Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, to jest konkret.

512 tak jak myślałem.

I takiej odpowiedzi oczekiwałem, a nie czepiania się że nie doczytałem testu bo za szybko czytam i jak zwykle się czepiam. W teście tej informacji nie było. Koniec tematu z mojej strony.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz Wy mi odpowiedzcie jak podzielić 512 na strefy równo odpowiadające proporcji ekranu 16/9????? Kurcze bo sie troche zawiesiłem:) sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc że się zawiesiłem nie chciałem kolejnej zagdaki bo padnięty jestem po tabelkach w pracy nie potrzebuję kolejnego arkusza do wyliczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Fortranie napisałbym program, żeby to obliczył. Na Odrę:

250px-Odra_1001.jpg

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki algorytm to byloby kiedyś zadanie na egzamin z PMC u Sapiechy na pierwszym roku. To był 1984, stare, dobre studenckie czasy :).

http://www.elka.pw.edu.pl/content/download/9821/65514/file/Sapiecha_Krzysztof.pdf

A o czym tu dyskutować. O tym telewizorze?

Jest zaj-eb-isty. Pomimo, że to zdychajaca technologia :).

To tak jak Porsche 911 ... jak chcesz i cię stać to idziesz i kupujesz. Proste. Szkoda gadać. Wsiadasz i jedziesz.

A tą 900-kę włączasz i oglądasz.

Tak jak ja dzisiaj zrobię z Dolby Atmos, zapodam i będzie uczta. W lepszej jakości niż z DTS HD MA czy DDTHD! to oczywiste.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypiłem za dużo kaw ale prosta matematyka wyszło mi, że przy proporcji ekranu 16:9 powinno być 31x17 stref żeby było ich 527 ale w żaden sposób nie wychodzi 512. I właśnie wpadłem na to, że to założenie jest dla kwadratów a jeżeli jest strefa prostokątna to wtedy można te 512 osiągnąc ale policzyć to ja tego nie policzę :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że mieliśmy wycinek kilku stref w ręku więc jest ich 500 parę jak szybko oszacowaliśmy. I nie ma to większego znaczenia z punktu widzenia jakości czy będzie to 512 czy 527 czy 550 ;-). To jest naprawdę duża liczba i tak. Mimo prób zrobienia zdjęcia nie wyszło bo nie było pozwolenia niestety wtedy jak odwiedzili nas ludzie z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że strefy muszą być kwadratowe ;)

Za hdtvtest.co.uk:

Talking of which, using our custom-authored test pattern of a small white box crawling horizontally then vertically against a black background along the borders of the screen, we observed 32 columns and 16 rows lighting up, totalling 512 dimming zones. We were highly impressed by how well-controlled the blooming/ haloing was, even though we intentionally cranked up the [backlight] and watched off-axis during the zone counting process. Panasonic’s application of a “Honeycomb” filter to produce homogenous backlight diffusion and reduce light leakage seemed to be paying dividends.

Edytowane przez Piotrek P
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ręku wyglądały na kwadratowe ale nie mam aparatu w oczach a wszystko odbywało się już dawno więc za słabą mam pamięć ;-). Na 99% jest ich 512 skoro wszędzie jest takie info ;-). Tyle, że pal licho ile ich jest. Grunt to w jakiej technologii zostały zrobione a to jest kluczowe bo z takimi wynikami mieliśmy już kiedyś do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jeszcze mi załatwcie go za te 12 kawałków i juz jesteśmy w domu:P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu od półtora miesiąca i potwierdzam, że na dzień dzisiejszy to najlepszy telewizor na rynku. Testowałem (oczywiście amatorsko) sporo topowych modeli z 2015 i 2016 z oledami włącznie i wybór był oczywisty mimo wysokiej ceny. Obróbka obrazu, szczególnie w 480p i 720p to mistrzostwo nie mówiąc o 1080p. Zgadzam się z P. Maćkiem, że film 4k z Hdr i szeroką paletą barw to będzie przełom i z niecierpliwością czekam na odtwarzacz UHD i filmy nagrane w tej technologii. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dziś ogląda 480p czy 720p ???

A na odtwarzacz UHD nie ma co czekać, po prostu trzeba go sobie zakupić :).

Fajnego obrazu życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu od półtora miesiąca i potwierdzam, że na dzień dzisiejszy to najlepszy telewizor na rynku. Testowałem (oczywiście amatorsko) sporo topowych modeli z 2015 i 2016 z oledami włącznie i wybór był oczywisty mimo wysokiej ceny. Obróbka obrazu, szczególnie w 480p i 720p to mistrzostwo nie mówiąc o 1080p. Zgadzam się z P. Maćkiem, że film 4k z Hdr i szeroką paletą barw to będzie przełom i z niecierpliwością czekam na odtwarzacz UHD i filmy nagrane w tej technologii. Pozdrawiam.

A ściągnąłeś sobie te dwa pliki? Czyli Lego i MadMaxa? Sprawdź bo już teraz możesz zobaczyć próbkę tego co ten ekran potrafi: http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr

Tylko ustaw wszystko zgodnie z tym co jest w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściągnąłem dema: Życie Pi, Exodus: Bogowie i królowie oraz Mad Max. Nawet moja żona przyznała, że to "niezły bajer" , he,he. Zapodam sobie jeszcze Lego, bo z tego co piszecie to tam ten efekt jest wyjątkowo udany, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu od półtora miesiąca i potwierdzam, że na dzień dzisiejszy to najlepszy telewizor na rynku. Testowałem (oczywiście amatorsko) sporo topowych modeli z 2015 i 2016 z oledami włącznie i wybór był oczywisty mimo wysokiej ceny.

Lepszy od OLED? w czym? chyba tylko w kwestii wypalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pod względem obróbki obrazu, oczywiście chodzi o materiały gorszej jakości 480p i 720p. Przy 1080p i 4k są porównywalne, więc dopłacanie kolejnych 6000 do oleda LG lub co gorsza 20.000 do oleda Panasonica dla mnie mijało się z celem. Oczywiście to moja subiektywna ocena, najlepiej samemu pobawić się tymi telewizorami i wyrobić sobie zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy podanie trzech parametrów jasności:
"Maksymalna jasność po kalibracji 780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR) "
Powinno to się przełożyć na standard przy testowaniu HDR.
Czy skrawek to 10% pow. matrycy ?

I pytanie:
Kto jest producentem matrycy ?
Brak mi takich danych w innych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uwaznie ogladalem oledy. Oprocz lepszej czerni, zreszta na co dzien nie az tak bardzo, to nie widze podstaw kupowac oleda do moich potrzeb.

Jasnosc, biel, odwzorowanie ruchu mnie jakos nie przekonalo.

Te wypalenia, prawdziwe czy nie, dyskwalifikowaly ten produkt, jako podstawowy czytaj- duzo uzywany tv. Nie zamierzam zastanawiac sie czy wszystko jest ok za kazdym razem jak dluzej pogra.

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uwaznie ogladalem oledy. Oprocz lepszej czerni, zreszta na co dzien nie az tak bardzo, to nie widze podstaw kupowac oleda do moich potrzeb.

Jasnosc, biel, odwzorowanie ruchu mnie jakos nie przekonalo.

Te wypalenia, prawdziwe czy nie, dyskwalifikowaly ten produkt, jako podstawowy czytaj- duzo uzywany tv. Nie zamierzam zastanawiac sie czy wszystko jest ok za kazdym razem jak dluzej pogra.

Zgadzam się. Uważam, że poziom czerni w tym Panasonicu czy w Sony KD-65XD9305 jest bardzo dobry i wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że tutaj odgrywa rolę chyba już tylko pieniądz. Bo tak upraszczając to obrazowo oled trochę lepiej czerń ale trochę gorzej jasność i na odwrót: lcd trochę gorzej czerń trochę lepiej jasność. A oba te czynniki są obecnie MEGA ISTOTNE. Dla mnie od momentu premiery Ultra HD Blu-ray zakończył się mono temat pt. czerń. Teraz HDR i kolory odgrywają pierwsze skrzypce na równi a może i bardziej są ważne od perfekcyjnej czerni. Po prostu zaczyna się nowy etap. Dlatego sam bardzo mocno myślę o DX900 bo jest dla mnie perfekt mimo, że myślałem, że temat LCD mam osobiście już za sobą. Ale OLED G6 też jest perfekt haha ; ) Tylko cena cena cena.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten nowy Oled Signature może być ciekawy, ale 39.000 tysięcy to już lekka przesada. Nie wiem jaki obraz musiałby być w tym telewizorze, żeby uzasadniało dopłatę 19.000 względem 65DX900. Gdzieś jest ta granica rozsądku, ale jak kogoś stać to proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19000 doplaty plus 250000 za kawalerke w Warszawie, bo musial bym sie wyprowadzic, jak bym w domu wyskoczyl z oledem za 39000 :-).

Tak czy inaczej slabo.

Oczywiscie jak kogos stac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...