1 na warm 2 zmienię. Ale już coraz rzadziej się bawię.

A tak btw kupiłem X One S i odpaliłem Deadpoola i Mada Mx Fury Road na ultra hd bluray (4k + HDR). O ja... Miazga...  Imho obnaża to jakość kompresji 4K z Youtube czy netflix. Nic nie pobije nośnika dla takiego materiału. No i Forza Horizon 3 czy Gears of War 4 w HDR wyglądają pięknie.

 

4 godziny temu, X-Rite napisał:

Mam jednak pytanie do ogółu. Czy znacie sposób na usunięcie ikon z polecanych aplikacji? Chciałbym aby tam było tylko to co mnie interesuje a nie aplikacje polecane przez Samsunga, których ikon nie można usunąć.

Zastanawiam się co w wątku o Samsungu robi ktoś, który de facto w każdym wpisie miesza Samsunga z błotem aby na samym końcu zakomunikować, że kupił lepiej i dwa razy taniej i lepiej. Tak sobie myślę, że gdybym dostawał kasę od konkurencji Samsunga za czarny PR to chyba właśnie tak bym robił.

Kolejny raz zwracam uwagę na "emocjonalne" i kategoryczne wpisy niektórych użytkowników tego forum tylko podszywających się, moim zdaniem, pod zwykłych userów. 

A to nie jest tak że jak wejdziesz na logotypy apek to możesz je przesuwać? Bo ja tylko to sobie pozmieniałem żeby od lewej strony były te których używam. A te co nie lubię kasuję. Wystarczy chyba kliknąć strzałką w dół i masz opcję przesunięcia / skasowania.

Dnia 22.01.2017 o 20:43, X-Rite napisał:

Z drugiej jednak strony trzeba być kompletną du...ą z uszami aby nie wykorzystać swojego potencjału i przespać moment w którym samemu powinno się inwestować w produkcję matryc. Mam na myśli to, że SONY i Panasonic muszą stosować matryce od Koreańców. Byłem chyba z 8 lat temu na IFA. Najlepsze TV miał chyba wtedy Sony i Sharp. Gdzie dzisiaj jest Sharp? Gdzie jest Toshiba? Dlaczego GoldStar, synonim badziewia w ubiegłym stuleciu, idzie ze swoim OLEDem jak burza i wyznacza trendy? Co się stało z Japońską innowacją?

 

O ile się nie mylę Sharp miał bardzo duże problemy finansowe kilka lat temu i skupili się na produkcji ekranów dla innych producentów + od niedawna chyba znowu roibą pod własną banderą TV. W końcu w 60" Ks7000 mamy Sharpa matryce (AA02 kod na pudle) . 65" to Auptron (czy jakoś tak) a Samsungowe są w 55" i 49". To po kodach na pudełku widać.

Dnia 22.01.2017 o 20:43, X-Rite napisał:

Też bym kupił OLED a ale nie stać mnie na ekran 60-65" w tej technologii. Dodatkowo mam jednak wrażenie, że to ciągle technologia która raczkuje.

I przepraszam za ewidentnego byka ortograficznego w poprzednim poście.

TEż chciałem 65" B6 LG ale słaby input lag w 4k z HDR w gamingu i cena ostudziłī moje zamiary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logotypy aplikacji mogę przesuwać ale tylko niektóre mogę usunąć. To samo z polecanymi przez Samsunga stronami w przeglądarce. Też nie można ich usunąć. Wychodzi na to, że sprzedając mi telewizor Samsung bierze jeszcze kasę od firm za reklamowanie mi na siłę ich aplikacji lub portali. Lubie mieć w interfejsie tylko te rzeczy, których faktycznie potrzebuję a nie pierdoły, których na codzień nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2017 o 19:11, Gabriel74 napisał:

Myślę że problem leży po stronie aplikacji na telewizorze,miałem to samo u siebie. Kupiłem sobie Invidia Shield TV i z poziomu aplikacji YouTube mogę sobie dowolnie zmieniać rozdzielczość. Możesz sobie w czasie oglądania YouTube wejść w pod menu Nerd i tam sprawdzić jaką masz rozdzielczość i bitrate.

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 

Dziwne. U mnie w appce nie ma nic takiego pod nerdem. Musialem wejsc przez przegladarke zeby moc zmienic rozdzielczosc.

Czy moze mi ktos napisac jake na nowym pilocie wywola menu z przycisku 'I" ktorego juz nie ma?

Zalezy mi na sprawdzeniu rozdzielczość w appce HBO Go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2017 o 13:46, 9000 napisał:

Czy moze mi ktos napisac jake na nowym pilocie wywola menu z przycisku 'I" ktorego juz nie ma?

Przyciskiem "1 2 3" (trochę niżej pod przyciskiem wł/wył). Potem w lewo i tam masz "i".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to i jest tam od zawsze, ale nie dziala mi ani na netflixie ani na hbo go. Jak sprawdzic rozdzielczosc w appkach. W YT tez nie dziala :(

Niby to i jest tam od zawsze, ale nie dziala mi ani na netflixie ani na hbo go. Jak sprawdzic rozdzielczosc w appkach. 

W appce YT w menu nerda faktycznie widac rozdzielczosc, ale czy mozna wumusic wyzsza, czy to tylko przez www?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do tematu kablówki, pisałem kiedyś, że nie wiem na czym polega te całe skalowanie, ale jakoś tego wcale nie widzę, tzn. materiały z telewizji wyglądają bardzo przeciętnie, gorzej niż na moim starym FHD. Czy niby coś należy włączyć żeby te skalowanie było aktywne czy TV sam to robi, ale widać tak słabo, a te wszystkie hasła reklamowe o skalowaniu można sobie w buty wsadzić?

Jeszcze mnie irytuje sam Netflix, a raczej materiały na nim, HD nigdy nie jest równe innemu HD, a 4K innemu 4K. Z ciekawości zacząłem wczoraj oglądać 'Scream' (Serial 2015 r., w HD tylko dostępny). Jezu.. wygląda lepiej niż 3/4 materiałów 4K z Netflixa (mam 35-40 MB/s w teście netflixa; na kablu także nie ma żadnych spadków itd., stabilna sieć), a oglądałem też 'Once upon a time in America' w HD - film prawie 4-godzinny, genialny, ale wyglądał gorzej niż kanały SD na kablówce.

Przez to strasznie ciężko ocenić sam obraz, bo wiadomo (przynajmniej w moim wypadku, ale wydaje mi się, że w większości tak jest) oglądanie telewizji to głównie Streaming - Amazon / HBO GO / Netflix, Pendrive/Dysk czy kablówka sama jak ktoś ma fajne pakiety z NC+, a płyty BR i BR UHD to jednak mniejszość i w przypadku tych pierwszych połowa wygląda obłędnie nawet w rzekomym HD, a druga połowa 'HD' wygląda tragicznie.

Jeszcze jak się zaopatrujecie na ten cały 'Digital Clean View' w przypadku obrazu z kablówki, zwłaszcza SD? Wydaje mi się, że nieco polepsza 'wrażenia' z oglądania takiego programu, aczkolwiek wiem, że w recenzji bardzo po tym jechano. Jeszcze dla jasności: Piszę o źródłach słabej jakości, nie o BR czy 4K UHD.

 

Właśnie szkoda, że wszystkie recenzje czy filmy na YT nt. telewizora pokazują ustawienia dosłownie pod BR, a już fenomenem jest jak w danej recenzji chwali się upłynniacz Samsunga, a później zaleca oglądanie zawsze z wyłączonym upłynniaczem (nie piszę w tej chwili o HDTVPolska oczywiście, bo tam na 10/5 wskazywano; osobiście 10/3 jest dla mnie idealne).

Akurat naprawdę nieźle w tym Samsungu upłynniacz działa, ale Judder na '5' to moim zdaniem przesada.

Sam oglądam na wartościach nocnych, tj. niski Backlight, ustawienia jak najbardziej zbliżone do tradycyjnych 'Film' i nie lubię zbyt dużo dopalaczy, ale np. są jakieś Film Mode - Auto1, Auto 2 do kablówki, nikt nic nie wspomni czym w ogóle się różnią, to samo z wspomnianym Digital Clean View dla słabych źródeł itd.

Mimo wszystko większość ogląda słabszej jakości źródła, 4K nadal stanowi mniejszość.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, przy włączonym Digital Clean View też jest lepiej przy oglądaniu telewizji naziemnej. Mam również ustawione Auto1 przy Fim Mode i jest OK. Chwalenie upłynniaczy w Samsungu to moim zdaniem "lekka" przesada i można te mechanizmy ocenić jako co najwyżej przeciętne. Co do skalowania to z kiepskiego SD trudno zrobić HD. Dla mnie problemem jest niski bi-rate a nie rozdzielczość. Mam TV podłączony do satelity i niektóre niemieckie kanały w SD biją na głowę jakością nasze pseudo HD. Muszę jednak przyznać, że kanały TVP mają całkiem niezłą jakość. Ogólnie ciągle mamy do czynienie z sytuacją, że to nadawcy są dwa kroki z tyłu za technologią wyświetlaczy. Tutaj nic się nie zmienia od lat. Co z tego, że mamy w domu matryce 4K, a niedługo 8K, kiedy większość materiału to SD lub kiepskie HD? 

Gdzie jednak widzę postęp? To jednak tryb HDR ale to moim zdaniem ciągle raczkuje.

 

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym czyścić ekran tego TV? W moim 49KS7000 od zakupu widać tłuste ślady palców? Próbowałem kiedyś czyścić miekką ściereczką z mikrofibry, ale to tylko pogarszało sytuację. Ten ekran jest jakiś specyficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2017 o 11:04, wilos napisał:

Nie kupiłem LG coś lepszego i obraz jest naprawdę super ma matryce 10 bitową i działa dobrze

A to super, pochwali się kolega co kupił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...