Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dragen napisał:

Czyli z trójki Ks9500, Dx900, B6 wygrywa definitywnie jako całokształt mam rozumieć

Żaden z tych telewizorów nie wygra z innym definitywnie. Każdy ma swoje wady i zalety, o których było pisane na forum już dziesiątki razy, poczytaj, będziesz wiedział co i jak. Główne różnice - kąty widzenia, czerń absolutna albo "tylko" doskonała ale z wyraźnie lepszą ostrością w ruchu. Kolory będą w zasadzie identyczne, bo wszystkie kalibrują się pod linijkę. Zacznij od otwarcia w osobnych oknach forumowych testów i porównuj sobie wszystko krok po kroku - kontrast, średnią jasność HDR, test ufo, laga - większość Twoich wątpliwości zostanie rozwiana.

Osobiście dopłaciłbym do DX900, bo KS9500 ma jednak mocno przeszkadzające halo, Panasonic jest pod tym względem wyraźnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko racja @Mr.Hankey, tylko tutaj jestem mega ostrożny, bo już miałem 4k niedługo po premierze i szybko mój top tv został w tyle, gdzie wartości przekraczały ten budżet :/
DX na pewno lepiej świeci, ale czy na pewno na tyle żeby kosztować 1/3 ceny więcej?
Wydaje mi się że na tą chwilę i tak miałbym mega fun z ks9500, i poszedłbym do tego strategicznie, DX ma 2 lata gwarancji i potem jego wartość spada drastycznie, ot kupno kota w worku, ks ma 4 lata i za 2 mogę go sprzedać licząc na zwrot 50-70% ceny początkowej. Inwestując wtedy w coś nowego. Kurde kusi dx900 ale gdzieś za bardzo mi do ucha szepcze logika.. I mam burzę mózgów.. Szkoda że Panasonic nie daje 4 lat gw.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DX900 i E6 jeśli wiszą ci kąty to bierz DX900. Te w  DX900 są fatalne mi obojętne bo oglądam 100% na wprost, efekt halo tym TV jest, ale szczerze w E6 halo też jest, może nie takie jak w DX ale jest...

DX900 lepsza obróbka obrazu, lepsza "plastyczność" obrazu, lepsze przejścia tonalne i parę innych rzeczy.

By było jasne Oled "doceniam" ale akurat DX to dość trudny przeciwnik dla OLED.

 A i DX jest jasny..., bardzo :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło przeczytać opinię osoby, która bez spinki, obiektywnie może spojrzeć na obie technologie. Lajkyt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie w Panasie? Czy ubezpieczyciel zewnętrzny?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie w Panasie? Czy ubezpieczyciel zewnętrzny?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka



W sumie to nie wiem. Jak kupowałem ponad rok temu mego cx700 to poprostu było 5 lat gwarancji.
Ale ukryte info to to, że kupowałem za granicą..

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dragen napisał:

Prawie? :) rozumiem że jak zrobię pauzę i zapomnę, zasnę na ponad 1-2godz to nie będzie trwałych powidoków na oledzie?

 

Jeżeli nie zapadasz w sen zimowy jak niedźwiedzie to nie masz się czym martwić. 2 godziny mu krzywdy nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lato to mi nie grozi :) mam nadzieję że ciężko jest zepsuć w taki sposób tv. Tzn trzeba się postarać.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ma_ko napisał:

ale szczerze w E6 halo też jest, może nie takie jak w DX ale jest...

Że co ?!? Chyba nie wiesz co mówisz... Żaden OLED nie ma nawet najmniejszego efektu halo. Kropka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha..., jasne...

Idealnie punktowa "jasność" bez poświaty...

Jasne to nie takie halo jak LCD..., ale nie jest to punktowa biel...

Ale co ja tam wiem..."kropka"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o efekcie halo w przypadku OLED jest przejawem braku zrozumienia co ten efekt oznacza 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, qazar napisał:

Pisanie o efekcie halo w przypadku OLED jest przejawem braku zrozumienia co ten efekt oznacza 

OK.

W takim razie skoro zawlaszczasz sobie powszechnie stosowane od wiekow, czy  mileniow okreslenie, nadajac mu bardzo waski zakres znaczeniowy, uzalezniony od wybranej przez Ciebie technologii budowy wyswietlacza, choc uzywa sie go do okreslenia zjawiska optycznego, zupelnie niezwiazanego z telewizorami,  czy generalnie  wyswietlaniem obrazu na plaskich powierzchnich, to w takim razie nazwij prosze zjawisko rozswietlania pobliskich nieoswietlonych bezposrednio lezacym dokladnie ponizej ( w osi 90st) wzbudzonym luminoforem przestrzeni, jakie wystepuje   na ekranach z przednia warstwa wykonana ze szkla,  ktore mozna zauwazyc zarowno w przypadku ekranow OLED ( kazdy moze sprawdzic na   "kosmicznym" demie w sklepie), jak  i ekranach plazmowych.

 

Pomoce:

https://en.wikipedia.org/wiki/Halo_(optical_phenomenon)

https://www.google.ie/search?q=halo+optical+phenomenon&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiR19GPj97UAhVHY1AKHbquBiEQsAQIMg&biw=2560&bih=950

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary nim Ci odpowiem na Twoje pytanie, sam się zapytam Ciebie o coś. Tobie się tak chce samemu z siebie czy Ci za to płacą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To hobby. ale jestem otwarty na propozycje ktore lacza przyjemne z pozytecznym.

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) sprawdzałem pod tym kątem już rok temu OLEDy LG i z pełnym przekonaniem mogę napisać, że @binary wie o czym pisze. Mam też do tej pory jedną z lepszych plazm jakie zostały wyprodukowane w historii - Pioneera KURO i efekt jest dokładnie ten sam.

Niezależnie od wszystkiego tak OGROMNIE przesadne skupianie się na efekcie halo przy nowoczesnym ekranach jest całkowicie bezsensowne lub jak ktoś woli niepotrzebne. Przypomina mi to czasy procesorów pentium gdzie marzeniem było posiadanie takowego z zegarem 166MHz. Ludziska palili swoje sprzęty próbując podkręcać do granic możliwości, wierząc że każdy zdobyty megahertz ma znaczenie życia i śmierci. Halo w DX900 jak i rozszczepienie światła przy OLEDzie jest już tak zminimalizowane że właściwie praktycznie można stwierdzić ze go nie ma... Inaczej można z coraz to precyzyjniejszymi urządzeniami mierzyć to zjawisko i tak prawdę mówiąc to nigdy nie da się go całkowicie wyeliminować :) Tylko czy życia nie szkoda ? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Nie sadze, zeby rozsadnie myslacy uzytkownik DX900, czy  innych LCDkow, chcialby deprecjonowac ekrany OLED.

Mysle natomiast, ze zamiast straszyc  bloomingiem (czy halo) generowanym przez godne polecenia telewizory,  warto raczej  pisac o tym,  jak to zjawisko zminimalizowac, dzieki ustawieniom systemu podswietlania. DX900 mozna ustawic tak, zeby miec super czern i  bogate kolory, robiace bardzo dobre wrazenie HDR, a jednoczesnie czarne pasy  gory i dolu  ekranu (chyba ze ktos korzysta z napisow) oraz zminimalizowac  blooming.   

OLED ma swoje niepodwazalne zalety i tez nie ma sensu im zaprzeczac. IMHO porownanie obu rodzajow telewizorow, moze miec jakikolwiek sens jesli rozpatrujemy  preferencje uzytkownika oraz  profil i warunki uzytkowania, Inaczej to strata czasu i energii, ktore moznaby spozytkowac inaczej.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt halo na plaźmie taki sam jak na oled?

na czym to można zobaczyć? jest jakieś fajne demo na którym to łatwo zauważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma majaca szybe z przodu, przy pewnym kacie wyraznie pokazuje konturowanie, rozdwojenie obrazu. Im bardziej oddalona od poprzedniej warstwy ekranu, czy grubsza, tym efekt wiekszy. Dodaj bardzo jasne drobne elementy, czy krawedzie na czarnym tle i efekt napewno zobaczysz. Zwlaszcza jesli zblizysz sie do ekranu.

Ja ogladam zawsze na wprost, jednak sadzac po skali komentarzy, ktore podnosza katy ogladania do skali problemu, prawdopodobnie wiele osob oglada tekewizor pod katem innym niz prosty.

Szczerze nie bardzo przywoluje z pamieci materialy demo z czasow plazmy. Moze takie tajwanskie demko noworocznych sztucznych ognii uchwyconych przy pomocy roznych kamer cyfrowych 4k)?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pytam bo na plazmach Kuro/Panas nigdy halo nie widziałem

oleda mam w goglach VR i tam rzeczywiście można odnieść wrażenie jakby "halo" występowało ale to jest takie inne halo niż LCDkowe - wynikające bardziej z optyki i być może mocy bieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary
Ty piszesz o halo optycznym powstającym w powietrzu między tobą a telewizorem (to zawsze występuje). Cytat za tym co Ty podałeś:

Cytat

Halo is the name for a family of optical phenomena produced by light interacting with ice crystals suspended in the atmosphere.

A czy my rozmawiamy o halo powstającym w powietrzu czy też o halo na EKRANIE telewizora ? To było retoryczne pytanie... Chyba nie trzeba Ci tłumaczyć, że każdy piksel w OLEDzie może być całkowicie wyłączony (0 cd/m2), a w LCD zawsze mamy podświetlenie w pobliżu innego świecącego piksela i to bardziej lub mniej będzie zawsze tworzyć na EKRANIE efekt halo. Przecież nie jest to wiedza którą odkrywamy - w testach Maćka w każdym teście kontrast wynosi nieskończoność. Można też przecież łatwo znaleźć inne materiały, które wyraźnie mówią, że na OLEDach po prostu nie ma efektu halo...

Cytat

Since we covered local dimming and local brightness for LCD screens, the same needs to be covered with OLED, and as you can probably guess from our description of how OLED displays work, local dimming is pixel perfect in an OLED 4K TV. Light in a single pixel can be turned on or off and as a result, blacks are perfect, illuminated objects have no “halo” effect from light bleed around the edges and there are in effect as many local dimming or brightness zones as there are individual pixels in an OLED 4K display, over 8 million of them. No LCD TV can even come close to matching this level of precision today.

http://4k.com/oled-4k-tvs-vs-lcd-4k-tvs-the-comparison-across-8-key-points-12320-2/
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory powinny być po jednym dobrym(najlepszym) za rozsądną cenę z każdej marki a nie rozmienione na drobne i ludzie mają dylematy... :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam, że wsadzę kilka zdań, ale mam  do pórwnania w domu DX 900 i E6 ??

Oba podłączone pod takie same tunery TV Ultimo 4K

Oba podłączone do takich samych Zidoo x10

I na obu odtwarzam obraz z UDP900.

A co więcej mam jeszcze na ścianie w drugim domu VT60... :-)

Miałem każdą kolejną generację plasmy od 2002 roku w domu (łącznie z onanistycznym KURO).

Sorki ,ale jakieś tam porównanie mam..., może nie jestem super teoretykiem jako kolega Subman (raczej realnym użytkownikiem), ale kolory kontrasty, przejścia tonalne czy "halo" jak zwał tak zwał umiem rozróżnić i tak jak napisałem oprócz wielu wad DX900 i E6 uważam, że oba ekrany mają za i przeciw...

Ale oba mają "halo"..., tak jak VT60 też je ma. 

Nie śmiałbym negować technologii Oled bo od czasów plasmy nie ma nic co by bardziej pchnęło technologię wizyjną do przodu.

Ale nie potrafię wyjść z podziwu jak Panasonic potrafił "rozwinąć" i udoskonalić LCD w generacji DX900. Gdyby nie kąty, to byłby TV idealny...

E6 jest super. Ale na b.dobrej treści. na słabszych jakościowych treściach  przewagę i "elastyczność" widzę w "know how" Panasonica.

Oglądałem E7..., to nie jest nawet ewolucja to "lekki" lifting serii E6. LG odciął kupony od zeszłorocznych generacji ekranów.

Panasonic zapewne ze względu na wysoki koszt produkcji DX900 zaorał ten model w tym sezonie.

 

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przepraszam, że wsadzę kilka zdań, ale mam  do pórwnania w domu DX 900 i E6 ??
Oba podłączone pod takie same tunery TV Ultimo 4K
Oba podłączone do takich samych Zidoo x10
I na obu odtwarzam obraz z UDP900.
A co więcej mam jeszcze na ścianie w drugim domu VT60... :-)
Miałem każdą kolejną generację plasmy od 2002 roku w domu (łącznie z onanistycznym KURO).
Sorki ,ale jakieś tam porównanie mam..., może nie jestem super teoretykiem jako kolega Subman (raczej realnym użytkownikiem), ale kolory kontrasty, przejścia tonalne czy "halo" jak zwał tak zwał umiem rozróżnić i tak jak napisałem oprócz wielu wad DX900 i E6 uważam, że oba ekrany mają za i przeciw...
Ale oba mają "halo"..., tak jak VT60 też je ma. 
Nie śmiałbym negować technologii Oled bo od czasów plasmy nie ma nic co by bardziej pchnęło technologię wizyjną do przodu.
Ale nie potrafię wyjść z podziwu jak Panasonic potrafił "rozwinąć" i udoskonalić LCD w generacji DX900. Gdyby nie kąty, to byłby TV idealny...
E6 jest super. Ale na b.dobrej treści. na słabszych jakościowych treściach  przewagę i "elastyczność" widzę w "know how" Panasonica.
Oglądałem E7..., to nie jest nawet ewolucja to "lekki" lifting serii E6. LG odciął kupony od zeszłorocznych generacji ekranów.
Panasonic zapewne ze względu na wysoki koszt produkcji DX900 zaorał ten model w tym sezonie.
 
 
 
 
 

I dlatego dx900 wciąż duuuużo kosztuje! :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, ma_ko napisał:

Ale oba mają "halo"..., tak jak VT60 też je ma. 

Miałem plazmę, mam LCD, mam OLEDa i dobrze wiem, że ani na plaźmie, ani na OLEDzie efektu halo nigdy nie uświadczę. No ale jak koledzy polemizują ze wszystkimi profesjonalnymi testami i chcą udowodnić coś innego to nie poradzę... To tak jakby mówić: ziemia jest na pewno płaska i to niemożliwe, aby była kulą i nie wierzę w to co mówią eksperci, no bo ja widzę przecież, że jest płaska...

Kolega binary podał definicję efektu halo - ale dotyczy ona zupełnie innego zjawiska. Prawidłowa definicja efektu halo w przypadku telewizorów jest podana chociażby przez przywołanej wikipedii, ale w innym artykule:

Cytat

More recent LCD panels using LED illumination can automatically reduce the backlighting on darker scenes, though this method cannot be used in high-contrast scenes, leaving some light showing from black parts of an image with bright parts, such as (at the extreme) a solid black screen with one fine intense bright line. This is called a "halo" effect which has been minimized on newer LED-backlit LCDs with local dimming. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_display
 

A co do OLEDa. Jak było za mało materiałów to proszę bardzo. Jest tego więcej:

Cytat

These are perfect for testing the true-black levels of a TV along with brightness and depth of colours. It’s also handy for identifying any Halo Effect (bright areas of light leakage) issues.

https://www.goodgearguide.com.au/review/lg/2017-oled-tv-range/619662/
 

Cytat

Its OLED panel yields absolute blacks with precision lighting and no halo effects whatsoever.

https://www.whathifi.com/lg/oled65g6v/review
 

Cytat

No halo around bright objects. 

http://homecinemauk.cf/?p=354

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...