Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiono spasowanie, ale martwe piksele nadal występują w ilościach znacznych. Nie wiem jak to u konkurencji występuje bo nikt nie opisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Thu Jan 05 2017 o 13:14, Robert_1988_KrK napisał:

Bardzo dobre posunięcie!

Opisz po jakimś czasie swoje spostrzeżenia jak już dobrze się zadomowisz z  SONY XD9305.

Co do s/\MSUNGA fajnie ktoś ostatnio tu napisał cyt:

KS7000 NIE DZIĘKUJĘ! 

B)

 

Ja mogę coś napisać ponieważ przesiadłem się z Sony 55W755 na 65 Ks7000. Sony nie dziękuję Android to pomyłka w tv . Rok czasu wisiał na ścianie raz w tygodniu musiałem wtyczkę z kontaktu wyciągać raz na 2 miesiące przywracanie ustawień fabrycznych. System w Samsungu to bajka w porównaniu z Sony. Samsunga mam już miesiąc i z czystym sumieniem mogę polecić. Ja osobiście kupowałem w MM wziolem pierwszy jaki był w pudełku otwarlem tylko aby zobaczyć czy matryca cała. Powiesiłem na ścianie ramka dopasowana idealnie , jeden bad piksel a obraz bajka warunek min kanał HD a jak ktoś chce zobaczyć co ta maszyna potrafi to polecam np kanał Travelxp na Hotbird w 4K HDR ok 20 Mbit/s.

W Sony jedyny plus to możliwość zainstalowania np Kodi czego brakuje w Samsungu ale oryginalny player daje rade jeszcze nie trafiłem na plik z którym by sobie nie poradził 

Edytowane przez cris6
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cris6 napisał:

Ja mogę coś napisać ponieważ przesiadłem się z Sony 55W755 na 65 Ks7000. Sony nie dziękuję Android to pomyłka w tv . Rok czasu wisiał na ścianie raz w tygodniu musiałem wtyczkę z kontaktu wyciągać raz na 2 miesiące przywracanie ustawień fabrycznych. System w Samsungu to bajka w porównaniu z Sony. Samsunga mam już miesiąc i z czystym sumieniem mogę polecić. Ja osobiście kupowałem w MM wziolem pierwszy jaki był w pudełku otwarlem tylko aby zobaczyć czy matryca cała. Powiesiłem na ścianie ramka dopasowana idealnie , jeden bad piksel a obraz bajka warunek min kanał HD a jak ktoś chce zobaczyć co ta maszyna potrafi to polecam np kanał Travelxp na Hotbird w 4K HDR ok 20 Mbit/s.

W Sony jedyny plus to możliwość zainstalowania np Kodi czego brakuje w Samsungu ale oryginalny player daje rade jeszcze nie trafiłem na plik z którym by sobie nie poradził 

Dziwię się, że nie wspomniałeś nic o różnicy w jakości obrazu. Mam podobną sytuację, bo sporo czasu użytkowałem W805C, jak dla mnie ta matryca w KS7000 to spore rozczarowanie. Sony kolorystycznie świeci niebo lepiej, nie mówiąc już o sporej pikselozie na Samsungu przy bezpośrednim porównaniu sygnału. Oddałem ten sprzęt po tygodniu użytkowania i wróciłem do Sonówki. A czy Tizen czy Android? Oba są okej, android ma większe możliwości, ale Tizen patrząc ogólnie jest dopracowany. Android faktycznie raz na miesiąć zresetuje telewizor :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Solelyrose* napisał:

Dziwię się, że nie wspomniałeś nic o różnicy w jakości obrazu. Mam podobną sytuację, bo sporo czasu użytkowałem W805C, jak dla mnie ta matryca w KS7000 to spore rozczarowanie. Sony kolorystycznie świeci niebo lepiej, nie mówiąc już o sporej pikselozie na Samsungu przy bezpośrednim porównaniu sygnału. Oddałem ten sprzęt po tygodniu użytkowania i wróciłem do Sonówki. A czy Tizen czy Android? Oba są okej, android ma większe możliwości, ale Tizen patrząc ogólnie jest dopracowany. Android faktycznie raz na miesiąć zresetuje telewizor :P 

A czy Samsunga miałeś ustawionego ? Bo na automacie jest tragedia po ustawieniu to nie ten tv. System nie ma co porównywać samo włączenie tv w Samsungu trwa sekundę może nawet mniej w Sony to trwało. Poruszanie się po systemie nawet nie ma o czym gadać. Dam taki przykład mam modół CI+ w Sony przechodzenie w menu  szukania Sat zawsze zawieszało mi system w Samsungu nie ma takiego problemu. W Sony jak przechodził w zakodowany kanał na module zwiecha i myślenie a w Samsungu brak takich cyrków. Prawda jest taka że Android nie nadaje się do TV takie moje zdanie. Ogólnie w Sony obraz świetny ale system tragedia a miałem go rok. Kolejna sprawa Sony kłócił mi się z Harmanem pomagało tylko wyciąganie wtyczki od Harman żeby go widział teraz takich problemów nie mam , podłączenie dysku , kabli w Sony jak wisi na ścianie nie do pokonania w Samsungu ktoś odrobił lekcje wszystko w szafce teraz wyjęcie dysku podpięcie Ps4 jak syn chce na większym nie stanowi problemu. Długo by pisać ja jestem z Samsunga zadowolony przynajmniej na tą chwilę.

Edytowane przez cris6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jestem jakimś mega szczęściarzem, ale miałem 2 sztuki UE49KS7000 i żadna nie miała ani jednego bad-pixela, ale dokładnie przeglądałem matrycę na testach pod SUHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tydzień temu stałem się posiadaczem modelu SUHD UE60KS7000S. Telewizor na starcie jest całkiem niezły pod kątem balansu szarości aczkolwiek są widoczne pewne przebarwienia w niższych zakresach IRE. Parametr wierności ∆E2000 wacha się od 5-8 przy RGBCMY. Nie jest to mało ale tragedii nie ma. Postanowiłem jednak ten telewizor skalibrować starym, dobrym, HCFR i kolorymetrem DTP94 oraz spektrofotometrem i1Pro2. Niestety ten drugi niezbyt dobrze sobie poradził z szeroko gamutowym wyświetlaczem a nienajgorzej udało się ustawiać Samsunga za pomocą starego X-Rite DTP94. Referencją była przestrzeń 709. O ile wierzyć pomiarom ten wyświetlacz da się całkiem rozsądnie skalibrować (zrzuty z kalibracji w załączniku).  Mam pytanie. Jakie macie u siebie ustawienia Motion Plus?

Samsung SUHD60KS7000 1.JPG

Samsung SUHD60KS7000 2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty gadasz? Robisz jakieś pomiary laboratoryjne których nawet swoim okiem nie dostrzega 80% społeczeństwa. Może i nie kosztuje mało, ale co niektórzy zachowują się jakby wybierali tv na całe swoje życie i spadek dla swoich wnuków. Za 5lat ten tv będzie już przeciętny a może nawet nic nie wart. Może to ja nie jestem wymagający, ale wybierałem pod kątem wielkości designu. Na początku obawiałem się martwych pikseli i odstajacej obudowy. Dziś nie zwracam uwagi na odstającą obudowę a w sprawie pikseli to nawet nie wiem czy są bo nie sprawdzałem.

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor kupiłem dla siebie a "nie społeczeństwa". To nie są żadne pomiary laboratoryjne tylko zwykła domowa kalibracja zwykłego telewizora. Dlaczego sobie nie ustawić optymalnie telewizora jeżeli można? Godzinka z hakiem roboty i sprawa załatwiona.

Przy okazji kolejne pytanie. Gdzie znajdę spis możliwych komend głosowych?

Edytowane przez X-Rite
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje twoją decyzję. Jeśli będziesz z tego powodu zadowolony to czemu nie. Mnie obraz urzekł po samym włączeniu tv i dla mnie tyle starczy.

Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, X-Rite napisał:

Telewizor kupiłem dla siebie a "nie społeczeństwa". To nie są żadne pomiary laboratoryjne tylko zwykła domowa kalibracja zwykłego telewizora. Dlaczego sobie nie ustawić optymalnie telewizora jeżeli można? 

No dokładnie. Pogratulować chęci i sprawności :)

PS. Czasem nie rozumiem, co innym przeszkadza, że ktoś chce dopiescić sobie obraz we własnym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor kupiłem dla siebie a "nie społeczeństwa". To nie są żadne pomiary laboratoryjne tylko zwykła domowa kalibracja zwykłego telewizora. Dlaczego sobie nie ustawić optymalnie telewizora jeżeli można? Godzinka z hakiem roboty i sprawa załatwiona.
Przy okazji kolejne pytanie. Gdzie znajdę spis możliwych komend głosowych?

Naciśnij mikrofon na pilocie i nic nie mów. Po chwili pojawi się samouczek który wskaże ci jakie możesz komendy wykonać


Wysłane za pomocą Szajsunga SN -GF930F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TrissFall napisał:

Szanuje twoją decyzję. Jeśli będziesz z tego powodu zadowolony to czemu nie. Mnie obraz urzekł po samym włączeniu tv i dla mnie tyle starczy.
 

I gitara, ale nie atakuj innych, że im pasuje coś innego. To, że Ty akurat nie kumasz tematu kalibracji, nie oznacza że inni chętnie nie rzuca okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak we wbudowanej aplikacji YT wymusić daną jakość filmu? Np 4K, jeśli oczywiście film jest dostępny w takiej jakości? Opcje w YT są ubogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić obraz na PS4 Pro ? Tryb Gra czy HDR+ ? Jeśli ustawię Gra, to nie jest dostępny tryb HDR+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, aerofan napisał:

A jak ustawić obraz na PS4 Pro ? Tryb Gra czy HDR+ ? Jeśli ustawię Gra, to nie jest dostępny tryb HDR+...

HDR+ to podrabiane HDR, tj. przerabia materiał SDR rzekomo na HDR, ale nie ma to nic wspólnego z wizją reżysera. Bardziej jako ciekawostkę to należy traktować. Ewentualnie można się tym bawić np. przy filmach / bajkach dla dzieci żeby bardziej podkolorować, ale nie widzę dla tego trybu użycia ani w grach ani w filmach.

Dla najniższego input laga (20-22 ms), co stanowi wartość, której właściwie nie da się odczuć, jedna z najniższych w nowych TV należy ustawić tryb 'Gra'. Wyłącza wówczas wszystkie upłynniacze i część opcji będzie niedostępna, tak jednak ma być.

Na PS4 Pro jak odtworzysz grę w HDR, to wyskoczy komunikat bodajże 'An HDR Video is now playing' i słoneczko obok. Niestety należy wtedy samemu przestawić podświetlenie na maksymalne i inne ustawienia jeśli potrzeba. Tutaj ręcznie trzeba przełączać. Normalnie w innych trybach, np. na Netflixie itd. samo się przestawia SDR -> HDR Ustawienia.

Trzeba też koniecznie przestawić w HDMI UHD Colour Off na On, inaczej nici z HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma słoneczka, we właściwościach obrazu (info) jest rozdzielczość i UHD Color napisane, to to ? Poza tym, jakoś nie mogę dojść do ładu z ustawieniami - jasne partie są przepalone a chyba nie o  to chodzi. Jak macie ustawiony kontrast dynamiczny ? Wył , czy min/śr/max ? Podświetlenie naturalnie na max (prawie) , HDMI UHD Colour On, Aktywne podświetlanie max. A wyjście w konsoli 2160p RGB czy Ycbcr ?

Wcześniej miałem włączony tryb HDR+ i wydawało mi się, że to jest to, no ale chyba nie do końca ;) Jednak w trybie gra wszystko jest wyjarane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aerofan napisał:

U mnie nie ma słoneczka, we właściwościach obrazu (info) jest rozdzielczość i UHD Color napisane, to to ? Poza tym, jakoś nie mogę dojść do ładu z ustawieniami - jasne partie są przepalone a chyba nie o  to chodzi. Jak macie ustawiony kontrast dynamiczny ? Wył , czy min/śr/max ? Podświetlenie naturalnie na max (prawie) , HDMI UHD Colour On, Aktywne podświetlanie max. A wyjście w konsoli 2160p RGB czy Ycbcr ?

Wcześniej miałem włączony tryb HDR+ i wydawało mi się, że to jest to, no ale chyba nie do końca ;) Jednak w trybie gra wszystko jest wyjarane.

 

 

Obejrzyj oba filmiki od DigitalFoundry.

Tak, HDMI UHD Colour ma być 'On' dla tego źródła, które używasz (HDMI jest w sumie 4), ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby aktywować wszystkie na 'On'.

HDR+ to 'fake HDR' to nie o to chodzi.

W momencie gdy na PS4 odpalasz grę w HDR, to wyskakuje na górze ekranu przez parę sekund, że odtwarzany jest plik HDR razem ze słoneczkiem takim jakby obok tego tekstu. 

Z pilota jak klikniesz środkowym przyciskiem to masz też informację o wejściu i grze. Jeśli gra idzie w HDR to masz UHD HDR 3840x2160, jeśli bez HDR to tylko UDH 3840x2160.

W ustawieniach obrazu PS4 ustaw wszystko na Auto, powinien sam dopasować odpowiednio, tj. 2160RGB Ci da poza HDR, a w HDR YUV.

Ja w HDR zmniejszam jeszcze nieco Brightness.

Jak odtworzy Ci się HDR to ustaw np.:

Backlight: 20
Brightness: 40
Contrast: 100
Sharpness: 20
Warm1
Gamma: 0
Smart LED: High
Colour Space: Auto

Colour Space: Auto działa już poprawnie i w HDR tam gdzie jest szeroki gamut wyświetla należycie kolory. Nie ma potrzeby ustawiania Native jak na początku samym premiery TV i na pierwszej aktualizacji.

Kontrast dynamiczny w HDR to sprawa otwarta i dyskusyjna do dzisiaj. Nie używam osobiście, z nim jest taki problem, że low/medium prześwietla obraz i źle to wygląda. Paradoksalnie High działa lepiej, ale jednocześnie tracisz wtedy wiele szczegółów. Ot, chociażby spójrz w grze na słońce, na Off widzisz promienie słoneczne oraz słoneczko, a na dynamic contrast medium/high jest to tylko plama. Także osobiście preferuję 'Off' dla najbardziej prawidłowego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego podświetlenie w grach ma być na 20. Jedynym argumentem jest HDR natomiast czy warto wypalać sobie oczy podświetleniem na 20 a na dodatek rezygnując z  dobrej czerni? Jeżeli w grach efekt HDR byłby wykorzystywany prawie non stop to ma to uzasadnienie. Natomiast jeżeli jest wykorzystywany incydentalnie to podświetlenie na 20 dla tych kilku chwil w HDR jest trochę dyskusyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, X-Rite napisał:

Zastanawiam się dlaczego podświetlenie w grach ma być na 20. Jedynym argumentem jest HDR natomiast czy warto wypalać sobie oczy podświetleniem na 20 a na dodatek rezygnując z  dobrej czerni? Jeżeli w grach efekt HDR byłby wykorzystywany prawie non stop to ma to uzasadnienie. Natomiast jeżeli jest wykorzystywany incydentalnie to podświetlenie na 20 dla tych kilku chwil w HDR jest trochę dyskusyjne.

Podświetlenie na 20 tylko w HDR. Musisz zmienić dla wideo HDR.

Normalnie w SDR więcej niż 7 to przejaskrawienie obrazu.

Osobiście używam 5. To w pełni wystarczająca ilość.

Przecież nic nie musisz ustawiać na stałe, niektórzy nawet sobie zależnie od gry czy filmu zmieniają jaśniej / ciemniej albo nawet odcień kolorów, a to warm2, a to standard.

Jeśli załączysz wideo HDR poza trybem 'Gra' (np. Netflix), to w bazie masz osobne ustawienia dla HDR i jak tam pozmieniasz co Ci trzeba, to nic w SDR nie popsuje. Niestety w 'Gra' trzeba ręcznie zmienić ustawienia między HDR, a SDR.

Już na pamięć te ustawienia dostępne znam i zajmuje zmiana wtedy ok. 30 sekund.

W moim przypadku to tylko Backlight 5 -> 20 / Brightness 45 -> 40 / Smart LED Low -> High / Contrast 95 -> 100

Tyle.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę kupić SUHD TV KS7000 ale wszyscy milczą w sklepie na ekspozycji odklejone i to nie tylko KS7000 też ta seria 9 po 8999zł . Sprzedawca poinformował mnie że w grudniu dostali już bez usterek , znajomy kupił i jest wszystko ok . Ja się waham bo telewizor naprawdę jest ekstra i warty kasy ale te wykonanie na taśmę ta żart 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Fjubens napisał:

 

Osobiście używam 5. To w pełni wystarczająca ilość.

 

W moim przypadku to tylko Backlight 5 -> 20 / Brightness 45 -> 40 / Smart LED Low -> High / Contrast 95 -> 100

 

Dziękuję za wyjaśnienie. Co do podświetlenia to mam bardzo podobnie. Operuje wartościami 4-6. Kalibrowałem na 6. Jasność - 44. Kontrast - 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, X-Rite napisał:

Dziękuję za wyjaśnienie. Co do podświetlenia to mam bardzo podobnie. Operuje wartościami 4-6. Kalibrowałem na 6. Jasność - 44. Kontrast - 90.

Spoko, tam była kwestia zapytań o HDR, dlatego od razu 20 podałem.

Właśnie w tym TV sporo się na początku też namęczyłem żeby dobrze w miarę obraz w SDR wyglądał.

Wszystko przez to, że wydawało się, że 10/20 Backlight to taka wartość akurat, w połowie, a to jednak zbyt jasno i przez to problemy się tworzą.

Właśnie 4-6 to te wartości najlepsze. Tak jak wspomniałem powyżej 7 to już psucie sobie obrazu.

Całkiem po ciemku nawet 4 jest ok, aczkolwiek wtedy np. białe tła są nieco zbyt szare, na 5 biel już świetnie wypada, a jednocześnie obraz nie traci.

--

PS. Strasznie mnie na Netflixie irytują seriale od Marvela pod kątem jakości obrazu. Marco Polo w HDR wygląda super i nie ma żadnej pikselozy wbudowanej, a Daredevil czy Jessica Jones mają i wygląda to okropnie. Co ciekawe sprawdziłem na zupełnie innym TV 4K i jest to samo, też pikseloza nałożona. Daredevila obejrzałem sobie, ale wizualnie nie było to miłe doświadczenie.

Digital Clean View niewiele zmienia w tym wypadku. Po prostu chyba tak kręcone byłe z nałożonym czymś w stylu filtra.

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kuchar30 napisał:

Ja też chcę kupić SUHD TV KS7000 ale wszyscy milczą w sklepie na ekspozycji odklejone i to nie tylko KS7000 też ta seria 9 po 8999zł . Sprzedawca poinformował mnie że w grudniu dostali już bez usterek , znajomy kupił i jest wszystko ok . Ja się waham bo telewizor naprawdę jest ekstra i warty kasy ale te wykonanie na taśmę ta żart 

 

U mnie nic się nie odkleja. Telewizor jest fajny. Problematyczny jest moim zdaniem system Tizen i nowy pilot. Niestety w Samsungu albo mają inne pojęcie dotyczące ergonomii albo zwyczajnie nie potrafią tego robić. Do pilota można się przyzwyczaić ale w głowie zawsze trzeba mieć "algorytm".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...