Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL U55S7906 Test - ekonomiczny TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie czyta ta dwojke idiotow, tj. "d...." i "2..5" to sie ma wrazenie, ze zaraz problemem bedzie nie to, ze locokurvaolsztynskaczacza to zwykly oszust i menda ale to, ze ktos smial to ujawnic. Calkiem jak z podsluchami u sowy :). Nie wazne co [beeep]y tam wyrzygiwaly, przestepca jest ten kto to nagral i upublicznil.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje otwarte pytanie co Panowie testowali i po co ?

Skoro jak pisze Maciej Koper: " ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem."

Z uwagi na oczekiwaną wiarygodność testu, należało zdecydowanie wstrzymać publikację do czasu uzyskania wersji finalnej (komercyjnej) oprogramowania.

I tyle w temacie.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego maja czekac na wersje finalna oprogramowania, skoro TV z wersja beta trafil do sklepow? A co z tym idzie do szerokiej rzeszy niezadowolonych klientow.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje otwarte pytanie co Panowie testowali i po co ?Skoro jak pisze Maciej Koper: " ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem."Z uwagi na oczekiwaną wiarygodność testu, należało zdecydowanie wstrzymać publikację do czasu uzyskania wersji finalnej (komercyjnej) oprogramowania.I tyle w temacie.

Ale czy tak trudno zrozumiec, ze to co piszesz to nie jest rola wortalu/testujacych tylko dystrybutora??

Czy sadzisz, ze Piotr lub Maciej cisna polski TCL aby mogli wytestowac ich wspanialy sprzet? :D

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje otwarte pytanie co Panowie testowali i po co ?

A czytałeś test? Testowali TCL-a 55S7906 jak w tytule - trudno nie zgadnąć. A po co? Może dlatego, że cieszy się sporym zainteresowaniem z racji dość przystępnej ceny jak na TV 4K w danym rozmiarze i dlatego że sporo osób na ten test czekało? Jako przykład podam swoją skromną osobę i dzięki im za rzetelną jak zwykle pracę!

Skoro jak pisze Maciej Koper: " ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem."

Z uwagi na oczekiwaną wiarygodność testu, należało zdecydowanie wstrzymać publikację do czasu uzyskania wersji finalnej (komercyjnej) oprogramowania.

I tyle w temacie.

A czy producent czekał z wypuszczeniem finalnej (komercyjnej) wersji oprogramowania (jak to sam zaznaczasz) wraz z jednoczesnym wypuszczeniem TV na rynek czy może przypadkiem jest on już od dłuższego czasu w ofercie dla zwykłego śmiertelnika oczekującego sprawnego i "finalnego" softu?

I jak poprzednicy - kto odpowiada jaki egzemplarz trafia do testów? Producent czy testerzy?

Chwała im, że chcą nadal zgłębiać temat jeśli producent zdecyduje się wydać "łatki"...

I tyle w temacie :)

Edytowane przez MaXeN
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Panowie testowali u55S7906 i wyszła matryca 60Hz, nie wiadomo jak wygląda sytuacja z pozostałymi modelami gdyż początkowo na FB TCL podali że cała seria S79 ma 60Hz, natomiast teraz już tej odpowiedzi nie widzę.

Kiki u siebie testował u50S7806 i podał że ma 100Hz, czy faktycznie jest te 100Hz trudno powiedzieć, gdyż na stronie display ten model ma 60Hz. Poza tym również i w tym przypadku nie wiadomo jak wygląda sytuacja w innych modelach tej serii. (display twierdzi że w modelu u58S7806 siedzi 100Hz). Tak więc wiele niewiadomych.

Trochę przykro na to patrzeć, gdyż jako sprzedawca i chyba właściciel jak sądzę dość sporego portalu powinien sprzedawać sprawdzone informacje. I tu nie chodzi o to, że reklamuje TV który według niego ma duży kontrast natomiast, kupujący po zakupie nie jest z tego zadowolony bo to jest subiektywne odczucie chociaż w pełni mierzalne. Chodzi o podawanie niesprawdzonych informacji gdyż 60/120Hz to jest podstawowy parametr TV odkąd pamiętam. Model z serii S7906 (tylko nie wiem który) jak patrzę na jego FB był w jego posiadaniu już chyba pod koniec marca. Więc już od tego momentu powinien sprawdzić matryce i podawać prawdziwe informacje. Niestety widocznie zaufał producentowi i podawał w ślepo dane które dostał. Nie śledziłem jego historii od początku, ale jak przeglądam opinie, to jednak wiele osób jest zadowolonych ze współpracy z tym Panem i wielu kupujących chwali obsługę i sprzęt który u niego nabyli. A trzeba przyznać, że ceny ma bardzo ciekawe, więc nie dziwi ilość zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wiele osob jest zadowolonych baaaaaa śmiem twierdzić ze 100% jest zadowolonych. Bo ci ktorzy nie byli zadowoleni to albo samzbanowani albo w najlepszym przypadku ich posty wyparowaly. Poczytaj opinie w internecie poza portalem hdtv.com

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej drążę temat matrycy w TCL U55S7906. Dzisiaj udało mi się dodzwonić do serwisu TCL. W/g serwisanta z którym rozmawiałem TCL U55S7906 ma matrycę 50 Hz. Telewizory z końcówką S mają matryce 100Hz, a z literkami DS na końcu 200Hz. Jeżeli ktoś ma na ten temat informacje z wiarygodnego źródła, to proszę o potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tej informacji. Wymienił taki model: U55S7606DS, ale nie wiedział czy jest dostępny w Polsce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika, że NIKT nie produkuje ywraz matryc 200hz. Tym bardziej UHD. Czasy 240hz matryc skończyly się na Samsungu H7000 w wersjach 48 cali i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum, jeden z kolegów otrzymał też z serwisu TCL informację, że matryce 55 i 65 cali w TCL 7906 są 100 Hz i 10 bit. Ja dostałem informację, że matryca jest 50 Hz i 8 bit+FRC, a pytałem się konkretnie o model U55S7906. No cóż, sam producent chyba nie do końca wie, co siedzi w tym nieszczęsnym TCL U55S7906 (chociaż chyba wie???, a przynajmniej powinien wiedzieć, ale polityka informacyjna /dezinformacyjna/ jest trochę dziwna). Trzeba znaleźć trzecie źródło i potwierdzić jedną z wersji. Ze swojej strony dalej będę drążył ten temat. Pozdrawiam wszystkich poszukujących prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL aby uciąć spekulacje powinien stanąć na wysokości zadania i wydać stosowny komunikat na stronie z wskazaniem jaki tv posiada jaka matryce.

To co robią teraz, podając sprzeczne wersje, nie najlepiej świadczy o ich wiarygodności i rzetelności (producenci potrafią zmieniać rodzaje matryc w ciągu roku i jest to bardzo zła, naganna wręcz praktyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dowiedzialem dziwnej rzeczy

Mianowicie Kiki mi napisał ze tcl polska i fabryka tcl to 2 różne podmioty

""Fabryka TCL a TCL Polska to dwie różne instytucje finansowe i zarządzające.

Soft posiadamy oficjalny w fabryki TCLa od szefa działu - Marcina Gerlacha.

TCL Polska a raczej jej infolinia jest nie doinformowana.

Wszyscy, którzy otrzymali od nas soft najnowszy otrzymali go za zgodą fabryki i nie ponoszą żadnego ryzyka."

Mi sie to dalej kupy nie trzyma bo po pierwsze to nie fabryka a montownia a po drugie za serwis odpowiada tcl polska ktora nic noe woe5 bo jest nie doinformowana. Ale powiem szczerze ze dopuki nie wypuszcza oleda za 1000$ to mnie ta firma. ...................lata

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum, jeden z kolegów otrzymał też z serwisu TCL informację, że matryce 55 i 65 cali w TCL 7906 są 100 Hz i 10 bit. Ja dostałem informację, że matryca jest 50 Hz i 8 bit+FRC, a pytałem się konkretnie o model U55S7906. No cóż, sam producent chyba nie do końca wie, co siedzi w tym nieszczęsnym TCL U55S7906 (chociaż chyba wie???, a przynajmniej powinien wiedzieć, ale polityka informacyjna /dezinformacyjna/ jest trochę dziwna). Trzeba znaleźć trzecie źródło i potwierdzić jedną z wersji. Ze swojej strony dalej będę drążył ten temat. Pozdrawiam wszystkich poszukujących prawdy.

O ile z hercami jest ewidentne zamieszanie, tak 8 bit + FRC często kwalifikuje się pod 10 bit. Nie popadajmy w skrajności, nie widać różnicy pomiędzy jednym a drugim.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku 100% racji nie widać różnicy. Tak jak obojętne dla prędkościomierza jest czy.mamy felgi 15 i gumę 195 czy felgi 16 i gumy 205

Ale ja jako konsument chce wiedzieć czy telewizor ma matryce 10 bit czy 8 bit +frc. Dla producenta widocznie lepiej bylo napisać 10 bit bo to znaczy 10 bit a napisanie 8 bit plus tam coś tam coś tam powodowało by to że ludzie by kojarzyli ze to nie to co mogło by być

Dla mnie to takie naciąganie rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dowiedzialem dziwnej rzeczy

Mianowicie Kiki mi napisał ze tcl polska i fabryka tcl to 2 różne podmioty

""Fabryka TCL a TCL Polska to dwie różne instytucje finansowe i zarządzające.

Soft posiadamy oficjalny w fabryki TCLa od szefa działu - Marcina Gerlacha.

TCL Polska a raczej jej infolinia jest nie doinformowana.

Wszyscy, którzy otrzymali od nas soft najnowszy otrzymali go za zgodą fabryki i nie ponoszą żadnego ryzyka."

Mi sie to dalej kupy nie trzyma bo po pierwsze to nie fabryka a montownia a po drugie za serwis odpowiada tcl polska ktora nic noe woe5 bo jest nie doinformowana. Ale powiem szczerze ze dopuki nie wypuszcza oleda za 1000$ to mnie ta firma. ...................lata

Wysłane z mojego SM-N910C

Był kiedyś taki żart, pasuje idealnie:

"curwa panie, ale kyrk!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Nie widać różnicy między 10 bit a 8+FRC. Ale co do zasady, jeżeli producent podaje parametry techniczne, to informacja powinna być precyzyjna. Nie byłoby wtedy tego całego zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu są zasady z tym ze Chińskie

Mam pytanie

Kto by zauważył te nieścisłości gdyby nie takich Dwóch co zdjęć kwiatkow do swoich testów nie wstawiaja?

Odpowiem sobie sam pewnie nikt

Więc prawie sie udało bo kto by pomyślał ze Piotrek i Maciek za chinczyki sie zabiorą

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc prawie sie udało bo kto by pomyślał ze Piotrek i Maciek za chinczyki sie zabiorą

Wysłane z mojego SM-N910C

To nie działa tak jak napisałeś.

Na 99% test tego tv pojawił się tu na skutek działań dystrybutora TCL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dystrybutor powinien przeczytać testy Chłopaków. Pewnie wtedy by dowiedział sie że tu niema ściemy i wstawiania fotek robaczkow i kwiatuszkow

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij się kikiemu z testem 7906. Miał być "jutro" czyli tydzień temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz możesz przypomnieć. Amnestia była

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o kwiatkach i jakimś czułym przywitaniu

Choc może z tą czułością to nie przesadzaj, napisz ze kupiłeś TCL i jest extra

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...