Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie przypadek aby komuś w B6 wymieniano ekran ?
Był wczoraj u mnie serwisant i stwierdził że ekran do wymiany (wypalenie) i zamówią nowy u LG. Zastanawiam się czy autentycznie LG przyśle do serwisu ekran czy jednak będzie wymiana TV (sprawa dzieje się w Niemczech)


Np. u mnie z powodu ogromnego bandingu. Trzy minuty i po sprawie. Tylko z tego co wiem, polskie serwisy już od kilku miesięcy twierdzą, że matryc do B6 już nie ma i wymieniają całe TV na B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RealWaaagh napisał:

Czy znacie przypadek aby komuś w B6 wymieniano ekran ?

Był wczoraj u mnie serwisant i stwierdził że ekran do wymiany (wypalenie) i zamówią nowy u LG. Zastanawiam się czy autentycznie LG przyśle do serwisu ekran czy jednak będzie wymiana TV (sprawa dzieje się w Niemczech)

A to ciekawe. Myślałem że to tylko LG polska tak chętnie wymienia wypalone matryce. Czym zajechałeś ekran? Jeśli można zapytać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Damiano85 napisał:

A to ciekawe. Myślałem że to tylko LG polska tak chętnie wymienia wypalone matryce. Czym zajechałeś ekran? Jeśli można zapytać.. 

Dzieci lubią oglądać bajki na nickjr - kanał ma bardzo nieszczęsne logo (pomarańczowy z niebieskim) - lewy górny róg na załączonym zdjęciu

IMG_0734.jpg

Edytowane przez RealWaaagh
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RealWaaagh napisał:

Czy znacie przypadek aby komuś w B6 wymieniano ekran ?

Był wczoraj u mnie serwisant i stwierdził że ekran do wymiany (wypalenie) i zamówią nowy u LG. Zastanawiam się czy autentycznie LG przyśle do serwisu ekran czy jednak będzie wymiana TV (sprawa dzieje się w Niemczech)

A po jakim czasie od zakupu zauważyłeś to wypalenie? Ja u siebie zauważyłem po roku, ale z pewnością wypalenia pojawiły się u mnie wcześniej. Wymieniono mi matrycę (cały ekran), ale tak jak inni piszą prawdopodobnie nie ma już matryc B6 i dostaniesz B7. By the way, matryce OLEDów LG są składane w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Snookerman napisał:

A po jakim czasie od zakupu zauważyłeś to wypalenie? Ja u siebie zauważyłem po roku, ale z pewnością wypalenia pojawiły się u mnie wcześniej. Wymieniono mi matrycę (cały ekran), ale tak jak inni piszą prawdopodobnie nie ma już matryc B6 i dostaniesz B7. By the way, matryce OLEDów LG są składane w Polsce.

Też coś około roku, z lenistwa zwlekałem z reklamacją kolejne pół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sytuacja jest jeszcze inna.

Wczoraj był serwisant z LG, tez wszedł w tryb serwisowy, porobił zdjęcia, ustawił interwał "odszumiania pełnego" (tak to nazwał) z 2000 na 1000h, i włączył odszumianie standardowe przy każdym wyłączeniu telewizora. Powiedział, że powinno wszystko zniknąć w przeciągu 2-3 miesięcy.

Powiedział również, że gdyby zabrał telewizor na serwis to przez dwa tygodnie robiłby to samo, a tak mogę mieć telewizor w domu przez ten czas, i poczekać na efekty tych zabiegów.

Jak powidoki (wypalenia?) nie ustąpią po tym czasie to wymienią matrycę.

I po przeczytaniu tego wątku mam zgryz czy tyle czekać.

Telewizor ma rok, ale wykupiłem w Media Markt rozszerzoną 3 letnią gwarancję (1200 pln)

 

a telewizor wygląda tak:

 

IMG_4197.thumb.JPG.f152fc0596e4a71a7aed7800cef5d26b.JPG

 

Pozdrawiam

_JeRRy_

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, wrzuć im to na facebook...LG widać już na całego olało użytkowników...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, ma_ko napisał:

Haha, wrzuć im to na facebook...LG widać już na całego olało użytkowników...

nie mam facebooka :mellow:

Pozdrawiam

_JeRRy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, ma_ko napisał:

Haha, wrzuć im to na facebook...LG widać już na całego olało użytkowników...

Według ciebie obietnica wymiany matrycy jeśli powidoki nie znikną po 2 tygodniach to "olewanie na całego" przez LG?

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, _JeRRy_ napisał:

Jak powidoki (wypalenia?) nie ustąpią po tym czasie to wymienią matrycę.

I po przeczytaniu tego wątku mam zgryz czy tyle czekać.

Według mnie to nie są powidoki, tylko trwałe wypalenia. Odszumianie już nic tu nie da. Przynajmniej nic nie dawało gdy inni użytkownicy 6 serii próbowali czyścić wypalone matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie to wygląda. Współczuję panowie. Jak widać te kompensacje nie za bardzo pomagają. Co ma się wypalić to się i tak wypali po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Według ciebie obietnica wymiany matrycy jeśli powidoki nie znikną po 2 tygodniach to "olewanie na całego" przez LG?

Proponuję przeczytać ze zrozumieniem co kolega napisał..... :-)

Po 2-3 miesiącach samo zniknie..., słowa serwisanta, ja o wymianie nic nie widzę..., tylko o tym ze Pan wymuszał by jak rozumiem czyszczenia matrycy 2 tygodnie....

 

Tak olewanie klienta bo to co widzę to najgorsze wypalenia jakie widziałem na OLED w PL...

 

Subman zgoda nic nie zniknie to trwałe uszkodzenia matrycy...., żart z klienta i robienie z niego jelenia...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zasmuciliście mnie.....

poniżej opis Pana serwisanta (wyciąłem nagłówek z moimi danymi)

image.png.9f38bb296f027db594c674ffa1b79728.png

 

niestety paski widać już na zwykłym obrazie (nie tylko na kolorze mono - żółty, różowy)

poniżej zdjęcie "z ręki" filmu

 

IMG_4196.thumb.JPG.fd2796f48ceb10cefc0e027d5d23bd15.JPG

Czyli co, nie ma sensu czekać ?

 

Pozdrawiam

_JeRRy_

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, instrukcja jasno ostrzega przed  wyświetlaniem statycznych obrazów. Użytkownicy jednak to ignorują, licząc że kompensacja wszystko załatwi... Jak widać, kompensacja radzi sobie do pewnego momentu z ignorancją. Zanim mnie zmieszacie z błotem lub napiszecie, że LG sprzedaje niedopracowane [beeep], napiszę że jest to niestety pewna wada/cecha technologi emisyjnej i trzeba się z tym liczyć przed zakupem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie aż tak i nie po roku. Zresztą to ewidentnie paski po napisach (może ze stałym tłem), które znowu też aż tak bardzo statycznym obrazem nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damiano85 napisał:

Z drugiej strony, instrukcja jasno ostrzega przed  wyświetlaniem statycznych obrazów. Użytkownicy jednak to ignorują, licząc że kompensacja wszystko załatwi... Jak widać, kompensacja radzi sobie do pewnego momentu z ignorancją. Zanim mnie zmieszacie z błotem lub napiszecie, że LG sprzedaje niedopracowane [beeep], napiszę że jest to niestety pewna wada/cecha technologi emisyjnej i trzeba się z tym liczyć przed zakupem. 

Trochę trudno mi się z powyższym zarzutem zgodzić.

Paski owszem, pochodzą z TVN24. Tak przynajmniej wynika z ich położenia, ale...

Generalnie mało oglądamy telewizję, a TVN24 to czasami fakty po faktach, i w weekend lożę prasową. Jeśli to się podsumuje to 3 do 4 razy po 40 min plus 1 raz 60 min tygodniowo (też nie co tydzień). Po pomnożeniu przez 52 tygodnie daje to około 190 godzin wyświetlania „pasków”(max).

Wydaje mi się to wartością umiarkowaną, a na pewno stosunkowo niewiele patrząc na efekty.

pozdrawiam

_JeRRy_

Edytowane przez _JeRRy_
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się z Tobą w moim E6 pomimo prawidłowych cyklów kompensacji , nawet mniejsza ,ale regularna częstotliwość TV24 wypaliła ekran. jasne nie aż tak spektakularnie jak u Ciebie, bo patrząc na Twój to powiedziałbym ze śladowo..., ale jednak.

Niestety seria 6 łapie szybko wypalenie szczególnie z treści gdzie są paski żółte, a jeszcze gdy nie ma cykli....

Jakie miałeś parametry obrazu jasność oled itd?

 

Moja moda oglądała jakąś TV śniadaniowa i na E7 dopiero po 3 kompensacji zszedł pasek (powidok)z tej TV a oglądała maks 2H...

więc regularne oglądanie TV info z paskami szczególnie żółtymi i brak kompensacji i efekt Masz.

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ustawienia standardowe.

Nic nie zmieniałem, a odszumianie robiłem raz na tydzień wiedząc o potencjalnych zagrożeniach.

pozdrawiam

_JeRRy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale które 1 H czy co 4 H??

Standardowe czyli jasność OLED wysoko... :-(

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam opcji 1h czy 4h.
Jest: ustawienia->ustawienia panelu oled-> usuń szumy.
taką procedurę stosowałem raz na tydzień przy wyłączaniu telewizora na noc.
 
A z ustawień to:
Oświetlenie 80
Kontrast 60
Jasność 50
Ostrość 25
Kolor 55
Odcień 0
Temp. Barw C20
 
Pozdrawiam
_JeRRy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _JeRRy_ napisał:
Nie mam opcji 1h czy 4h.
Jest: ustawienia->ustawienia panelu oled-> usuń szumy.
taką procedurę stosowałem raz na tydzień przy wyłączaniu telewizora na noc.
 
A z ustawień to:
Oświetlenie 80
Kontrast 60
Jasność 50
Ostrość 25
Kolor 55
Odcień 0
Temp. Barw C20
 
Pozdrawiam
_JeRRy_

Telewizor robi odszumianie automatycznie. To odszumianie, które robiłeś to raczej w ostateczności się przeprowadza, jeśli standardowa procedura nie usuwa powidoku. Mako ma tu większe doświadczenie w temacie, ale osobiście nie sądzę by taka procedura co tydzień była zdrowa dla matrycy... Sony np zaleca w instrukcji by wykonywać to odszumianie nie częściej niż raz w roku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to jest procedura 1 H..., ale ona nic nie poradzi na retencje i zatrzymania..., to jest procedura przywracająca panel pod kątem jasności i ostrości do wartości nominalnych..

Procedura co 4H jest automatyczna traw około 7,50 minuty i ta podejrzewam przez wyłączanie TV z sieci nie miała miejsca..., ona jest odpowiedzialna miedzy innymi za powidoki i ich usuwanie co gorsze w serii 6 ta procedura przeprowadza się automatycznie ,ale pod warunkiem gdy TV jest włączony przez 4h w trybie ciągłym i wtedy się załącza w serii 7 ta procedura zliczy czas i nawet gdy oglądasz TV 1h i 3 h np to uruchomi procedurę.

Podejrzewam ze jak nie wyłączałeś TV z sieci to własnie w większości sytuacji Twój Tv pracował mniej niż 4 h w trybie ciągłym i procedura się nie załączała...

Jeszcze raz ci napiszę ta uruchamiana z menu TV nie czyści powidoków..., tylko sukcesywna konserwacja co  4H miała szansę to zrobić...

 

Co do usatwień , ja oglądałem TV maks w 40 oświetlenie OLED>...

Na ez1000 nawet mam 34 jasność nie lubię za jasnego podświetlania ekranu...

Podświetlenie 80 to jest bardzo wysoko..., jak na tryb dzienny na nocny to już "halogen"...., ale fakt to standard w tych ustawieniach więc nie powinno cię to obchodzić... i nie jest to błąd... ale ta jasność mogła przyspieszyć degradację ekranu w miejscach gdzie paski się wyświetlały...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...