Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jest tak jak pisałem - teraz kolory po kalibracji na tanim (ale w miarę dobrym/udanym tv) są identyczne jak na total wypasie

i tylko Xisiek jest w stanie je odróżnić bo ma "doświadczenie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz , chcecie powiedzieć ze każdy nawet najgorszy tv chłam da się skalibrować tak żeby osiągnąć błąd poniżej 3 lub 2.5 we wszystkich punktach ? To jest zbyt piękne żeby było prawdą. Tv musi spełniać pewne warunki żeby było to możliwe i myślę że Maciej napiszę jakie. Przecież często korygowanie jednego koloru powoduje przesunięcie innego i co zawsze się udaje znaleźć złoty środek nawet w jakimś tv który kosztuje połowe tego za ile sprzedaje konkurencja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojęcie tani i udany może być względne.

DX700 jest tani jak barszcz w porównaniu z DX900 - ale kolory ma bardzo dobre.

wiele tańszych serii miało tak że w kwestii koloru było praktycznie tak dobrze jak w topowych modelach.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da?

jak wyświetlisz zdjęcie na dwóch tv które w wyniku kalibracji będą miały kolory które są referencyjne?

jak np. dx700 i dx900 - uda się rozróżnić je po kalibracji czy nie?

wg mnie nie.

Ależ oczywiście że tak, będą różnice.

czyli jest tak jak pisałem - teraz kolory po kalibracji na tanim (ale w miarę dobrym/udanym tv) są identyczne jak na total wypasie

Oczywiście, że nie. Maciek przecież wyjasnił.

Naturalnie można przygotować takie tablice testowe, na których różnica będzie bardzo ciężka czy wręcz niemożliwa do wychwycenia, ale przy odtwarzaniu zwykłego materiału filmowego spokojnie będzie można rozróżnić "who is who".

Powtarzam kolejny raz -kalibracja z zwykłego tv nie zrobi high-end'u.

DX700 jest tani jak barszcz w porównaniu z DX900 - ale kolory ma bardzo dobre.

Naturalnie bo dx700 to calkiem udany tv z porzadna 8bitowa matryca. Przypomnę tez, że szary/czarny to również kolor. Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam kolejny raz -kalibracja z zwykłego tv nie zrobi high-end'u.
Naturalnie bo dx700 to calkiem udany tv z porzadna 8bitowa matryca. Przypomnę tez, że szary/czarny to również kolor.

czyli zmieniasz zdanie? już tylko po czerni odróżnisz entry model od hi-end?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj , mam też w domu 40H6400 i jeśli twierdzisz że nie widzisz różnicy przy vt60 w kolorach to już lepiej nic nie pisz :) Dla mnie ten obraz jest mierny i tyle ale kupiony dla rodziców, sam bym tego nie chciał za darmo ;)

Sceny "łagodne" będą wyglądać tak samo.

Dalsza dyskusja w tej kwestii wydaje się zbędna. A koledze Romanowi38 sugeruję zdjąć klapki z oczu i nie wypisywać więcej bzdur.

Ponawiam pytanie na temat czasu pracy DX900. Gdzie to sprawdzić?

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zmieniasz zdanie? już tylko po czerni odróżnisz entry model od hi-end?

Widze, że kolega niereformowalny i bardzo chciałby udowodnić swoja teze, ze przykładowa 700tka po kalibracji da obraz 900tki po kalibracji. Nie da.

Poza tym jak sądzisz - czemu parę lat temu lcd miały takie "wyprane" kolory a plazmy były chwalone za swietne,glebikie kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że kolega niereformowalny i bardzo chciałby udowodnić swoja teze, ze przykładowa 700tka po kalibracji da obraz 900tki po kalibracji. Nie da.

Poza tym jak sądzisz - czemu parę lat temu lcd miały takie "wyprane" kolory a plazmy były chwalone za swietne,glebikie kolory?

to raczej ty masz jakiś [beeep]ościsk

jak obraz będzie bez HDR

a czerni będzie w nim tyle co nic - czyli np. zdjęcie w dzień to jak najbardziej skalibrowany obraz na obu tv bedzie praktycznie taki sam pod względem koloru.

a jak będą czernie to tylko wtedy będzie po prostu lepsza czerń wynikająca z lepszego podświetlenia.

ale pozostałe kolory będą identyczne

w lcd do ery BR ogólnie cała różnica to osiągalny poziom czerni - i to robi z DX900 super tv a z DX700 tylko przeciętny.

lcd i wyprane kolory? to kiedyś nie było trybu dynamicznego?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych powtorze co juz pisalem. Dx900 jest super ale obejrzyjcie dobrze oledy z tamtego roku. Ja nie jestem przekonany na 100% czy dobrze zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd i wyprane kolory? to kiedyś nie było trybu dynamicznego?

Nie obraz sie, ale tym zdaniem udowodniłes, że nie wiesz o co chodzi. Proponuję poczytać i dopiero wówczas jest sens dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja to lubie - jak brak argumentów to odwoływanie się do własnego doświadczenia lub internetu/poczytania (czego? kryminałów?) . :lol:

pewnie twoja bogata wiedza wynika z posiadania supermarketowych lcd - z tym doświadczeniem rzeczywiście będzie mi ciężko polemizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczaliscie cos po bt? Nie widzi mi sluchawek jbl. Jakos ta slabsza multimedialnosc zaczyna mnie irytowac.

Nie wiem czy nie zamienie na ks9500 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2016 o 22:02, Colibri75 napisał:

Dla niezdecydowanych powtorze co juz pisalem. Dx900 jest super ale obejrzyjcie dobrze oledy z tamtego roku. Ja nie jestem przekonany na 100% czy dobrze zrobilem.

Nawet na portalu Flatpanels HD na teście DX900 stwierdzili że jednak wybrali by OLED-a i mają racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Już dawno nic nie pisałem ale w związku z tym , że przewaliłem nie małą kupkę telewizorków ( i wszystkie topowe w swojej klasie ) , a że teraz mam zamiar kupić coś nowego i  szukam miedzy oledem a Panasoniciem dx900 i testuje obydwie technologie to mogę coś nie coś napisać . I jak ktoś tutaj na forum napisał , że większość znawców nie ma w domu tego sprzętu  o którym  piszą , to ja bazowałem i bazuje zawsze na własnej opinii sprzętu posiadanego w domu i testowanego na własnej skórze . Więc co do kolegi ROMAN 38 , który tak broni technologii plazmowej , posiadałem kuro , vt20 , vt30 ,vt50 ,vt 60 na końcu i prawda jest taka , że o ile krawędziowe telewizory LCD  przez słabą czerń nie mogły w żaden sposób konkurować z plazmą , tak obecne Direct LEdy plazme zjadają na śniadanie.  Do tego w każdej plaźmie  jaką posiadałem po max 2 miesiącach miałem praktycznie nie usuwalny powidok z TVN 24 HD . Powtarzam w każdym od Kuro po VT60 . Do tego każda plazma brzęczała po pół roku że nie dało się w ciszy oglądać bo pierdzenie na jasnych scenach tak wkurzało że całą przyjemność oglądania szlag trafiał . Do tego każda plazma grzała jak piecyk . Jak dodamy kiepską biel plazmy i niestety problemy z idealnym dostrojeniem ruchu , to nie ma co mówić o całej reszcie walorów . Skalibrowane miałem wszystkie jakie miałem .  I to prawda że tańszy o wiele telewizor po kalibracji ( może nie z samego dna ale powiedzmy średnia półka ) w normalnych nie extremalnych scenach niczym się nie różni od topowego , to pierwsza moja konkluzja . Ale wracając do tematu to Panasonic DX900 w 65 calach (bo tylko taki rozmiar mnie interesuje ), miażdźy plazme VT60 pod prawie każdym względem ( poza kątami ) ale tylko sadomasochiści oglądają pod kątem , bo ja nigdy . W domu też nie mam kołchozu że ogląda naraz 40 osób , więc śmiać mi się chce jak ktoś stawia telewizor naprzeciwko okien i mówi że ma mały kontrast , lub ogląda pod kątem 25 stopni i marudzi że obraz się odbarwia. Co do Oleda 65 calowego 4k oczywiscie w porównaniu do Panasonica 65DX900 można powiedzieć że OLED jest telewizorem wcale nie lepszym w kwestii ogólnej co do obrazu . W specjalnie spreparowanych scenach pod OLEDA gdzie są idealne przeplatanki małych szczególików białych na czarnym tle , oled pokazuje swoje pazurki  ale co z tego jak odwraca się tylko sceneria z dużą ilością bieli i malutkimi kawałeczkami czerni ( zwłaszcza HDR gdzie bierze udział ) i wtedy OLED siada przy Panasie . Co do płynności ruchu to już przepaść na korzyść Panasonica . A jak do tego dodamy że na KAŻYM OLEDZIE TAK SAMO JAK NA PLAŹMIE , powtarzam KAŻDYM są powidoki i to wcale nie mniej zauważalne aniżeli na plazmach i do tego kolorowe powidoki a nie białe duszki , to już tak oled nie wygląda fantastycznie . Podsumowując , plazma na dzień dzisiejszy ze swoją rozdzielczoscią Ful HD i swoimi wadami , to do nowych LCD Direct LED SZMELC . Natomiast pytanie czy OLED czy Panasonic LCD DX900 , to tak : jak chcesz oglądać tylko i wyłącznie materiały z Blu Reya 4K z HDR to brałbym OLEDA . Ale zaraz po seansie wyłączyć i czekać na następny . Natomiast jak chcecie tak jak ja mieć : Obraz nie do rozróżnienia praktycznie w codziennym oglądaniu , sprawdzoną technologię wad i zalet , do tego tak jak ja całymi dniami w tle leci mi TVN 24 HD , a w nocy filmiki jak mam czas , czyli telewizor uniwersalny , a nie taki jak plazma kiedyś co po przełączeniu na tenis ziemny cały czas widziałem logo TVN 24 ( i to samo będzie w oledzie ) to wybór jest jeden . Na placu boju pozostaje jedynie Panasonic 65DX900 . Jeszcze raz powtarzam ,że jak chcemy komuś udowodnić że  puścimy na OLEDZIE SPECJALNIE  SPREPAROWANY MATERIAŁ KTÓRY WYEXPONUJE ZALETY OLEDA , czyli tańczące sukienki w rózńych kolorach na tle czarnym i zgasimy światło , wtedy tzw opad szczęki . Ale jak już kloca do domu wtaszczymy i podłaczymy NC+ czy Polsat ( gdzie to o materiale 4K nikt nie słyszał i pewno długo nie usłyszy , poza jednym kanałem pokazującym w koło pierdoły z Discovery , o HDR to już nie wspomnę ) to się okaże że OLEDOWE ZALETY SZLAG TRAFI SZYBCIEJ ANIŻELI NAM SIĘ ZDAWAŁO . :)  A gadanie że LG pisze że żywotność OLEDA jest na 100000 h obliczona , to niech dadzą gwarancję zero pixeli na OLEDA i 5 letnią gwarancje jak sami wierzą w to co piszą  :) .  Przepraszam za przydługawego posta ale może komuś się przyda . Tym bardziej że jak pisałem widziałem o czym pisałem na własne oczy . Pozdrawiam

  • Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za tekst  . Bardzo mi pomoże przy zakupach . W końcu jakiś konkret .

Edytowane przez Brzoza1964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również bardzo się podoba post @peterka1000. Jak dla mnie - mógłby być dłuższy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka, czy miałes okazje testowac w domu tylko OLEDy LG czy także Panasonica?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gadanie że LG pisze że żywotność OLEDA jest na 100000 h obliczona , to niech dadzą gwarancję zero pixeli na OLEDA i 5 letnią gwarancje jak sami wierzą w to co piszą

 

O tak właśnie! ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z żywotnością LCD - 100.000h ? tam też to fikcja i też nikt nie daje gwarancji 5 letniej (oprócz sony) i na zero pixeli.

żaden notebook mi nie świecił po 3 latach (używany średnio 12h dziennie) tak jak na poczatku - wszystkie miały podświetlenie do bani po tym czasie - a niektóre kosztowały tyle co połowa panasa 58dx900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżeństwo.

Proponuję wrócić do dyskusji na poziomie merytorycznym lub poziomie przedstawiającym jakąś wartość, bo z tematu bądź co bądź dotyczącego jednego z najlepszych obecnie TV zrobiła się przepychanka... Nie ma sensu przekonywać że TV za kilka tysięcy osiągnie obraz 4x droższego. Tak samo nie ma sensu operować w dyskusji parametrami technicznymi. TV trzeba po prostu zobaczyć naocznie. Ze wszystkim tak jest. Moje głośniki B&W na papierze wyglądają blado w stosunku do połowy Tonsili ale jak je usłyszeć to (...) =D

Nie każdego stać na tv za 20k. I to jest OK. Jeżeli ktoś z tego powodu ma kompleksy to niech sam siebie przekonuje że ma taki sam obraz jak ktoś kto wydał 4x tyle, ale na Boga, niech nie opowiada herezji przekonując do tego samego innych. Mnie nie stać na najbardziej wypasionego OLEDa LG i nie przekonuję innych że mój DX900 ma identyczna czerń i bez sensu kupować OLEDa... Nie robię tego bo było by to bzdurą. Nigdy żaden LCD nie będzie miał takiej czerni jak OLED i jestem tego świadomy. Różnica jest MINIMALNA ale jest :) I tyłek mnie nie boli że muszę to przyznać. Tak samo z kątami gdzie każda plazma zabija każdego LCD w tym porównaniu. I OK :) Ja nie mam z tym problemu. Jak bym miał harem w domu i 20 osób oglądało by równocześnie TV to w życiu nie kupił bym DX900 tylko uboższego OLEDa na którego było by mnie stać, albo został przy KURO.

Jest takie powiedzenie "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" i tego się Panowie (i Panie o ile tutaj są) trzymajmy. Wyleczmy się z kompleksów, zazdrości i Bóg jeszcze wie czego. Każdy ma to co mu odpowiada albo to na co go stać. Ja wiem że to nasz sport narodowy - zazdrościć, ale warto wyrzucić to z siebie bo nikomu się tą zazdrością nie pomaga a szkodzi przede wszystkim sobie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fido2001
poprawa błędów ort. i stylistycznych
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fido2001 napisał:

Szanowne Koleżeństwo.

Proponuję wrócić do dyskusji na poziomie merytorycznym lub poziomie przedstawiającym jakąś wartość, bo z tematu bądź co bądź dotyczącego jednego z najlepszych obecnie TV zrobiła się przepychanka...

 

Dlatego zapytałem czy peterka porównywał LCD Panasonica do OLEDa Panasonica.

A jak wiemy OLED Panasonica i LG to nie jest ten sam telewizor.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , z Oledami jest z deka inaczej aniżeli z technologią LCD . W LCD matryca to powiedzmy 40 % jakości obrazu , resztę robi elektronika towarzysząca , więc w takim przypadku np Sony jest mistrzem jeśli chodzi o obróbkę obrazu i stąd zawsze słynęło z płynności obrazu . Jeśli chodzi o epokę OLEDOWĄ że się tak wyrażę , to 90 % w jakości obrazu robi sama matryca , więc niech nikt nie liczy na przeskok z Oleda LG na dwa razy droższy OLED Panasonica , tym bardziej że oled Panasonica ma matrycę od LG :) . Do tej pory była przepychanka i bitwa na wymierną czerń i parametry przede wszystkim z nią związane . W Oledzie jakiej marki nie będzie , ten parametr będzie CONSTANS , czyli mniej więcej nieskończoność . Więc liczenie że jak się da za OLEDA od powiedzmy LOEWE  100000 ZŁ , zamiast 15000 zł za LG i będzie przeskok jakości obrazu , to można zapomnieć . Różnice będą w jakości pilota , obudowy , czy zastosowanego głośnika ale na pewno nie w czerni . To samo w płynności ruchu , tutaj też nie ma co się okłamywać że Oled Panasonica za 40000 zł będzie zjadał Oleda od LG za 15000 zł , bo nie będzie . Więc płacenie za daną markę będzie jedynie przywiązaniem do danej marki i wiarą np w lepsze warunki gwarancji itp . Nic więcej :) . No chyba że powstanie Oled w innej technologii aniżeli zastosowała LG , wtedy może żywotność czy płynność się zmieni . Ale póki co nie liczył bym na to . Będą nas mamili nikomu nie potrzebnymi pierdołami jak net , czy inne bzdety , za które każą sobie słono płacić i nic więcej . Więc kolego PMCOMP papier wszystko przyjmie i sprzedawcy zapewne przyjmą od Ciebie czy kogoś innego czek na 40000 zł za Panasonica zapewne chętniej aniżeli  18000 zł za LG . poprostu na tym pierwszym zarobią kilka czy kilkanaście tysięcy więcej , a Ty będziesz przez to szczęśliwszy że sąsiad ma TV za 18000 , a Ty za 40000 zł , więc musi być lepszy . :) Tak działa marketing i nic więcej . Pozdrawiam P.S nie testowałem osobiście i nie porównałem OLEDA Panasonica z LG , Natomiast mam kontakt z zaprzyjaźnionym dużym sklepem RTV i mieli Panasonica na expozycji i tak samo pomimo ceny 40000 zł wypaliło się logo reklamowe i musieli Panasa oddać do naprawy czy na złom , tego nie wiem co z nim się podziało :) . W każdym razie cena 40000 zł nic tutaj  nie pomogła i nie ulepszyła technologii Oledowej :) 

Edytowane przez peterka1000
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie duzo racji ale majac w domu od 3 miesiecy dx 900 i oleda 910 v moje amatorskie oko nie do konca potwierdza to co powyzej zostalo napisane. By bylo jasne, panasonic jest swietny ale jak przenosze sie z salonu gdzie cos ogladam na dx900 do sypialni gdzie na najprostrzym oledzie wlacze jakis film-czegos mi brak w tym lcd.

Moze to tylko subiektywne wrazenie ale jednak.

Ale juz na pewno nie jest subiektywny fakt ze panasonic slabo dziala z innymi sprzetami.

Z bolem ale jednak po kilku probach laczy sie z telefonem samsunga s6 ale juz ze sluchawkami bezprzewodowymi jbl za cholere.

Niby drobiazg ale wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Colibri75 napisał:

 

Ale juz na pewno nie jest subiektywny fakt ze panasonic slabo dziala z innymi sprzetami.

Z bolem ale jednak po kilku probach laczy sie z telefonem samsunga s6 ale juz ze sluchawkami bezprzewodowymi jbl za cholere.

Niby drobiazg ale wkurza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...