Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ach te lokalizacje okładek... Filmostrada z kolei gdzieniegdzie w swoich pozycjach UHD (np. Wielki mur) też podaje obraz 1080p i Dolby Atoms :) 

Dnia 3.06.2017 o 18:48, grzegorz288 napisał:

Ciekawe kiedy z polskimi napisami na UHD BD ruszą filmy z innych wytwórni filmowych. Takich jak 20th Century Fox, Metro Goldwyn Mayer, Paramount, Lionsgate, Disney i inne. Bo jak na razie mam wrażenie że inne rynki mało ich obchodzą.

Prawa do filmów od Lionsgate ma Monolith więc niedoczekanie Twoje. Disney póki co nigdzie nic nie wydał w UHD pomimo tego, że wiadomo iż trzymają w szafach wiele filmów już gotowych w UHD HDR pod "home video" - pewnie czekają aż baza potencjalnych zakupowiczów się zwiększy.
Co do Foxa to faktycznie mogliby się już obudzić z wydaniami UHD na Europę Środkowo-Wschodnią.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, grzegorz288 napisał:

Dzięki za informacja. 

Nie chcę się czepiać, ale na okładce filmu "Arrival" nic tam nie pisze że film jest z wytwórni Metro Goldwyn Mayer ? A co do filmów z wytwórni Paramount to ciekawe kiedy będzie je można kupić w polskich sklepach typu Media Markt, Saturn ? Bo przymierzam się do zakupu "Ghost In The Shell" na UHD BD. No i 20th Century Fox mogłoby ruszyć z wydawaniem filmów na UHD BD z polskimi napisami, bo też chciałbym kupić "Prometeusza" i "Obcy Przymierze". No cóż na razie trzeba wziąć na wstrzymanie.

 

arrival_4k_ultra-hd_blu-ray.jpg

Masz rację, zmyliła mnie wizualizacja do Imperiala na oryginalnej okładce już nie ma logo MGM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpańskie wydania UHD Despicable Me 1 & 2 mają polską wersję językową m.in. wg. amazon.es oraz mubis.es.

Taką okładkę udało mi się znaleźć, jest w słabej jakości, ale wydaje mi się, że przy dźwięku i napisach widnieje tam "Polaco" 

982B5160-9A69-497A-A724-7648B6B13E92_zps

Brak info o Dolby Vision... mam nadzieję, że Universal nie zrobił psikusa Europejczykom w tym względzie i jest to po prostu błąd w druku.

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie potwierdzają, że jednak jest tam DV pomimo braku info o tym gdziekolwiek na okładce.

Taka ciekawostka - płyta z pierwszą częścią ma ponoć 33.8GB zapisanych danych, a 2 - 36GB (wydanie USA).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2: Trainspotting wg. okładki ma polskiego lektora na płycie UHD m.in. w wydaniu UK. Ktoś może potwierdzić, że faktycznie tam nie ma polskich napisów ?

Split - wydanie Skandynawskie będzie posiadać polską wersję językową na płycie UHD wg. tejże okładki
Podejrzewam też, że pl wersje posiada wydanie UK pomimo tego, ze z tyłu okładki nie ma o tym mowy - gdyby ktoś mógł to potwierdzić to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, właśnie zamówiłem.

Ciekawe co na tą cenę powie Sławek Poral ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem i wysłana wyszło 147 zł z wysyłką. Problem w tym że jeszcze nie mam odtwarzacza

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, pmcomp napisał:

Dzieki, właśnie zamówiłem.

Ciekawe co na tą cenę powie Sławek Poral ;) ?

Zawsze zakupy patriotyczne, poczekam na swoją normalną cenę. Brytyjczykom i Jankesom mówię "Bujajcie się" Poza tym po co mi drugie płyty bez tłumaczenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówisz "Bujajcie się" uczciwym sprzedawcom, a kupujesz u tych, którzy chcą Cię oszukać? Ciekawe podejście.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sławomir Poral napisał:

Zawsze zakupy patriotyczne, poczekam na swoją normalną cenę. Brytyjczykom i Jankesom mówię "Bujajcie się" Poza tym po co mi drugie płyty bez tłumaczenia.

 

A co to są zakupy patriotyczne? 

CZy prawa do tego filmu ma jakaś polska firma?

Czy te dyski produkuje jakaś polska firma?

To nie jest twarożek czy ziemniaczki. A reguły rynkowe są proste. Za identyczny produkt klient CHCE PŁACIĆ MNIEJ ! Nie chce aby go okradano z jego własnych pieniędzy bo tak można nazwać róznicę cenową w tym konkretnym przypadku, tego konkretnego filmu. Bo o tym filmie tu rozmawiamy, a nie o jakiejś hipotetycznej drugiej połowie filmów bez tłumaczenia. Wystarczy mi, że okrada się mnie na tej pierwszej połowie filmów z tłumaczeniem. Sławeczku, jesteś częścią tego biznesu w Polsce więc wcale mnie Twoje stanowisko nie dziwi. Raczej nie powinieneś zabierać głosu w tej sprawie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Film to nie produkt bo nie działa w tej materii urząd antymonopolowy. Porównywanie do ziemniaków czy twarogu jest infantylne. Brzmi to jak głos komunistów, którzy też chcieli jedną cenę detaliczną. Nie ma sensu dyskutować z twardogłowymi którzy zakochani są w zachodzie i ich bajońsko niskich cenach, tylko pytanie co robicie na polskim forum? A kysz do UK US nie tam dalej was traktują jak polaczków pijaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleś dowalił - strona dochodu nie przynosi? i stres z tego względu ból d..y wywołuje?

z takimi cenami za uhd to nic polskiej dystrybucji nie tłumaczy i nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sławomir Poral napisał:

 Brzmi to jak głos komunistów, którzy też chcieli jedną cenę detaliczną. 

 

Chyba cos Ci sie pomachlaczyło. Własnie w Polsce mamy jedyna słuszną i wysoką cenę. Jak za komuny. A na tym zachodzie, któryc tak negujesz działają prawa rynku, prawa podaży i popytu oraz wolna konkurencja, która powoduje, że kupujesz płyty BD-UHD za połowę albo i jeszcze mniej tej super ceny. Ceny w Polsce bo na pewno nie ... polskiej.

A miałem na mysli twarożek i ziemniaczki produkowane przez polskich rolników, na polskiej ziemi, widocznie nie załapałeś. A żadnego z tych filmów na BD-UHD jak na razie żaden Polak nie stworzył. I z Polską nie mają nic wspólnego poza tym, że w Polsce próbuje się na nich okraść polskiego klienta. A ja sie okradać nie pozwolę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stres? Każdy i tak kupuje gdzie chce, tylko nie rozumiem jaki ma cel namawianie do niekupowania w Polsce bo gdzieś za granicą jest taniej. Wyzywanie od oszustów polskich dystrybutorów którzy i tak mają ciężko na naszym marnym rynku. Ale co się dziwić Polak Polakowi nigdy nie był życzliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci jak piszesz dystrybutorzy dają sobie wciskać warunki na zasadach MG. Jak nie umieją robić biznesu, a przykład dystrybucji i cen niebieskich BD dobitnie to pokazuje, to dla mnie mogą pakowac walizki i przerzucić się na twarożek albo ziemniaczki. Rodzime.

 

BTW cytowany w przypadku ostatniego filmu Amazon inwestuje w Polsce i daje pracę w Polsce. I oferuje ceny dwa razu niższe. He, he, he ... I daje radę. 

 

A np. MSH, ta prawdziwa polska sieć dystrybucji :D, traktuje w Polsce te płytki jako zło konieczne ale ... pozwalające sprzedać im więcej telewizorów.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tekstów w stylu "A kysz do UK US nie tam dalej was traktują jak polaczków pijaczków" nigdy nie zrozumiem

może ktoś wytłumaczy o co chodzi z tymi dystybutorami w Polsce że taką krwawicę mają że muszą sprzedawać płyty UHD trzy razy drożej niż na zachodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zachód Niemcy UHD średnio 30 € więc cena taka sama, a że UK i US miały zawsze tańsze bo odchodzi koszt tłumaczenia, to inna sprawa. Narody nie są wychowane na piractwie więc mają inne podejście do zakupów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Film to nie produkt bo nie działa w tej materii urząd antymonopolowy. Porównywanie do ziemniaków czy twarogu jest infantylne. Brzmi to jak głos komunistów, którzy też chcieli jedną cenę detaliczną. Nie ma sensu dyskutować z twardogłowymi którzy zakochani są w zachodzie i ich bajońsko niskich cenach, tylko pytanie co robicie na polskim forum? A kysz do UK US nie tam dalej was traktują jak polaczków pijaczków.

Alez film to produkt, ktorym handluje sie jak wieprzowina, czy kartoflami, z tym ze na zasadzie wylacznosci sprzedawcy na danym rynku. Urzad antymonopolowy nie ma interesu, bo jak film zdrozeje, czy go zabraknie na polkach sklepowych, to ludzie nie wyjda na ulice.Z drugiej strony rozumiem, ze cena produktu zalezy od skali sprzedarzy, bo koszty licencji, przygotowania wydania etc, znajda swoj udzial w koszcie krancowym, zas rolozenie ich na wiekszy wolumen, powinno ten koszt, a byc moze dalej i cene , zmniejszyc.

Trudnym do strawienia jest fakt, iz pomimo mniejszej sily nabywczej polskich pensji, ten sam, lub lepszy jakosciowo produkt, sprzedawany jest na bardziej zamoznych rynkach taniej. Dlaczego Polak mialby kupowac drozej? Przeciez jego pracodawca, byc moze nawet ten sam zachodni kapitalistalista, ktory sprzedaje w PL te drogie plyty z filmami, manipilujacy przy tym z podatkami placonymi w Polsce i wyprowadzajacy z Niej zyski, nie oferuje mu pensji rownej pensji Mienca czy Holendra. Za to sprzedaje drozsze produkty.

Kazdy powinien wybierac gdzie kupi, wg wlasnego upodobania, czy mozliwosci i nie ma sensu nikomu wytykac, ze robi inaczej, zwlaszcza jesli wspiera biznes, a nie korzysta wylacznie z tego co znajdzie w sieci za darmo.

Nie ma sensu podczepiac do tego patriotycznej ideologii, czy interesu gospodarczego kraju. Cieszmy sie, ze jest wybor i ze sa nozliwosci latwego skorzystania z niego.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam są regularne promocje 2 uhd za 30 euro itp. Nie prawda że mają ciężko - znam kilku przedstawicieli i krój ludzi i nic sobie z tego nie robią. Tylko jak widzę cenę za wydanie dvd 56 zł to mnie skręca. 500 zł za kolekcja Pottera na blu zachód 5 razy mniej itp. Szkoda słów

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyjdą i promocje w Polsce na UHD, na razie nie ma z czego robić, filmy na palcach można liczyć. Nie ma co marudzić bo na starość zostanie. Mam wrażenie że na forum same sknery i smutasy bez ziarenka optymizmu, może dlatego takie smutne to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow Zamówiłem Mumie 21.06 czyli wczoraj;) o 3 w nocy a właśnie kurier zapukał do drzwi z przesyłką... to musi iść z PL z magazynów ; p

Mumia.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...