Skocz do zawartości
Gmeru

Wideo: Ultra HD Blu-ray - unboxing filmów, pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

O opinię człowieku ;) jakości i efektów, zwłaszcza w HDR. Czy jest to warte zakupu, co do wartości merytorycznej nie pytam bo to kwestia gustu. jak można tego nie rozumieć? Skoro masz film i się chwalisz, to wysil się i coś napisz, a nie podsyłaj zdjęcia... A skoro dalej nie rozumiesz? To chyba nie warto się udzielać.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, z ciekawości zapytam, co mamy zobaczyć na zdjęciach prezentujących kadr z wersji UHD? HDR i szeroką paletę?

dragen - wizualnie film ponadprzeciętny, ale [beeep]y nie urywa. Efekty spoko, natomiast moc nowego formatu widać raptem w kilku scenach, gdzie mamy np. ultra jasny sufit, podświetlony bar czy światła w ciemności itp. Oczywiście sama szeroka paleta cały czas robi robotę, ale jeśli spodziewasz się, że to będzie film, który powali Cię nową jakością i spektakularnym HDR-em to szukaj gdzie indziej. Jest dobrze i tyle. Siedmiu wspaniałych czy Batman V Superman, które oglądałem nie dawno mają zdecydowanie lepszy HDR,

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale aktualnie ciężko pokazać jakość filmów na nowych nośnikach w sieci. Więc opinie opinie i jeszcze raz opinie. Szczególnie, że każdy ma inny TV i inne wrażenia. Bo w końcu można oglądać np. z HDR ale bez palety albo z mocnym HDR i paletą albo w samym 4K itd itd itd... się porobiło.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie 4k hdr
1. CHŁOPCY Z FERAJNY pod względem obrazu jak i efektu hdr rozszerzonej palety barw warto kupić bo film sam w sobie to klasyk i majstersztyk
2. LIFE - horror SF o obcej formie życia
3. Król Artur - legenda miecza
4.Transformers ostatni rycerz
Warte zakupu aby pokazały moc HDR i rozszerzoną paletę barw

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z ferajny lipa - nie warto inwestować w wersje UHD, Life bardzo w porządku, są momenty, że będziesz zbierał szczękę z podłogi, Król Artur referencja - trzeba posiadać, ostatnie Transformersy mam w planie dziś obejrzeć, dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wymienić filmy na uhd które dostały referencje forumowiczów bo jest tyle stron i tyle opinii że ciężko się połapać co jest w pierwszej dziesiątce

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2017 o 18:00, kAosPOLSKA napisał:

4.Transformers ostatni rycerz

Film dno, ale obraz obłędny. ;)

Najlepsze filmy UHD jakie widziałem to Król Artur, Siedmiu Wspaniałych ta nowa wersja, Batman V Superman, Sully, Lucy, Zjawa, to mi na szybko przychodzi do głowy. No i Planet Earth 2 jest świetne. W ogóle przydałby się osobny temat, w którym moglibyśmy wymieniać się opiniami, co do jakości obejrzanych filmów UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki... Mam nadzieję że będą to dobre wskazówki, w sumie przydał by się odrębny temat co do jakości wydań na UHD

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.

Na czym oglądasz? Pytam, gdyż zastanawiam się czy Player UHD będzie lepiej odtwarzał filmy niż np Xbox x?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum i stronki widzę że odtwarzacz uhd ma lepszą jakość przesyłania obrazu w X występują jakieś problemy z obrazem na filmikach zawsze jest różnica na nie korzyść XBOXa

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2017 o 03:40, dragen napisał:

Na czym oglądasz? Pytam, gdyż zastanawiam się czy Player UHD będzie lepiej odtwarzał filmy niż np Xbox x?

 

Chociażby forumowy test Maćka pokazał, że różnica pomiędzy dedykowanym odtwarzaczem, a konsolą biorąc pod uwagę jedynie jakość wyświetlanego obrazu jest absolutnie marginalna, co mogę jedynie potwierdzić. Przez kilka dni miałem w domu Panasonica UB700 i jeśli chodzi o wyświetlany obraz, to jest to samo co w konsoli. Jakieś tam drobiazgowe różnice byłyby widoczne dopiero podczas bezpośredniego porównania, ale tak jak piszę, to jest margines, drobiazgi. Różnica zaczyna się w funkcjonalności. Z UB700 wszystko idzie tak, jak trzeba. Xbox One X potrafi nie wczytać płyty za pierwszym razem, zawiesić się, rwać obraz przez 1-2 sekundy po przewijaniu czy pauzie, no i nie ma pilota, a sterowanie padem do najwygodniejszych w tym wypadku nie należy. Wspomniane problemy nie występują nagminnie, ale zdarzają się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgodzę - podstawową rzeczą jakiej można oczekiwać od odtwarzacza jest to aby wiernie oddawał kolory. W tym aspekcie Xbox poległ zarówno w teście Maćka oraz Vincenta. Poza tym czy Microsoft przypadkiem nie skopał niedawno na kilka tygodni HDRa w swoich konsolach ?
Mając Panasa UB700 miałeś też okazję przekonać się jak fajną opcją jest np. możliwość zmiany jasności napisów czy ich położenia w pionie - osobiście nie wyobrażam sobie odtwarzacza bez tej funkcjonalności przy zabawach z HDR. Ale co kto lubi...

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem :) 2 userów i 2 różne interpretacje testów :) oj muszę sam przeczytać ponownie.
HDR jest naprawiony, ale żeby z kolorami było coś nie tak? Nie mam odniesienia co prawda, ale Planet Earth 2 dobrze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Przez kilka dni miałem w domu Panasonica UB700

Czyli jednak sobie go nie zostawiłeś?

Zapakowałeś ładnie i oddałeś do mm?

''Nówka sztuka, nie śmigana''

:rolleyes:

Zresetowałeś go chociaż? HEH

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, dragen napisał:

Czegoś nie rozumiem :) 2 userów i 2 różne interpretacje testów :) oj muszę sam przeczytać ponownie.

Przeczytaj w teście Maćka akapit "Wierność oddania barw". Dla mnie to jest rzecz dyskwalifikująca ten sprzęt jako odtwarzacz (UHD) Blu-ray i nie zmienia tego fakt, że nie mając bezpośredniego porównania do odtwarzacza, który nie przekłamuje kolorków, nie jest łatwo stwierdzić, że coś jest nie tak z Xboxem w tym względzie.
 

4 godziny temu, dragen napisał:

HDR jest naprawiony, ale żeby z kolorami było coś nie tak? Nie mam odniesienia co prawda, ale Planet Earth 2 dobrze chodzi.

Odnośnie Planet Earth II polecam ten teścik Vincenta (w połowie strony jest porównanie jednego z kadrów do Xboxa S).
HDR już naprawiony, ale słabe jest to, że to nie użytkownik, a Microsoft czasami decyduje kiedy należy sobie zrobić przerwę od oglądania filmów ;) To jest kolejny już przykład ukazujący, że dla MS to jest przede wszystkim konsola do gier...

Osobiście dziwi mnie gdy ludziska kupują wyświetlacz za kilkanaście tysiaków, a oszczędzają na odtwarzaczu decydując się na Xboxa, czyli najgorszy możliwy wybór do UHD Blu-ray'a. Ale cóż, każdy swój rozum ma... :)

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dragen napisał:

Czegoś nie rozumiem :) 2 userów i 2 różne interpretacje testów :) oj muszę sam przeczytać ponownie.
HDR jest naprawiony, ale żeby z kolorami było coś nie tak? Nie mam odniesienia co prawda, ale Planet Earth 2 dobrze chodzi.

Pisałem o tym w innym temacie na forum

Mam xbox one s i Panasonica Ub400 a kolega ma Sony x800

Porównywaliśmy te odtwarzacze na oledzie 65c7 i praktycznie nie widać różnicy w obrazie. Nie wiem , może trafiłem jakiegoś super xboxa :)

Stacjonarne odtwarzacze maja przewagę że czytają filmy 4K UHD z dysku przez usb .

Chociaz i tu nie jest tak wesoło  jeśli chodzi o Panasonica który ma kłopoty z filmami o bitrate przekraczającym 60Mb/s  Sony radzi sobie z tym bez problemu.

Biorąc jednak pod uwagę cenę za jaką można już kupić xboxa one s ( poniżej 1000zl) to jak ktos chce tylko z płyt UHD filmy odtwarzać a nie przez usb to xbox jest nie do pobicia w kwestii jakość cena oraz możliwości

 

Takie jest przynajmniej moje zdanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misfit a Ty miałeś kiedyś styczność z Xboxem? Czy tylko same opinie lub testy? Pytam, bo kolega chyba nie ma powodu żeby sciemniać skoro robił testy, i chyba tak tragicznie nie jest?
Nie ma co też do 1 wora wrzucać tych którzy kupili xboxa i od razu twierdzić że oszczędzają na dobrym playerze.. Zasobnoś portfela nie ma tu nic do potrzeb.
Nie każdy też ma zajawkę na filmy w 4K, a jak wiesz Xbox służy raczej do innych celów, skoro dali możliwość uruchomienia filmów w 4k to czemu nie?
Dla tych co nie planują rasowo oglądać filmy 4K, takie rozwiązanie jest idealne, z wielu względów, i od tzw czasu do czasu można coś oglądnąć.
A jak wiemy i zapewne znamy MS, możliwe że wypuści jakich patch który poprawi kolory itd. Bo bebechy powinny sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak jest teraz po premierze XB1X - może MS już połatał konsolki i xb1s i xb1x ma obraz jak w playerach?

te testy Vincenta są dość stare

może Gmeru  jakiś test XB1X planuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragen, owszem - miałem do czynienia. Z Xbox One S konkretnie.
Czy ja pisałem, że jest tragicznie ? :) Nie. Fakty są jednak takie, że zarówno Xbox S jak i X przekłamuje kolorki, czego nie powinien robić porządny odtwarzacz. Faktem jest też to, że jego użytkowanie ogólnie rzecz biorąc nie jest usłane różami co Mr.Hankey sam też nie raz przyznawał. Dla jednych będą to rzeczy akceptowalne a dla jeszcze innych już nie. Niech każdy sam sobie zdecyduje mając pełen ogląd sytuacji.

Kwestia ceny przestała być już aż takim atutem Xboxa w sytuacji gdy odtwarzacze stacjonarne UHD Blu-ray można dostać już w kwocie trzycyfrowej i do tego gdzieniegdzie z kilkoma filmami extra - ale tu niekoniecznie piszę o polskiej dystrybucji...

Odnośnie kolorków to Istotna jest też tutaj procedura takiego testu. Aby w pełni unaocznić sobie tę różnicę należy postawić obok siebie dwa takie same, wcześniej skalibrowane, wyświetlacze. Mało kto jest sobie w stanie na coś takiego pozwolić. 

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

te testy Vincenta są dość stare

Łap nowsze:

 

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

może Gmeru  jakiś test XB1X planuje?

Heloł.... :)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Zapakowałeś ładnie i oddałeś do mm?

''Nówka sztuka, nie śmigana''

Dokładnie tak, jak piszesz. Tylko wiesz, pracownicy sklepu mają pełną świadomość, że sprzęt grał u mnie przez kilka dni. Szkoda jedynie, że sprzedają go teraz jako nowy, jak coś, to moje odciski... W ogóle "sprawdzenie" sprzętu i przyjęcie go do sklepu, to jest jakaś farsa, oni go nawet nie podpieli do gniazdka żeby sprawdzić czy działa. Miły pan wyjął z pudełka, obejrzał, po czym odłożył do pudełka, zakleił taśmą i myk na półeczkę. ;)

Dnia 27.11.2017 o 07:53, misfit napisał:

Mając Panasa UB700 miałeś też okazję przekonać się jak fajną opcją jest np. możliwość zmiany jasności napisów czy ich położenia w pionie

Zgadza się, pisałem o tym nawet w innym temacie. To jest świetna rzecz. Ale nadal nie wydam 1500zł na odtwarzacz nie wspierający DV. Będzie player z tą funkcjonalnością, zachowujący cechy Panasonica i nie kosztujący tyle co Oppo, to pierwszy pobiegnę do sklepu. Do tego czasu oglądam na konsoli.

19 godzin temu, misfit napisał:

Przeczytaj w teście Maćka akapit "Wierność oddania barw". Dla mnie to jest rzecz dyskwalifikująca ten sprzęt jako odtwarzacz (UHD) Blu-ray i nie zmienia tego fakt, że nie mając bezpośredniego porównania do odtwarzacza, który nie przekłamuje kolorków, nie jest łatwo stwierdzić, że coś jest nie tak z Xboxem w tym względzie.

Tutaj ja się nie zgodzę. Nie, nie jest łatwo, tylko nie da się dopatrzyć różnic nie mając bezpośredniego porównania. Poświęciłem na to wiele czasu, bez efektów. Ale w pełni rozumiem, że jak ktoś ma w głowie cyferki typu 2% ciemniejsza biel na konsoli, to zawsze zobaczy problem.

19 godzin temu, misfit napisał:

dla MS to jest przede wszystkim konsola do gier...

No ale to chyba nikogo nie dziwi prawda? I nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Możliwość odpalenia filmów UHD to jedynie miły dodatek do konsoli. A, że nie jest to opcja działająca referencyjnie? W sumie nic dziwnego, bo to wciąż tylko opcja, miły dodatek.

16 godzin temu, dragen napisał:

chyba tak tragicznie nie jest?

Z żadnego testu nie wynika, że jest tragicznie. Wszystkie podkreślają jedynie, że nie jest idealnie.

16 godzin temu, dragen napisał:

A jak wiemy i zapewne znamy MS, możliwe że wypuści jakich patch który poprawi kolory itd.

Niech oni już lepiej nie grzebią przy filmach UHD, bo wynikają z tego jedynie problemy.;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

 Możliwość odpalenia filmów UHD to jedynie miły dodatek do konsoli.

Podzielam pogląd. Od siebie dodam tylko, że biorąc pod uwagę ile obecnie kosztują w naszym kraju playery 4k UHD vs ile kosztuje konsola i jaka jest jej funkcjonalność/bebchy producentów playerów lekko pomigało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Zgadza się, pisałem o tym nawet w innym temacie. To jest świetna rzecz. Ale nadal nie wydam 1500zł na odtwarzacz nie wspierający DV. Będzie player z tą funkcjonalnością, zachowujący cechy Panasonica i nie kosztujący tyle co Oppo, to pierwszy pobiegnę do sklepu. Do tego czasu oglądam na konsoli.

Panas UB300 jest za 999 zł w Polsce, a za granicą gdzieniegdzie 40% taniej. To jest porządne sprzęcicho (które na pewno lepiej sprawdzi się jako odtwarzacz płyt UHD BD od produktów MS), jeśli przymkniemy oko na jego wygląd oraz brak wyświetlacza, mające praktycznie te same właściwości co droższe Panasy. Tyle tylko, że ma on jedno wyjście HDMI - podobnie jak w Xboxach.
Ale rozumiem, że myślisz przyszłościowo i przesiadkę z konsoli odnośnie filmów UHD BD uzależniasz od DV + innych cech, które przypadły Ci do gustu po tym krótkim obcowaniu z Panasonikiem. Chociaż biorąc pod uwagę Twój TV to myślę, że bardziej powinieneś celować w HDR10+ którego zapowiedź być może doczekamy w niektórych odtwarzaczach w przyszłym roku, z tą poprawką, że nie wiem jakie masz tam inne plany zakupowe na przyszłość ;)

8 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Tutaj ja się nie zgodzę. Nie, nie jest łatwo, tylko nie da się dopatrzyć różnic nie mając bezpośredniego porównania. Poświęciłem na to wiele czasu, bez efektów. Ale w pełni rozumiem, że jak ktoś ma w głowie cyferki typu 2% ciemniejsza biel na konsoli, to zawsze zobaczy problem.

Wierzę Ci, że nie jesteś w stanie dopatrzeć się różnic nie mając bezpośredniego porównania. Jednak np. w przypadku koloru cyjanowego, gdzie ten błąd dekodowania Xboxa jest najbardziej widoczny, jest to jak najbardziej możliwe i dotyczy to zarówno plansz testowych jak i "zwykłego" materiału  - o ile oczywiście wiemy jak wzorcowo powinien on wyglądać. Kwestia doświadczenia.

Poza tym nawet jeśli przyjmiemy Twój tok rozumowania, że jest to rzecz, którą da się wychwycić tylko w bezpośrednim porównaniu to nie jest to dla mnie usprawiedliwieniem takiego stanu rzeczy. Idąc dalej możemy pod to podczepić np. zaaplikowanego lekkiego DNRa, którego nie da się wyłączyć w niektórych playerach, PAL Spee[beeep] i jego wpływ na dźwięk czy kwestię DTS vs DTS-HD MA i wiele innych rzeczy.
Rozumiem, że dla kogoś mogą to być wszystko marginalne sprawy - dla mnie absolutnie nie są i nie po to inwestuję swoje ciężko zarobione pieniążki w filmy na (UHD) Blu-ray czy samą profesjonalną kalibrację aby godzić się na takie rzeczy.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większość osób oglądających filmy 4k UHD nie ma prawidłowo skalibrowanych telewizorów co dopiero mówić o przekłamaniu koloru o 2%. Dla pasjonatów zostają odtwarzacze Oppo, ale tam wiadomo za co się płaci. Nawiasem mówiąc ostatnio zauważyłem, że napęd w moim One X jest głośniejszy niż w poprzednim One S. Zaczyna to być trochę irytujące. Ja osobiście czekam na CES 2018 i nowe zapowiedzi czegoś z Dolby Vision w cenie dla ludzi. Nawet tam by mi nie przeszkadzało lekkie przekłamanie koloru, byle było ciche i mnie było na nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djgromo napisał:

Moim zdaniem większość osób oglądających filmy 4k UHD nie ma prawidłowo skalibrowanych telewizorów co dopiero mówić o przekłamaniu koloru o 2%.

Eee tam ;)

Ludzie są bardzo skłoni na papkę marketingową, kupują tv-ki po ok. 20.000,- są zahipnotyzowani obrazem.

Przy czym zapominają o dzwięku, to dopiero nie idzie w parze.

A jeszcze lepiej kupić oled'a i karmić go sygnałem ''typowo super jakości, jak serial KLAN'' ^_^

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2017 o 12:38, djgromo napisał:

Nawiasem mówiąc ostatnio zauważyłem, że napęd w moim One X jest głośniejszy niż w poprzednim One S

Niestety zauważyłem to już po pierwszym włączeniu konsoli... Całe szczęście, że mimo wszystko nadal jest to problem w zasadzie nieistniejący, bo przy odpowiednim nagłośnieniu filmu i tak nie słychać konsoli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...