Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

@Lenny_84

Ten efekt "mrowienia" jak to określiłeś, to tzw. dithering - algorytm, który ma za zadanie generować odpowiednie poziomy szarości w ciemnych obszarach. Niestety w LG z 2016 roku algorytmy ditheringu nie są najlepsze. Jeśli odsuniesz się na dalszą odległość (2.5 m to efekt ten powinien być minimalny). LG poprawiło znacząco algorytm ditheringu w tegorocznym modelach, chociaż wciąż algorytmy postprocesingu słabego jakościowo obrazu nie są tak dobre jak np. w tegorocznym Sony A1. Problem ten opisali też inni forumowicze. Spójrz na wątek https://hdtvpolska.com/forum/topic/37828-lg-65e6v-test-signature-oled-4k-z-hdr/?page=15 i na moje odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lenny_84 napisał:

1. Pierwsza sprawa, którą zauważyłem to \"mrowienie\" w ciemnych elementach. Nie mówię tu o 4K, tylko TVP HD z dekodera VU+. Świadomy jestem jakości nadawanego sygnału i rozmiaru TV (55\'), ale w moim starym Soniaku KDL 40S4000 nie było mowy o takich \"kwiatkach\". Natomiast np, Planeta Ziemia II z BBC Earth HD, wypada już bardzo dobrze. Macie jakąś radę na zmniejszenie takiego efektu. Może kalibracja? 2. Druga sprawa. Zauważyłem dwa razy coś dziwnego podczas oglądania 4K. Trudno mi opisać ten efekt. Zauważyłem to na ruchu postaci, wokół której pojawiła się powłoka, jak przy gorącym asfalcie ;-) Wiem, że to brzmi dziwnie, ale może ktoś zauważył taki efekt i coś poradzi.

Ad.1 kolega Subman juz Ci napisał. Ad.2 Bardzo dobrze opisałeś to zjawisko - to upłynniacz, odpowiada za namnażanie klatek, to jest efekt uboczny jego działania. Chcesz się tego pozbyć - wyłącz, ale stracisz wtedy na płynności i ostrości obrazu ruchomego - w teście na portalu masz dokładnie opisane, włącznie chyba nawet ze wskazanie optymalnych nastaw.

Dnia 24.05.2017 o 16:30, Xisiek napisał:

To na początek dwa pytania  a) wiesz jaki zakres dynamiczny w zapisie mogą realizować Red'y, których użyto w tej produkcji? b )  zauważyłeś co się dzieje z wykresem przy ujęciach ze słońcem?

@binary a na te dwa pytanka mógłbyś odpowiedzieć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.5.2017 o 17:38, konrado75 napisał:

Glupie pytanie, ale kto mi powiedzial ze tak powinno sie robic, tzn przez pierwsze 100godz rozciagnac tak obraz by nie bylo paskow u gory i dolu a nawet by rozciiagac by logo stacji nie bylo. Podobno do 100 godz moga powstac wypalenia. Troche mi to glupie jest ale wole sie zapytac

Jezszcze jedno, jak dlugo sie czysci matryca po wyl telewizora, czy mozna wyl i np po 20 min wl tv ponownie czy odczekac jakis okreslony czas czasu

 

Ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wygłupiaj się z rozciąganiem obrazu, to nie ma sensu!

2. Czyszczenie matrycy trwa 1h i włączyć TV możesz dopiero po minimum tej 1 godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, qazar napisał:

1. Nie wygłupiaj się z rozciąganiem obrazu, to nie ma sensu!

2. Czyszczenie matrycy trwa 1h i włączyć TV możesz dopiero po minimum tej 1 godzinie.

Czyli ogladam tv np. 30 min i wyl tv, Chce znow cos luknac i musze godzine odczekac

Co za bezsens, chyba on sie po jakims czasie czysci a nie za kazdym razem, jezeli tak to naprawde beznadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło ze wyłączyć zasilanie możesz dopiero po godzinie. Pewnie słownik mu zamienił słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2017 o 21:26, konrado75 napisał:

Czyli ogladam tv np. 30 min i wyl tv, Chce znow cos luknac i musze godzine odczekac

Co za bezsens, chyba on sie po jakims czasie czysci a nie za kazdym razem, jezeli tak to naprawde beznadzieja

Nieporozumienie. Nie ma obowiązku włączania czyszczenia matrycy, ani też potrzeby, chyba, że miałeś przez bardzo długi czas statyczne obiekty i jakiś tam lekki powidok pozostał. Mam ten TV już ponad pół roku i czyściłem matrycę tylko 3 razy, z tego 2 razy bardziej z ciekawości, niż z potrzeby. Czyszczenie matrycy najlepiej włączyć przed pójściem spać, a jeśli zachce się włączyć TV ponownie przed zakończeniem czyszczenia, nic się nie stanie, po prostu proces czyszczenia zostaje przerwany i telewizję można bez problemu oglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Snookerman napisał:

Nieporozumienie. Nie ma obowiązku włączania czyszczenia matrycy, ani też potrzeby, chyba, że miałeś przez bardzo długi czas statyczne obiekty i jakiś tam lekki powidok pozostał. Mam ten TV już ponad pół roku i czyściłem matrycę tylko 3 razy, z tego 2 razy bardziej z ciekawości, niż z potrzeby. Czyszczenie matrycy najlepiej włączyć przed pójściem spać, a jeśli zachce się włączyć TV ponownie przed zakończeniem czyszczenia, nic się nie stanie, po prostu proces czyszczenia zostaje przerwany i telewizję można bez problemu oglądać. 

Wielkie dzieki za Info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ponowie radzicie poczekać na B7 ? Nie mam parcia, chciałbym coś zakupić po wakacjach, albo nawet listopad.  Więc pomimo dobrych opinii na B6 poczekac az ceny polecą na B7. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że seria 7 nie ma 3D sam bym czekał na 65W7. Radzę poczekać jak nie masz ciśnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KARTON
Teraz LG Polska właśnie wprowadza dość znaczącą obniżkę cen na tegoroczną 7 serię. Jak polujesz na model 55" to możesz już znaleźć go w obniżonej cenie (modele B7 lub C7 - odpowiednio 10999 zł i 11499 zł). 65" wciąż są jeszcze w startej cenie. Do grudnia pewnie ceny bardzo niewiele się zmienią. Pewnie pod roku/na początku stycznia będą wyprzedaże 7 serii i wtedy można się spodziewać większych spadków cen tegorocznej serii. Wynika to też z faktu, że LG będzie demonstrować przyszłoroczny model, a sklepy będą chciały wyprzedać starą serię. Co do różnic - powtórzę to co napisałem już w innym wątku - tegoroczne OLEDy różnią się od zeszłorocznych lepszym SoCiem, ale mają ten sam panel. Lepszy SoC objawia się  poprawionym algorytmem ditheringu, dekonturyzacji, lepszym ABLem (nie przyciemnia tak szybko obrazu wraz ze zwiększaniem jasności obrazu), możliwością odtwarzania materiałów youtube 4K HDR, ma nieco niższym input lagiem (21 ms) i wsparciem 1080p@120Hz oraz dodano posiada wsparcie HLG i Active HDR. Jeśli nie zależy Ci na którejś z powyższych funkcjonalności to kupuj B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie trzeba ręcznie włączać czyszczenia matrycy. Widziałem logi w swoim modelu, czyszczenie samo sie włącza co 3-5 wyłączeń tv

2. Wieszak proponuje kupić sztywny (ew z pochyleniem tv wokół osi poziomej) z regulowanym rozstawem otworów do przykręcenia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kopiłem b6 podłączam ps4 pro dźwięk jest nie ma obrazu czarny ekran ktoś wie o co chodzi (ps podłączyłem pod inny tv i działa normalnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć w TV opcje rozszerzona paleta czy jakoś tak. Pisze z pamięci. To jest ustawialne dla każdego HDMI oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem coś takiego: https://ithardware.pl/aktualnosci/posiadacze_ps4_pro_maja_problem_z_hdr_i_4k_sony_nie_moze_zdecydowac_sie_jak_im_pomoc-1234.html powinienem reklamować ps4? możne inne bd działało normalnie bo nie po to kopiłem konsole i tv 4k żeby korzystać z tego tylko w połowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj link jak to zrobić do rozdzielczości 2160-YUV420 (przynajmniej u mnie udało się tylko to tylu) https://www.youtube.com/watch?v=TyH3GTti4lQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienia -ogólne-hdmi ultra hd deep colour jak robię na wł to telewizor szaleje pełno niebieskich punktów a obraz z ps miga raz na parę sek na ułamek sek (robię jak Maciej https://www.youtube.com/watch?v=kYv1iOAW7Hs od 2:30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dudiduu napisał:

ustawienia -ogólne-hdmi ultra hd deep colour jak robię na wł to telewizor szaleje pełno niebieskich punktów a obraz z ps miga raz na parę sek na ułamek sek (robię jak Maciej https://www.youtube.com/watch?v=kYv1iOAW7Hs od 2:30)

słuchaj i jak masz nadal problemy z tym wyświetlaniem? bo  ja właśnie kupiłem b6 :P i trochę mnie zmartwiło to co napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem wczoraj b6 i ps4 pro w Saturnie dzisiaj przyszedł wieszak powieszam podłączam a tu takie cyrki siedzę i szukam w necie a tutaj dałem wszystko co udało mi się ogarnąć do tej pory obraz z ps udało mi się zrobić ale tylko w 2160 a tych kolorów w ustawieniach włączyć nie mogę ... bo obraz cały czarny z masa niebieskich plamek i miga sprawdzałem na paru kablach i wejściach hdmi czas w którym mailem się cieszyć z tv i konsoli przeszedł się jeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dudiduu napisał:

ja kupiłem wczoraj b6 i ps4 pro w Saturnie dzisiaj przyszedł wieszak powieszam podłączam a tu takie cyrki siedzę i szukam w necie a tutaj dałem wszystko co udało mi się ogarnąć do tej pory obraz z ps udało mi się zrobić ale tylko w 2160 a tych kolorów w ustawieniach włączyć nie mogę ... bo obraz cały czarny z masa niebieskich plamek i miga sprawdzałem na paru kablach i wejściach hdmi czas w którym mailem się cieszyć z tv i konsoli przeszedł się [beeep]...

tutaj zobacz takie linki jak:  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A soft jest zaktualizowany w TV? Była jakaś poprawka do ps4 pro. Miałem też tak że przestało mi w ogóle działać ale okazało się że instalował się upgrade do tv w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie kabel min 18 gb/s do Deep Color inaczej dzieją się jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie tkwi w kablu. Zresztą nie spotkałem się z kablem HDMI specjalnie obsługującego Deep Colour.

Osobiście mam PS3 i zwykły tani (15zł) kabel ver. 1.4. Włączone Depp Colour i wszystko śmiga jak należy.

Jedyny problem mam z TurboBox od NC+ gdzie jak włącze tą funkcję w TV to telewizor nie przesyła do kina po TosLink dźwięku DolbyDigital tylko zwykłe stereo. Próbowałem kilku kabli HDMI w niższych wersjach i takich samych ale ciągle jest to samo. Szkoda bo jakość kolorów przy tej funkcji jest o wiele lepsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...