Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh jednak w tym 05.30.40 na B6 dalej czerń w HDR jest skopana (da się to dobrze zauważyć podczas loadingów w Spidermanie) 

Trza chyba wrócić do 4.31......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem modelu 55B6 zakupionego w grudniu 2016 roku. Ostatnio zauważyłem że mój TV przy wyświetlaniu czarnych plansz w filmach  ma jasne krawędzie po lewej i prawej stronie, Przedtem tego nie zaobserwowałem. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają ale choć może w części pomogą w zdiagnozowaniu?

 

Pytanie czy to normalne?

 

 

IMG_3060.jpeg

IMG_3059.jpeg

IMG_3054.jpeg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka była cena w  XII 2016 roku za 55B6 ?

Chyba jakieś 15 ooo zł. Żądaj zwrot kasy. Teraz dostaniesz za taką kaskę 65" i jeszcze jakieś 5 tyś górką.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
 
Jestem posiadaczem modelu 55B6 zakupionego w grudniu 2016 roku. Ostatnio zauważyłem że mój TV przy wyświetlaniu czarnych plansz w filmach  ma jasne krawędzie po lewej i prawej stronie, Przedtem tego nie zaobserwowałem. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają ale choć może w części pomogą w zdiagnozowaniu?
 
Pytanie czy to normalne?
 
 
IMG_3060.thumb.jpeg.6cf93afbeb86d2a72af989f4ead4c41f.jpeg
IMG_3059.thumb.jpeg.ea5bd977275d3483d167be4aace6ee07.jpeg
IMG_3054.thumb.jpeg.c1fb53e0ef5b05df1d74f14195d48297.jpeg


Spróbowałbym przywrócić ustawienia fabryczne. Jeżeli to nie pomoże to reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PadrePioo napisał:

Witam.

 

Jestem posiadaczem modelu 55B6 zakupionego w grudniu 2016 roku. Ostatnio zauważyłem że mój TV przy wyświetlaniu czarnych plansz w filmach  ma jasne krawędzie po lewej i prawej stronie, Przedtem tego nie zaobserwowałem. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają ale choć może w części pomogą w zdiagnozowaniu?

 

Pytanie czy to normalne?

To co pokazałeś wygląda jak bandig który jest zmorą wszystkich oledów i to jest ekhem 'cecha tej technologii' . U Ciebie akurat wygląda że po bokach masz jaśniejsze pasy, a na środku ciemniejsze. Reklamować możesz, moim zdaniem nic nie wskórasz, ale próbuj jeżeli Ci to faktycznie przeszkadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie da reklamacja właśnie niedawno reklamowałem swojego B6J65 bo ma powidoki:
Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

W nawiązaniu do Pana wiadomości: zalecamy wykonanie pięciu następujących po sobie kompensacji (ustawienia, wszystkie ustawienia, obraz, ustawienia panelu OLED, redukcja szumów). 

Jednocześnie informujemy, iż utrwalenie pozostałości obrazu statytcznego jest cechą produktową sprzętu i nie podlega gwarancji (Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora. Instrukcja obsługi, strona 17.) 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Z poważaniem, 

 

 

Edytowane przez czarny kot
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic ci nie da reklamacja właśnie niedawno reklamowałem swojego B6J65 bo ma powidoki:
Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem. 
W nawiązaniu do Pana wiadomości: zalecamy wykonanie pięciu następujących po sobie kompensacji (ustawienia, wszystkie ustawienia, obraz, ustawienia panelu OLED, redukcja szumów). 

Jednocześnie informujemy, iż utrwalenie pozostałości obrazu statytcznego jest cechą produktową sprzętu i nie podlega gwarancji (Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora. Instrukcja obsługi, strona 17.) 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Z poważaniem, 

 

 


Przy pierwszym zgłoszeniu zawsze próbują coś kombinować. Próbuj do skutku. Miałem to samo przy reklamacji bandingu, aż w końcu wymienili mi matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2018 o 07:18, piter20020 napisał:

 


Przy pierwszym zgłoszeniu zawsze próbują coś kombinować. Próbuj do skutku. Miałem to samo przy reklamacji bandingu, aż w końcu wymienili mi matrycę.

 

A jak uzasadniałeś reklamacje? Czy mój przypadek w Twoim odczuciu również klasyfikuje się na reklamacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj brałbym QLED Samsunga i takie bzdety jak oglądanie przez dłuższy czas statycznych obrazów mnie by nie tyczyło! albo najnowsze Sony z matrycą IPS ale podświetlane FUL

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 18:38, czarny kot napisał:

Nic ci nie da reklamacja właśnie niedawno reklamowałem swojego B6J65 bo ma powidoki:
Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

W nawiązaniu do Pana wiadomości: zalecamy wykonanie pięciu następujących po sobie kompensacji (ustawienia, wszystkie ustawienia, obraz, ustawienia panelu OLED, redukcja szumów). 

Jednocześnie informujemy, iż utrwalenie pozostałości obrazu statytcznego jest cechą produktową sprzętu i nie podlega gwarancji (Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora. Instrukcja obsługi, strona 17.) 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Z poważaniem, 

 

 

Czy to jest jakiś Horror? ?

Przy takich monopolistycznych cenach tak graja w h...a? ?

Dlatego ja wybrałem bezpieczną i majacą nawet przewagę w innych aspektach,

technologie z wielostrefowym tylnym podświetleniem. :)

I co? I niema lipy!!! :P:lol:

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2018 o 20:38, PadrePioo napisał:

Witam.

 

Jestem posiadaczem modelu 55B6 zakupionego w grudniu 2016 roku. Ostatnio zauważyłem że mój TV przy wyświetlaniu czarnych plansz w filmach  ma jasne krawędzie po lewej i prawej stronie, Przedtem tego nie zaobserwowałem. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają ale choć może w części pomogą w zdiagnozowaniu?

 

Pytanie czy to normalne?

 

 

IMG_3060.jpeg

IMG_3059.jpeg

IMG_3054.jpeg

Mam odpowiedz od serwisu LG na podstawie przesłanych zdjęć. Nawet nikt nie raczył podjechać.

Wskazane pasy, nierównomierne oświetlenie czy jak inni mówią banding jest cechą telewizorów OLED i nie podlega gwarancji. 

Tak że nowe hasło LG powinno brzmieć "Oled czernią stoi i banding'iem"  Szkoda że nikt o tym głośno nie mówi a ludzi cały czas nabija się w butelkę i każe placić po 10tys złoty i więcej mówiąc że będą mieli idealną czerń (w granicach 5-10%)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 18:38, czarny kot napisał:

Nic ci nie da reklamacja właśnie niedawno reklamowałem swojego B6J65 bo ma powidoki:
Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

W nawiązaniu do Pana wiadomości: zalecamy wykonanie pięciu następujących po sobie kompensacji (ustawienia, wszystkie ustawienia, obraz, ustawienia panelu OLED, redukcja szumów). 

Jednocześnie informujemy, iż utrwalenie pozostałości obrazu statytcznego jest cechą produktową sprzętu i nie podlega gwarancji (Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora. Instrukcja obsługi, strona 17.) 

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 

Z poważaniem, 

 

 

Witam.Po drugim zgłoszeniu w ciagu tygodnia przyjechał serwisant z nowym panelem i wymienił na nowy.Wymiana trwała może 15 min jestem zadowolony i teraz trzeba sie pilnować zadnych tvn info i temu podobnych

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zakrzywiony 910 takich już od dawna nie ma w sprzedaży i produkcji to co zrobią? mam powidoki czy wypalenia jak kto woli, są widoczne na białym i czerwonym tle TV kupiony z  5 letnią gwarancją, pozostało jeszcze 2,5 roku nie wiem czy zgłaszać czy jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wiesio napisał:

Ja ma zakrzywiony 910 takich już od dawna nie ma w sprzedaży i produkcji to co zrobią? mam powidoki czy wypalenia jak kto woli, są widoczne na białym i czerwonym tle TV kupiony z  5 letnią gwarancją, pozostało jeszcze 2,5 roku nie wiem czy zgłaszać czy jeszcze poczekać.

O bardzo fajnie. Gwarancja 5 letnia, więc pewnie ubezpieczenie. Będziesz pierwszą osobą na forum która sprawdzi czy te [beep] ubezpieczenia uwzględniają wypalone oledy. Lepiej to zgłoś teraz bo może Cię czekać długa walka z ubezpieczalnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2018 o 12:45, PadrePioo napisał:

A jak uzasadniałeś reklamacje? Czy mój przypadek w Twoim odczuciu również klasyfikuje się na reklamacje?

Zgłośiłem powidoki i wysłałem email zdjęcie i to wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2018 o 19:23, czarny kot napisał:

Zgłośiłem powidoki i wysłałem email zdjęcie i to wystarczyło

A za drugim razem jak argumentowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać 1ep Dynasties (UHD) od BBC i zauważyłem, że czerń jest bardzo jasna na planszach gdzie pojawia się tytuł (na początku i końcu). Tak samo było w PEII czy BPII w reszta filmów czerń jest głęboka taka jaka ma być. Soft jest 4.31 czyli ten bez skopanej czerni a jasność ustawiona na 50.

Też tak macie?

Edytowane przez Malibu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wstawiam mój problem z OLED65B6J. Jestem w trakcie zgłaszania sprawy do LG. Widział ktoś coś podobnego?


Podczas słuchania muzyki na Youtube wyskoczyły plamy na ekranie. Przez to, że nie patrzyłem na ekran cały czas to nie wiem czy plamy pojawiły się nagle, czy w trakcie dłuższej chwili. Wada dotyczy głównie koloru czerwonego oraz jego pochodnych. Dodatkowo widoczne są powidoki (również najbardziej widoczne na kolorze czerwonym). Telewizor kupiony w czerwcu 2017. Głównie używany do Netflix, HBO GO, Youtube, PS4.  Telewizor nie jest używany do telewizji.

Zamieściłem film na YT gdzie widać więcej kolorów: 

czerwony-DSC04759.thumb.jpg.ee6a49d9ecf5c9faeabe5c65b39fdc0d.jpgczerwony-zoom-DSC04765.thumb.jpg.95b0b9b454f01931c1d2a431d863169f.jpgtest-obrazu-DSC04754.thumb.jpg.b9929275fca46ac04d3b14004509ee85.jpgszary-DSC04764.thumb.jpg.2c4bf8d843e5d270d56179f00e7b4f69.jpgniebieski-DSC04762.thumb.jpg.bbb162e6df6a5bd913882f8240e1c56f.jpgzielony-DSC04761.thumb.jpg.50c22fae647ffe5a7378fbe2dc154226.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych dziwnych plam masz jeszcze wypalenia, które wyglądają jak od huda jakiejś gry/gier z PS4. Ciekaw jestem czy LG wymieni Ci matrycę, czy dostarczy nowy model - napisz.Ja miałem wymienionę matrycę  w 65B6J 14 miesięcy temu. Po zmniejszeniu ilości godzin oglądania kanałów informacyjnych od czasu wymiany matrycy nie mam jak dotąd żadnych wypaleń. Gier nie używam na B6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oledy powinny nazywać się telewizorami he he nie można za długo oglądać programów informacyjnych ,grać w gry najlepiej dla lg to netflix i bluraye .tylko czy urządzenie nami rządzi czy my urządzeniem.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, llukk napisał:

czy oledy powinny nazywać się telewizorami he he nie można za długo oglądać programów informacyjnych ,grać w gry najlepiej dla lg to netflix i bluraye .tylko czy urządzenie nami rządzi czy my urządzeniem.

A co? Nie ma na rynku innych technologii obrazowania? ;) Może Oled nie jest dla Ciebie. Dla innych użytkowników np LCD mogłoby przestać istnieć... Im większy wybór technologii tym lepiej. Powinno się jednak chociaż chwilę poświęcić na zebranie podstawowych informacji o wadach i zaletach technologii. Zaraz przyjdą ofiary z argumentem, że LG ich nie poinformowało o ryzyku przy zakupie. Coca-Cola też Cię nie informuje, że sprzedaje Ci wodę z chorą ilością cukru i kofeiny, która w dużych ilościach będzie Cię powoli zabijać... Więc na zdrowie! Serio odrobina świadomości nikomu nie zaszkodzi ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem ty to wiesz ale  poczytaj sobie uzytkowników ,którzy uzywali je zgodnie z zaleceniami producenta a powidoki i tak sie pojawiły nawet na tym forum masz zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Snookerman napisał:

Oprócz tych dziwnych plam masz jeszcze wypalenia, które wyglądają jak od huda jakiejś gry/gier z PS4. Ciekaw jestem czy LG wymieni Ci matrycę, czy dostarczy nowy model - napisz.Ja miałem wymienionę matrycę  w 65B6J 14 miesięcy temu. Po zmniejszeniu ilości godzin oglądania kanałów informacyjnych od czasu wymiany matrycy nie mam jak dotąd żadnych wypaleń. Gier nie używam na B6. 

Liczę na nowy telewizor, bo jeśli wymiana matrycy wiąże się z włożeniem takiej samej jak była, tylko sprawnej to obawiam się co będzie po jakimś czasie.

Tak - dokładnie, wypalenia są również widoczne, w szczególności na kolorach pochodnych od czerwonego (np. widać to na odcieniach skóry).
Samo wypalenie co najśmieszniejsze powstało od menu wyboru aplikacji/źródła sygnału (ikonka Home), czyli jest to ewidentnie wina niedopracowanej matrycy. Jeśli nieodłączna funkcja telewizora psuje telewizor to nie świadczy to za dobrze o podejściu do klienta, który służy tak naprawdę za testera nietaniego sprzętu.

Jak będę miał jakieś informację to dam znać - sprawa jest w toku.

Samą technologię OLED naprawdę cenię. Wolę super czerń i kontrast godząc się na lekkie powidoki, chociaż liczę, że w serii 8 nie będzie tego problemu (jeśli taką otrzymam).

Edytowane przez Experty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...