Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno? Bo przy ustawieniach normalnych w HDR to kolory są takie wyblakłe/wyprane w porównaniu do szeroka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny. To ustawienie ma niewłaściwe, mylące nazewnictwo. W b7 jest już chyba tak jak powinno być, czyli zamiast normal jest auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loky napisał:

Jestem pewny. To ustawienie ma niewłaściwe, mylące nazewnictwo. W b7 jest już chyba tak jak powinno być, czyli zamiast normal jest auto.

Dokładnie tak. W B7 ta opcja nazywa się już Auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Malibu napisał:

A to dlaczego Dolby Vision ma ustawione gamut na szeroki?

Jeśli masz ustawienie normal/auto, tv sam rozpoznaje paletę kolorów w zależności od źródła. Jak już zauważyłeś, możesz wymusić włączenie szerszej palety kolorów dla zwykłego sygnału sdr. Nie będzie to jednak miało nic wspólnego z tym co widział reżyser itp. Kolory zostaną ,,dopakowane". To trochę jak wymuszenie trybu HDR dla sygnału SDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej nowej aktualizacji zauważyłem, że kolor czarny w HDRze coś mi pojaśniał np oglądając Planetę Ziemię czy Life of Pi (remuxy) to kolor czarny nie jest taki czarny jaki powinien być ustawione na 50 a jak zejdę niżej na 49 to jest ok ale znow ucina detale (na filmie z pasami przy ust. na 50 jasności są one czarne). Zostawić na 50 czy lepiej zejść do 49 aby uzyskac lepszą czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego zawsze gdy zaczynam oglądać coś w HDR lub Dolby Vision, to True Motion jest wyłączony? Muszę za każdym razem wchodzić w menu i przestawiać True Motion w tryb użytkownika i zmieniać. Jest to naprawdę męczące i wkurzające. Czy nie ma jakiegoś sposobu, aby ustawić to na sztywno? Czy fabrycznie ten typ tak ma, że po rozpoznaniu sygnału HDR i DV zeruje wcześniejsze zmiany i wyłącza tryb True Motion? W trybach poza HDR/DV zapamiętuje moje ustawienie (De-Judder 5, De-Blur 10), ale w HDR i DV - nie. Czy w modelach "7" jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach serii 7 jest wszystko ok. Czy ma znaczenie w jakim trybie oglądasz, kino, normalny, itp? I czy dałeś w ustawieniach zastosuj do wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest w ustawieniach zastosuj do wszystkich i niezależnie jaki mam tryb (ekspert czy kino) w momencie gdy TV wykrywa HDR lub DV po wyjściu z HD, TruMotion jest zawsze wyłączone i muszę ponownie go ustawiać. Nie wiem czy to jest podstawa do reklamacji (kolejnej) czy w tych telewizorach tak już jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Snookerman napisał:

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego zawsze gdy zaczynam oglądać coś w HDR lub Dolby Vision, to True Motion jest wyłączony? Muszę za każdym razem wchodzić w menu i przestawiać True Motion w tryb użytkownika i zmieniać. Jest to naprawdę męczące i wkurzające. Czy nie ma jakiegoś sposobu, aby ustawić to na sztywno? Czy fabrycznie ten typ tak ma, że po rozpoznaniu sygnału HDR i DV zeruje wcześniejsze zmiany i wyłącza tryb True Motion? W trybach poza HDR/DV zapamiętuje moje ustawienie (De-Judder 5, De-Blur 10), ale w HDR i DV - nie. Czy w modelach "7" jest podobnie?

W moim 65B6V (soft 05.30.03) w tej kwestii nie ma problemów. Upłynniacz (De-Judder i De-Blur) u mnie zawsze na max. Ustawienia utrzymują się tak jak je wcześniej wyregulowałem. Korzystam naprzemiennie z różnych źródeł i nic się samoczynnie nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu, że ten upłynniacz działa dość słabo (B7). Chyba procesor nie wyrabia z obróbką, bo co kilkanaście sekund są mikro przycięcia (coś jak nagły, krótkotrwały spadek płynności). Dodatkowo pojawia się sporo artefaktów. W każdym wcześniejszym TV z jakimi miałem do czynienia, działało to lepiej. Na innych forach jest dużo narzekań z tym związanych.

Edytowane przez gh0st666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do mojej sytuacji.

Więc w zeszły czwartek dzwoniła do mnie babka z serwisu LG Sonik w Toruniu. Powiedziała mi że minęło 14 dni od dnia zgłoszenia i matryca nie przyszła do nich wiec składa wniosek o nowy tv. Mówię spoko i czekam dalej na kontakt.

Następnego dnia dzowni raz jeszcze i mówi że LG może mi zaoferować w ramach gwarancji B7. I czy się zgadzam. Zgodziłem się i dzisiaj był u mnie serwisant z nowym tv. Podbił nową,2 letnią gwarancję na niego,pomógł mi go postawić i w sumie tyle. Wszystko trwało regulaminowo w w czasie i bez żadnych problemów i utrudniania.

Reklamacja w mojej opinii przebiegła absolutnie wzorowo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yoszek
No i super :) A na początku widziałem że nie za bardzo wierzyłeś, że LG uzna Ci wypalenie za awarię OLEDa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście jest w ustawieniach zastosuj do wszystkich i niezależnie jaki mam tryb (ekspert czy kino) w momencie gdy TV wykrywa HDR lub DV po wyjściu z HD, TruMotion jest zawsze wyłączone i muszę ponownie go ustawiać. Nie wiem czy to jest podstawa do reklamacji (kolejnej) czy w tych telewizorach tak już jest. 


U mnie bez problemu zapamiętuje ustawienia TrueMotion. Ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie jest to idealny upłynniacz. Samsungowy Auto Motion Plus go zjada bez gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piter20020 napisał:

 


U mnie bez problemu zapamiętuje ustawienia TrueMotion. Ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie jest to idealny upłynniacz. Samsungowy Auto Motion Plus go zjada bez gadania.

 

Mam nieco inne zdanie na ten temat. Oprócz Oleda użytkuje także Samsunga KU6072 i zauważyłem że sypie artefaktami w bardzo podobnych scenariuszach. Na filmach snowboard-owych, gdzie różnokolorowe stroje kontrastują ze śniegiem jest wręcz słabo. W takich warunkach lepiej sprawdza się upłynniacz w LG. Obejrzałem sporo filmów i programów na obu tv i minimalną przewagę ma jednak LG. Porównuję wyłącznie materiały filmowe bo Samsung ma matrycę 60 Hz z funkcją redukcji judder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2017 o 07:57, mari_p napisał:

1. Jakość zależy od wykupionego abonamentu i szybkości łącza.

2. Nie trzeba nigdzie sprawdzać. Jak przeglądasz ofertę filmów po najechaniu na każdy z nich masz u góry po lewej ikonę z info o filmie wraz z rodzajem dźwięku i ikona np. dolby vision.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Ktoś wie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Sorry, ale  ja mam oleda b6 i korzystam z neflixa i nawet na wolnym necie wyskakuje chmurka DV . Nie sprawdzisz jakości obrazu bez dodatkowego pilota np logiteh harmony. Chyba, że znasz jakieś inne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, reddeath napisał:

Witam ja mam pytanie czy b6 ulegają wypaleniu i jak uniknąć wypaleniu? Wystraszyłem się bo przeczytałem pewien blog : http://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html

To wygląda jak opis przypadku który tutaj na forum też się chyba pojawił. Natomiast nie kumam dlaczego się wystraszyłeś, skoro wyraźnie autor napisał że postawa serwisu wzorowa i dostał nowy i lepszy telewizor. Ja jedną rzecz zrobiłbym nieco inaczej tylko. Odmówiłbym wymiany na B7 bo nie ma funkcji 3D. Wtedy jeśli nie są w stanie naprawić wady, ani wymienić na nowy produkt o takiej samej albo większej funkcjonalności należy się zwrot kasy. Z postu wynika że było to 17 tys zł. Za tyle jestem w stanie dzisiaj kupić 65 cali B7 nowe ze sklepu i jeszcze zostanie parę tysięcy na nową konsolę, albo kino domowe :)

Cóż - zabieranie nam funkcji przynajmniej w tym jednym przypadku jest korzystne dla konsumenta (można walczyć o zwrot kasy)

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, reddeath napisał:

Witam ja mam pytanie czy b6 ulegają wypaleniu i jak uniknąć wypaleniu? Wystraszyłem się bo przeczytałem pewien blog : http://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html

Ten materiał opublikował kolega Yoshek - identyczne zdjęcie znajdziesz tu: https://hdtvpolska.com/forum/topic/37924-lg-oled-65b6j-test-młodszy-brat-oleda-e6/?do=findComment&comment=425708 i ja sam go uspokajałem, że LG naprawi mu telewizor :) Generalnie jest wszystko tak jak napisał. OLEDy moga ulec wypaleniu, nie dzieje się to nagle, tylko po wielu miesiącach więc trzeba od początku uważaćaby nie zostawiać na OLEDzie nieruchomych, mocno kontrastowych stałych obrazów w tym jak widać nie zostawiać OLEDa w menu w jakiejś grze. Ale nawet jak się wypali, to LG Polska naprawi telewizor - w przypadku Yoshka LG zaproponowało nowy, tegoroczny odpowiednik B7. Co do 7 serii - nie wiemy czy jest lepsza od 6 serii w kwestii wypaleń. To pokaże czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,jako że na owym ppe bywam każdego dnia to skrobnąłem parę słów bo temat gorący.

Co do tego co napisałeś Efel-zastanawiałem się co zrobi LG i czy nie odmówić wymiany tv bo może odzyskam całą kasę i jeszcze mi zostanie bo taniej kupię B7. Ale stwierdziłem że nie wiem czy tak się stanie,czy zaoferują mi zwrot pełnej kwoty na 100% więc zgodziłem się na B7. To i tak więcej niż mogłem liczyć myślę. Gdybym mieszkał w UK czy stanach nic bym nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2017 o 06:22, Damiano85 napisał:

Mam nieco inne zdanie na ten temat. Oprócz Oleda użytkuje także Samsunga KU6072 i zauważyłem że sypie artefaktami w bardzo podobnych scenariuszach. Na filmach snowboard-owych, gdzie różnokolorowe stroje kontrastują ze śniegiem jest wręcz słabo. W takich warunkach lepiej sprawdza się upłynniacz w LG. Obejrzałem sporo filmów i programów na obu tv i minimalną przewagę ma jednak LG. Porównuję wyłącznie materiały filmowe bo Samsung ma matrycę 60 Hz z funkcją redukcji judder.

Ja porównywałem TrueMotion LG na 120Hz z Auto Motion Plus również na 120Hz, a dokładniej z 40H6400 i 55J6300. Na Samsungu obraz był dużo bardziej naturalny przy średnich ustawieniach. Poza tym w LG czasami lubi coś szarpnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos upłynniacza... odnoszę wrażenie że odtwarzając pliki video dowolnej jakości za pomocą wbudowanej aplikacji w TV efekt upłynnienia (u mnie zawsze na max) jest intensywniejszy niż odtwarzając ten sam film za pomocą np PC. Podobne wrażenie odnoszę porównując inne źródła np You Tube (aplikacja TV vs. PC podany po HDMI)
Z czego to wynika ? Chyba że to tylko złudzenie?

Edytowane przez zuku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...