Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo: Ultra HD Blu-ray - unboxing filmów, pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już zauważyliście, od ponad tygodnia jesteśmy w posiadaniu odtwarzacza Ultra HD Blu-ray (Samsung K8500) oraz różnych wyświetlaczy wspierających Ultra HD. Zarówno telewizorów jak i wydanych do tej pory projektorów. Szykujemy dla Was ciekawy test, który będzie odpowiedzą na pytanie: czy warto wchodzić w nowy standard i czy rzeczywiście jest tak duża różnica. Jednak na początek dwa wideo na gorąco! Pierwszy dotyczący samych filmów (odpakuję je dla was, powiem parę zdań o tym jak były kręcone) a drugi z wrażeń na gorąco po samych testach. Moich i Macieja. To jak? Filmy zrywają czapkę z głów? :D

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygladalo, jak sobie poradzil ks9000? bo o js9500 mowicie, ze ok.

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nawet lepiej niż na JS9500 bo telewizor jest jaśniejszy. Chodzi o HDR. Oczywiście ma sporo gorszą czerń co jest oczywiste gdyż nie ma podświetlenia full led. Jednak dokładny test z pełnymi pomiarami dopiero przed nami dlatego wszystko po kolei : ) W JS9500 są momenty, że TV się nie wyrabia i widzimy specyficzny efekt na filmach. Napiszemy o tym szerzej w teście.

Jestem w szoku jaka jest różnica w UHD w palecie barw+HDR a zwykłym Blurayem. Dodatkowo JVCRS400/500/600 = Sony VW520 pod względem rozdziałki ;p To pokazuje też dlaczego tak trudno jest w ogóle zrobić w domowych projektorach 4K i dlaczego DLP ciągle nie ma 4K. Mamy makro foty z bliska jednego i drugiego. To też będzie ciekawy temat w naszym teście projektorów ale od razu wspomnę ; ) Natomiast małe ma to znaczenie gdyż jak mówię: rozdzielczość robi tutaj drugoplanową rolę. Zwykły Blu wygląda praktycznie tak samo dobrze... Chyba, że wetkniemy nos w ekran to będziemy mogli doszukać się różnic w natywnych filmach bo w masterach 2K nie ma szans.

Ja od dzisiaj już w 100% nie używam określeń 4K tylko Ultra HD ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy plyty Ultra HD Blu-ray które macie w swoim posiadaniu posiadają polskiego lektora ewentualnie polskie napisy? Czy zwykła płyta Blu-ray ma napisy i ścieżkę PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzis pytalem o ten sprzet w jednej sieci uzyskalem info ze producent nic o nim oficjalnie nie moze powiedziec, a piersze filmy podobno pod koniec roku. Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja od dzisiaj już w 100% nie używam określeń 4K tylko Ultra HD ;"

Ciężko się tego nieprecyzyjnego nalotu pozbyć :-)

Ja chyba wam podeślę filmik(kilka minut) z kamery 4K przeskalowane na 2K+DCI z HDR vs UHD

Jakby firmy(produkujące płyty blu ray) podkręciły lekko FHD to by nie było takiej różnicy .Przez 10 lat nic nie zrobiono ,cały czas 8bit,4:2:0,709.,do 40Mbits . Biedny jest ten Kowalski ,nie wie tak do końca jak jest sprytnie "maglowany"!

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie kiepsko z tym UHD BD. Jak na razie to żaden polski dystrybutor filmów nawet nie zająknął się w kwestii UHD BD to samo dotyczy polskich dystrybutorów odtwarzaczy BD.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy plyty Ultra HD Blu-ray które macie w swoim posiadaniu posiadają polskiego lektora ewentualnie polskie napisy? Czy zwykła płyta Blu-ray ma napisy i ścieżkę PL?

Nie ma takiej możliwości :( To są filmy z US. Nie ma nic z PL. I nie sądzę by w najbliższym czasie było : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast tych nowych BRow wolalbym zeby wymyslili w koncu skuteczny lek na hemoroidy :(.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemieckie wydania 4k Ultra HD z Polskim DD 5.1
X-Men: Zukunft ist Vergangenheit (2014) 4K (4K UHD + Blu-ray + UV Copy) Blu-ray
Life of Pi: Schiffbruch mit Tiger 4K (4K UHD + Blu-ray + UV Copy) Blu-ray



  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie wydania 4k Ultra HD z Polskim DD 5.1

X-Men: Zukunft ist Vergangenheit (2014) 4K (4K UHD + Blu-ray + UV Copy) Blu-ray
Life of Pi: Schiffbruch mit Tiger 4K (4K UHD + Blu-ray + UV Copy) Blu-ray

A nie jest przypadkiem tak że polskie wersje w tych wydaniach ale na płytach BD??

Opis jest wspólny dla całego wydania a to składa się z dwóch płyt, BD i BD-UHD.

Pytanie kto kupi i sprawdzi ;)

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja na tej stronie widnieje gdzieś od miesiąca czyli gdy najprawdopodobniej nikt nie miał fizycznie tego wydania w ręku (premiera 7 kwietnia). Wersje językowe identyczne jak na niemieckim BD więc nie robiłbym sobie wielkiej nadziei, że to samo będzie na płycie UHD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez polska to niemiecki land od dawna - nie rozumiem wiec wydawania specjalnych wersji polskich :). Sfarczy niemiecka wersja z grubym dzwiekiem dla Panow i dodatkowa sciezka polska w ac3 albo i stereo mp3 dla untermenszow :). Hehehejej :).

Edytowane przez Cretino
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości :( To są filmy z US. Nie ma nic z PL. I nie sądzę by w najbliższym czasie było : /

To mi przypomina obecną reklamę w TV z góralem , który wita turystów w Tatrach w strugach deszczu i mówi ,że wyciąg nie działa , nie ma śniegu i nie będzie. Turyści znikają. Podobnie i tu , filmy są ale ich nie ma , HDR statyczne czy dynamiczne. Początki jak zwykle trudne tylko jaki jest sens pakowania się w system 4 przepraszam za wyrażenie K. Rozsądek nakazuje wziąć pigułki na biegunkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie wydanie Marsjanina (Der Marsianer) nie ma polskich napisów, ani dźwięku na żadnej z płyt. Mam i sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2016 o 17:14, Cretino napisał:

Przeciez polska to niemiecki land od dawna - nie rozumiem wiec wydawania specjalnych wersji polskich :). Sfarczy niemiecka wersja z grubym dzwiekiem dla Panow i dodatkowa sciezka polska w ac3 albo i stereo mp3 dla untermenszow :). Hehehejej :).

 

Krzywdę Ci jakąś Niemcy zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

obejrzałem wczoraj ostatnia odsłonę o wampirach czyli Underworld Blood Wars. Ale z blu-raya. Wersji 4K nie zakupiłem ponieważ nie jestem jakims specjalnym fanem tej sagi.

Ale moge stwierdzić, że ten film może świetnie wyglądać z efektami HDR. Coś w stylu dema OLED LG Chess 4K HDR. Mam na mysli wszystkie operacje światłem. 

Ktoś widział 4K z BD-UHD?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2017 o 09:47, pmcomp napisał:

Witam,

 

obejrzałem wczoraj ostatnia odsłonę o wampirach czyli Underworld Blood Wars. Ale z blu-raya. Wersji 4K nie zakupiłem ponieważ nie jestem jakims specjalnym fanem tej sagi.

Ale moge stwierdzić, że ten film może świetnie wyglądać z efektami HDR. Coś w stylu dema OLED LG Chess 4K HDR. Mam na mysli wszystkie operacje światłem. 

Ktoś widział 4K z BD-UHD?

Pozdro

Ja jestem fanem serii i mam wersję na 4K UHD. Oglądałem na OLEDzie i powiem szczerze, że film był bardzo ciemny. Musiałem użyć nieco jaśniejszego trybu HDR (z podbitą jasnością) żeby widzieć szczegóły. Ogólnie są sceny które bardzo fajnie wypadły np. widok rezydencji nocą gdzie bije światło z okien, ale do dema LG Chess to daleko. Same to demo to też typowa pokazówka, mało który film się do tego zbliża. Do tej pory z filmów jakie widziałem w UHD najlepsze wrażenie zrobił na mnie Wielki Gatsby i Szybcy i Wściekli 7. Mówię tutaj zwłaszcza o transferze, ale same filmy też są jednymi z moich ulubionych w swoim gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio Revenant i rzeczywiście śmiało można powiedzieć, że jest to referencja jeśli chodzi o UHD BR. Zarówno ostrość jak i efekty HDR pierwsza klasa. Podobno cały film był kręcony przy naturalnym oświetleniu przez co jest jeszcze większe wrażenie realizmu. Sam film dobry, choć moim zdaniem trochę przydługi i dosyć brutalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was oglądał film Pasażerowie w UHD? Jak oceniacie jakość? Widziałem zwiastun w 4K i naprawdę dawał radę.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele to nie mówi.. Najlepiej jakby opinia była od osoby która oglądała ten film.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, ale z tego co słyszałem to ma świetne efekty. Planuję niedługo obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, dragen napisał:

Zbyt wiele to nie mówi.. Najlepiej jakby opinia była od osoby która oglądała ten film.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

Mam ten film i oglądałem w obu wersjach. Wiec nie wiem o co Tobie chodzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...