Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dudiduu napisał:

stać was na tv za 10 a teraz nawet widziałem 13 tysi a nie stać was na kino które by czytało wasze pendziki ??? to możne przestańcie piracic i kupcie w końcu blu-ray albo ultra blu ray jak ci się nie podoba podstawa to go powieś... ludzie właśnie rozwiązałem wasze 2 największe problemy odnoście tego tv nie ma za co :|

Szkoda ,że działasz tak kompulsywne i nie czytasz tekstu pisanego ze zrozumieniem :(.

Problem jest z odtwarzaniem nie pirackiego filmu tylko chodzi o problemy przy odtwarzaniu demo technologicznego od firmy Sony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mój dx wszystko odtwarza i nie widziałem na żadnym filmie przycięć a oglądam na samsungu BD-J7500 Teraz tylko czekam na UB 400 i on mi wystarczy Bo ten samsung nie pasuje do tego tv Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko delikatnie kolegom przypomne, że liczenie na Panasonica w kwestii multimediów to trochę tak jak liczenie na prawdomówność i uczciwość wśród politykow - można, ale to chyba daremne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niemal roku wewnętrznej walki i po wielu godzinach spędzonych w sklepach, kilka dni temu nareszcie stałem się szczęśliwym (i to bardzo) posiadaczem DX900. Kiedyś powiedziałem sobie, że jak cena spadnie poniżej 15 tysięcy to biorę, ale ciągle miałem jakieś wątpliwości, to mimo wszystko wciąż wywrotka pieniędzy. Jednak ostatnio złapałem taką ofertę za ten telewizor, że po prostu wsiadłem w samochód i pojechałem.

Wiedziałem, że ten TV to najwyższa półka, jednak nie spodziewałem się, że będzie aż tak znakomity. Zrobił na mnie zdecydowanie większy efekt WOW niż VT60 zakupione kilka lat temu. Wtedy też była rewelacja – wiadomo, ale teraz szok jest jeszcze większy. Może między innymi dlatego, że człowiek ma nieustannie w głowie, że to przecież wciąż tylko LCD, a produkuje taką jakość obrazu, że plazmy naprawdę nie mają tu czego szukać... Nieprawdopodobne jaki krok zrobiła ta uważana już przez wielu za wymierającą technologia. Rozpatrywanie DX900 jako po prostu kolejnego telewizora LCD to wielki błąd i myślę, że wynika głównie z niewiedzy i braku możliwości przetestowania tego TV w warunkach domowych.

Wiecie jakie było moje pierwsze wrażenie po włączeniu telewizora i zgaszeniu światła? Plazma. Podświetlenie jest fenomenalne, nie ma żadnych zafarbów po bokach, czy świecących narożnikach. Jestem przekonany, że zdecydowana większość krzykaczy nie odróżni tego telewizora od plazmy. Reprodukcja obrazu, plastyka, to jest zupełnie inna bajka niż na krawędziowym LCD. Do tego trafił mi się egzemplarz z marginalnym DSE (widocznym jedynie na materiale z HDR) i minimalnym, naprawdę minimalnym bandingiem (widoczny tylko podczas meczów, nawet na VT60 był bardziej dokuczliwy).

DX900 wyświetla naprawdę nieprawdopodobną czerń, którą przewyższa jedynie technologia OLED i to wierzcie lub nie, nie w każdym momencie. Jest masa scen gdzie na DX900 jest po prostu równie czarno jak na Oledzie. Słynny efekt „telewizora unoszącego się w powietrzu” czyli brak widocznej ramki TV i zlewania czerni z wyświetlacza z ciemnym pomieszczeniem występuje także tutaj – jest moc.

Od razu też odniosę się do tekstów i zdjęć, które były publikowane w tym temacie, głównie przeklejanych z innych for, pokazujące gwiaździste niebo z jakimś widocznym cloudingiem i zafarbami. To nie są dobrze zrobione zdjęcia tego TV i potwierdzi to każdy, kto ma go w domu. Przy ustawieniu lokalnego wygaszenia na pozycji pośredniej nie ma mowy o jakimkolwiek świeceniu czerni – jest po prostu czarno – i światło wykryje jedynie odpowiednie urządzenie pomiarowe, z całą pewnością nie ludzkie oko. Wystarczy jednak wyłączyć funkcję lokalnego wygaszenia i czar pryska. Być może zdjęcia były robione w taki sposób, ale nawet jeśli, to i tak były sfabrykowane, bo sytuacja nie wygląda aż tak źle jak ją przedstawiano. Pytanie tylko w jakim celu wyłączać najważniejszą funkcję w telewizorze?

Kolejna kwestia, to ludzie piszący, że na tego typu scenach, kontrast będzie wynosił tyle, ile natywnie wyciągnęła matryca, czyli nieco ponad 5000:1. Znowu nieprawda i od razu widać, że ktoś taki po prostu nie widział, co robi ten TV w ciemnym pomieszczeniu i na jakiej zasadzie działa tu wygaszenie. Autor takich sformułowań zwyczajnie się kompromituje i traci jakąkolwiek wiarygodność. Włączenie lokalnego wygaszenia w takiej scenie powoduje bowiem ogromną poprawę czerni – ta znowu staje się smolista. Jest lekki skutek uboczny, w postaci naprawdę minimalnego, trudnego wręcz do wychwycenia przyciemnienia jaskrawych elementów, w tym przypadku gwiazd, jednak nie ma mowy o problematyce tego zjawiska, bo jak pisałem, czerń staje się wtedy wręcz przytłaczająca, a reszta dosłownie marginalnie ciemniejsza. Można też przychylić się do prośby jednego z kolegów i policzyć, czy są wszystkie gwiazdy – zapewniam, że nic nie znika, polecam sprawdzić osobiście. Podobnie w czerniach – wszystko jest widoczne jak na dłoni. Po kalibracji oczywiście, bo fabryczny THX lubi zgubić detale. Problem pojawia się dopiero przy ustawieniu lokalnego wygaszenia w stopniu maksymalnym, wtedy TV faktycznie zjada detale w bielach i zauważalnie przyciemnia całość obrazu. Do tego różnica w czerniach (na oko) na poziomie pośrednim i maksymalnym jest tak mała, że naprawdę nie widzę sensu korzystania z maksymalnego wygaszenia.

Zdjęcia z widocznym efektem halo? Kolejny mit. Przy podświetleniu ustawionym na poziomie 10-15, czyli tak, jak powinno być ustawione do nocnych seansów i lokalnym wygaszeniu ustawionym na pośrednie, z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że efekt halo w tym telewizorze nie występuje w ogóle. Oczywiście siedząc na wprost. Bo jak się podejdzie z boku to zaczyna się cyrk. Pytanie tylko kto siada do filmu inaczej niż centralnie przed TV? Efekt halo nie jest dla mnie żadną wadą tego telewizora, bo siedząc na wprost zwyczajnie go nie widać. Owszem, jak ktoś podejdzie na kilkanaście centymetrów do wyświetlacza, to czegoś tam się na stop klatce dopatrzy, ale siedząc 2m od TV nie ma szans, ręczę za to. Inaczej sprawa wygląda w trybie UHD z HDR, kiedy telewizor przełącza się na maksymalną jasność – w takich warunkach halo jest faktycznie zauważalne.

Wady? Dla kogoś mogą to być kąty, które są charakterystyczne dla tej technologii, ale tego już raczej nie przeskoczymy. No chyba, że Panasonic zaskoczy nas swoimi matrycami IPS z kosmicznym kontrastem, pytanie tylko kiedy, i czy w ogóle. Pomimo bardzo dobrej ostrości w ruchu do wad zaliczę także niestety upłynniacz, który potrafi się „przyciąć” podobnie jak to miało miejsce w modelu H6400, jednak w Panasonicu występuje to jednak w znacznie mniejszym stopniu. Na filmach jeszcze nie zauważyłem, ale już na programach ze studia, gdzie czasem pojawia się kilka okien – owszem Czasem potrafi to zirytować. Panowie w teście o tym nie wspomnieli, więc zwracam na to uwagę.

Miałem napisać krótką relację na szybko, a tymczasem wyszedł mi niezły elaborat. Z góry przepraszam za lekki nieład, ale już nie chce mi się tego edytować. O masie rzeczy prawdopodobnie i tak zapomniałem napisać, ale ogólny przekaz jest jasny. W ostatnich latach miałem w domu 50ST50, 55VT60, 65H6400 i DX900 to jest zdecydowanie najlepszy telewizor jaki miałem. Tyle.

PS. Napiszę jeszcze tylko, że o ile wbudowany tryb THX Cinema nie odbiega jakoś specjalnie od referencji i faktycznie daje rade, tak przy filmie UHD kalibracja zdziałała cuda.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie. Gratuluje udanego zakupu. Nie wiem czy funkcja umozliwiajaca skanalizowanie dostpenych na tunerach telewizora kanalach w a IP i udostepmnienie ich po WANie (nie probowalem jeszcze dostepu spoza domu), kiedy telewizor jest wylaczony, jest dla Ciebie przydatna, ale mnie ta idea przypadla bardzo do gustu.
Faktycznie ten tv potrafi wyswietlic obraz niczym plazma, tyle ze bez mrowienia. Mnie tryby thx nie podchodza, a z fabrycznych nastawow najbardziej podchodzi mi cinema. Ale telwizor u mnie to mebel, gadajace glowy i pozycje UHD, bo preferuje jednak duzy ekran.
Teraz uwaga. W UK ostatnie egzemplaze 58dx992b wyprzedaja wlasnie po 1199 funtow i 2200e za 65". Brac poki sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo widzę, że 'kolega' VETO z forum wystawił swoją opinię dla DX900, śmiesznie się to poniżej czyta:

http://www.ceneo.pl/43661173#tab=reviews

VETO
NIE POLECAM
 0,5/5 Wystawiono miesiąc temu

Napiszę wyraźnie -ostrzelany i1Pro2 i CA 310(certyfikowany do spraw sądowych)ale wzrok ważniejszy . Kąty widzenie - na wprost widać mniej niz pod kątem ,cluding wszechobecny , kontrast wysoki ale szczegółów brak w czerni .Nierówna matryca ,są plamy na białym tle 235 (od jasno zielonego do jasno czerwonego) ,dziwne przebarwienia spodni i szarego koloru w ciemnym tle . cały czas słychać wiatraki ! Po HDR siorbie z sieci 460W a ten obraz wygląda sztucznie jak w za mocnym HDR z aparatu + za mocne światło bije tak po oczach że UE powinna zabronić tego wynalazku lub bardziej mądrego zastosowania !!!!!!!!! 
.Nie widzi dużych dysków NTFS 3TB +zawiesza się przy odtwarzaniu filmów gęstych z sieci . UHD =3,75K nie mylić z 4K 4096x ... to nie jest telewizor 4K ,aaa i trzeba oglądać z 1,8m żeby widzieć szczegóły . 
Pamiętajcie przesuniesz kalibrator w lewo lub prawo gdziekolwiek i wszystko siada DeltaE o 2-3 lub więcej nierówna matryca to efekt 65" 
Na żadnym forum tego nie napiszą HDTV itd (sprzedajne osoby -blogerzy ) + kalibracja za 300 zł - ludzie to darmowym HCFR można wyregulować na 2 miesiące później i tak parametry siadają . 
Jak zgubisz pilota to przyciski są od tyłu -masakrator 
Pozytywne opinie piszą daltoniści lub osoby podpłacone, ja mogę iść do sądu nawet z Panasonic.pl

https://hdtvpolska.com/forum/profile/154110-veto/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze nie wszyscy sie zakochuja w tym telewizorze od pierwszego wejrzenia, a i felwrnych przypadkow tez byla masa. Jesli gosc doszedl do wniosku, ze jego plazma z poprzedniej dekady produkowala identyczny obraz, bez wad znalezionych w nowym tv, a Jego "bezstratne" materialy HDR z komputera, zrobily fatalne wrazenie, czern nie byla czarna, ze wzgkedu na ustawienia, do tego musial zastawic cenne zlote pamiatki, to wcale sie nie dziwie rozczarowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Japoński Księgowy PANASONIC TV zapytał właśnie  swoją Radę Nadzorczą  (akcjonariat) kiedy i czy będzie kasa.

No owszem ale niebawem...  Niestety widać, że firma PANASONIC TV się właśnie zwija ,,, 

 

 

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Na ceneo widzę, że 'kolega' VETO z forum wystawił swoją opinię dla DX900, śmiesznie się to poniżej czyta:

http://www.ceneo.pl/43661173#tab=reviews

VETO
NIE POLECAM
 0,5/5 Wystawiono miesiąc temu

VETO ma prawdopodobnie "problem zdrowotny", trzeba 3mac kciuki aby z tego wyszedł.

A co do samej opinii to trochę tak jakby ktoś napisał o Audi S8 -  duża moc, potężny moment, wysokie spalanie, fatalne hamulce, uwaga można się zabic - nie polecam. Każdy kto ma choć minimalna wiedzę, wie ile warta taka opinia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Xisiek napisał:

VETO ma prawdopodobnie "problem zdrowotny", trzeba 3mac kciuki aby z tego wyszedł.

A co do samej opinii to trochę tak jakby ktoś napisał o Audi S8 -  duża moc, potężny moment, wysokie spalanie, fatalne hamulce, uwaga można się zabic - nie polecam. Każdy kto ma choć minimalna wiedzę, wie ile warta taka opinia.

No skoro przyszedł w stanie mocno wskazującym na wykład avs2016 i został zaraz wyproszony z sali to problem musi się mocno ciągnąć:/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam To moje gratulacje z udanego zakupu i dobrze ze napisałeś ten tekst o tym tv Teraz tylko kalibracja i będzie bajka Ja swojego dx900 na jesień będę kalibrował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę odczuwalna różnica po kalibracji. Zwłaszcza jak idzie coś w UHD. Dopiero po kalibracji w pełni docenia się szeroką paletę kolorów.

A recenzja kolegi VETO - klasa. Morda się cieszy, jak się czyta takie rewelacje. Najlepszy fragment o UE.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Mr.Hankey napisał:

 Najlepszy fragment o UE.;)

Myślę, że od Twego typu jeszcze grubsze jest to: "Jak zgubisz pilota to przyciski są od tyłu -masakrator "

Powszechnie wszak  wiadomo, że każdy przyzwoity tv ma sterowanie na centralnym panelu5914836606da6_rubinpom.jpg.eafd80c24111befc953abe7ccbb23bd4.jpg:D

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz .Ja pamiętam telewizor z  pilotem na kabel  zamocowany na stałe( były trzy pokrętła):D także nie do zgubienia:D Moje gratulacje Mr. Hankey za super zakup Ja tez mam 65dx900 i już po kalibracji ale przed zakupem odtwarzacza (przymierzam się do 400)

Ps.Tak przy okazji wielkie dzięki dla Maćka  za wyrozumiałość dla starego gaduły:rolleyes: i za kalibrację dla jego brata Pawła:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Myślę, że od Twego typu jeszcze grubsze jest to: "Jak zgubisz pilota to przyciski są od tyłu -masakrator "

Mnie zadziwia za każdym razem jednak już pierwsza linijka i tekst: "na wprost widać mniej niz pod kątem". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare przyslowie pszczol mowi:Every good story needs a mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, Fjubens said:

Mnie zadziwia za każdym razem jednak już pierwsza linijka i tekst: "na wprost widać mniej niz pod kątem". :P

Może chodzi tam o to, że w VA pod kątem spada kontrast i cienie się rozjaśniają więc można zobaczyć coś, co inaczej by się zlewało.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuję: \"Oczywiście OLED byłby nieznacznie lepszy od DX900, jednak ten drugi reprezentuje już tak wysoki poziom, że naprawdę nie będziemy potrzebować więcej. Tym bardziej jeśli zastosujemy np. podświetlenie tła za telewizorem świetlówką. Wtedy sądzę, że byłby problem w odróżnieniu OLED’a od DX900. Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/\". Co to za oszukaństwo?!? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.Hankey

Dziala Ci demo HLG na BBC Iplayerze w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...